Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Grupa kominkowa

 

kto jeszcze pisze sie na na wspolne zakupy?

Za pol godziny ma zadzwonic koles z http://www.kominki.net i dobrze byloby mu podac cala oferte.

 

agniecha1 -jaki model FIlipka cie interesuje??

Michasiek - jaki Jotul?

Wojty czy pytałeś pana o Jotula, tzn. czy w ogóle prowadzi Jotule??

Ja dalej chętna na zakupy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Już sprawdziłam. Prowadzą Jotula jak najbardziej :lol: :lol:

Przepraszam za zawracanie głowy :oops:

Czy udało Ci się wczoraj dowiedzieć o szczegóły (ceny)?

A jak z montażem? bo musimy wykorzystać te 7% VATu, a nie 22% :wink:

A co z obudowami?

Czy jednak nie bardziej się opłaca szukać kogoś bliżej Wrocławia?

Może się mylę, ale wydaje mi się, że przeważnie bierze się montaż od tej firmy, która potem robi obudowę, bo wychodzi najlepiej cenowo i logostycznie?

Oświećcie mnie proszę, bo juz sama się lekko pogubiłam :oops: :oops:

Aha i jeszcze jedno wrocławska firma prowadząca Jotule (uniwag-spolmot) ma do montażu i obudów swoją współpracującą ekipę i jest to ekipa pana MALESZAKA (znanego chyba większości na forum :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj grupo,

krótko o moim problemie, który muszę rozwiązać i liczę na pomoc: w naszym szeregu /wewnętrzny/ wykonawca z tyłu domu wyprowadził rynny na taras, czyli w trakcie deszczu z rynien płynie woda po tarasie i sobie spływa po ścianie tarasowej w sposób niekontrolowany. Dodatkowo nie mamy burzówki. Szukam sprawdzonej i fachowej ekipy, która "wbije" mi rynny w taras i wypuści je na ścianie tarasowej przy ziemii a dodatkowo stworzy system typu rura przez cały ogród i wkopane w końcu działki zbiorniki, który rozwiąże mi problem z odprowadzaniem deszczówki. Robota do zrobienia na 2-3 domkach, sąsiedzi też się piszą.

 

Jeśli możecie doradzić to będę bardzo wdzięczny.

 

pzdr

 

 

Nie chcę Cię martwić ale to będzie dość trudne i ryzykowne zadanie.

Tarasy to jedne z najbardziej newralgicznych miejsc narażonych na działanie wody. Jeżeli masz położone płytki to przebijanie się przez taras na 100% skończy się jego przeciekaniem. Chyba, że znajdziesz osobę, która profesjonalnie do tego podejdzie. Nie idź na żadne półśrodki bo do końca życia

będziesz miał z tym problem.

Podsumowując potrzebujesz bardzo dobrego fachowca od tarasów + ekipę od instalacji ziemno-wodnych ( kanalizacja itp. )

Porozmawiam dzisiaj z moim fachowcem od kanalizy. Jeśli będzie miał wolne terminy prześlę Ci komórkę. U mnie sprawdził się bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA wszem i wobec oglaszam, że założyłam klasę muratora)))

http://nasza-klasa.pl/school/70354/1

ZAPRASZAM WSZYSTKICH!

Się dodałem a co w końcu jestem rocznik budowy 2005-2010 :):)

 

hmmmm...a ja nie wiem czy sie dopisać bo budowę skończyłam wcześniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA wszem i wobec oglaszam, że założyłam klasę muratora)))

http://nasza-klasa.pl/school/70354/1

ZAPRASZAM WSZYSTKICH!

Się dodałem a co w końcu jestem rocznik budowy 2005-2010 :):)

 

hmmmm...a ja nie wiem czy sie dopisać bo budowę skończyłam wcześniej ;-)

 

A ogródek skończyłaś , ogrodzenie, żyrandole, Hmmm ......... można zaliczyć że jeszcze się budujesz :)

Cosik mały odzew mamy na tej naszej klasie forumowej 8) Czy reszta grupy boi się ujawnić ??

A i jeszcze może w pseudonimach szkolnych wpiszmy dodatkowo Nici z forum żebyśmy się połapali kto jest kto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cha,

ja tez się dopisałam do naszej klasy :D

 

pan od ociepleń zewnętzrnych naciska nas żeby drzwi zewnetrzne były przed ociepleniem (strukturę planujemy na wiosnę - teraz tylko ocieplamy), jak na mój gust to powinno się najpierw zworbić wewnątrz tynki i wylewki, mam rację?

 

a przy okazji ceny - 50PLN/mkw, z czego 30 za ocieplenie i 20 za strukturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA wszem i wobec oglaszam, że założyłam klasę muratora)))

http://nasza-klasa.pl/school/70354/1

ZAPRASZAM WSZYSTKICH!

 

Hmmm mimo, że nie zaczęliśmy jeszcze budowy i wcale nie wiem czy skończymy przed 2010 to się dopisaliśmy. Najwyżej będziemy repetować klasę albo doniesiemy zaświadczenie o dysleksji, a co !!! ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan od ociepleń zewnętzrnych naciska nas żeby drzwi zewnetrzne były przed ociepleniem (strukturę planujemy na wiosnę - teraz tylko ocieplamy), jak na mój gust to powinno się najpierw zworbić wewnątrz tynki i wylewki, mam rację?

