Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

W sprawie danych w internecie

 

Nieświadomym Ineternautom życzę szczęścia. Powiedziałem o moich wnioskach z pracy w sieci i nie będę nikogo przekonywał 8)

Trzeba w tym wszystkim znaleźć rozwiązanie rozsądne i pośrednie, a osobiście nie szukam w każdym przejawie wirtualnej działalności spiskowej teorii dziejów - to forum jest chyba tego przykładem, ale równeż do tego nikogo nie będę przekonywał 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

Powoli kończę sprawy papierkowe i mam zamiar zabierać się za budowę. Ale oczywiście nie chciał bym terenu budowy zostawić otwartego. Wprawdzie działka stoi pod lasem i jeśli kotoś by się chciał tam obsłużyć, to za wiele nie zdziałam, ale jednak chciał bym plac przyszłej budowy już za wczasu ogrodzić, by nie zachęcać "nieproszonych gości" do "samoobsługi".

Czy ktoś orientuje się gdzie można tanio kupić cos w rodzaju siatki budowlanej czy leśnej. Nic solidnego, byle by bylo tak na 1,60-1,80 m, łatwe do założenia no i tanie (potrzebuje ok. 200-300 mb).

A może znacie kogoś, kto się zajmuje zakładaniem takich prowizorycznych ogrodzeń lub sami macie jakiś fajny i prosty pomysł?

 

Dzięki wielkie za wszelaką pomoc w tej sprawie.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK nie zostawiliśmy rewizji na ewentualne dostanie się do kominka. Trzeba będzie demontować obudowę. Jeśli chodzi o wyczystkę to jest zamaskowana obudową i możliwa do zdemontowania w razie konieczności. Niestety nam wyczystkę zrobiono tak, że wychodzi na salon :-?

 

Jeśli chodzi o projekt i Twój pomysł na niego.... cóż chyba czytam w Twoich myślach 8) :wink:

 

Namiar na kominkarzy wyślę na priw.

 

secam dzięki :D

 

marzka to trawertyn żywicowany :D

 

Pani Koala nie przenosimy forum tylko tworzymy jego odnogę "po godzinach" :D Jak ktoś będzie miał ochotę pogadać o innych sprawach niż budowanie to tam zaglądnie :p

 

marc_osborne witaj na foru! Taką tanią, leśną siatkę kupuje się w markecie budowlanym np. Obi. Za słupki służą stemple wkopane w ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mieliście gniazd ptaków i jakie w domu?

ja mam juz 3 wyniesione w tym 1 jaskółcze w środku domu i 2 wróblowe.... i cięzko mi na sercu, że biedne rodzinki ptakowe dostały eksmisję (ocieplam...)

 

Ja miałem również trzy gniazdka, ale jakie to ptaki to nie wiem. Malutkie i latają nisko co chwila siadają na ziemi. Wszystkie były w kanałach wentylacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

Powoli kończę sprawy papierkowe i mam zamiar zabierać się za budowę. Ale oczywiście nie chciał bym terenu budowy zostawić otwartego. Wprawdzie działka stoi pod lasem i jeśli kotoś by się chciał tam obsłużyć, to za wiele nie zdziałam, ale jednak chciał bym plac przyszłej budowy już za wczasu ogrodzić, by nie zachęcać "nieproszonych gości" do "samoobsługi".

Czy ktoś orientuje się gdzie można tanio kupić cos w rodzaju siatki budowlanej czy leśnej. Nic solidnego, byle by bylo tak na 1,60-1,80 m, łatwe do założenia no i tanie (potrzebuje ok. 200-300 mb).

A może znacie kogoś, kto się zajmuje zakładaniem takich prowizorycznych ogrodzeń lub sami macie jakiś fajny i prosty pomysł?

 

Dzięki wielkie za wszelaką pomoc w tej sprawie.

