Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witajcie czy macie może namiary na ekipy robiącej tynki ręczne wewnętrzne?

Dziękuje z góry za opowiedz!

Pozdrawiam flowercia

 

Dlaczego ręczne?

1) Ze wględu na cene tak naprawdę tynki kosztowały nas na górze (a na prawde mamy kupę metrów bo dom ma az 188m2 - na górze są 4 duze pokoje (30m2, 3x16-20m2) 2 pomieszczenia gospodarcze i duza łazienka) ok 5 tys w tym materiały (goldband i rotband) i robocizna a tynki maszynowe kosztowały by nas ok 8-9 tys - co najmniej.

2) Mam duze zaufanie do Goldbandu i Rotbandu w mieszkaniu mamy polozone te 2 materiały

3) Mamy b. rowne sciany z Silki i szkoda bylo nam klasc min 8mm tynku maszynowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich forumowiczów,

 

szczególnie tych, którzy są często dostępni i korzystam z ich postów.

Dziś mam szczególnie dzień zakręcony, bo chcę złozyć zapytania na okna

potrzebuje na końcówkę września,

 

prosze podajcie ze 3-4 firmy,gdzie mogę liczyc na wycene w miare przyzwoita i przyzwoite okna:

szukam PCV-5 komór kolorowych

 

bardzo dziękuję

Bzyk

 

Firma Karfil okna M&S jesteśmy b. zadowoleni z okienek mamy podwójna szybę całe lato bylo b. chlodno w domu spodziewamy się ze w zimie bedzie b. cieplo)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czy macie może namiary na ekipy robiącej tynki ręczne wewnętrzne?

Dziękuje z góry za opowiedz!

Pozdrawiam flowercia

 

Dlaczego ręczne?

1) Ze wględu na cene tak naprawdę tynki kosztowały nas na górze (a na prawde mamy kupę metrów bo dom ma az 188m2 - na górze są 4 duze pokoje (30m2, 3x16-20m2) 2 pomieszczenia gospodarcze i duza łazienka) ok 5 tys w tym materiały (goldband i rotband) i robocizna a tynki maszynowe kosztowały by nas ok 8-9 tys - co najmniej.

2) Mam duze zaufanie do Goldbandu i Rotbandu w mieszkaniu mamy polozone te 2 materiały

3) Mamy b. rowne sciany z Silki i szkoda bylo nam klasc min 8mm tynku maszynowego...

 

Malo kto się decyduje na tynki ręcznie robione. Przyznam, że u mojego brat abyły robione ręczne i była to tragedia totalna. A najgorsze jet to, że potem nikt nie chce tego poprawić, a poprawki sa bardzo pięniążko-chłonne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich forumowiczów,

 

szczególnie tych, którzy są często dostępni i korzystam z ich postów.

Dziś mam szczególnie dzień zakręcony, bo chcę złozyć zapytania na okna

potrzebuje na końcówkę września,

 

prosze podajcie ze 3-4 firmy,gdzie mogę liczyc na wycene w miare przyzwoita i przyzwoite okna:

szukam PCV-5 komór kolorowych

 

bardzo dziękuję

Bzyk

 

 

 

ja zamawiałam :

 

Okna Bracia Bertrand

aleja Kromera 27a

Wrocław

 

tel. 71/ 325-49-37

 

specjalizują się w drewnianych --------------------ale PCV tez fajne robia

 

Ja zamawiałam PCV w okleinie złoty dąb ---najszybciej zareagowali na zrobienie wyceny i przesłanie jej mailem /1 była w oparciu o nasze pomiary, ostatecznie i tak przyjezdzają mierzą / , nie było dla nich problemu aby mi przygotować kilka wariantów wycen ---------montaż tez bez problemu ----w terminie

i fachowo.

 

Inne firmy, cenowo podobnie lub troche taniej ---ale strasznie długo czekałam na wyceny , albo sama musiałam się o nie upominać .

 

Drzwi drewnianych zewnętrzych jednak u nich nie zamówiłam --mimo rabatów wyszło bardzo drogo....zdecydowałam się na CAL-a

 

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu z Melisy - głupio mi, bo sam dałem Ci namiary na Przybyłkiewicza :oops:

 

Najdziwniejsze jest to, że do mnie podchodzi zupełnie inaczej tzn. dzwoni. umawia się i jest punktualny - tyle, że u mnie są w miarę standardowe okna i witryny, i buduję 10km od jego firmy.

