Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Angelika

 

Już mam kredyt w Kredyt Banku :lol: Jak dotąd jestem bardzo zadowolona. Oddział 50m od mieszkania. Formalności poszły szybko, jak wyszedł jakiś problem, to zaraz pogłówkowali, jak go rozwiązać. Teraz transze wypłacają na czas i bez problemów. Nie wiem tylko czy to podwyższenie kredytu też będzie takie łatwe :-? Zajmę się tym po wakacjach...

 

Daro, ty prowokator jesteś :D Info o przedszkolu na priva poszło, wg życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podwyższałam kredyt w KB i tez poszło jakoś, tez jestem zadowolona, nawet bardzo

 

jeżlie przedszkole na zachodzie Wrocka to ja też poproszę :wink:

 

mtw1 - kominek przefajny, zazdroszczę szczerze, u nas wszystko staje na czas naszych wakacji, nie mam siły sie użerać, ale fakt, ze pana od kominków zaprosić trzeba na rekonesans. W sobotę próbowaliżmy wybrac drzwi zewnętrzne - wyliczyli nam 6500 z doświetlem bocznym, oczywiście antywyważeniowe itd. Jak nam policzyli wewnetrzne 10 szt. to mało nei padłam ale na Portę i Krono od razu rabacik 15% od cennika. A, byłam na Robotniczej obok lakbudu, podam jutro gdzie konkretnie.

 

Swoją drogą, czy drzwi Porty musza kosztowac ponad 1000 PLn za sztuke żby byc znośne i słuzyc celowi?

 

a, i jeszcze w końcu pokaże Wam moją "gospodę" z oknami Polokno

:D :D - przypominam - rozbudowuję bliźniaczka

 

widok od ulicy

 

http://img519.imageshack.us/img519/1150/dom1fp7.th.jpg

 

elewacja północna (bo południowej nie posiadam)

 

http://img238.imageshack.us/img238/3582/dom2ayx8.th.jpg

 

http://img68.imageshack.us/img68/3453/dom2bzx9.th.jpg

 

i widok od tyłu, tzw "od chaszczy" - nasza sypialnia na górze i kuchnia na dole

 

http://img514.imageshack.us/img514/6576/dom3la3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie schodów oknem połaciowym to problem z myciem tego okna. Mam znajomych z takim rozwiązaniem i klną na czym świat stoi. Dlatego ja zrezygnowałam z tego okna, chociaż w projekcie było. Mam za to "okno" w wewnętrznej ścianie na górze. Górny holl (oświetlony podwójnym oknem balkonowym) otwiera się tym oknem na klatkę schodową. Mam nadzieję, że w dzień wystarczy światła

 

No właśnie ja mam ten sam dylemat

 

W projekcie mam tak :

 

http://www.albumik.pl/albumy/secam/fundamenty/min_1139521103969.jpg

 

A proponują mi tak :

 

http://www.albumik.pl/albumy/secam/fundamenty/min_1139531103969.jpg

 

I co o tym sądzicie[/b] :-?

Zalety - niewątpliwie większy pokój

Ale..... trzeba bedzie dać dodatkowe okno do doświetlenia korytarza :roll: (zaznaczone na żółto) no i wychodzi ono dokładnie nad schodami i blisko kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ja tez mam okno połaciowe nad schodami, otwierane od góry oczywiście ale małż twierdzi, że on da rade je otworzyć i on je będize mył :D :D :D

 

fajnie Ci sie powiększa pokój za to

 

pytanie - dostałam ceny od instalatorów i tak:

 

za punkt grzewczy - 120 PLN

za punkt wodny - ok. 100 PLN

 

elektryk za punkt od 30 do 100 PLN w zależności od skomplikowania

 

czy to dużo????

 

i jeszcze pytanie do tych, którzy mają już szambo tymczasowe za sobą - jak długo i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ja tez mam okno połaciowe nad schodami, otwierane od góry oczywiście ale małż twierdzi, że on da rade je otworzyć i on je będize mył :D :D :D

 

fajnie Ci sie powiększa pokój za to

 

pytanie - dostałam ceny od instalatorów i tak:

 

za punkt grzejny - 120 PLN

za punkt wodny - ok. 100 PLN

 

elektryk za punkt od 30 do 100 PLN w zależności od skomplikowania

 

czy to dużo????

