Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Prośba Redakcji. Szukam kontaktu do Alex. Chciałem opisać jej piękny dom na łamach "Muratora". Czy ktoś ma może telefon i za zgodą Alex udostępni mi numer?

Pozdrawiam i dziękuję

Andrzej Papliński, dział publicystyki "Muratora"

[email protected]

22/5905358

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca,

przyznam się bez bicia - rzeczywiście w środku zdziczałego parku przypałacowego, ale to nie dworek a domek przeznaczony pierwotnie na mieszkanie służbowe dla gajowego i kamerdynera oraz częściowo na wiejską szkołę, w dodatku wielokrotnie przebudowywany, tak że z substancji zabytkowej pozostała tylko w ogólnym zarysie bryła (zapaprana cementowym tynkiem) oraz 2 pomieszczenia parteru i całe piwnice nakryte sklepieniami. Reszta wnętrz przebodowana w latach 80 w stylu "wiejskoszkolnym" :x

Wypalony pałac stoi 100 metrów od naszej chałupy (a właściwie naszej części chałupy - druga należy do emerytowanych nauczycieli tejże szkoły), tworząc przed naszymi oknami malowniczą ruinę - ilekroć to widzymy z Żoną, to serca nam krwawią - oboje jesteśmy historykami sztuki 8)

A co do okien, to niemal każde jest inne i moja Małżowinka nieźle się w tym roku napracowała, aby je wyczyścić z farby (uparłem się, aby doczyścić "do żywego" - ale kupiłem jej do tego profesjonalną opalarkę i taką małą szlifierkę do drewna), ale przez to dom zyskuje na malowniczości....

Więcej grzechów.... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku - to pewnie jest super miejsce :p juz nie moge się doczekać kiedy u Ciebie będzie spotkanie wrocławskiej :p nawet u gajowego ;-)(cholerka - czyzbym od Smoka zaraziła się wpraszaniem :lol: :lol: :lol: - Smoku - to oczywiście żart :wink: zawsze miło będzie Cie gościć w naszych progach :) )

 

Najbardziej to pewnie wkurzaja te zniszczenia :evil: ile to sie zmarnowało super budynków - koronny przykład to chyba Lubiąż.

Sądząc po sprawie mycia okien to pewnie musicie włożyć wiele trudu w wydobycie na światło dzienne piękna tego domku. Ale na pewno warto !!!!

pozdrawiam zycząc miłego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesco, Smoku, Szanowni Breslauowicze,

niezmiernie ucieszy mnie możliwość spotkania z Wami, zwłaszcza że imprezki podobno udane są...

Niestety drobny szkopół umożliwia nam spotkanie z Wami dopiero w zimowej aurze. Otóż do końca roku siedzę na obczyźnie :cry: i usiłuję zebrać jeszcze trochę środków na dalszy remont chałupy. We Wrocławiu pojawię się wcześniej raptem na dwa dni i do tego służbowo..., także nasze spotkanie musimy odłożyć, ale na pewno nie ad calendas Graecas

Do tego czasu będzie zrobione ogrzewanie, więc nie musicie się obawiać imprezki w lodowatej atmosferze - nie oznacza to bynajmniej, że nie można będzie zażyć doustnie trochę antyzamrażacza :p

Póki co dopinguję Was zza Odry :oops:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :-)

ładne kwiatki....nie ma człowieka chwilke a tutaj chłopaki organizują pokojówki :o :o :o :lol: :lol: :lol:

czyli co - żeńskiej części zostaje gajowy :wink:

jak tak dalej pójdzie to będę miała go dla siebie :wink: , bo coś ostatnio niewiele kobiet tu zagląda :(

 

Sławek -

oto info nt. drzwi od Gebauera - z mojej oferty z początku roku:

Drzwi według ustaleń standardowych, wzór 217, wymiar 100 x 210:

 

Cena standard: 2.688 PLN netto

Drewno meranti: + 10 %

Montaż na sucho: 136 PLN netto

 

Ostatecznie brutto z montażem zapłaciłam 2.677 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos moze polecic sprawdzonego inspektora nadzoru dzialajacego po wschodniej stronie Wroclawia - Dobrzykowice, Czernica, Chrzastawa itp. (chodzi o to zeby nie doliczal za kazdy dojazd nie wiem ile).

 

Zaczalem robic fundamenty w Chrząstawie (to znaczy firma robi), ale nie mam czasu doglądac.

 

Co prawda kierownik budowy ma uprawnienia inspektora nadzoru, ale płaci mu w koncu wykonawca... i strasznie sie denerwuję, ze pójdą sobie na skróty kosztem jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos moze polecic sprawdzonego inspektora nadzoru dzialajacego po wschodniej stronie Wroclawia - Dobrzykowice, Czernica, Chrzastawa itp. (chodzi o to zeby nie doliczal za kazdy dojazd nie wiem ile).

Andrzej, a musi mieć uprawnienia? Bo według mnie nie, a mogę Ci śmiało polecić osobę, która porządnie dopilnuje budowy (bo przecież o to w sumie chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice - trzeba odwiedzać klubową ;-) tam był świetowany "tysiączek" - nawet udało mi sie złapać wiadomość od redakcji, że wygrałam kubek - ciekawe tylko kiedy wyslą - kazali uzbroić się w cierpliwośc :evil:

pozdrawiam serdecznie

 

a ja żadnego qbka nie dostałem :cry: to niesprawiedliwe.... kokietowałaś redakcję ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzykowice - skąd wiesz :o - tak własnie było ;-) :lol: :lol: :lol:

a tak naprawdę to kubek mam (znaczy się będę miała o ile redakcja kiedyś mi go wyśle :wink: ) dzięki mbz - to ona zwróciła mi uwagę że razem dobijamy do 1000 - i wtedy przy 999 poscie miałam info o kubku.

I tak to było......gonię Cie, gonię...:-)

A co tam na budowie ?? ja zaraz zmykam do domu - jutro też biorę urlop aby cos jeszcze porobić - na razie mamy wszystkie płytki położone i zafugowane, ale na budowie ogólny bałagan jeszcze. niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...