Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Scur, co do Polokno to jesteśmy prawie zdecydowani. Wielkie dzięki za namiar!. Wczoraj natomiast byłam na Nowodworskiej w MS okna i maja nowy profil seven czy jakoś tak. Naprawdę super wygląda, jak drewno. Maja tam wystawione okno w pięknym kolorze orzech. Też czekam jeszcze na wycenę, ale sądzę, że niska nie będzie. Co do obmurowania kominów, to mój mąż uparł sie na klinkier (mi też sie podoba), ale poczytałam trochę na forum min. wypowiedzi pana Wilhelmiego, speca od dachów, że dziurawka nie nadaje sie na kominy i trochę zwątpiłam. Nie ma połówkowej pełnej w ofercie i żeby mieć pełną węższą trzeba ja ciąć. Niestety nie mam już na to czasu, bo nie wyrobimy się przed wejściem dekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Jola z Melisy

 

Ja wystającą część komina z Komwentu obłożyłam płytkami klinkierowymi plus jakaś ekstra fuga, coby wody nie piło. Dlaczego chcesz obkładać je cegłą pełną?

 

Jaka fuga? Bo ja zastanawiam się czy moją powinnismy zakonserwować?

Podobna fuga Quik Max jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola z Melisy

 

Ja wystającą część komina z Komwentu obłożyłam płytkami klinkierowymi plus jakaś ekstra fuga, coby wody nie piło. Dlaczego chcesz obkładać je cegłą pełną?

 

Jaka fuga? Bo ja zastanawiam się czy moją powinnismy zakonserwować?

Podobna fuga Quik Max jest super.

 

Tylko my fugę już mamy, więc jesli to nie ta, to niestety trzeba ją zakonserwować. Tylko czym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych - co zrobili/bedą robić tynki cementowo-wapienne.

 

Jaki materiał (gotową zaprawę) polecacie? Jeden tynkarz poleca tynk marki BAYOSAN, mowi że wygląda jak gładź na ścianie :roll:

 

Drugi twierdzi, ze nie warto przepłacac, trzeba kupić MIX, jest w porządku.

 

Sprawa w tym - jesli wierzyć informacji zawartej na opakowaniu- że tynk Bayosan jest wydajnieszy i wychodzi nawet taniej niż zwykły MIX, a mniej wiecej tak jak ulepszona wersja - MIX light.

 

Czy ktoś moze doradzić z tymi tynkami?

 

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie bo widzę, że jest napisane tak:

Robocizna: wypoziomowanie, wkopanie słupka, naciągnięcie siatki, dostawa i montaż

 

zaraz zwrócę na to uwage, lepiej jest na podmurówce?

 

Generalnie robi się na podmurówce. Słupki są stabilniejsze wówczas. Bo jeśli to jest cena za rozciągnięcie samej siatki i wkopanie slupków, to coś dużo mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko my fugę już mamy, więc jesli to nie ta, to niestety trzeba ją zakonserwować. Tylko czym ?

 

w Castoriamie jest taki środek w metalowych baniaczkach, jest na nim napisane że na bazie ropy albo benzyny.

Ten środek jest sprawdzony i u Cepina dobrze kominy zabezpieczył.

 

jest jeszcze taki inny środek pro klinkier, ale tego nie polecał.

 

Na nasze w sumie nie takie duże kominy (2 szt) poszło około 2l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś upatrzył sobie lampy polskiej firmy ALFA / http://www.alfasc.com.pl

to mam namiary na sklep patronacki , proponują dużo lepsze ceny niż markety --i wyysłają gratis /czekam na realizacje --mam nadzieje,że dojdą :D

 

MTW1

 

Oooooo - ja wybrałam kilka ich lamp. Moge poprosic o namiar na ten sklep patronacki??

