Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Secam ja już od dawna nie jestem harcerzem, ale jak dla mnie to Wasza budowa jest na południe, a nie na zachód od Wrocławia. Normalnie południowiec - Hiszpan czyli !!!

Komu było dane poznać nieznikający uśmiech Secama, ten wie o czym piszę.

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/i070.gif

 

WAŻNE PYTANIE - jaki koszt ponieśliście na zrobienie drogi tymczasowej (w przeliczeniu na mb), bo niehybnie mnie to czeka i nie wiem czy już mam zacząć płakać, czy na razie jeszcze nie.

Droga tymczasowa (a w sumie początek docelowej należy to traktować) u nas wyglądała tak:

Korytowanie + piasek + tłuczeń gruby + tłuczeń cieńki wszystko walcowane koszt 50 metrów drogi + podjazd pod dom 6 000 zł robota + materiały = wszystko płacone za całość

Jak chcesz to kliknij a dam ci niedaleki nas namiar na tego gościa

Zdjęcia z budowy drogi masz w dzienniku w stopce

 

A Harcerzem jest się przez całe życie - tylko na zbiórki się już nie chodzi :wink:

 

No właśnie,

No własnie wysłałem ci coś na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Co do samych kafelków: wszystkie kupowałam tu: http://www.lazienki24.pl

Dostałam tak rabat, że mucha nie siada. Wszystko na czas na miejsce, sprawnie i konkretnie.

 

Dostałaś rabat i przy okazji kafle do jadalni pochodzące z dwóch różnych serii, co okazało się dopiero po ich położeniu.

 

Warto dodac, że sklep nawet się do tego faktu w żaden sposób nie ustosunkował.

 

Są tani i rzetelni, to fakt, ale w razie problemów chowają głowę w piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

WAŻNE PYTANIE - jaki koszt ponieśliście na zrobienie drogi tymczasowej (w przeliczeniu na mb), bo niehybnie mnie to czeka i nie wiem czy już mam zacząć płakać, czy na razie jeszcze nie.

 

 

Muszę sprawdzić zapiski w domu, bo już nie pamiętam. Ale ja brałam tylko gruz budowlany 15 wywrotek i nic pod spód, co niestety długo nie wytrzymało, bo się utopiło pod ciążarem w plastycznej glinie. Ale jeździmy gościnnie przez inną działkę, gdzie niedługo ma się zacząć budowa, dlatego nie chcieliśmy za bardzo ingerować.

Potem jeszcze chyba dorzuciliśmy kilka wywrotek, może z pięć? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scur

gratuluje elewacji cudna, po prostu boska i pewnie cieszy że hoho... :)

 

wojty

czy mogłabym prosić cię o namiar na twardogórę

 

kulko

nie dojechałam do twojego kafelkarza, czy mogłabyś podrzucić mi telefon..

jeśli chodzi o drzwi to nie dopytywałam, nie spieszy mi się jeszcze. Z tydzień, dwa mogły by sie opóźnić ;-)

 

scur

drewno zamawialiście podsuszone czy żywczyk i gdzie

 

 

Pani Koalo

z tymi rurkami w 4 cm jastrychu..

 

zależy jak masz daleko do pionów, jak kawałek albo trzeba wstawić jakieś kolanko niedaj boże to będzie kłopot... kanaliza musi mieć spadki, co od wody to luzik, podłogówka tez się zmieści, choć ja lałabym 5 cm

 

 

przepraszam że taki nieużytek ze mnie ty tylko pytam o kontakty, ale siedzę na delegacji w W-wce a budowę pchać trza 8)

 

pozdrófka

Dorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wybrac:

Filipka?

Wady:

brak bezposredniego doprowadzenia powietrza

model ktory mi sie bardziej podoba (jest bardziej nowoczesny) jest malej mocy - ok 11kW, no i zeby dostac sie do szuflady trzeba otworzyc drzwiczki :-?

Zalety - hmm, cena??

Kulka, a ty jaki model wybralas?

 

Mam 600 ST. Ma beposrednie podłaczenie powietrza i nie trzeba niczego otwierac zeby dostac sie do popielnika. Jest szufladka na dole moge ja sobie opróznic, otworzyc be otwierania drzwiczek.

