Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pani Koala

u nas było tak:

1. Papa termozgrzewalna na chudziaku (ale dałam grubą 4mm)

2. Ekipa instalatorów rozłożyła Vapotherm 5cm jako pierwszą warstwę ocieplenia podłogi, rury kanalizacyjne szły po chudziaku, wpasowane między a na to poszedł styropian - druga warstwa (EPS100 tam gdzie nie było podłogówki, np. w kotłowni))

3. na Vapotherm ułożono rurki wodne - alupexy - płyty są tak twarde, że nie ma szans by coś się im stało, a takie ułożenie minimalizuje straty cieła w wodzie.

4. na to styropian systemowy od podłogówki z przyklejoną folią aluminiową (przycinany od spodu zgodnie do układu rurek)

5. Na styropian rurki ogrzewania wodnego - tu sprawdziła się płyta Vapothermu jako podkład do chodzenia :-) - styropian 100 się kruszył pod stopą, a tych nie ruszało nic - dzięki temu rurki nie mogły się uszkodzić

6. Na to jastrych - tam gdzie jest styropian podłogowy (ma już zakłady folii do wywinięcia), na EPS100 szła folia budowlana z wywinięciem na ściany - oczywiście wokół ścian ułożono piankę dylatacyjną mięszy styro a ścianę i na to dopiero jastrych.

 

Ja się nie martwiłam kolejnością i tym, kto układa - wszystkie instalacje robiła ta sama ekipa, więc robili dokładnie, żeby nie poprawiać w następnym etapie. Instalatorzy układali ocieplenie tam gdzie podłogówka i w kotłowni, a ekipa Janzara tam gdzie podłogówki nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - SCUR, MTW1 - pięknie wyszło, aż dech zapiera:)

 

 

Dzieki , dzięki - tyż nam się podoba i sobie staję przed domkiem i się wpatruje (a robota stoi). Nie jest to Kulka przez p/słoneczne okulary, ale wiesz jak to jest z tym wybieraniem kolorów. :wink: :wink:

 

Dabell, scur - jutro do Was zadzwonie - OBIECUJĘ

 

Czekam jak na letni deszczyk. I bardzo potrzebuję.

Chciałabym Cie prosić o Twój nr marmolitu (czy jak mu tam). Co tu dużo gadać - podobał mi się. :roll: :roll:

 

ale generalnie nie było źle, dzisiaj też - więc mam nadzieje, ze jakos pojdzie do przodu:)

 

:D :D :p :p

NO to gra.

Tak myślałam sobie, że jeśli Hania bez problemu do cioci Agnieszki na rączki poszła to z babcią bez problemu zostanie.

Cieszę się, że w miarę gładko poszło.

A wieczorami, cóż, tul ją ile masz sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRUPO PORTY - a jakie drzwi zamawialiście? bo pan jeden w sobotę powiedział, ze tylko te za ponad 1.000 są akceptowalne :-?

 

i ponawiam pytanie o szambo tymczasowe - ile taka przyjemnośc kosztuje?

 

Szambo - nie mam pojęcia...

Porta - każdy zamawiał coś innego. Nawet nie wszyscy porta. NIektórzy Pol-skone.

Ja zamawiałam Porta Nova, wzór 6.3 i 6.4. Do tego ościeżnice Prestige.

 

 

a coś za tym przemawia poza estetyką? bo nam pan od elewacji zadał takie pytanie jak sobie chcemy i ja nie wiem jak chcę

 

Secam już odpowiedział. Innych przyczyn ja nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wybrac:

Filipka?

Wady:

brak bezposredniego doprowadzenia powietrza

model ktory mi sie bardziej podoba (jest bardziej nowoczesny) jest malej mocy - ok 11kW, no i zeby dostac sie do szuflady trzeba otworzyc drzwiczki :-?

Zalety - hmm, cena??

Kulka, a ty jaki model wybralas?

 

Mam 600 ST. Ma beposrednie podłaczenie powietrza i nie trzeba niczego otwierac zeby dostac sie do popielnika. Jest szufladka na dole moge ja sobie opróznic, otworzyc be otwierania drzwiczek.

 

Byłam w piątek u czerwińskeigo i powiedział mi że 600 ST (tego mi polecał i na tym sie skupiliśmy) ani żaden innymodel Phillipppe nie mają beposredniego szczelnego podłaczenia powietrza z zewnątrz. No to co tu jest grane ???

jesteś pewna, że macie szczelne dopięcie z zewnątrz ??

 

:o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-? dodam jeszcze, że szczerze mówiąc, spodziewałam się większej gościnności po Grupie Wrocławskiej... :-?

o Jasia to przejdz sie po innych Grupach...dopiero zobaczysz co to znaczy głucha studnia.....

Twoch drzwi kompletnie nie znam, więc tez nie za bardzo mam cokolwiek w ich sprawie do powiedzenia :(

a gdzie się budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scur,

 

 

umawiamy też wspólnego montera tych naszych kominków, czy to już każdy we własnym zakresie?

 

Póki co we wszystkich pkt które biorę pod uwagę mają tzw usługę zakupu z wpięciem. i ja tak chciałabym to zakupić. Wtedy Vat jest 7% i korzystniej to wychodzi.

a obudowy też wszyscy Ci wyżej wymienieni mają więc jeśli ktoś będzie chciał to i z obudową może zamówić, ale to już indywidualne decyzje. ja się jeszcze waham czy z obudową czy bez.

 

Czekam na tych Wojty- siów jeszcze a oni coś się zdecydować nie mogą. Bo gdyby brali Hajduka to mogliby się do nas podłączyć. I jeszcze Xena ??? Co tam Xena Klamka juz zapadła???

