Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

kulka - dzięki :p

już się zastanawiałam czy z moim nie będzie problemu,

ale mam kapkę mniejsze ,

a Ty ze swoim dachowcem miałaś też jakieś problemy,

udało się je rozwiązać ?

w Liście Płac pisałaś o wykonawcy odprowadzenia wody z dachu , możesz dać namiary :roll:

 

MadzikT - dopiero doczytałam , my zdecydowaliśmy się na biało szary kolor elewacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty ze swoim dachowcem miałaś też jakieś problemy, udało się je rozwiązać ?

 

Udało, problem polegał na tym, ze Pan miał wrocić po zakończeniu elewacji obrobić lukarny. Ale zająl sie tak robota, że się do nas nie kwapił tylko n ate lukarny. W koncu dotarł:)

 

w Liście Płac pisałaś o wykonawcy odprowadzenia wody z dachu , możesz dać namiary :roll:

 

To ten co nam taras i podjazd robił z odpadów granitowych. On raczej tylko na to nie pojedzie, ale mogę zapytać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka

 

Szklarz na Wincentego działa, tydzień temu braliśmy tam szklane półki, nietypowa grubość, panowie nie widzieli problemu. Jakieś lustra też tam mieli. Dość duże były

 

halszka

 

Jak ja się cieszę, że ty jesteś krok do przodu. Ja też myślę o szarej elewacji (a raczej popielatej, dla odmiany z elementami jasnożółtymi). Boję się jednak, że ten czorny dach zbyt przytłoczy to wszystko. Kiedy się elewujesz? Pooglądam chętnie. Twoje okna, rolety, drzwi i brama garażowa już rozwiały moje wątpliwości co do kolorystyki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam baardzo dobrą cenę na kondensacyjnego Junkersa (Cerapur) w TADMARZE. Kupowałam tam również cały osprzęt do kotłowni (za pośrednictwem naszego instalatora) - znaczy ja załatwiałam (bo mi się taniej udało :-) niż jemu w Bimsie :-)) a on brał na siebie i będzie 7% Vat.

Jak ktoś potrzebuje namiaru na sensownego handlowca do pogadania - polecam - Wojciech Szczepankowski.

Marzka też u niego brała kotłownię, ja oprócz tego będę brała całą armaturę i ceramikę sanitarną. Można się potargować a duże zakupy są dobrym argumentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala - do oglądania elewacji to jeszcze troszkę daleko,

panowie już od trzech tygodni przychodzą i przyjść nie mogą :evil: ,

ale bardziej mi zależ na tym co wewnątrz, tzn na szybkich postępach prac,

a w tym tygodniu to już na pewno przyjdą :roll:

 

natomiast ten krok do przodu to z tych malutkich był :wink:

moje grzejniki też leżały prawie rok pod łóżkami 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O piecu kondensacyjnym pisałam juz tu kilkakrotnie: pisz do 1950 (to ksywa na muratorze).

 

Pytanie do Was: GDZIE we Wroclawiu można kupić lustro na wymiar?

Poza Castoramą: tam nie chca mi zrobic takiego dużego.

 

 

Kulka i.w ja zamawiałam swoje jeszcze do mieszkania u szklarza na Ul.Nyskiej zaraz przed wjazdem na hurtownie/tam gdzie są kominki/.Nie było problemu co do wymiarów.Ja tam w okolicy jeszcze mieszkam więc jak chcesz to podjadę i zapytam o tem wymiar.

 

pozdrawiam Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was: GDZIE we Wroclawiu można kupić lustro na wymiar?

Poza Castoramą: tam nie chca mi zrobic takiego dużego.

 

kulka - ja lustro i szklane półki brałam od szklarza na Wybrzeżu Wyspiańskiego (blisko mostu zwierzynieckiego), tel. 0 71 328 21 12

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro kupię sobie grzejniki Purmo (przechowam u teściów do wiosny). Mam je rozpakować i oglądać, czy niche czekają na swoją kolej do tej wiosny?

 

Kulka, ty miałaś jakieś zarzuty do swoich grzejników. Były nadszkodzone w opakowaniu?

 

Dwa udało się uszkodzić w transporcie: pogięte i porysowane. Firma kurierska oddała kasę, ale nie oddała straconego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za namiary na kotły i podłogówkę. Słyszałam, że należałoby zlecić projekt takiej podłogówki, żeby grzała tam gdzie powinna. Co o tym myślicie? Warto? Trochę to kosztuje.

I jeszcze jedno pytanko, ile mniej więcej może kosztować wymurowanie dwóch kominów systemowych i zakończenie cegłą klinkierową. Kominy będą ciągnięte dopiero od stropu tak, że będzie ich ok. 6 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Jola

 

możesz też pogadać z instalatorami nt. projektu. Projekt ogrzewania można też zamówić np. w Nomarze (przedstawiciel de Dietricha). Koszt na mieszkanie podano mi ok 700 zł. Co do domku, ciężko mi powiedzieć.

Ale kumaty instalator moze Ci zaproponować wiele dobrych rozwiązań.

Pozdro

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za liczne opinie odnośnie Lawendy. No cóż, takie życie: jak ładna i ma dobra funkcje to droga.

Troche sie chyba nam kolana ugięły na te estymacje dotyczące ceny. Ale mrugnąłem porozumiewawczo do Hanulki, ona odmrugnęła. Zrobiłem zmartwioną minę, ona się uśmiechnęła. Znaczy sie - nie wymiękamy. :lol:

Secam - a kominiarz nie będzie warczał, że reku a nie kominy? Bo ogólnie pomysł fajny...

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...