 

Byłam w piątek u czerwińskeigo i powiedział mi że 600 ST (tego mi polecał i na tym sie skupiliśmy) ani żaden innymodel Phillipppe nie mają beposredniego szczelnego podłaczenia powietrza z zewnątrz. No to co tu jest grane ???

jesteś pewna, że macie szczelne dopięcie z zewnątrz ??

 

:o :o :o

 

Mi mowila o tym pani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuch swego czasu również szukaliśmy szamba tymczasowego bo w perpektywie mamy mieć kanalizację i..... niestety nic nie znalazłam. Zbiorniki betonowe są drogie (ok 3-4 tyś) tak samo jest z tymi z tworzyw sztucznych. Niestety nigdzie nie trafiłam zbiornika z demobilu. Owszem raz gościu nam zaproponował zbiornik 4m3 za 1000 zł ale jak doliczyłam transport i jego podłączenie wyszło ok 2000 tyś i dałam sobie spokój. Zrobiliśmy POŚ i zapominam o kanalizacji i opłatach za nią na jakieś 10 lat (nie licząc kosztu bakterii i wywózki raz na rok 2m3)

 

 

xena, scur,smiejus kuchnie u Wojty i u mnie robiła ta sama babka. Namiary miałam od znajomych. Babka nie ma strony internetowej działa wyłącznie z polecenia. Widać, że to działa ponieważ obecnie ma terminy realizacji ok. czterech miesięcy (wiem bo czeka na meble mój brat :D ) tel. 609300989

 

Moja kuchnia:

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/bf974e975d117c5471234cafe04400d9,5,19,0.jpg

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/bb1a292debea29d9d7f684a3e1cf74a1,5,19,0.jpg

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/2d8b68a265214f1c1418510f42784895,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuch

 

Moja kuchnia:

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/bf974e975d117c5471234cafe04400d9,5,19,0.jpg

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/bb1a292debea29d9d7f684a3e1cf74a1,5,19,0.jpg

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/2d8b68a265214f1c1418510f42784895,5,19,0.jpg

 

JEŻU ...... PIĘKNA

Czy Ta Pani to tylko projektuje czy robią całą zabudowę finalnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty

 

dzieki zapodanie nr bo ja szukam komorki (z numerem) i cos nie moge jej znalezc , grrr

 

Secam

 

Betty, z to co pamietam miala swoj projekt, ja tylko mniej wiecej wiedzialm co chcialam, ale pani w razie czego pomoze, jest po architekturze - tak mowila.

 

Scur

 

spokojnie, narazie zastanawiam sie juz nad 2 wkladami - Filipek i Hajduczek(chyba blizej mi do Filipka, ze wzgledu na cene) , Supra po opowiesciach Secama juz mi si emniej podoba ;). Krde musze podejsc jeszcze ze slubnym - glownym sponsorem ;).

 

Ktos pisal o grdzeniu sie z od rowu melioracyjnego - ja sie grodzilam, a co? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

xena, scur,smiejus kuchnie u Wojty i u mnie robiła ta sama babka. Namiary miałam od znajomych. Babka nie ma strony internetowej działa wyłącznie z polecenia. Widać, że to działa ponieważ obecnie ma terminy realizacji ok. czterech miesięcy (wiem bo czeka na meble mój brat :D ) tel. 609300989

 

Nie pytałam o kuchnię ale fajnie wiedzieć. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie zastanawiam sie juz nad 2 wkladami - Filipek i Hajduczek(chyba blizej mi do Filipka, ze wzgledu na cene) , Supra po opowiesciach Secama juz mi si emniej podoba ;). Krde musze podejsc jeszcze ze slubnym - glownym sponsorem ;).

 

:D

 

To znacznie zmienia bo jesli Hajduczek to z nami a jeśli Filipek to ju nie. A ja jutro chciałabym finalizować.

Dlatego tak już dopytuję i ponaglam

:roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scur,

 

a moze sprobowac kupic wasze Tarnawy przez te firme na Kraowskiej? :roll:

 

Hmmm, a slyszalktos cos o Blanzekach???

 

Oni na Krakowskiej nie prowadzą Tarnawy.

 

Blanzeki - słysząłm że gorsza półka jakościowo. Od sprzedających, którzy mieli je w sprzedaży obok innych. Blanzeki wymieniali na końu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...