Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Lista chętnych na wspólne zamówienie drzwi z dobrym rabatem :wink: :

 

1. SUSPENSER (Porta, Gerda)

2. Xena z Xsary (Porta, Polskone)

 

Jolu z Melisy, Bzyk i reszta - myślicie już o drzwiach ? :wink:

 

Aktualnie realizacja zamówienia to około 4-6 tygodni i może się wydłużyć, bo nadciąga szczyt sezonu na drzwi.

 

Witajcie ja tez mysle o drzwiach! chetnie sie dołączę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

tarasy

Nie wiecie czy na tarasach można zrobić wylewki z miksokreta, nie będą za bardzo wody piły , w zimie nie popękają ?

Ja mam z mixoreta, ale robiłam potem hydroizolację z Sopro 523, na to płytki klinkierowe.

dzięki dabell, może też tak zrobimy tylko trzeba zrobić dobre zabezpieczenie przed wodą :)

 

Pod wylewką mam jeszcze dodatkowo folię. Trzeba pamiętać o dylatacjach i spadkach. U nas wszystko super ścieka, mycie jest super łatwe - woda ze szlaufu + szczota do zamiatania (wczoraj taras przeszedł test bojowy i dzisiaj doprowadzaliśmy go do stanu używalności :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w.

Masz przepiękny domek, bardzo podoba mi sie cała aranżacja, kolorystyka, dobór materiałów itp. Skad zamawiałaś schody i jaki był ich koszt?

 

Pięknie dziękujemy:)

A schody mamy z http://www.mera.pl

 

koszt 16 stopni + barierki + parapety (2 długie) + furtka na Hankę+ montaz tego wszystkiego = ok 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z tygodniowego urlopu i starałem się przeczytać zaległości.

NIe ma szans, i czasu.

Więc wcinam się w aktualne wątki i tyle, mam nadziję, że wywołam podobnych do omówionych juz tematów.

 

Miło, że tęskniliście 8)

 

Od Jutra więźba i gonię, co poniektórych z Was.

Co do wprowadzenia się, to moja ekipa wchodzi pod koniec września z elektryką, hydrauliką - oceplenie w trakcie, itd.... nie mam pomysłu co miałbym robić po ich wyjściu, a mówią, że do stycznia 2008 chcą zapomnieć o mojej inwestycji 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Jutra więźba i gonię, co poniektórych z Was.

Co do wprowadzenia się, to moja ekipa wchodzi pod koniec września z elektryką, hydrauliką - oceplenie w trakcie, itd.... nie mam pomysłu co miałbym robić po ich wyjściu,

 

miło że jesteś Daro_K:):):):)

 

no jak to co robić dalej...

tynki

wylewki

potem ocieplenie poddasza i gk

malowanie

jak w międzyczasie robią ci ocieplenie zewnętrzne + jakaś struktura to możesz po nich spokojnie zrobić jakieś tarasy/podjazdy,rozplantować ziemię (wcześniej chyba nie warto bo przy ociepleniu jeszcze się niezły bałaganik robi)

ogrodzenie

 

Drzwi wewnętrzne już zamówiłeś?

 

Jak tak to czas zamawiać parkieciarzy i kafelkarzy, może meble do kuchni?

 

mam nadzieje że zapełniłam ci kalendarz na najbliższe kilka tygodni :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tynki, wylewki i ocieplanie poddasza... Wlgoć ze schnących tynków i wylewek nie przeszkadza w ocieplaniu? Trzeba coś odczekać?

 

Pani Koala

po tynkach czekałabym z poddaszem co najmniej miesiąc intensywnie wietrząc. po wylewkach niekoniecznie (może z tydzień żeby ich nie zniszczyć przed porządnym związaniem) bo z mixokreta są naprawdę suche.

 

Pochwale się moimi małymi osiągnięciami w tego tygodnia:

- w sobotę skończona została elewacja

- zamontowali nam też kominek

- a panowie hydraulicy powiesili ostatni grzejnik na ściance z GK która dopiero co postawiliśmy :)

 

 

teraz muszę znaleźć gdzieś drewno kominkowe sezonowane, może ma ktoś namiary na sezonowane?.

 

Muszę wam też powiedzieć że mój kafelkarz wrócił mi wiarę w ludzi.

