Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

u mnie jest ocieplenie 2x5cm stryoipanu - tak więc rury są położone na pierwszej warstwie stryopianu i przykryte druga wartswą styropianu (oczywiscie nie dotyczcy czesci w ktorej jest podlogowka)

Hydraulika Ci nie polecę.

Poleciłabym Ci super tynkarza, ale ekipa mu się rozjechała...w siną dal.

Za to polecam bardzo Pana JANZARA - wylewki

Przede mną jeszcze tynkarz zewnętrzny, szukam tez kogos do podbitki...oraz projektanta do gazu z ISO (bardzo pilne)

 

Podaję namiar na projektanta gazu - p. Jakub Golonka 602-78-07-63.

Projektował nam przyłącze wewnętrzne, jak również całą sieć gazową na zlecenie Gazowni. Pracuje w biurze projektowym, które obsługuje generalnie dużo zleceń własnie z Ziębickiej, więc mają wszystkie gminy na około w paluszku (panowie mają specjalizacje rejonowe :-)).

Polecam.

 

Ja też polecam pana Golonkę. Bardzo sympatyczna i rzeczowa wspolpraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dopiero dotarliśmy do planowania drzwi wewnętrznych. Czy porta juz komuś z Was zamontowała? Nam niestety nie udało się podczepić do zamówienia, bo wówczas walczyliśmy z bankiem i nie wiedzieliśmy czy nam starczy na cokolwiek. Proszę o wasze wrażenia, bądź sugestie dotyczące firm zajmujących się sprzedaż drzwi wewnętrznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS 24

blachy tytanowe znajdziesz tuż obok KOM-wentu w tym samym budynku(Karmelkowa), a jeszcze na ul. Wiejskiej, nie znam adresu - jak dojedziesz do skrzyżowania z ul.Awicenny, po lewej stronie będzie hurtownia budowlana, a za niej (wjazd do obu składów jeden) wycinają na zamówienie art. blacharskie z tytanu i miedzi (np. w miedzi robią najtaniej we Wr.)

Na kiedy masz zamówione okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po spotkaniu z panem od tynkow wewn cem-wap

cena mnie zabiła - 19 zł/mkw materiał (firmy maxit) plus 17 zł/mkw robocizna

wychodzi 36 zł/mkw :o

a ja liczyłam na ok 25 zł za wszystko

napiszcie (szczególnie Ci co wlaśnie robią tynki cem-wap) ile placicie/placiliście za nie?

już się zastanawiam czy czasem nie robic gipsowych

ktos ostatnio pisal jeszcze o przecieraniu takich tynków/lekkim wygładzeniu - ma to ktos u siebie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ja też się podepnę pod zakupy lampowe :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

kulko,

w panelach najbardziej przeszkadza mi to jak się je czyści.

Mamy panele w mieszkaniu od 5 lat, classena, nie rysuja się zbytnio ale ich mycie i czyszczenie to poraszka.

Wybraliśmy w kolorze buk, maja słoje ale nie jakieś bardzo mocne i ciągle widać maziaje na nich.

Nie mam już siły czyścić więc się buduję dom ;-)

 

_______________________________________________

tarasy

Nie wiecie czy na tarasach można zrobić wylewki z miksokreta, nie będą za bardzo wody piły , w zimie nie popękają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po spotkaniu z panem od tynkow wewn cem-wap

cena mnie zabiła - 19 zł/mkw materiał (firmy maxit) plus 17 zł/mkw robocizna

wychodzi 36 zł/mkw :o

a ja liczyłam na ok 25 zł za wszystko

napiszcie (szczególnie Ci co wlaśnie robią tynki cem-wap) ile placicie/placiliście za nie?

już się zastanawiam czy czasem nie robic gipsowych

ktos ostatnio pisal jeszcze o przecieraniu takich tynków/lekkim wygładzeniu - ma to ktos u siebie?

pozdrawiam

 

Ja robię gipsowe i robocizna tez jest 17 pln. Proponuję sprawdzić ceny na materiał

Może się okazać że wychodzi to znacznie taniej a hurtownia dostarczy Ci towar na budowę.