 

Qurcze, chyba jakieś drewno do kominka trzeba nabyć, żeby te tynki i wylewki suszyć :roll:

 

Ja właśnie zamówiłam drzewo i jutro będzie już przywiezione.

 

Ps. Dzięki Secam za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell

 

dzięki. Rury alupexowe układałaś jeszcze w peszlach ochronnych czy bez? NO I OBUDZIŁAM SIĘ TERAZ, ŻE MAM JEDYNIE 5CM OCIEPLENIA (nie wiem jak ja ten projekt czytałam :evil: ) Czy 3 cm Vapothermu i 3 cm systemowego albo EPS100 ma sens?

 

U mnie niestety instalacje i wylewki będą robiły różne osoby :( .

 

WIEM, ŻE NUDZĘ, ALE W PONIEDZIAŁEK SPOTYKAM SIĘ Z MOIMI FACHURAMI I CHCIAŁABYM, ŻEBY ROBILI JAK NAJLEPIEJ DLA MNIE, A NIE JAK NAJWYGODNIEJ DLA NICH! NAPISZCIE PROSZĘ JAK TO JEST Z DWOMA RÓŻNYMI EKIPAMI :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam sie z Wami podzielić moim doświadczeniem z użytkowaniem pieca w odpalonej kotłowni.

Mamy zainstalowany piec Junkersa - kondensacyjny Cerapur wraz z osprzętem. Ze względu na to że sieci nie ma na razie (ale ma być :-)), chcąc wygrzać jastrych przed układaniem płytek na podłodze, przezbroiliśmy piec na gaz płynny z butli.

Podłączyliśmy w środę w zeszłym tygodniu butlę (na zewnątrz domu) o pojemności 33m3 (kg?) gazu propan butan. Tempratura była ustawiona na ok. 37-st. w obwodach podłogówki (u mnie ok. 65 m2 na parterze). Normalnie będzie dużo mniej. Podłoga nagrzała się w ciągu jednego dnia, a mamy ok. 7-8 cm jastychu na podłogówce - więc super szybko zareagowała - laurka dla instalatora. Odczucie ciepła było bardzo wyraźne, a normalnie to podłogówka będzie neutralna.

Tempreatura w domu w sobotę (dość zimno było ok. 16 st na dworze) wynosiła 35 st. :roll: .

Piec działał na tej jednej butli do poniedziałku wieczorem, czyli ok. 6 dni.

Dzienne spalanie wychodzi ok. 5,5 jednostek gazu/dzień. Propan butan najczęściej jest mniej efektywny od GZ50 z sieci (zużycie GZ 50 byłoby ok. 1 mniej). Cieszę się, bo to dobrze rokuje na okresy grzewcze (nawet zakładając 2x zużycie).

Wiadomo, że w domu w pierszym sezonie zużycie jest większe ze względu na większą wilgoć.

 

Efekt wygrzewania posadzki - pęknięcia jastrychu w dwóch miejscach w wiatrołapie i jedno w salonie. Reszta bz. Dobrze, że pękła sama podłoga a nie razem z płytką :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell

 

dzięki. Rury alupexowe układałaś jeszcze w peszlach ochronnych czy bez? NO I OBUDZIŁAM SIĘ TERAZ, ŻE MAM JEDYNIE 5CM OCIEPLENIA (nie wiem jak ja ten projekt czytałam :evil: ) Czy 3 cm Vapothermu i 3 cm systemowego albo EPS100 ma sens?

Te rury wodne są już w dodatkowych osłonach.

 

Ja na Twoim miejscu zrobiłabym tak - 3cm Vapothermu , na to rurki wodne, na to przycinane 3cm Vapothermu jako 2-ga warstwa, na to folia aluminiowa pod podłogówkę i do tego przyczepiane rurki ogrzewania podłogowego.Tak też można. Da Ci to ekwiwalent ok. 8 cm styropianu, więc już nie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie pokój, nie było mnie od ubiegłego poniedziałku i musiałem prawie 10 stron nadrobić. Uffff.

 

U nas w dalszym ciągu papierologia, ALE ....

 

ostatni etap, czyli wyłączenie z produkcji rolnej w toku, pozostaje jeszcze tylko uzgodnienie wyjazdu z działki, czyli formalność i adaptacja projektu.

 

Za ok 4,5-5 tygodni będziemy składać wniosek o PnB.

 

Te wszystkie Wasze elewacje, dylematy kafelkowe doprowadzają mnie do skrętu kiszek z zazdrości :lol:

 

Secam ja już od dawna nie jestem harcerzem, ale jak dla mnie to Wasza budowa jest na południe, a nie na zachód od Wrocławia. Normalnie południowiec - Hiszpan czyli !!!

Komu było dane poznać nieznikający uśmiech Secama, ten wie o czym piszę.

 

WAŻNE PYTANIE - jaki koszt ponieśliście na zrobienie drogi tymczasowej (w przeliczeniu na mb), bo niehybnie mnie to czeka i nie wiem czy już mam zacząć płakać, czy na razie jeszcze nie.

 

Dabell dzięki za przemiłą rozmowę telefoniczną z wieloma informacjami. Mam nadzieję, że zaraza opuściła Was na dobre.

 

Halszka.ka możemy wrócić do naszych rozmów blaszakowo-deskowych ?

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-? dodam jeszcze, że szczerze mówiąc, spodziewałam się większej gościnności po Grupie Wrocławskiej... :-?
o Jasia to przejdz sie po innych Grupach...dopiero zobaczysz co to znaczy głucha studnia.....

Twoch drzwi kompletnie nie znam, więc tez nie za bardzo mam cokolwiek w ich sprawie do powiedzenia :(

a gdzie się budujesz?

to moja pierwsza wizyta była w innej grupie...

buduję 20 km od Poznania, Mrowino :)

pozdrawiam :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...