Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wiech ,Betty, Ivanesca,i wszyscy niewymienieni ;) dzięki za podpowiedzi o płaszczu wodnym - rozwialiście moje wątpliwości ;)

Wiech - jedno tylko mi jeszcze powiedz. Czy rury doprowadzające (łączące) kominek z instalacją pieca gazowego (wymiennikiem) muszą iśc po ścianie czy mogą być schowane np w podłodze ?? Pytam o to bo kominek będący w salonie jest dość daleko od kotłowni gdzie będzie piec

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupe z rana,

Mam pytanie, czy u kogoś z forumowiczów robił może podbitkę pan Jacek Tracz? i ewentualnie jakie opinie o jego robocie.....

Mamy też namiar na jakowegoś pana Rysia ale oprócz numeru telefonu nie znamy jego dokonań :(

 

Ciągle szukamy kogoś kto by nie marudził przy podbitce na odległość skrajnej dachówki od ostatniej krokwi, tylko sie wziął za robotę.....

 

Pozdrawiam,

Wojty (tym razem właściwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skynyrd78 nie popadajmy w skrajności- BK jest materiałem dobrym na działówki i do łazienki. Osobiście mam wykafelkowaną łazienkę do połowy ściany a powyżej jest gładź. Tam gdzie prysznic jest wykafelkowane pod sufit czyli na 2,7 (względy estetyczne). U Ciebie można wykafelkować do wysokości gdzie leje się woda (jeśli w ogóle będziesz miał prysznic). My BK braliśmy z Leroy Merlin i nawet nie wiem co to za firma była. Ściany trzeba tylko porządnie zagruntować przed malowaniem bądź kafelkowaniem. Nie ma problemu z osadzeniem w tych ścianach drzwi. Ludzie budują całe domy z BK i też stoją. Ja na Twoim mejscu poszłabym w BK ale trzeba się podpytać jakiegoś konstruktora czy wylewka wytrzyma tą ściankę. Może trzeba będzie zamienić ja na 8 cm?

 

anjamen u mnie we wsi jeden gościu ma postawiony wiatrak. Z tego co wiem Energetyka dała mu pozwolenie na wytwarzanie prądu o mocy... 12V. Nie wiem czy wiązało się to z opłatą (pewnie tak) ale widzę, że czasami ma włączony ten wiatrak. Pewnie blokują możliwość wytwarzania enegi we własnym zakresie ponieważ żyjemy w kraju monopolu energetycznego :-? - wódki też nie można produkować w domu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam.Z tego co ja sie orientuje to można dac w podłodze ,ścianie,po próbie szczelności.W salonie masz tylko kominek a cała armatura w kotłowni,chyba że są to znaczne odległości(ale mówimy o domku a nie budynku).U mnie jak widac na zdjeciach jest tylko kominek z brzydkim sterownikiem i wentylatorem nadmuchowym ktory zamaskowałem kratką rewizyjną. Najlepiej zaproś instalatora kominka niech sie wypowie co bedzie potrzeba.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam.Z tego co ja sie orientuje to można dac w podłodze ,ścianie,po próbie szczelności.W salonie masz tylko kominek a cała armatura w kotłowni,chyba że są to znaczne odległości(ale mówimy o domku a nie budynku).U mnie jak widac na zdjeciach jest tylko kominek z brzydkim sterownikiem i wentylatorem nadmuchowym ktory zamaskowałem kratką rewizyjną. Najlepiej zaproś instalatora kominka niech sie wypowie co bedzie potrzeba.Wiech

Jeszcze raz dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki jestem od upierania się przy silce :D...

Ale dziękuję wszystkim za informacje.

 

@ Betty & M.

Może faktycznie ta 8-ka to niezły pomysł. Ale chyba jeszcze zasięgnę info w Urzędzie Miasta, coby mi się nie przyczepili do jakiegoś szczegółu w projekcie.

Wydaje mi się, że wylewka powinna utrzymać obie ściany i 12-tke, i 8-ke- ale oczywiście upewnię się u konstruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki jestem od upierania się przy silce :D...

Ale dziękuję wszystkim za informacje.

 

@ Betty & M.

Może faktycznie ta 8-ka to niezły pomysł. Ale chyba jeszcze zasięgnę info w Urzędzie Miasta, coby mi się nie przyczepili do jakiegoś szczegółu w projekcie.

Wydaje mi się, że wylewka powinna utrzymać obie ściany i 12-tke, i 8-ke- ale oczywiście upewnię się u konstruktora.

 

Co do silki 8cm na działówki, to ja mam tak na poddaszu i niezbyt mi sie to podoba (lepsza chyba jednak byłaby 12 z BK) - zobacz na przekrój takiej silki - trzy/cztery otwory pionowe wydrążone w środku i teraz sprobuj do czegoś takiego przykrecic na kołkach np stelaż do geberita - u mnie dziury na wylot, z tyłu trzeba było skręcać na śruby zeby kołki nie latały w takiej ścianie....