Kolejnym plusem jest to, że przy powierzonym materiale wykonawcy nie oszczędzają i robią grubsze warstwy.

Podobno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po spotkaniu z panem od tynkow wewn cem-wap

cena mnie zabiła - 19 zł/mkw materiał (firmy maxit) plus 17 zł/mkw robocizna

wychodzi 36 zł/mkw :o

a ja liczyłam na ok 25 zł za wszystko

napiszcie (szczególnie Ci co wlaśnie robią tynki cem-wap) ile placicie/placiliście za nie?

już się zastanawiam czy czasem nie robic gipsowych

ktos ostatnio pisal jeszcze o przecieraniu takich tynków/lekkim wygładzeniu - ma to ktos u siebie?

pozdrawiam

ja zdrcydowalam sie na kreisla - ok.20zł/m2 material, ale moi rodzice robia z cementu, wapna i piachu i wychodzi duuuuzo taniej.i nikt nie mowi ze gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po spotkaniu z panem od tynkow wewn cem-wap

cena mnie zabiła - 19 zł/mkw materiał (firmy maxit) plus 17 zł/mkw robocizna

wychodzi 36 zł/mkw :o

a ja liczyłam na ok 25 zł za wszystko

napiszcie (szczególnie Ci co wlaśnie robią tynki cem-wap) ile placicie/placiliście za nie?

już się zastanawiam czy czasem nie robic gipsowych

ktos ostatnio pisal jeszcze o przecieraniu takich tynków/lekkim wygładzeniu - ma to ktos u siebie?

pozdrawiam

ja zdrcydowalam sie na kreisla - ok.20zł/m2 material, ale moi rodzice robia z cementu, wapna i piachu i wychodzi duuuuzo taniej.i nikt nie mowi ze gorzej

 

cementowo/wapienne się tzw. filcuje. efekt podobny do gładzie ale bez szlifowania. można to ustalić z wykonawcą. fizycznie efektów nie widziałem ale mi proponowali fachowcy jako alternatywę do gładzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie tzw. ogólne.Robiliście tynki na ścianach pod glazuję ? Mam na myśli łazienkę, kotłownie lub inne pomieszczenia gospodarcze ?

 

Będę wdzięczny również za namiary na ekipy od ocieplenia i elewacji.

 

 

pzdr.

 

robiliśmy...ale gładzi tam nie kladliśmy

 

POzdr

mtw1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię gipsowe i robocizna tez jest 17 pln. Proponuję sprawdzić ceny na materiał

Może się okazać że wychodzi to znacznie taniej a hurtownia dostarczy Ci towar na budowę.

Kolejnym plusem jest to, że przy powierzonym materiale wykonawcy nie oszczędzają i robią grubsze warstwy.

Podobno...

Ja włanie jestem po tynkach gipsowych - ekipa chciała 14zł/m2 robocizna lub 25zł/m2 z materiałem, wybrałem drugie rozwiązanie. Generalnie jestem zadowolony i co ważne przy tynkach gipsowych nie me problemu z późniejszymi naprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie tzw. ogólne.Robiliście tynki na ścianach pod glazuję ? Mam na myśli łazienkę, kotłownie lub inne pomieszczenia gospodarcze ?

 

Będę wdzięczny również za namiary na ekipy od ocieplenia i elewacji.

 

 

pzdr.

Witaj my na górze nie robiliśmy tynków pod glazurę, tzn szwagier mojego męża budowlaniec przetarł ściany bardzo cieniutką warstwą kleju do kafelek. (tak byle jak oczywiscie bez żadnego wyrówywania) przy okazji jeszcze raz prośba jakby ktoś miał ekipę do ręcznych tynków, bo nasz szwagier niestety nie może przyjechać (ekipa się wykruszyła) to będę b. wdzięczna...

żalujemy strasznie bo cena była super- 12 zł/m2 i była to cena z pierwszym pomalowaniem ścian na biało, szwagier po prostu spisał się na medal na górze mamy ściany gładziusieńkie... namawiam szwagra na zorganizowanie ekipy stałej i robienie tynków, bo wart jest polecenia... a pewnie chetnych na forum bedzie wielu...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...