 

i jeszcze pytanie do tych, którzy mają już szambo tymczasowe za sobą - jak długo i za ile?

 

 

Moim zdaniem:

punkt grzewczy 120 - to średnio-wysoka cena

punkt wodny 100 - bardzo wysoka

punkt elektryczny 30 - super; 100 - hiper dużo wiec około 40 byłoby pewnie optymalnie

Niebawem pochwalę się swoimi ostatecznymi stawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie elektryk nic nie mówił o różnicowaniu ceny w zależności od skomplikowania :o 35 zeta za punkt i tyle.

 

Co do instalatora, to jakiegoś drogiego mam, albo inaczej liczy?

Podłączenie grzejnika- 200zł

woda +kanaliza- 200zł od podejścia

podłogówka- 30 zł za m2

rozdzielacz- 200zł

 

Podłączenie do kanalizacji w ulicy- 1500zł (ok. 10m kopania)

 

Mam szukać innego? Ten ma wchodzić w przyszłym tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam - ja zostawiłabym wariant nr. 1

lubię duże przestronne korytarze , oczywiście bez przesady,

my w holu na pięterku planujemy zrobić kącik komputerowy, póki dzieciaki młode,

jakąś półkę z książkami typu słowniki , encyklopedie...

 

ile metrów ma ta sypialnia , którą myślisz powiększać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Betty&M,

 

Znalazłem Twoje wpisy na forum o działkach, skąd dowiedziałem się, że wybudowaliście się w Smardzowie.

Ponieważ zastanawiam się nad kupnem tam działki prosiłbym o jakieś opinie o miejscowości. Jak się tam mieszka, jak z komunikacją, jak wioska i mieszkańcy?

Dziękuję z góry za info.

 

Wiadomość wyślę na priv

 

Daro Daro.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie tempo w pisaniu... :) No cóż, ale zawsze tak jest, że w każdej społeczności, zgrupowaniu, trzeba się wkręcać powoli :p Więc dziś znowu pomarudzimy, tak troszeczkę :) Nawet mimo tego że w zawale postów nasze wypociny się gubią...

 

Dzięki za słowa otuchy - oczywiście dziś, poniedziałek, w starostwie dalej nic i czekamy, czekamy :p Ale za to pani wzięła numer telefonu i obiecała sama oddzwonić. A czas leci... w przyszły piątek stuknie 65 dni.

 

Ale za to w sobotę odwiedziliśmy polecanego grupowego misia - p. Piotra Turka. Projekt wziął, czekamy na dokładną wycenę:) Ma być w tym tygodniu.

 

I tu pytanie do grupy - czy to normalne dla ekip, że zaczynają mówić czego to cena nie obejmuje? Bo już z góry wiemy, że tylko ściany konstrukcyjne, bez działowych, bez schodów zewnętrznych, że komin systemowy a nie z cegieł (bo prostszy), że strop wylewany będzie droższy... itp? Bo się zastanawiamy czy to kwestia naciągania, czy też normalne praktyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie tempo w pisaniu... :) No cóż, ale zawsze tak jest, że w każdej społeczności, zgrupowaniu, trzeba się wkręcać powoli :p Więc dziś znowu pomarudzimy, tak troszeczkę :) Nawet mimo tego że w zawale postów nasze wypociny się gubią...

 

Dzięki za słowa otuchy - oczywiście dziś, poniedziałek, w starostwie dalej nic i czekamy, czekamy :p Ale za to pani wzięła numer telefonu i obiecała sama oddzwonić. A czas leci... w przyszły piątek stuknie 65 dni.

 

Ale za to w sobotę odwiedziliśmy polecanego grupowego misia - p. Piotra Turka. Projekt wziął, czekamy na dokładną wycenę:) Ma być w tym tygodniu.