 

zuchu i tego się trzymaj!!

moje drzwi tymczasowe po tynkowaniu wyglądały jak jedna wieka pomyłka a wylewkarze z wężem od miksokreta też raczej do porządnickich nie należą.

 

Pan wróci zrobić strukturę, to sobie przy drzwiach ładnie wykończy, zagruntuje i będzie miodzio :wink:

 

a ty będziesz się cieszył nowymi nieuszkodzonymi drzwiami zamiast nowymi ale może podrapanymi drzwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan od ociepleń zewnętzrnych naciska nas żeby drzwi zewnetrzne były przed ociepleniem (strukturę planujemy na wiosnę - teraz tylko ocieplamy), jak na mój gust to powinno się najpierw zworbić wewnątrz tynki i wylewki, mam rację?

 

Pan naciska, bo mu tak wygodniej:) Jak nie bedzie od razu docelowych drzwi to po ich wstawieniu musi przyjechac i je ładnie obrobic:)

 

Nie sugeruj sie tym. Ja bym na Twoi miejscu ze wstawieniem docelowych poczekała do skonczenia prac mokrych. Tynkarze dodatkowo to z reguły strasznii syfiarze:-)

 

Zreszta my taka kolejność zasotowaliśmy u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy myślał kotś nad kotłami zębiec? Albo jakies Pleszewskie?

My tez chcemy na eko-groszek.

Daro_K - O co chodzi z funkcją pogodową?

 

Jakiś automat przestawiający tryb pracy pieca w zależności od temperatuty powietrza - jeszcze nie zgłebiłem tego do końca.

 

z tego co się orientuję to jet to przydatne szczególnie przy ogrzewaniu podłogowym, które reaguje b. wolno na zmiany temperatury

taki czujnik pogodowy pozwala np wczesniej nagrzewac dom (zanim jeszcze spadnie w nim temp z powodu duzego mrozu na zewnatrz)

nie wiem czy jest to czytelne :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy myślał kotś nad kotłami zębiec? Albo jakies Pleszewskie?

My tez chcemy na eko-groszek.

Daro_K - O co chodzi z funkcją pogodową?

 

Jakiś automat przestawiający tryb pracy pieca w zależności od temperatuty powietrza - jeszcze nie zgłebiłem tego do końca.

 

z tego co się orientuję to jet to przydatne szczególnie przy ogrzewaniu podłogowym, które reaguje b. wolno na zmiany temperatury

taki czujnik pogodowy pozwala np wczesniej nagrzewac dom (zanim jeszcze spadnie w nim temp z powodu duzego mrozu na zewnatrz)

nie wiem czy jest to czytelne :o

 

bardzo czytelne :-)

 

Dopisalam się do klasy i pozapraszałam niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA wszem i wobec oglaszam, że założyłam klasę muratora)))

http://nasza-klasa.pl/school/70354/1

ZAPRASZAM WSZYSTKICH!

Się dodałem a co w końcu jestem rocznik budowy 2005-2010 :):)

 

hmmmm...a ja nie wiem czy sie dopisać bo budowę skończyłam wcześniej ;-)

 

A ogródek skończyłaś , ogrodzenie, żyrandole, Hmmm ......... można zaliczyć że jeszcze się budujesz :)

Cosik mały odzew mamy na tej naszej klasie forumowej 8) Czy reszta grupy boi się ujawnić ??

A i jeszcze może w pseudonimach szkolnych wpiszmy dodatkowo Nici z forum żebyśmy się połapali kto jest kto :)

 

no tak - ogrodzenia nie mam :wink: :lol:

pędzę sie dopisać ;-)

 

pomysł z nickiem jako pseudonim bardzo dobry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza dostępność gazu za 3 lata? Chyba będzie dostępny jeszcze przez wiele, wiele lat :-) O ile Rosja nam kurka nie zakręci :-D

 

To znaczy ze do końca 2010 roku nasza gmina bedzie zgazyfikowana i ze za 3 lata przepniemy sie na ziemny:)

 

kulka, a czy masz może jakiś cynk ile sobie za to będą życzyli?

Bo znając gminę naszą kochaną to pewnie będzie to ciężkie siano ...

 

Do tej pory na doprowadzenie kanalizy wydaliśmy ok. 5500, na wodociąg 4 tys, na drogę poszło ok 1000 zł. Można powiedzieć że wydaliśmy ok. 10 tys na to co powinna zrobić gmina (nadmieniam że to stawka na jeden dom).A i to po ciężkich bojach.

 

Planujesz jakoś to odzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz to jak to jest z tą naszą klasą?

Czy tworzymy naszą forumową klasę czy klasę tych co uczęszczali do szkół elektycznych?, tzn. czy ja też się mogę dopisać czy raczej z uwagi na całkowity brak kontaktu z wszelkimi elektycznymi zagadnieniami raczej nie powinnam sie pchać?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...