 

Darek

 

My siatkę tymczasową w zeszłym kupowaliśmy w Castoramie, była akurat promocja coś ok 140 zł za 50 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mieliście gniazd ptaków i jakie w domu?

ja mam juz 3 wyniesione w tym 1 jaskółcze w środku domu i 2 wróblowe.... i cięzko mi na sercu, że biedne rodzinki ptakowe dostały eksmisję (ocieplam...)

 

my juz mielismy dwa gniazda, ale nie wiem jakich ptaszków (ani wróbel, ani jaskółka)

drugi raz niestety juz po ociepleniu, mamy jeden otwór jeszcze bez okna, no i jeden ptaszek skończył tragicznie na betonie :-? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagają tam wpisu (wprawdzie nie obligo) ale jednak, nazwiska rodowego (jeśli dobrze pamiętam). Instytucje takie jak np. banki mogą wykorzystywać takich danych do indentyfikacji klienta i autoryzacji operacji np. aktywacji karty kredytowej lub zwykłej debetowej (plus PESEL, którego zdobycie nie jest trudne), autoryzacji płatności, zmiany PIN ... I mając PESEL plus nazwisko rodowe ...

 

To w moim przypadku i przypadku innych Pań ktore maja podwójne nazwisko, do zdobycia nazwiska rodowego nawet wiele sprytu i inteligencji nie trzeba :D

 

jak dla mnie nazwisko rodowe jest podstawą aby np. znaleźć znajomą z podstawówki albo liceum - jak wpisze teraz tylko nazwisko po mężu to szukaj wiatru w polu ;)

to tak praktycznie.....nie zastanawiałam się nad negatywnymi możliwościami :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wam wszystkim, czytam to forum od dawna i chcialabym podziekowac wam wszystkim za wiele cennych informacji.

Dzis odwazylam sie po raz pierwszy napisac i od razu po wielkiej prosbie.

Jakos nie mamy szczescia do dachu wystawili nas jedni dekarze,

z drugimi umawialismy sie 1,5 miesiaca temu na 35 zł/m za kladzenie dachowki (+ folia, laty, obrobki), dach kopertowy 250m2, dachowka cementowa,

i teraz jak wlasnie mieli wejsc zazadali 80 zl/m2.

Niestety ta cena nas zabila :(

Poratujcie nas prosze jakims namiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kine - witaj, nie pomogę niestety. Moi kładą za wyższe kwoty i maja terminy do 2009 podobno.

 

Z innej beczki - ogrzewanie

Przez przypadek spotkałem człowieka, który w swoim domu będzie montował ogrzewanie nadmuchowe z rekuperacją, nawilżaniem i filtrowaniem.

NIe wiedziałem na ten temat zbyt wiele, więc mnie zaciekawił, POstanowiłem poczytać. Podstawowy atut to brak ochydnych grzejników. No rzeczywiście w USA i Canadzie montuje się tego setki tysięcy, ale ten system ma kilka wad - http://www.wentylacja.com.pl/forum_2004/wypowiedzi.asp?idg=7&idw=10189

Po przeczytaniu powyższego i wielu innych stron spokojnie, wróciłem do swego planu kotła na gaz z rekuperacją - i GWC jak starczy kasy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kine - witaj, nie pomogę niestety. Moi kładą za wyższe kwoty i maja terminy do 2009 podobno.

 

Z innej beczki - ogrzewanie

Przez przypadek spotkałem człowieka, który w swoim domu będzie montował ogrzewanie nadmuchowe z rekuperacją, nawilżaniem i filtrowaniem.