Najpierw kręcił nosem że nie ma czasu, ale wchodzi do nas od 1 września, życie jest piękne :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam okna drewniane i tynki byly kladzione po oknach i nic sie nie stalo

chciałam miec tynki wapienne, ale o ile znalazłam gości co je chcieli zrobić o tyle jak usłyszeli, ze chciałabym je miec dośc gładkie (filcowanie itd) to stwierdzili, ze o nie! bo to męczące...tak więc zrobiłam maszynowe gipsowe i są bardzo gładkie

 

Kulka! Mam nadzieję, że się nie gniewasz, ale właśnie oglądałam Twoje balkony - wyszły rzeczywiscie bardzo ładne:)!

 

Jakiej firmy masz okna i gdzie kupowane ?

Mozesz napisac tez co zadecydowalo o wyborze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem przed wyborem kupna pieca. Mam dylemat czy kupić piec na ekogroszek czy na gaz.

Bardziej skłonny jestem na eko groszek.

Czy ktoś z was ma? Czy jesteście zadowoleni? Jakiego producenta polecacie,

zastanawiam sie nad kupnem, ale tego jest tyle ,że nie wiadomo co wybrać, brałem pod uwage pare firm: Pleszew, Hef , Cichewicz. A jeśli jesteście bardziej przekonani do gazu, to też proszę o opinię, czy warto,ile kosztuje grzanie gazem. Nasz dom ma 150 m powierzchni użytkowej i jest ocieplony styropianem 15 cm.

 

pozdrawiam

DOMI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych na wspólne zamówienie drzwi z dobrym rabatem :wink: :

 

1. SUSPENSER (Porta, Gerda)

2. Xena z Xsary (Porta, Polskone)

 

Jolu z Melisy, Bzyk i reszta - myślicie już o drzwiach ? :wink:

 

Aktualnie realizacja zamówienia to około 4-6 tygodni i może się wydłużyć, bo nadciąga szczyt sezonu na drzwi.

 

ja na razie musze kupić drzwi wejsciowe, ceny mnie zabijają i terminy,

na zewnętrzne tez można sie dopisać?

ale muszę zamówić w tym tygodniu

 

bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grupy na zakup drzwi dałącza się dopisując się do listy :wink: :

 

Lista chętnych na wspólne zamówienie drzwi z dobrym rabatem :

 

1. SUSPENSER (Porta, Gerda)

2. Xena z Xsary (Porta, Polskone)

3. Zoorro1

4. Flowera

 

Poza tym trzeba wybrać sobie drzwi i ościeżnice + ewentualnie klamki itp., zaprosić panów z Budusa na pomiary na budowę, a potem pewnego pięknego dnia spotkać się w Budusie razem z innymi forumowiczkami i forumowiczami, i zamówić co trzeba.

 

Jeśli coś pominąłem to proszę o korektę tych "co już zamówili z super rabatem" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lawka

 

U nas w poniedziałek mają montować szambo. Czas oczekiwania od zamówienia do realizacji - tydzień.(zamawialiśmy razem z sąsiadem i jeszcze ktoś z Wrocka), 10 m3 ,betonowe ,jednokomorowe.

Cena bardzo zadowalająca(3625 zł) transport(800) +motaż+ wzmocniona płyta przejazdowa(300)+ kominek 50cm(70 )+właz żeliwny(150) i mam nadzieję że wszystko będzie zadowalejące

Dam znać w poniedziałek wieczorem jak poszło.

 

Zamawiałaś szambo z tego probudu? ile koszyuje montaż?[/b]

 

Montaż szamba z Probudu jest w cenie transportu. Nas szambo 10m3 z transportem i montażem wyniosło 4020zł

Panowie przyjeżdzają i w ciągu godziny montują szambo w przygotowanym wykopie (przygotowanie wykopu jest we własnym zakresie).

Zamawialiśmy z JESBETU .3625zł to jest cena za całość ,my tylko szykujemy wykop(koparka 300zł). Nie zdecydowaliśmy się na Probud ,bo sąsiad miał problemy ze szczelnością ich zbiornika i wcale nie kwapili się z przyjechaniem na reklamacje.Mamy wysokie wody gruntowe i woda wlewała sie do srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was bardzo serdecznie....

 

Czy możecie dać nam jakieś namiary na "dacharza"????? Jesteśmy w wielkiej potrzebie bo nasz wykonawca robi nam konstrukcję od miesiąca i robi to tak, że szkoda gadać.....

 

Jesteśmy załamani i potrzebny nam ktoś kto zna się na rzeczy i oczywiście może zacząć praktycznie od już....

Budujemy 6 km za Zakrzowem.

 

 

Będę Wam bardzo wdzięczna za namiary na kogoś sprawdzonego.

 

Z góry dziękuję

Krzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...