Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

:-? dodam jeszcze, że szczerze mówiąc, spodziewałam się większej gościnności po Grupie Wrocławskiej... :-?
Nie są najgorsze te drzwiczki, ale zainteresuj się może firmą DEWRO - warto. Uwaga dość długie terminy realizacji, w chwili obecnej styczeń 2008r. W ofercie ok. 140 własnych modeli + projekty indywidualne w bardzo bogatej kolorystyce.

 

Beznazwiskowa istoto; chciałaś coś powiedzieć? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

@ Betty&M

 

Nie upieram się przy silikacie, to po prostu wpływ lektury Muratora :D...

A na poważnie- to moje wątpliwości były dwojakiego rodzaju:

 

a) właściwości mechaniczne ścianki- czy nie było problemów z osadzeniem ościeżnicy w BK? Czy w przypadku BK otwór drzwiowy trzeba wzmacniać, nie wiem, np. cegłą?

 

b) nasiąkliwość materiału- naczytałem się, że BK trochę chłonie, a u mnie z racji wysokości łazienki raczej odpada kafelkowanie ścian na 3,25m, więc czy można mur z BK jakoś zabezpieczyć przed wilgocią?

 

Na korzyść tego wariantu (BK) przemawia fakt, że na tej ścianie raczej nic wieszać nie będziemy (oprócz drzwi :-))...

 

A co do producenta materiału, to czy moglibyście coś zasugerować? Wiem kryptoreklama i te sprawy... :-)... Jak do tej pory trochę dobrego o klockach na Y :D...

 

pzdr

sk

kynyrd78

Hej My mamy wszystkie scianki na gorze z Silikatów 8, moj Tata tak nam dom zaprojektowal jednak aby mogly spokojnie stac z tego sciany działowe... (mamy np grubszy strop) wiekszosc stoi rownolegle nad scianami dolnymi a chyba dwie nad dodatkowymi belkami ale w 100% nie jestem pewna dopytam sie generalnie jestesmy bardzo zadowoleni z wyboru silki na scianki działowe no i w ogole silki

dam znac co i jak dzis wieczorkiem.

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam wszystkim za info o wiatrakach, a w szczegolnosci Dabell-za link.

kazda informacja mile widziana-bo nie jest to najpopularniejszy temat.

 

Wiatraki to swietna sprawa ale chyba 2 dni na tvp1 temu oglądałam program o ludzi ktorzy chcieliby zainstalowac wiatraki... no i jest niby wszsytko pieknie i ladnie.. ale koncerny energetyczne podobno blokuja stawianie wiatrakow mniejszym inwestorom...jak obejrzełam ten program to sie zdołowałam bo tak na prawdę wystarczy ustawic wiatrak i podobno cała wioseczka ma prąd... i mozna sie uzależnic od koncernów...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - też to oglądałam, w tym samym dniu, w którym podesłałam anjamen linka.

Firma energetyczna wydała warunki przyłączenia na 300KW (MegaW?) dużej firmie niemieckiej (na farmę wiatrakową) ważne chyba 5 lat, i przez ten czas nic oni nie zrobili, a inwestorzy mający juz wiatraki o mocy chyba 8KW nie mogli się podłączyć bo limit podłączeń był wyczerpany :roll: czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogólne pytanie/prośbę do grupy.

Umówiony jestem na wykonawcę tynków gipsowych na przyszły tydzień.

Fachowiec polecony z Forum ale mam mieszane uczucia.

Na co mam przede wszystkim zwrócić uwagę? Jakieś tricki czy pułapki ? Newralgiczne punkty?

 

I jeszcze jedno. Tynki łatwo spartolić więc chcę podpisać z nimi umowę aby mieć podstawy do reklamacji. Ma ktoś może wzór takiej umowy?

 

Z góry dziękuję za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147 - na twoim zdjęciu mało widać , ja mam domino Creaton,

 

podobnie wygląda Tegalit brass

 

A mój dach wygląda tak :

http://foto1.m.onet.pl/_m/5a8c5020374f64ce51e5089416695d01,5,19,0.jpg

 

Mój dach też juz niedługo bedzie tak wyglądał :)

 

podobne są jeszcze dachowki Nelskampa i Euronitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogólne pytanie/prośbę do grupy.

Umówiony jestem na wykonawcę tynków gipsowych na przyszły tydzień.

Fachowiec polecony z Forum ale mam mieszane uczucia.

Na co mam przede wszystkim zwrócić uwagę? Jakieś tricki czy pułapki ? Newralgiczne punkty?

