Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

dach - jest bardzo połamany

co do kosztorysu Wam nie pomogę. Ale jakoś tak 500000 z wykończeniem? (rzucam na pałe, nie wiem z czego będziecie budowac i jaki wypas w środku)

 

Xena niestey ma racje - dach nie bedzie najtańszy

ponadto, jesli chodzi o sam projekt to brakuje mi tam garderoby lub chociaż sporego miejsca na szafę przy wejsciu do domu

no i kuchnia - wydaje mi się ze 9 mkw to chyba troszkę za mało w domu o metrazu ponad 160 mkw - ale nie wiem jakie są wasze potrzeby - może nie gotujecie zbyt wiele i taka kuchnia wam w zupełnosci wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Szacujemy że jest droższy ok. 100 tys. od analogicznych o podobnej funkcji (troche gorszej jak dla nas) i podobnej p.u.

 

Wydaje mi się że droższy o 10 000 to za mało

bliżej bym był Anjamen :roll: 80 - 85 tys za sam dach (ceramika)

 

Dla porównania powiem Ci że mój wychodzi mi realnie jakieś 60-65 tys a wiesz że to stodoła :)

 

Wydaje mi się że w tym projekcie drogie będą : (w realizacji)

* dach - dużo załamań czyli gąsiorów a one są najdroższe

* konstrukcja dużo drewna

* zapytaj w pracowni o konstrukcję dachu bo masz 4 spadowy czyli będzie się opierał na kwadratowej ramie na poddaszu a często projektują taką ramę z elementów stalowych - a to kosztuje uuuuu.....

* lukarny - też kosztowne

* 3 kominy - z tego jeden masz pokaźny bo z grilem na zewnątrz i w klinkierze :roll:

* klinkier na elewacji

* okna w salonie i w lukarnach wygięte w łuk i to okrągłe okrągłe skazują cię praktycznie raczej na okna drewniane

Zastanowił bym się jeszcze nad podniesieniem ścianki - na pewno powiększysz pomieszczenia ale dom może stracić proporcje - to by trzeba było skonsultować z dobrym architektem

 

Ale dom i tak mi się podoba - bo jest bardzo ładny :)

Na moje oko to tak minimum 550 tyś

 

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena, anjamen, Secam - dzieki za opinie!

 

Tym razem bedzie o rekuperacji, klimatyzacji i odkurzaczu centralnym.

Chcialbym pozostawic sobie droge otwarta do zainstalowania tych udogodnien po zakonczeniu budowy, bez kucia, psucia, młotów i gruzu.

Dlatego wykoncypowałem sobie, zeby miec projekty ww instalacji przed budowa i je uwzglednic. A jak za 3 lata uznamy, ze klimatyzacja jest nam jednak nieodzowna do zycia to tylko podpiac klimatyzator i hulaj dusza. To samo z odkurzaczem i reku. Z tym, ze reku pewnie jak najszybciej bo sie boje ze domek spory i jakies grzybki gdzies sie zapałętają bez tego.

Pytanie do tych co sie brali z tym za bary: Jak to wyglada w praktyce? Projekty pewnie robia ci, co sprzedaja sprzet. Czy ktos nam zrobi projekt jak nie kupimy sprzetu od razu? A moze inaczej to ugryzc?

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj w pracowni o konstrukcję dachu bo masz 4 spadowy czyli będzie się opierał na kwadratowej ramie na poddaszu a często projektują taką ramę z elementów stalowych - a to kosztuje uuuuu.....

 

Zapomnialam, pewnie ze tak mnie to kosztowalo dodatkowo ok 10tys, nie wiem dokladnie bo jeszcze sie robi moja konstrukcja, wiec moj dach 80 plus 10 :( plus 20 za okna dachowe) no i juz mamy 110 i tak te koszty rosna-niestety, tu cos wyskoczy dam cos musisz dodac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektore instalacje musisz zrobic juz od razu jesli nie chce potem pruć w sufitach podwieszanych.....

projekt wentylacji z odzyskiem może Ci zrobic osoba, która projektuje wentylacje, albo firma ktora to sprzedaje. Mi polecana przez wszystkich firma rekuperatory.pl krzyknęła 1000zł za projekt.Notabene firmy reku-wenty pracują na różnych przekrojach (średnicach) także jakby co to trzeba miec bilans żeby przeliczac srednice...

instalacja odkurzacza jest smiesznie latwa do polozenia samemu. mnie kosztowało to 140zł - musisz ja polozyc przed wylewkami - potem sie tego zrobic w wyelwce juz nie da....(no nie wyopbrazam sobie kucia....)

