Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Panele Classena są na starogranicznej (boczna Popowickiej zaraz za wiaduktem na Długiej) w Centrum Podłóg Laminowanych. Dobre ceny i możliwoś zakupu z montażem z 7%vat. Wybór taki, że uff...

 

Ja jednak po długich namysłach - wybieram parkiet, dębowy gestreift 70/50/22 (z bielmem) mam już umówiony ostatecznie u producenta w Brzykowie k/ Trzebnicy, a na połowę września zamówiłam parkieciarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś upatrzył sobie lampy polskiej firmy ALFA / http://www.alfasc.com.pl

to mam namiary na sklep patronacki , proponują dużo lepsze ceny niż markety --i wyysłają gratis /czekam na realizacje --mam nadzieje,że dojdą :D

 

MTW1

 

Oooooo - ja wybrałam kilka ich lamp. Moge poprosic o namiar na ten sklep patronacki??

 

sklep patronacki

 

FARB-MAL

TEL 034 / 365-17-02

 

Babka wysłała mi gruby katalog ze zdjęciami lamp i numerami katalogowymi --- potem juz tylko targować się :D

 

Powiedzcie,źe jesteście z wrocławskiego forum muratora - obiecałam ją polcecić za miłą obsługę ....może bardziej zaszaleje z ceną

 

Pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi po 2 latach użytkowania paneli:

4 klasa ścieralności 35 PLN w Castoramie, Kronopol - rewela. Dodatkowo uszczelnione takim specjalnym czymś z castoramy żeby nie łapały wilgoci. Testowane w warunkach ekstremalnych (pokoje dzieci). Kolor powinien być jasny, najlepiej z dużym rysunkiem słojów :p żeby nie było nic widać

ale sprawują się świetnie. 2 lata temu za ułożenie 10 PLN za metr.

Do sypialni i gabinetu poszły Classena ciemne, za 25 PLN, 3 klasa - gorzej, bo rysy widać, ale mamy to gdzieś bo za te pieniądze to sobie najwyżej za 10 lat wymienimy na takie same.

 

Parkietu nie dawałabym do nowego domu. Parkieciarze mierzą poziom wilgotności i zwykle (u znajmomych ta było przynajmniej) po 1,5 lub 2 latach od wylewek parkiet nadaje się do kładzenia, chyba że parkiet w panelach, gotowy.

 

Wentylacja - mogę polecić firmę Emka - http://www.rekuperatory.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blache z tytan cynku na karmelkowej obok komwentu

adam_12 no spoko, tylko mam mały palnik i mała butlę - jutro pożyczę profesional sprzęt...

a czy warto? zależy na co chcesz ja kłaść

Ja mam pod wylewką a teraz kładę na taras i ganek - na to beton i płytki/drzewo i mam nadzieję, że słowo taras kojarzyc mi sie będzie tylko z wypoczynkiem.

Jasne - mogę poinstruoować tylko, ze ja specem nie jestem :> - mi pokazywał gośc od robienia dachów - jak to przygrzewac palnikiem...w sumie proste tylko wymaga czasu i babraninki.....

 

Rurki od C.O i wody masz rozprowadzone po podłodze ? Rozmawiałem z kilkoma fachowcami od posadzek i przekonują, że bez sensu jest papa jeśli instalacje idą przy ścianach. Podobno trudno jest dobrze ją przymocować przy ścianach. Osobnym tematem jest duży koszt no i czas jaki trzeba na to poświęcić. Twierdzą, że folia ( dwie lub trzy warstwy ) w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam w podlodze.

papa na 110m2 - 1000zł .

około 800zł przygrzanie.

Od dołu idąc

- papa

- folia

-styro

-folia

-jastrych

- siatka

- jastrych

 

ps jak elektryk- Pan Kocot? Jestes zadowolony?

teraz ja mam pytanie - co dajecie na cokół ( jeśli nie płytki) i czy ktos z Was zostawia dom oklejony zagruntowany (i własnie cokół też) na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam w podlodze.

papa na 110m2 - 1000zł .

około 800zł przygrzanie.

Od dołu idąc

- papa

- folia

-styro

-folia

-jastrych

- siatka

- jastrych

 

ps jak elektryk- Pan Kocot? Jestes zadowolony?

teraz ja mam pytanie - co dajecie na cokół ( jeśli nie płytki) i czy ktos z Was zostawia dom oklejony zagruntowany (i własnie cokół też) na zimę?

 

Papę wypuszczasz po rurkach na ścianę ?

 

Pan Kocot super gość. U mnie zrobili wszystko na tip top :D

Dzięki jeszcze raz za namiar.

Za to tykarze trafili mi się tacy, ze szlag mnie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blache z tytan cynku na karmelkowej obok komwentu

adam_12 no spoko, tylko mam mały palnik i mała butlę - jutro pożyczę profesional sprzęt...

a czy warto? zależy na co chcesz ja kłaść

Ja mam pod wylewką a teraz kładę na taras i ganek - na to beton i płytki/drzewo i mam nadzieję, że słowo taras kojarzyc mi sie będzie tylko z wypoczynkiem.

