Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

BK, Daro trochę wiecej luzu i wiary, że świat nie jest taki zły :D :D :D

 

Jeśli kogoś natchnie to pokażę nasz kominek - projekt obudowy mojego autorstwa 8)

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/9f09fb0d43fd2bb21ffc5ae15b3379ca,5,19,0.jpg

 

wkład Makroterm- Caro 16 kW z płaszczem wodnym, trochę z wyglądu zbyt tradycyjny jednak nie kole w oczy :wink:

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/01c2a4fcd6c1d5ac54f687165c5aab3b,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Betty & M

Świat jest bardzo, bardzo zły ...

 

Kominek piękny!

Tylko dlaczego wymyśliłaś obudowę dokładnie taką samą jaki ja będę robić? :p

Teraz muszę zmieniać projekt ...

No i kominek masz identyczny jak ja :)

 

Pytanie - czy w obudowie zostawiłaś rewizję na okoliczność grzebania w rurkach i instalacjach? Czy nie?

Bo mój chłop upiera się żeby był właz i żeby kominiarz czyścił rurę przez takie małe drzwiczki W SALONIE! :o

Ja kominiarza w życiu do salonu nie wpuszczę

I czy dasz namiar na gości od kominka - bo właśnie zbieramy kasę na obudowę (2 lata używamy kominek bez obudowy :p )

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro

 

a mnei dziwi to ze ty sie dziwisz po co ktos otwiera takie forum.

 

Po pierwsze dla funu - jak to teraz mowia ;) - , jak sie jest np. studentem i sie zakonczylo sesje lub jest sie w trakcie i sie chce oderwac ;)

 

po drugie, zeby bylo milo - ktos wpada na fajny pomysl i chce go zrealizowac

 

dla "slawy" - mozna sie pochwalic pozniej przed znajomymi, moze nawet w CV ;)

 

Przeciez duzo rzeczy jest tworzonych za darmo (szczegolnie w tej branzy) ot tak sobie, np. Linux , hmm? (zreszta z Dabell i jeszcze kilkoma osobami stworzylismy strone misiow tez nie majac z tego zadnych profitow, poprostu mielismy troche wolnego czasu i checi)

 

A jesli juz chesz sie dopatrywac w tym jakiegos interesu to moze ten portal stworzyla firma, ktora pozycjonuje strony - jesli jestes z tej branzy to wiesz jak to sie robi ;).

 

CO do danych osobowych, mimo ze o nie dbam (naprawde) to ostanio okazalo sie ze zostalam "zaatakowana" przez swoj bank :evil: - wyslal mi na stary adres propozycje wziecia kredytu wraz z WYPEŁNIONYM zamowieniem - (wszystko, imie, nazwisko, PESEL, adresy itp) i z prosba o podpisanie :evil: - wole nie myslec, co by bylo, gdyby ktos mieszkajacy tam teraz otworzyl list i podpisal... Tak wiec ataku mozna sie podziewac z kazdej strony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagają tam wpisu (wprawdzie nie obligo) ale jednak, nazwiska rodowego (jeśli dobrze pamiętam). Instytucje takie jak np. banki mogą wykorzystywać takich danych do indentyfikacji klienta i autoryzacji operacji np. aktywacji karty kredytowej lub zwykłej debetowej (plus PESEL, którego zdobycie nie jest trudne), autoryzacji płatności, zmiany PIN ... I mając PESEL plus nazwisko rodowe ...

 

To w moim przypadku i przypadku innych Pań ktore maja podwójne nazwisko, do zdobycia nazwiska rodowego nawet wiele sprytu i inteligencji nie trzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sie zastanawiam, czy warto w stopkach umieszczac link do naszej-klasy.

 

Nie dosc, ze dla wszystkich (nie tylko z naszej grupy,ale z calego forum) pozbywamy sie anomimowosci o jeszcze kazdy (zwlaszcza Miski-wiem, ze wielu z nich wieczorami mocno wertuje nasze strony 8) ) moga wejsc, poczytac o nas, dowiedziec sie praktycznie wszystkiego... sadze,ze kazdy moze dac sobie do ulunionych ten adres (ew. poprosic na prv kogos o adres), a nowym poprostu po pewnym czasie bedziemy zdradzac nasza slodka tajemnice ;). Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sie zastanawiam, czy warto w stopkach umieszczac link do naszej-klasy.

 

Nie dosc, ze dla wszystkich (nie tylko z naszej grupy,ale z calego forum) pozbywamy sie anomimowosci o jeszcze kazdy (zwlaszcza Miski-wiem, ze wielu z nich wieczorami mocno wertuje nasze strony 8) ) moga wejsc, poczytac o nas, dowiedziec sie praktycznie wszystkiego... sadze,ze kazdy moze dac sobie do ulunionych ten adres (ew. poprosic na prv kogos o adres), a nowym poprostu po pewnym czasie bedziemy zdradzac nasza slodka tajemnice ;). Co wy na to?