 

Pytałem go dzisiaj dlaczego nie oddzwaniał do Ciebie - powiedział, że podobno pracownik mówił, że nie podejmą się wykonania tego, bo jest tam ogromna witryna (6x4m) i jest z nią masa roboty, a oni takie żmudne i mniej opłacalne prace wykonują po sezonie tzn. w styczniu, lutym.

 

Uważam, że faktycznie powinien był sam oddzwonić i powiedzieć to osobiście.

 

W każdym razie mi dał najlepszą ofertę cenową, jego okna polecił mi kolega budowlaniec, który ma je już kilka lat, a dzisiaj na budowie spokojnie i rzeczowo odpowiadał na masę pytań technicznych - ostatecznie zdecydowałem się i zamówiłem u niego - mają być u mnie w pierwszej połowie Października (jeśli dachowcy się wyrobią), wtedy napiszę jak się wywiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/quote]Malo kto się decyduje na tynki ręcznie robione. Przyznam, że u mojego brat abyły robione ręczne i była to tragedia totalna. A najgorsze jet to, że potem nikt nie chce tego poprawić, a poprawki sa bardzo pięniążko-chłonne/quote]

 

W sprawie tynkow cementowo-wapiennych - myślałam że robione ręcznie są bardziej dokładne niż maszynowe. Poza tym materiał (cement, piasek i wapno) wyniesie dużo taniej niz gotowa zaprawa.Też stoje przed wyborem: ręczne lub maszynowe. Czy ktoś moze troche dokładniej napisać: filcowanie i szlifowanie - rozumiem wygładzanie tynków. A na czym polega różnica? I jaką ziarnistosć powinien mieć piasek(0.2-0.4)? Ja bede miała okna drewniane, najpierw wiec położe tynki. Czy późniejsza obróbka okien bedzie widoczna?

 

Tyle pytań - czy ktoś odpowie?

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelika, jak ktoś kiedyś napisał mieszkam w zagłębiu meblowym, ale nie jestem "stąd" = tylko orientacja ogólna. "Mówi się", że fajne meble kuchenne robi p. Krzysztof Witczak ul. Spokojna 7 w Twardogórze ( z tyłu, za Ośrodkiem Zdrowia). Ktoś polecał mi też pana Pacynę z Kużnicy , ale tu dokładnych namiarów już nie mam.

 

Fajne meble? Dementuję te plotki. Niesolidność, fuszerka i robienie klienta w bambuko. Terminy to rzecz u Witczaka nieznana. Zdecydowanie odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/quote]Malo kto się decyduje na tynki ręcznie robione. Przyznam, że u mojego brat abyły robione ręczne i była to tragedia totalna. A najgorsze jet to, że potem nikt nie chce tego poprawić, a poprawki sa bardzo pięniążko-chłonne/quote]

 

W sprawie tynkow cementowo-wapiennych - myślałam że robione ręcznie są bardziej dokładne niż maszynowe. Poza tym materiał (cement, piasek i wapno) wyniesie dużo taniej niz gotowa zaprawa.Też stoje przed wyborem: ręczne lub maszynowe. Czy ktoś moze troche dokładniej napisać: filcowanie i szlifowanie - rozumiem wygładzanie tynków. A na czym polega różnica? I jaką ziarnistosć powinien mieć piasek(0.2-0.4)? Ja bede miała okna drewniane, najpierw wiec położe tynki. Czy późniejsza obróbka okien bedzie widoczna?

 

Tyle pytań - czy ktoś odpowie?

 

:roll:

 

Po kolei na mój stan wiedzy

--- filcowanie to specjalne "wygładzanie" tynków cementowo wapiennych. Efekt zbliżony do gładzie ale oczywiście nie to samo. Robią to ekipy od tynków maszynowych. Wychodzi zdecydowanie taniej niż szlifowanie ostatecznej warstwy gładzi na cementowo-wapiennych tynku. Niestety koszty są dużo bo płacisz ekipie za tynki z maszyny lub ręcznie oraz za ręczne szlifowanie. Co gorsze nie każdy to potrafi. Jest to żmudna robota. Jak dobrze zrobią ścian jest jak p.. niemowlaka. :D

 

Jeśli chcesz położyć tynki przed oknami to uzgodnij to z wykonawcą> nie bardzo chcą to robić ponieważ muszą przyjeżdżać jeszcze raz i kończyć robotę. Przy gipsowych takie sztukowanie to nie problem ale przy cementowo wapiennych może być gorzej.