 

I tu pytanie do grupy - czy to normalne dla ekip, że zaczynają mówić czego to cena nie obejmuje? Bo już z góry wiemy, że tylko ściany konstrukcyjne, bez działowych, bez schodów zewnętrznych, że komin systemowy a nie z cegieł (bo prostszy), że strop wylewany będzie droższy... itp? Bo się zastanawiamy czy to kwestia naciągania, czy też normalne praktyki...

 

Ekipa - ja bym się przyglądnął tej ekipie, no albo umieją murować, albo nie. I tak będziecie musieli do tych prac, których Ci pierwsi nie zrobią brąć murarzy. Mi się to nie podoba, bądźcie ostrożni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiałam z 3 wykonawcami i każdy podawał wycenę bez ścian działowych, schodów żelbetowych i tarasów. Więc może to norma. Ja się z moimi murarzami dogadałam na schody i część ścian wewnętrznych (murowanych, karton-gipsy zrobi ociepleniowiec poddasza).

 

secam

 

Też bym ci radziła zostawić ten hol. Podobnie jak halszka.ka będę w swoim na górze miała bibliotekę i centrum internetowe. Wydaje mi się, że taka wspólna przestrzeń na górze się przyda. A ten powiększony pokój to chyba nie będzie zbyt ustawny przez to powiększenie, bo skosy (nie wiem, jak wysoką będziesz miał ściankę kolankową). Pan M. będzie ci na pewno radził wcielić korytarz, bo on nie lubi korytarzy :lol: Akurat w tej kwestii go nie posłuchałam i nie żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę wszystkich o pomoc!

Moja znajoma przeszła bardzo ciężką operację w czasie której straciła dużo krwi. Konieczne jest jej przetaczanie... potrzebna grupa to "0 Rh-", lekarze powiedzieli niemal że jeżeli do piątku nie zdobędziemy krwi to Danuty nie będzie...

 

Proszę pomóżcie, popytajcie znajomych, może ktoś będzie mógł oddać krew.

 

Oddając krew proszę powiedzieć że to dla:

Danuty Szot, leżącej w szpitalu na ul Chałbińskiego we Wrocławiu, na oddziale Ginekologiczno-Onkologicznym

 

:cry: :cry:

 

Ja mam AB Rh- ... z tego co wiem, 0 bierze tylko 0. Ale jeżeli się mylę - daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie mogę zebrać bo byłam zdecydowana na Berker'a a tu sie okazało, że oni nie mają takich podwójnych co do jednego otworu wchodzą. A takie są mi potrzebne.

 

takie pstryczki ma Elda i Simon (podwojne gniazdo z uziemieniem do ramek)

 

nam najbardziej podoba się Elda Viva ..ale one sa nawet droższe od Berkera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę wszystkich o pomoc!

Moja znajoma przeszła bardzo ciężką operację w czasie której straciła dużo krwi. Konieczne jest jej przetaczanie... potrzebna grupa to "0 Rh-", lekarze powiedzieli niemal że jeżeli do piątku nie zdobędziemy krwi to Danuty nie będzie...

 

Proszę pomóżcie, popytajcie znajomych, może ktoś będzie mógł oddać krew.

 

Oddając krew proszę powiedzieć że to dla:

Danuty Szot, leżącej w szpitalu na ul Chałbińskiego we Wrocławiu, na oddziale Ginekologiczno-Onkologicznym

 

:cry: :cry:

 

powieście ogłoszenia w akademikach, trzeba iść do miłej Pani kierowniczki ładnie się uśmiechnąć żeby nie robiła kłopotu. i powiesić przy drzwiach.

 

Jest tam cała rzesza chętnych pomocy ludzi, wiem bu szukałam dla kumpla z białaczką. na Biskupienie są tzw. "T-ki" politechniki

 

Na ogłoszeniu warto dopisać - "osoby które nie chorowały na żółtaczkę" bo od nich i tak w punkcie krwiodawstwa krwi nie wezmą.

 

ja niestety ma A+ :(, zapytam w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...