 

ja bym powiedziala, ze ten domek bedzie z jakies 100 000 drozszy od podobnego prostego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania powiem Ci że mój wychodzi mi realnie jakieś 60-65 tys a wiesz że to stodoła :)

Wiem i ciekaw jestem jak wyglada obecnie :D

 

Zastanowił bym się jeszcze nad podniesieniem ścianki - na pewno powiększysz pomieszczenia ale dom może stracić proporcje - to by trzeba było skonsultować z dobrym architektem

No niby autorka projektu dopuszcza takie podniesienie. Bez tego go po prostu nie chcemy - pamietasz jak chodzilismy u Ciebie po poddaszu i w kułak się śmialismy z jakiegoś a fe! sąsiada, ktory wlasnie mial skosy od podlogi? :D I jak teraz sami bysmy wygladali? :lol: :lol:

 

Ale dom i tak mi się podoba - bo jest bardzo ładny :)

Na moje oko to tak minimum 550 tyś

Czyli jak to w życiu - zawsze jakies ale :D

 

Dzieki za wnikliwe uwagi, wszystkie notujemy.

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to haniairafał wpuszczacie sie w klasyczne maliny inwestora - tu podniesienie scianki tu cos tam i robi się chata 300m2 a potem tragedia.

Ja tez sie dałam wpuscic chociaz o tyle mam fajnie, ze mam strop drewniany i 45cm wełny w stropiei zakmnięte włazem wejscie na gore,więc de facto jej nie mam (w sensie nie ogrzewam)

uwazajcie bardzo na takie podwyzszenia tu i tam....

kubatura juz i tak w tym domu nie jest najmniejsza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem bedzie o rekuperacji, klimatyzacji i odkurzaczu centralnym......

 

Z centralnym odkurzaczem nie ma problemu żadnego ja też wstawiam wcześniej,l klimatyzacja chyba też ale co do reku to.... :roll: Jak zrobisz reku to nie trzeba robić komina wentylacyjnego - czyli po co go robic skoro go nie wykorzystasz......

 

 

 

Wiem i ciekaw jestem jak wyglada obecnie :D

Ależ prosżę Cię bardzo :)

http://www.albumik.pl/albumy/secam/dach/1225605810653.jpg

 

No niby autorka projektu dopuszcza takie podniesienie. Bez tego go po prostu nie chcemy - pamietasz jak chodzilismy u Ciebie po poddaszu .......

 

Bardziej chodziło mi o to że przy zmianach takich drobnych jak jedna czy dwie warstwy cegiel dom wygląda potem ZUPEŁNIE inaczej drobna zmiana kąta dachu czy wysokości a może być to potem inny dom :roll:

W sumie mój to juz nie dom "pod grabami" tylko "dom pod secamami" :):) choć konstrukcyjnie naprawdę wiele nie zmianiałem :)

 

 

A jeszcze do klimy ..... jak zrobisz z dobrego materiału domek to latem będzie w nim chłodno i klima nie potrzebna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haniu i Rafale

koniecznie projekty reku i klimatyzacji na początku. Jest wiele spraw o których się nie pomyśli np. odprowadzenia skoplin przy centralce reku i klimie, doprowadzenia odpowiedniego okablowania dla urządzeń (np. kabel sterujący do centralki reku i do panela + do podłączenia, kabelek do zasilania klimatyzatora, no i przepusty w stropie oraz zabudowanie rur wentylacyjnych w pokojach - GK). Może się okazać, że konieczne będzie przeprowdzenie elementów wentylacji w poziomie ( u mnie np. ok. 60cm w jednym miejscu) i wtedy jest to pod wylewką - jastrychem. Nie uwzględnicie takich spraw - i kucie gotowe, albo rozwiązanie nie spełniające waszych założeń - czyli bez sensu. Ja miałam przepusty w stropie i zero kucia i dodatkowego brudu.

