Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

Chciałabym zwrócić waszą uwagę na jeden fakt - złodzieje też mają Internet. Przypuszczam że na tym forum grasuje wielu. To gratka - zdjecia a jak nie zdjęcia to opisy, można sobie dobrze dom zlokalizować, dowiedzieć się kto gdzie i jak pracuje, co robi, co w domu jest, a jeszcze znając nazwisko - ho ho! Wiele można zrobić.

Sorry za ten pesymizm ale wiele w życiu widziałam.

- zgadzam się z tym i między innymi z tego powodu nie mamy fotodziennika.

 

nie jestem już taka młoda :roll:

 

No tutaj to już przesadziłaś. :o :o :o :o :-? :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wam wszystkim, czytam to forum od dawna i chcialabym podziekowac wam wszystkim za wiele cennych informacji.

Dzis odwazylam sie po raz pierwszy napisac i od razu po wielkiej prosbie.

Jakos nie mamy szczescia do dachu wystawili nas jedni dekarze,

z drugimi umawialismy sie 1,5 miesiaca temu na 35 zł/m za kladzenie dachowki (+ folia, laty, obrobki), dach kopertowy 250m2, dachowka cementowa,

i teraz jak wlasnie mieli wejsc zazadali 80 zl/m2.

Niestety ta cena nas zabila :(

Poratujcie nas prosze jakims namiarem.

 

Kine - wysyłam na priv. Jesteśmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bezpieczeństwa - wystarczy nie podawać lokalizacji domu i tyle. Jak już złodziej trafi do kogoś na plac przez przypadek to już po oknach i dachówce będzie wiedział jaki standard jest w środku i nie trzeba tu żadnej wielkiej filozofii. No chyba, że skojarzy miejsce ze zdjęciami przez przypadek - szansa taka sama jak to, że przejerzdżając obok budowy wpadną do nas. Tak więc bez ochrony zawsze się może zdażyć włamanie nawet bez dziennika i zdjęć, bo złodzieje mieszkają również tam gdzie się budujemy :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, koleś od okien do tej pory się nie odezwał, pomimo, że już do niego dzwoniłam. Zamówiłeś już okna?. A może grupa poleci kogoś jeszcze. Mam naprawdę mnóstwo okien i oprócz jakości muszę też brać pod uwagę cenę. Pozdrawiam

 

Już kiedyś polecałam okna z firmy Polokno z Ratowic. Wiem, że nawet kilka osób po moim poleceniu zamówiło i też są zadowoleni.

Naprawdę rozsądny stosunek ceny do jakości. Dobre profile i okucia.

Jeszcze raz polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu rekuperacji.

W poszukiwaniu najlepszego rozwiązania trafiłem na firmę Went-Bud, która oferuje centralki Żubr. Dotychczas moje plany opierałem o Mistrala, ale po spotkaniu z przedstawicielem Żubra, zaczynam od poczatku; czekam na wycenę - będzie kluczowa.

Czy ktoś z Was słyszał o Żubrze (nie piwo, nie zwierz lecz centralka rkuperacyjna). Szukam wad i zalet rzecz jasna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy ktoś byłby zainteresowany zakupami ceramiki łazienkowej i baterii.

chciałabym finalizować w ciągu najbliższych 2-3 tygodni..

 

Może kolejna grupa kupująca :wink:

 

No może i by ktoś był. :roll: :wink:

Jeśli nie przeszkadzałoby Ci, że to ciągle ta sama osoba, to chętnie bym się zapisała do Twojej grupy, koleżanko.

Czy masz już coś upatrzonego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domi - mi odradzali wstawianie drzwi po kafelkach, panelach itp., bo podobno nigdy nie wychodzi to jak trzeba tzn. np. w salonie widać przy zamkniętych drzwiach początek kafelków z kuchni.

 

No własnie ja mam ten sam dylemat czy najpierw wstawiać drzwi a potem klasc kafelki? Czy najpierw kafelki? a jak obecni na forum którym Budus teraz zakłada drzwi zrobili) Poradzcie coś! Bo ja juz kafle mam upatrzone ale moze rzeczywiście lepiej najpierw drzwi założyć?