Też się obawiałem o drewniane okna ale w sprzedaży są specjalne listwy plastikowe do osłony styku okno - tynk, które regulują jednocześnie grubość tynku do 0.6cm. ( lub więcej ) Nie jest to drogie ok. 8pln za metr a po zakończonej robocie odrywa się wystający fragment i nie ma śladu.

 

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam okna drewniane i tynki byly kladzione po oknach i nic sie nie stalo

chciałam miec tynki wapienne, ale o ile znalazłam gości co je chcieli zrobić o tyle jak usłyszeli, ze chciałabym je miec dośc gładkie (filcowanie itd) to stwierdzili, ze o nie! bo to męczące...tak więc zrobiłam maszynowe gipsowe i są bardzo gładkie

 

Kulka! Mam nadzieję, że się nie gniewasz, ale właśnie oglądałam Twoje balkony - wyszły rzeczywiscie bardzo ładne:)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenaser, to przecież nie Twoja wina, że facet tak sie wobec nas zachował. Niemniej nie jest prawdą, że jego pracownik przekazał mi, że się tego nie podejmą. Powiedział tylko, że przekaże szefowi, ze czekam na wycenę. Co do folii to jestem zdecydowana na zakupy. U mnie to pilne, bo muszę kupić folię do końca sierpnia. Chciałam właśnie tę. Potrzebuję 220 m, to chyba jakoś tak wyjdzie razem rolek. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka! Mam nadzieję, że się nie gniewasz, ale właśnie oglądałam Twoje balkony - wyszły rzeczywiscie bardzo ładne:)!

 

Ooo - noo proszę:)) Ale chyba na żywo je widziałaś bo na fotach dopiero się pojawiły:)))

 

Dziękuję za pochwałę.

 

No i własnie korzystając z okazji:

 

Chciałam wszystkim polecic p. Pawła z Wrocławia, ktorego poleciła mi Xena.

 

Zrobił nam balustrady wg naszego własnego pomysłu.

 

Wykonawca jakich ze świecą w dzisiejszych czasach szukać. Słowny, rzetelny, pracowity, uczynny, terminowy i perfekcyjnie wykonuje swoje zadanie!

 

Zrobił nam balustrady dokłądnie tak jak chcielismy, szybko, z ocynkowaniem, malowaniem proszkowym (nie będziemy musieli co chwilę malować odpryski), a kontakt miły i konkretny.

Naprawdę z czystym sumieniem polecam i poproszę Wojty o wpisanie na listę misiów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chyba ładnie byłoby parę słów o sobie, więc...buduję dom pod modrzewiem, jestem na etapie lania posadzek i poszukuję, jak każdy chyba dobrych ekip do następujących prac:

- fachowiec do położenia i zaolejowania parkietów + schody i poręcze

- ekipy do ocieplenia dachów i położenia regipsów

Może macie jakieś dobre ekipy do polecenia ?

 

Ze swojej strony mam niezłego fachowca do hadrauliki CO+piec i te wszystkie bajery z wodą związane...

 

A teraz pytanko, zapewne nie jeden z was wykonywał zadaszenia na drewno macie może jakieś fotki, albo opis konstrukcyjny, chciałbym sobie takowy sam wykonać, ale za porady będę zobowiązany. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser,

 

ja też bym kupił folię na dach,

 

szukam też osób do wspólnej negocjacji ceny na okna,

na razie jola z Melissy wyraziła zainteresowanie,

upatrzona firma Polokno (na razie najlepsza cena),

 

czy ktoś coś wie na temat okien avanto-czy rzeczywiscie są takie dobre?

 

Ja mam avante już prawie rok i jestem z nich bardzo zadowolona. :lol: Cenowo wyszły mnie taniej niż inne wyceny, które miałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...