 

sklep patronacki

 

FARB-MAL

TEL 034 / 365-17-02

 

Babka wysłała mi gruby katalog ze zdjęciami lamp i numerami katalogowymi --- potem juz tylko targować się :D

 

Powiedzcie,źe jesteście z wrocławskiego forum muratora - obiecałam ją polcecić za miłą obsługę ....może bardziej zaszaleje z ceną

 

Pozdr

MTW1

Właśnie dzwoniłam i mam dostać katalog - może zawiążemy jakąś grupę do zamówienia oświetlenia ?

Pani była miło zdziwiona :-) - bo powiedziałam o forum, ucieszyła się - więc grunt pod dobre ceny faktycznie jest :-).

 

Co Wy na to?

 

Jestem za. Właśnie dzwoniłam do pani i też wyczułam podatny grunt. Idzie do mnie katalog. Warto powalczyć. MTW1 - rzuciłaś pomysł - to proponuję Ci budowanie grupy. :wink: :wink: :lol: :lol:

 

 

moje lampy w drodze / sklep czeka jeszcze na jedno szkło --bo fabryka nie nadąża produkować i mały poślizg był w realizacji /

 

ale babeczka wie, że grupa się będzie montowała - :D --pewnie dostaniecie lepsze ceny niż ja za te 14 lamp ..........:cry: ---

 

Spróbujcie może w samej Alfie -----------mnie z tym zamówieniem pogonili do sklepu patronackiego .............ale jak będziecie mieli większe zamówienie ---kto wie?

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie bo widzę, że jest napisane tak:

Robocizna: wypoziomowanie, wkopanie słupka, naciągnięcie siatki, dostawa i montaż

 

zaraz zwrócę na to uwage, lepiej jest na podmurówce?

 

LEPIEJ........nie tylko dlatego,że chwasty od sąsiada tak nie przechodzą ...

ale może być też na krawężnikach -----------------j

 

mtw1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki polecacie wjazd tzn szeroość jaka jest najsensowniejsza szerokość bramy wjazdowej?

 

Angelika:

bez podmurówki, maja mi przedstawić tą cenę na kraweznikach.

 

ja mam 4 m i przy niezbyt szerokiej drodze ledwie się mieszczę, ciężarówki cofają tyłem bo mają wtedy lepszy skręt, jakbym dała 3,5 m to chyba bym sobie teraz pluła w brodę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu rekuperacji.

W poszukiwaniu najlepszego rozwiązania trafiłem na firmę Went-Bud, która oferuje centralki Żubr. Dotychczas moje plany opierałem o Mistrala, ale po spotkaniu z przedstawicielem Żubra, zaczynam od poczatku; czekam na wycenę - będzie kluczowa.

Czy ktoś z Was słyszał o Żubrze (nie piwo, nie zwierz lecz centralka rkuperacyjna). Szukam wad i zalet rzecz jasna 8)

 

Daro_K - ja po dłuuuugich poszukiwaniach, rozmowach i spotkaniach wybrałem właśnie Żubra z Went-bud + GWC rurowy o czym napisałem w tym wątku:

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61184&start=240

 

Polecam wszystkim, którzy zastanawiają się czy warto zakładać rekuperator i jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do bardziej doświadczonych i zorientowanych Formułowiczów. Czy wiecie może gdzie można tanio kupić słupki do ogrodzenia z siatki. Wysokość ok. 1.8 m oraz może samą siatkę. Słupki mogłyby być z "demobllu", ale dobrz żeby były przycięte na wymiar a narożniki pospawane.

Mam do ogrodzenia siatką ok 120 m, a ceny słupków w supermarketach budowlanych mnie powalają. Z góry dziekuję za odpoweidź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super!

Dziekuję wam za pomoc,

włąsnie skontaktowałam się z ludzmi, namiary dostałam od mtw1

 

Czekam na korektę wyceny, bo tak jak piszecie chcę na podmurówce.

Czekam też na wycenę frontu z zaznaczeniem wjazdu 4m furtka 1,5 czy tak jest ok?

 

 

A z czego będzie front? Myślę, że te 4 m. musza być, furtka - no 1,5 najwygodniejsza, by wjechać jakimś wózeczkiem z doczepionymi balonikami czy pierdółkami nie musisz się przeciskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...