W sumie to masz(cie) rację :roll: .................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak po kolei idą te wartswy pod płytki w łazience i kotłowni?

wylewka

hydroizolacja na przykład SOPRO, Ceresit

jakies tasmy bandaze czy co tam na naroża przed ta hydroizolacją czy w czasie czy moze po?

potem klej do płytek

płytki

fuga superhiper nie przepuszczająca niczego

 

Powiem na przykladzie naszej łazienki:

 

- gruntowanie (ponoć niekonieczne)

- folia w płynie

- taśmy itd

- klej elastyczny

- płytki

- fuga z żywicą epoksydową

- do wykonczenia w niektórych miejscach silikon

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak po kolei idą te wartswy pod płytki w łazience i kotłowni?

wylewka

hydroizolacja na przykład SOPRO, Ceresit

jakies tasmy bandaze czy co tam na naroża przed ta hydroizolacją czy w czasie czy moze po?

potem klej do płytek

płytki

fuga superhiper nie przepuszczająca niczego

 

Powiem na przykladzie naszej łazienki:

 

- gruntowanie (ponoć niekonieczne)

- folia w płynie

- taśmy itd

- klej elastyczny

- płytki

- fuga z żywicą epoksydową

- do wykonczenia w niektórych miejscach silikon

-

 

dziekuje Kuleczko!

a ta folia to jaka? Bo widze niekotrzy wolą na przykład SOPRO - czyli preparat hydroszczelny?

co to znaczy taśmy itd?

tasmy to na narozniki, a itede?

wiem że to głupio brzmi ale jest wielka szansa ze kafle bedziemy klasc sami stąd moje pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta folia to jaka? Bo widze niekotrzy wolą na przykład SOPRO - czyli preparat hydroszczelny?

 

U nas wszystko szło Mapei. Sopro jest już dużo droższe, a Mapeia wg oceny fachowców jest również bardzo dobra.

 

co to znaczy taśmy itd?

tasmy to na narozniki, a itede?

 

No dokładnie-te wszystkie narożniki, połączenia ściany z podłożem, kąty -to się ta taśmą obkleja.

 

wiem że to głupio brzmi ale jest wielka szansa ze kafle bedziemy klasc sami stąd moje pytania

 

Nie macie kafelkarza, czy wolicie sami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK, Daro trochę wiecej luzu i wiary, że świat nie jest taki zły :D :D :D

 

Jeśli kogoś natchnie to pokażę nasz kominek - projekt obudowy mojego autorstwa 8)

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/9f09fb0d43fd2bb21ffc5ae15b3379ca,5,19,0.jpg

 

wkład Makroterm- Caro 16 kW z płaszczem wodnym, trochę z wyglądu zbyt tradycyjny jednak nie kole w oczy :wink:

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/01c2a4fcd6c1d5ac54f687165c5aab3b,5,19,0.jpg

 

Betty kominek miodzio i kuchnia również :-)

na kominku masz trawertyn czy marmur bo jakoś niedowidzę?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sie zastanawiam, czy warto w stopkach umieszczac link do naszej-klasy.

 

Nie dosc, ze dla wszystkich (nie tylko z naszej grupy,ale z calego forum) pozbywamy sie anomimowosci o jeszcze kazdy (zwlaszcza Miski-wiem, ze wielu z nich wieczorami mocno wertuje nasze strony 8) ) moga wejsc, poczytac o nas, dowiedziec sie praktycznie wszystkiego... sadze,ze kazdy moze dac sobie do ulunionych ten adres (ew. poprosic na prv kogos o adres), a nowym poprostu po pewnym czasie bedziemy zdradzac nasza slodka tajemnice ;). Co wy na to?

W sumie to masz(cie) rację :roll: .................

 

Chciałabym zwrócić waszą uwagę na jeden fakt - złodzieje też mają Internet. Przypuszczam że na tym forum grasuje wielu. To gratka - zdjecia a jak nie zdjęcia to opisy, można sobie dobrze dom zlokalizować, dowiedzieć się kto gdzie i jak pracuje, co robi, co w domu jest, a jeszcze znając nazwisko - ho ho! Wiele można zrobić.

Sorry za ten pesymizm ale wiele w życiu widziałam, nie jestem już taka młoda :roll:

Kilka razy mnie okradziono w tym na budowie.

Pracę miałam taką że poznałam parę mechanzimów jak złodzieje okradają ludzi. Stąd moje obawy związane z podawaniem informacji w świat. Złodzieje naprawdę perfekcyjnie potrafią z nich korzystać i są zawsze o krok sprytniejsi od służb które je tropią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...