Jasne - mogę poinstruoować tylko, ze ja specem nie jestem :> - mi pokazywał gośc od robienia dachów - jak to przygrzewac palnikiem...w sumie proste tylko wymaga czasu i babraninki.....

 

Rurki od C.O i wody masz rozprowadzone po podłodze ? Rozmawiałem z kilkoma fachowcami od posadzek i przekonują, że bez sensu jest papa jeśli instalacje idą przy ścianach. Podobno trudno jest dobrze ją przymocować przy ścianach. Osobnym tematem jest duży koszt no i czas jaki trzeba na to poświęcić. Twierdzą, że folia ( dwie lub trzy warstwy ) w zupełności wystarczy.

 

U nas ostatecznie są 2 warswty folii, ale tez zastanqaiałam się nad papą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ocieplenie 2x5cm stryoipanu - tak więc rury są położone na pierwszej warstwie stryopianu i przykryte druga wartswą styropianu (oczywiscie nie dotyczcy czesci w ktorej jest podlogowka)

Hydraulika Ci nie polecę.

Poleciłabym Ci super tynkarza, ale ekipa mu się rozjechała...w siną dal.

Za to polecam bardzo Pana JANZARA - wylewki

Przede mną jeszcze tynkarz zewnętrzny, szukam tez kogos do podbitki...oraz projektanta do gazu z ISO (bardzo pilne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuleczko a zobacze to gdzies w Twoim dzienniku? I czy mozesz mi podpowiedziec ile Cie kosztował za metr.

 

Adam - tak papę wywijałam na ściany pod rurkami - zdarzało sie też wywijać na....tam gdzie nie było takiej możłiwości - ale tam maziałam lepikiem w płynie POD rurkami.

 

Generalnie jakos przeoczyłam fakt, ze można inaczej i dobrze, bo pewnie bym miliard lat się zastanawiała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś upatrzył sobie lampy polskiej firmy ALFA / http://www.alfasc.com.pl

to mam namiary na sklep patronacki , proponują dużo lepsze ceny niż markety --i wyysłają gratis /czekam na realizacje --mam nadzieje,że dojdą :D

 

MTW1

 

Oooooo - ja wybrałam kilka ich lamp. Moge poprosic o namiar na ten sklep patronacki??

 

sklep patronacki

 

FARB-MAL

TEL 034 / 365-17-02

 

Babka wysłała mi gruby katalog ze zdjęciami lamp i numerami katalogowymi --- potem juz tylko targować się :D

 

Powiedzcie,źe jesteście z wrocławskiego forum muratora - obiecałam ją polcecić za miłą obsługę ....może bardziej zaszaleje z ceną

 

Pozdr

MTW1

Właśnie dzwoniłam i mam dostać katalog - może zawiążemy jakąś grupę do zamówienia oświetlenia ?

Pani była miło zdziwiona :-) - bo powiedziałam o forum, ucieszyła się - więc grunt pod dobre ceny faktycznie jest :-).

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ocieplenie 2x5cm stryoipanu - tak więc rury są położone na pierwszej warstwie stryopianu i przykryte druga wartswą styropianu (oczywiscie nie dotyczcy czesci w ktorej jest podlogowka)

Hydraulika Ci nie polecę.

Poleciłabym Ci super tynkarza, ale ekipa mu się rozjechała...w siną dal.

Za to polecam bardzo Pana JANZARA - wylewki

Przede mną jeszcze tynkarz zewnętrzny, szukam tez kogos do podbitki...oraz projektanta do gazu z ISO (bardzo pilne)

 

Podaję namiar na projektanta gazu - p. Jakub Golonka 602-78-07-63.

Projektował nam przyłącze wewnętrzne, jak również całą sieć gazową na zlecenie Gazowni. Pracuje w biurze projektowym, które obsługuje generalnie dużo zleceń własnie z Ziębickiej, więc mają wszystkie gminy na około w paluszku (panowie mają specjalizacje rejonowe :-)).

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuleczko a zobacze to gdzies w Twoim dzienniku? I czy mozesz mi podpowiedziec ile Cie kosztował za metr.

 

Adam - tak papę wywijałam na ściany pod rurkami - zdarzało sie też wywijać na....tam gdzie nie było takiej możłiwości - ale tam maziałam lepikiem w płynie POD rurkami.

 

Generalnie jakos przeoczyłam fakt, ze można inaczej i dobrze, bo pewnie bym miliard lat się zastanawiała :)

 

No niestety u mnie się to nie uda. Rurki są przymocowane specjalnymi klipami do wylewki chudziaka i musiałbym wszystko zrywać, żeby się dostać pod rurki. Do tego bezpośrednio pod rurkami mam cienki stryro. Jest tego na tyle dużo, ze chyba to nie ma sensu.

Pogadam z posadzkarzem na temat zrobienia 3 warstw folii potem styro i znowu folia. Ja mam ponad 40 m. podłogówki na dole także drugiej foli nie będzie zbyt dużo.

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...