NIe wiedziałem na ten temat zbyt wiele, więc mnie zaciekawił, POstanowiłem poczytać. Podstawowy atut to brak ochydnych grzejników. No rzeczywiście w USA i Canadzie montuje się tego setki tysięcy, ale ten system ma kilka wad - http://www.wentylacja.com.pl/forum_2004/wypowiedzi.asp?idg=7&idw=10189

Po przeczytaniu powyższego i wielu innych stron spokojnie, wróciłem do swego planu kotła na gaz z rekuperacją - i GWC jak starczy kasy 8)

 

 

jakis czas temu tez zainteresowałam się ogrzewaniem nadmuchowym

powróciłam jednak do kotła kondensacyjnego (gaz na razie z butli niestety) i rekuperatora z GWC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ma rację - wódki mu dać :p

 

Wymagają tam wpisu (wprawdzie nie obligo) ale jednak, nazwiska rodowego (jeśli dobrze pamiętam). Instytucje takie jak np. banki mogą wykorzystywać takich danych do indentyfikacji klienta i autoryzacji operacji np. aktywacji karty kredytowej lub zwykłej debetowej (plus PESEL, którego zdobycie nie jest trudne), autoryzacji płatności, zmiany PIN ... I mając PESEL plus nazwisko rodowe ...

 

BK - ja akurat jestem bankowiec - nazwisko rodowe Twoje jest w dowodzie osobistym, więc ryzyko jest takie samo jak przy kradzieży dowodu, a w bankach do autoryzacji kart wymaga się przeważnie nazwiska panieńskeigo matki

 

a w domu mam nic i wielkie kredyty, stary telewizor, jeszcze starszy komputer, także potencjalny złodziej musiałby się naszukać..... no chyba, że zaplanuje w przyszłym roku wyrwać mi zmywarkę ze ściany :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kine - witaj, nie pomogę niestety. Moi kładą za wyższe kwoty i maja terminy do 2009 podobno.

 

Z innej beczki - ogrzewanie

Przez przypadek spotkałem człowieka, który w swoim domu będzie montował ogrzewanie nadmuchowe z rekuperacją, nawilżaniem i filtrowaniem.

NIe wiedziałem na ten temat zbyt wiele, więc mnie zaciekawił, POstanowiłem poczytać. Podstawowy atut to brak ochydnych grzejników. No rzeczywiście w USA i Canadzie montuje się tego setki tysięcy, ale ten system ma kilka wad - http://www.wentylacja.com.pl/forum_2004/wypowiedzi.asp?idg=7&idw=10189

Po przeczytaniu powyższego i wielu innych stron spokojnie, wróciłem do swego planu kotła na gaz z rekuperacją - i GWC jak starczy kasy 8)

 

 

jakis czas temu tez zainteresowałam się ogrzewaniem nadmuchowym

powróciłam jednak do kotła kondensacyjnego (gaz na razie z butli niestety) i rekuperatora z GWC

 

Ja bym się teraz zastanawiała

Poczytajcie tu

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=21368&highlight=nadmuchowy

 

http://www.gamber.pnet.ws/

 

Jest to czyste, fajne ogrzewanie, tyle że nie ma w domu kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK. Popieram Twojego meza w 100%.Myśle że prędzej czy póżniej trzeba jakos te rure przeczyścić.Wydaje mi sie że trzeba zostawic kratke rewizyjną do czopucha (ktory ma wejście) oraz do wentylatora.Można zamaskować to ładnymi kratkami ozdobnymi.Kliknij w moja stopke może wpadniesz na jakis pomysł.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił GRUNTOWY WYMIENNIK CIEPŁA do kominka - mam tu na myśli długąąąąą rurę wkopaną w ziemię i podłączona pod kominkiem żeby zasysał z niej powietrze z dworu (ogrzane przez grunt) a latem wykorzystywane jako nawiew zimnego powietrza rozprowadzany poprzez kanały nawiewowe od kominka :o

 

PS>Sam się słabo rozumiem jak czytam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił GRUNTOWY WYMIENNIK CIEPŁA do kominka - mam tu na myśli długąąąąą rurę wkopaną w ziemię i podłączona pod kominkiem żeby zasysał z niej powietrze z dworu (ogrzane przez grunt) a latem wykorzystywane jako nawiew zimnego powietrza rozprowadzany poprzez kanały nawiewowe od kominka :o

 

PS>Sam się słabo rozumiem jak czytam :wink:

 

Podłączam się do zapytania ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...