 

Wojty (tym razem właściwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obaw, że będą trudności wymienione przez Wojt-ego :-) dałam BK12 na ściany działowe.

 

Robię też z 12-tki. Z powowdów wymeinionych oraz dlatego że już te bloczki mam na budowie.

 

Z aktualności: wylały mi się bardzo ciekawe schody 8) . Lekko wchodzące w salon i jadalnię. Wyczuwam pole do popisu dla mojego kolegi architekta :) Te z projektu były fatalne; szerokość 80cm (uwaga!! to nie do przyjęcia), i bardzo strome (dla dorosłych ok, ale to ma służyć też moim potomkom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na stronach xelli... i też budzi to moje wątpliwości. Dlatego rozważałem wzmocnienie otworu drzwiowego cegłą (sposób chałupniczy) :D...

Jeśli chodzi o nadproża oparte na scianie z silikatu 8cm to nie ma problemu w zakresie wytrzymałości takiej ścianki (już bardziej przy BK należałoby wzmocnić podparcie nadproża poprzez umieszczenie go na cegle)

Jedynie przy grubości 8cm musisz sam sobie wylać nadproże - gotowe betonowe nadproża (standardowe L-ki) są za szerokie. U mnie takie naproża

wylali murarze zbijając na podłodze szaluneczek z desek i kładąc go na folii budowlanej, w srodek pręt (raczej chyba dlatego ze im zbywało na budowie) i wlali beton robiony na budowie. Po dwóch dniach miałem ładne wąskie nadproże.

 

Wojty (tym razem właściwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki jestem od upierania się przy silce :D...

Ale dziękuję wszystkim za informacje.

 

@ Betty & M.

Może faktycznie ta 8-ka to niezły pomysł. Ale chyba jeszcze zasięgnę info w Urzędzie Miasta, coby mi się nie przyczepili do jakiegoś szczegółu w projekcie.

Wydaje mi się, że wylewka powinna utrzymać obie ściany i 12-tke, i 8-ke- ale oczywiście upewnię się u konstruktora.

 

u nas w obecnym mieszkaniu jest BK 8-ka, przed położeniem kafelek pomalowaliśmy ją jak to nazwał nasz kafelkarz "folią w płynie" wszędzie i nić się nie dzieje. Za to jest na maksa dźwiękonośna, tak więc teraz mamy silkę 12:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ zuch

Dobrze wiedzieć o tej folii w płynie. Chciałem jej użyć przy budowie brodzika- łazienkę będziemy mieli tak trójkątną, że tylko murowany brodzik wchodzi w grę... :D

 

Co do tej ścianki- to może spróbować łączenia obu materiałów- silki i BK? Z silki wykonać te elementy ściany, które będą przenosić większe obciążenia? Ściana będzie w końcu w środku.

 

Wiadomo, kucia chciałoby się uniknąć, ale w razie czego belkę nośną (pod ścianą) mam w co wpuścić (słupy i ściany nośne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skynyrd nie powinno się łączyć materiałów różnych na tej samej ścianie. Oprócz BK można zastoasować jeszcze ściankę z GK.Wszystko zależy od potrzeb. np 2 płyty zielone GK plus 5cm wełny pustka powietrzna ok 1-2cm i znowu 5cm wełny i 2 płyty GK z przesunięciem.Stelaż podlogowy ,ścienny ,sufitowy na taśmie piankowej..Masz dobrą akustyke i bez nadproży.W celu wzmocnienia konstrukcji dać profile co 40 cm. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej manki. planuje zrobic elektrownie wiatrowa. ma ktos jakies doswiadczenia????? tak malo o tym na forum, moze Wy droga Grupo wspomozecie, chociazby jakimis artykułami.

Nie myślałam dotad o tym, ale przy wiatrach w naszej okolicy jest to ciekawy pomysł :p .

Czy na Twoim domku robi się więźba? Bo wczoraj się przyglądałam i jeśli tak, chyba wiem gdzie Twój domek jest, widzę go ze swojej działki :-).

Tak Dabell, ja Twoj domek tez widze ze swojej łazienki. te dwa domy z wiezba to nasze-moj i rodzicow.

a wiatry rzeczywiscie sa wiec trzeba je wykorzystac.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ skąd... nic superciężkiego.

W ścianie będą osadzone drzwi wejściowe do łazienki (jeszcze nie wiemy, czy brać przesuwne, czy skrzydłowe). Dodatkowo do ściany ma być przymocowana rama drzwi prysznicowych (przesuwne trójsegmentowe albo 2-częsciowe składane).

No i oczywiście glazura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...