 

chyba nie spotkałam sie aby wstwiać najpierw drzwi a potem dopiero dawać kafle....

kafelkarz zawsze pyta na którą stronę będą otwierać sie drzwi i kładzie odpowiedni daleko kafelki - ja miałam kładzone najpierw kafle potem drzwi - w dwóch różnych terminach przez 2 różnych kafelkarzy i jest OK.

gdyby najpierw dawac drzwi to musiałaby byc chyba dobrze wyliczona grubość kafla - żeby nie okazało się że potem jest za duża luka miedzy ościeżnicą a podłogą

 

w każdym bądź razie czy tak, czy tak są jakies ograniczenia i doświadczenie wykonującego jest chyba ważne :-)

 

 

u mnie podobnie ------------myśle, że będzie wszystko oki jak zamontują drzwi 27,08-----bo wykonawca tez dopytywał o te sprawy

 

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M to fajnie, że masz dobre zdanie o Budusie - też tam zamówimy drzwi. W końcu trochę kasy na to pójdzie, więc warto się upewnić.

pozdrawiam Ela

 

Tak się złożyło, że należę do grupy, która zamówiła drzwi. Jeszcze nie było u mnie montażu tychże drzwi ale wcześniej, w ubiegłym roku też kupowałam drzwi wewn. w Budusie.

Tak do końca to nie można mówic, że jest się zadowolonym z montażu wykonanego przez Budus, bo to jest trochę nieścisłe.

Budus nie montuje tylko któraś z firm z nimi współpracujących. I tu już jest loteria bo jest tych firm conajmniej kilkanaście.

Ja akurat trafiłam na bardzo fajnych Panów i zamontowali wszystko bez problemu i fachowo. Nawet dzwoniłam do nich, żeby i tym razem u mnie i u innych zamawiających właśnie oni montowali, ale niestety Irlandia ich wezwała i już z Budusem nie współpracują. :wink: :wink: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - też bym wolała dać wszedzie parkiet:) Najlepiej z twardego egzotyka.

Ale niestety wykanczanie domu to sztuka kompromisu. Na dole będzie więc parkiet, a na górze panele.

 

Tylko gdzieś radzicie je kupic?

 

I co Kuleczko, kupiłaś już?? Coś wybrałaś ?? bo ja też muszę podjąć decyzje i to w miarę szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dajecie na cokół ( jeśli nie płytki) i czy ktos z Was zostawia dom oklejony zagruntowany (i własnie cokół też) na zimę?

 

My daliśmy tynk żywiczny/mozaikowy - tzw. Marmolit firmy LicoMix

 

U nas też tynk żywiczny/mozaikowy właśnie siękładzie. Firmy La Vila.

Koszt 108 zł/ 13 kg wiadro.

U nas trzeba było 4 wiadra. Plus wiadro gruntu za 60 zł.

Robocizna - 0 zł - mążczyzna sam kładzie. :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś upatrzył sobie lampy polskiej firmy ALFA / http://www.alfasc.com.pl

to mam namiary na sklep patronacki , proponują dużo lepsze ceny niż markety --i wyysłają gratis /czekam na realizacje --mam nadzieje,że dojdą :D

 

MTW1

 

Oooooo - ja wybrałam kilka ich lamp. Moge poprosic o namiar na ten sklep patronacki??

 

sklep patronacki

 

FARB-MAL

TEL 034 / 365-17-02

 

Babka wysłała mi gruby katalog ze zdjęciami lamp i numerami katalogowymi --- potem juz tylko targować się :D

 

Powiedzcie,źe jesteście z wrocławskiego forum muratora - obiecałam ją polcecić za miłą obsługę ....może bardziej zaszaleje z ceną

 

Pozdr

MTW1

Właśnie dzwoniłam i mam dostać katalog - może zawiążemy jakąś grupę do zamówienia oświetlenia ?

Pani była miło zdziwiona :-) - bo powiedziałam o forum, ucieszyła się - więc grunt pod dobre ceny faktycznie jest :-).

 

Co Wy na to?

 

Jestem za. Właśnie dzwoniłam do pani i też wyczułam podatny grunt. Idzie do mnie katalog. Warto powalczyć. MTW1 - rzuciłaś pomysł - to proponuję Ci budowanie grupy. :wink: :wink: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem przed wyborem kupna pieca. Mam dylemat czy kupić piec na ekogroszek czy na gaz.

Bardziej skłonny jestem na eko groszek.

Czy ktoś z was ma? Czy jesteście zadowoleni? Jakiego producenta polecacie,

zastanawiam sie nad kupnem, ale tego jest tyle ,że nie wiadomo co wybrać, brałem pod uwage pare firm: Pleszew, Hef , Cichewicz. A jeśli jesteście bardziej przekonani do gazu, to też proszę o opinię, czy warto,ile kosztuje grzanie gazem. Nasz dom ma 150 m powierzchni użytkowej i jest ocieplony styropianem 15 cm.

 

pozdrawiam

DOMI :wink:

 

Poszło na prv. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...