Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Uważajcie na tych wykończeniowców, bo potrafią nieźle "wykańczać"

 

Mam kilku znajomych na budowach i niedawno cała okolica śmiała się, że jeden koleś tak zbajerował inwestora, że ten płaci mu kilkadziesiąt zł/m2 ocieplenia wełną dachu - przez miesiąc koleś ściemnia, że pracuje, a kasa leci.

 

Niedawno też trafiłem na skurczybyka od dachów (po znajomości sic!!!), który wyliczył mi 28 tys za zrobienie dachu (125 zł/m2), gdzie normalna cena to 50 zł/m2 :evil:

 

Wcześniej (też po dawnej znajomości teścia) wycena wymurowania domu na 50 tys - znalazłem "nieznajomych", którzy zrobili to za 20 tys !!!

 

Moja rada - wyceniać prace u kilku różnych ekip i nie patrzeć tylko na znajomości, bo jak to mówią od znajomych bywa gorzej i drożej - no chyba, że ktoś ma uzdolnioną rodzinę jak niektórzy z nas :D

 

Przyznam się uczciwie, że np. sam nigdy nie chciałem sprzedać używanego auta znajomemu, bo wolę dostać dobrą cenę od obcej osoby, a koledze pomóc w szukaniu i targowaniu się z kimś innym co lepiej wyjdzie dla "higieny związku" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Halszka.ka możemy wrócić do naszych rozmów blaszakowo-deskowych ?

 

Pozdrav

 

Michał - jestem za :p

już mi on zaczyna przeszkadzać na działce, a kiedyś tak cieszył :roll:

 

Pani Koala - szukaj dalej , ceny z najwyższej półki :o

a Ty to ciągle w rozjazdach ?

może we wrześniu będę mogła zaprosić sąsiadkę na kawkę :roll:

 

Betty&M - bardzo ładna kuchnia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo jak to mówią od znajomych bywa gorzej i drożej ...

 

Przyznam się uczciwie, że np. sam nigdy nie chciałem sprzedać używanego auta znajomemu, bo wolę dostać dobrą cenę od obcej osoby, a koledze pomóc w szukaniu i targowaniu się z kimś innym co lepiej wyjdzie dla "higieny związku" :D

 

Święte słowa - przy wykańczaniu mieszkania przekonałem się o tym boleśnie. Teraz co prawda chcę ofertować budowanie domku m.in. w firmie poleconej przez znajomych, ale to samo będzie mi oferować jeszcze kilku.

 

Jak tylko pani architekt-adapter zakończy prace przy projekcie (np. doprojektuje zbrojenie ław fundamentowych, gdyż dla Archipelagu jest to rzecz nieistotna) to ruszam z ofertowaniem.

Jeśli któreś z Was ma sugestie u kogo można by zapytać o SSZ to proszę na priv. Okolice Żórawiny.

 

Co do naszej-klasy to jestem "na TAK".

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje może stworzyć "naszą klasę" czyli grupę wrocławską na stronie http://www.nasza-klasa.pl , oprocz szkól zauważyłam że ludzie różne grupy tam tworzą) poznalibyśmy się troszkę lepiej tzn np z widzenia))

MNIE SIĘ POMYSł BARDZO PODOBA :):):)

to co zakładamy - FLOWERKA - może Ty założysz jako protoplasta pomysłu :):)

 

tez mi się pomysł podoba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro_K nie gniewaj się, ze tak Ci powiem bo to nie że Ci zle zyczę ale jeszcze trafisz na gnojków spoko:) jeszcze trochę tych fachowców przed Tobą:)

 

spokojnie - jak ktoś mnie ostrzega przed burzą, która niechybnie nadejdzie, to bardzo jestem za to wdzięczny - będę bardziej przygotowany na jej przetrwanie - biorę do pomocy kolegę architekta, który zna się lepiej ode mnie na robocie wykończeniowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ agniecha1

Na jaki model Jotula ty byś była chętna i jaki teraz największy rabat otrzymałaś od ceny katalogowej?

Bo własnie rozmawiam z jednym dystrybutorem kominków i sie pytał na jakie inne ewentualnie zamówienia (jakie modele) ma spojrzeć ile mógłby dać rabatu....

 

--

Wojty (tym razem właściwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ agniecha1

Na jaki model Jotula ty byś była chętna i jaki teraz największy rabat otrzymałaś od ceny katalogowej?

Bo własnie rozmawiam z jednym dystrybutorem kominków i sie pytał na jakie inne ewentualnie zamówienia (jakie modele) ma spojrzeć ile mógłby dać rabatu....

 

--

Wojty (tym razem właściwy)

 

O JOTULU to chyba Michaśka pisała

MichAsiek

Co do zamawiania wkładów kominikowych to rozumiem, że Jotul nie wchodzi w grę? Te firmy nie prowadzą Jotula?

Dajcie mi znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkłady kominkowe - no więc gdzie w końcu zbiera się ekipa na zakupy?

Ja byłem w Komi - są skłonni do wszelkich negocjacji.

Może ktoś zdyscyplinuje grupę :lol: . Ja ne chcę bo mi zarzucicie, że się czepiam 8)

 

Grupę kominkową dyscyplinowałam kilka razy.

Zbierałam temat i myślę, że kto chciał to miał okazję się zdecydować. Jest zebrana grupa na Tarnavę w składzie:

Smiejus

Pani Koala

Scur

 

Jeszcze czekam na dec. Xeny i Wojty w sprawie Hajduka.

 

Agniecha1 - Philippe i Michasiek - Jotul.

 

trudno spotkac sprzedawcę, który sprzedaje tyle różnych typów ajeśli nawet to na jedne może dać lepszy rabat bo częściej nimi handluje a na inny taki rabaty, że nie ma co sobie nawet głowy zawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt jeszcze nie myślal nad piecem do ogrzewania?

 

O co dokładnie chodzi?

 

Ja myślałem o Viessmanie, ale też mi wciskają KOcioł Bretii. Ne wiem co wybiorę.

Gaz będę miał z butli za parę latek ziemny. Dostałem rewelacyjną ofertę od Bałtyk Gazu. Jak ktoś jest zainteresowany ich ofertą to dam kontakt do bardzo miłego ich przedstawiciela Pana Piotra. Prowadzi sprawy formalno prawne za inwestora jako dodatek w ofercie. Jeszcze gazu nie mam, ale na razie jestem zadowolony ze współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt jeszcze nie myślal nad piecem do ogrzewania?

 

O co dokładnie chodzi?

 

O rodzaj pieca, którym będziecie ogrzewac chatki swoje :-)

 

Czy to jakies gazowe, węglowe czy inne, jakich firm? Co pokierowało wyborem takiego a nie innego pieca.

 

Wybór: gazowy kondensacyjny

Model: De Dietrich Elidens DTG 1300-25

Co pokierowało: dostępność gazu ziemnego za 3 lata

Co odstraszało od węglowego: skomplikowana i upierdliwa obsługa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...