 

I jeszcze jedno. Tynki łatwo spartolić więc chcę podpisać z nimi umowę aby mieć podstawy do reklamacji. Ma ktoś może wzór takiej umowy?

 

Z góry dziękuję za wsparcie.

 

Jeśli to fachowiec polecany przeze mnie to chyba go odwołam z tej listy (Kaziu Stefaniuk chyba). Wprawdzie wszysko niby OK, tynki były równiutkie, tak że można było od razu malować, wszystko fajnie ale po jakimś czasie wychodzą problemy - tzn jeden. W gniazdach odkurzacza w ścianie tynk po prostu odpada. Albo to jest kwestia montażu albo słabrgo tynku albo za cienka warstwa (ale dawaliśmy tak jak wszyscy) albo nie wiem czego - może inni też tak mają. Nie ma problemów z poprawkami (chyba) ale nam się nie chce :roll:

Drugi problem - mąż nie przypilnował, tynkarz zrobił do wysokości 245 cm :o bo tak były wkute kable. Potem musiał przychodzić elektryk, kuć, i panowie od wykończeniówki sami kładli ten tynk ręcznie (gipsowy oczywiście) tak żeby nie było widać poprawki. Kosztowało to ponad 1 tys PLN dodatkowo.

 

Więc to sobie ustal.

 

A tak to tynki wykonane przez tego pana się trzymają. U sąsiadów też robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[To może być Creaton Domino. Taki płaski daszek z płaskich dachówek ma Halszka.ka i 2004 , wygląda podobnie. Odszukaj zdjęcia Halszki w wątku - pokazywała swój dach.

 

TS147 - na twoim zdjęciu mało widać , ja mam domino Creaton,

 

A mój dach wygląda tak :

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/5a8c5020374f64ce51e5089416695d01,5,19,0.jpg

 

Dzieki - to dokładnie ta dachówka, nawet identyczny kolor (co na moim zdjęciu jest raczej cięzkie do wychwycenia :wink: ).

 

Bardzo spodobała mi się ta dachówka - wychodzi drożej/taniej niż karpiówka Creatona? Jakie ma plusy/minusy w stosunku do karpiówki?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147 - żadnych racjonalnych powodów ci nie podam ,

nasze serca mocniej zabiły jak ją zobaczyliśmy i oboje wiedzieliśmy że to to :p

na pewno jest to dobra dachówka, dobre wysokie zamki,

a cena w porównaniu do karpiówki creatona :roll: , nie wiem , popytaj np. w Lechbudzie 8)

 

fasola25 - cieszę się że się na nią zdecydowałaś, a kiedy będzie zrobiony daszek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fasola25 - cieszę się że się na nią zdecydowałaś, a kiedy będzie zrobiony daszek ?

 

to się okaże :-?

więźbę zaczynaja układać w poniedziałek (a mieli 3 tyg temu :( )

dach jest b. prosty, wię mam nadzieję, że nie będe zbyt długo czekać na ten dach

pozdrawiam

 

No to u mnie podobnie - zaczynaja w poniedziałek lecz dopiero 20-go. Wszyscy zrobiliśmy sobie urlop. Moi twierdzą, że z ułożeniem dachówki zajmie im to najwyżej 4tygodnie. Cały czas możliwe wydaje mi sie zakończenie budowy domu w roku 2007. A jak u Was? - pytam tych, którzy są na podobnym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne hej...

mam jeszcze jedno pytanko do Szanownej Grupy :D, bo spotkania z instalatorami zamieszały mi w głowie.

W kuchni będę wymieniał podłogę- starą drewnianą chcę zastąpić kafelkami.

Będę przy tej okazji wymieniał podsypkę na keramzyt.

Chciałem w kuchni mieć podłogówkę- jeden z instalatorów sugerował wylanie najpierw chudziaka, drugi chce kłaść rury na folii bezpośrednio na styropianie i dopiero robić wylewkę.

Czy jest sens wylewać dwie płyty?

pozdro.

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze serca mocniej zabiły jak ją zobaczyliśmy i oboje wiedzieliśmy że to to :p

 

jak pojechałem w poszukiwaniu budowy halszki i zobaczyłem tę dachówkę to też mi serce mocniej zabiło :o - jest po prostu fan-ta-stycz-na.

Nie wiem tylko czy nam będzie pasowała do ogólnej koncepcji.

 

A propos niczego - wyjeżdżam do środy więc proszę pisać w krótkich żołnierskich słowach, bo jak Was człowiek zostawi na dwa dni bez nadzoru to potem kilka dni nadrabiania zaległości. Skaranie boskie ..... :lol:

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...