 

Ja płaciłam również 1000zł za projekt w rekuperatorach, ale jest od odliczany od wartości fakturki jeżeli się zdecydujesz na montaż i zakup. Nawet jeśli będziecie chcieli wiele spraw sami zrobić to i tak te 1000zł może Wam zaoszczędzić o wiele więcej w przypadku póżniejszych przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelika ja mam robione drzwi zewnętrzne przez stolarza i zastanawiam się, czy od razu też nie robić u niego wewnętrznych (oczywiście, jak juz uporam się z bankiem).

 

Zatem też mam pytanie do grupy, która zamawiała drzwi w Budusie.

 

Czy ktoś zamawiał drzwi Porta seria Classik (z czterema mlecznymi szybkami i bez) i w jakiej cenie? Chcę porównać do oferty stolarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelika ja mam robione drzwi zewnętrzne przez stolarza i zastanawiam się, czy od razu też nie robić u niego wewnętrznych (oczywiście, jak juz uporam się z bankiem).

 

Zatem też mam pytanie do grupy, która zamawiała drzwi w Budusie.

 

Czy ktoś zamawiał drzwi Porta seria Classik (z czterema mlecznymi szybkami i bez) i w jakiej cenie? Chcę porównać do oferty stolarza.

 

Gdyby porównanie wypadło na korzyść stolarza- to proszę o namiar.

A będzie Wam tez robił schody? Bo poszukujemy stolarza, który obije nam betonowe schodki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby porównanie wypadło na korzyść stolarza- to proszę o namiar.

A będzie Wam tez robił schody? Bo poszukujemy stolarza, który obije nam betonowe schodki :-)

 

oczywiście oferował się, że robi takie schodki, ale u nas to bardzo daleka przyszłość

postaram się poszukać namiarów na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena, czy mogłabyś wyliczyć elementy, ktore sa kosztowniejsze niż w innych domkach? Ja to biore troche na czuja, bo taki ładny więc drogi, ale jakbym miał paluchem pokazac, ze o, ten gąsior to jest taki drogi!, to bym nie umiał.

 

Szacujemy że jest droższy ok. 100 tys. od analogicznych o podobnej funkcji (troche gorszej jak dla nas) i podobnej p.u.

Inna sprawa, ale troche do kitu ma sie sprawa z okresleniem jakie musimy poniesc koszty - jest wprawdzie kosztorys w xls, ale co z tego jak materialy bedziemy kupowac za kilka miesiecy i ceny beda inne.

 

pozdrawiam!

 

Mój projekt jest podobny wielkościowo i z rzeczy, które na pewno będą kosztowne wymieniłbym u Ciebie:

- dach podchodzący pod 100tys zł jeśli będziesz chciał dachówkę ceramiczną. Materiały pewnie około 40-50tys, do tego okna, więźba i robocizna

- dom ma podobnie jak mój dużą powierzchnię zabudowy, a to oznacza dużo betonu, bloczków (choć te akurat nie są szczególnie drogie) , etc

- nietypowe i duże okna

 

 

Ogólnie projekt bardzo fajny i klimatyczny projekt, a jedyne uwagi moim zdaniem:

- salon z jadalnią 34m2 - na dom prawie 200m2 niezbyt dużo (z drugiej strony przytulnie), ale napisałeś że coś powiększacie,

- trochę małe pomieszczenie gospodarcze przy garażu, a tych nigdy za dużo - stryszek nad garażem rozumiem będzie miał inne przeznaczenie

- wyjscie na taras przez łazienkę - moja architekt też mnie na to namawiała, ale nie do konca przyznam się czuję sens takiego rozwiązania :wink: .

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach - jest bardzo połamany

co do kosztorysu Wam nie pomogę. Ale jakoś tak 500000 z wykończeniem? (rzucam na pałe, nie wiem z czego będziecie budowac i jaki wypas w środku)

 

Moim zdaniem nie zmieszczą się w 500k. 600, 650k, tak trzeba dzisiaj liczyć. Mówię o wykończeniu w średnim standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach - jest bardzo połamany

co do kosztorysu Wam nie pomogę. Ale jakoś tak 500000 z wykończeniem? (rzucam na pałe, nie wiem z czego będziecie budowac i jaki wypas w środku)

 

Moim zdaniem nie zmieszczą się w 500k. 600, 650k, tak trzeba dzisiaj liczyć. Mówię o wykończeniu w średnim standardzie.

 

tez tak sobie pomyslalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...