Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

apropo

z jakiego betonu wylewaliście schody (na przykład wejściowe, tarasowe)?

z gruchy czy z betoniary? sprawa pilna

 

Daro_K księżniczka do mnie nie pasuje:) ani ani:)

 

a odbiór to takie magiczne coś, że przychodzi inspektor energetyczny i patrzy czy Twoj elektryk nie zrobił Ci choinki z domu i czepia sie lub nie

i za takie magiczne czarujące coś bulisz 500zeta proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Co do bezpieczeństwa - wystarczy nie podawać lokalizacji domu i tyle. No chyba, że skojarzy miejsce ze zdjęciami przez przypadek - szansa taka sama jak to, że przejerzdżając obok budowy wpadną do nas. Tak więc bez ochrony zawsze się może zdażyć włamanie nawet bez dziennika i zdjęć, bo złodzieje mieszkają również tam gdzie się budujemy :lol:

 

 

Daro_K miejscowość ( Darosławice :wink:) a właściwie działki na której z jednej się budujesz zawsze były bliskie memu sercu :D :lol: są rewelacyjne-przepiękne krajobrazowo normalnie miodzio. Gratuluję wyboru :D

 

Dziękuję za słowa uznania, nie pozostaje mi nic innego jak poprosić o dyskrecję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo

z jakiego betonu wylewaliście schody (na przykład wejściowe, tarasowe)?

z gruchy czy z betoniary? sprawa pilna

 

Daro_K księżniczka do mnie nie pasuje:) ani ani:)

 

Schody i tarasy z B20 jak wszystko oprócz ław, które wylałem z B25 8) Brałem z Berger betonu, super cena (wysoka cena również pompy) i super jakość.

 

Przepraszam z zbytnią spofałość wojownicza Xeno :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Daro_K

a jakby tak wylac z betoniary to coś będzie źle? (wiem , ze to wyjdzie takie niby b15 no ale....)

 

jak masz bystrych murarzy z doświadczeniem - to może i wyprodukują Ci B20 - jutro moich zapytam jak to zrobić. Ale na beton wydałem majątek = 24226 PLN (razem z pompami, które u mnie gościły 5 razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitt -dobór wentylatorów to kluczowa sprawa. Te proponowane przez WentBud to niemiecka I liga - dość drogie. I chyba przy tych montowanych w Mistralu (130W) to mają prawo być lepsze;

Czekam na wycenę - mam nadzieję, że się nie zgarbię.

 

Zarówno w Żubrach, jak i Mistralach są montowane wentylatory EBM-PAPST, z tym że w w tych pierwszych w wersji z elektroniczną komutacją (dużo oszczędniejsze i łatwiej sterowalne)

 

Może one i tanie nie są, ale nie na tyle, żeby centrala musiała kosztować prawie 10 tys. PLN :evil:

 

Wierz mi, że koszt urządzeń i materiałów w takiej centralce nie przekracza 3-4 tys. PLN - reszta to zarobek producenta :roll:

 

pzdr

Pitt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących! Jak super, że jesteście! Dzieki Monhub za powitanie nowych!

Jestem na etapie podbitki, szukania kogoś do ułożenia glazury (jeszcze nie wybrana) oraz szukania drzwi.Dużo.Trochę nas to przerasta, zwłaszcza, że działamy pod presją nadchodzących kolejnych podwyżek drewna i chęci szybkiego wprowadzenia się.

Jeśli ktoś ma namiar na płytkarza (sprawdzonego) to błagam o info. Nie wiem tez czym różni się podbitka z OSB od podbitki z drewna.Co jest lepsze i ładniejsze?

A tak na marginesie:nie macie odczucia, że jak skończymy się budować to będziemy ekpertami budowlanymi?

Pozdrawiam Wszystkich!

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych na wspólne zamówienie drzwi z dobrym rabatem :

 

1. SUSPENSER (Porta, Gerda)

2. Xena z Xsary (Porta, Polskone)

3. Zoorro1

4. Flowera

5. MichAsiek

6. Angelika

7. Bzyk

 

Myślę, że 50 tys spokojnie przekroczymy - ja sam mam na ponad 12 tys.

 

Ja się chyba dorzucę, ale od 2 miesięcy nie mogę dojechać do BODUSU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana grupo a możeby tak stworzyć kolejną podgrupę planujących zakup systemu docieplenie z dobrym rabatem :wink:

 

Hurtownie bezpłatnie przechowują takie materiały nawet kilka miesięcy, a ja jeszcze w tym roku chcę docieplić swój domek.

 

Niedługo nadciągnie sezon na docieplanie i mogą wzrosnąć ceny i ... terminy realizacji - dajcie znać kto jest zainteresowany.

 

PS

To kupowanie na zapas to chyba uraz po jeszcze trwającym 1.5 miesięcznym czekaniu na więźbę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie,

 

.......

a osobom narzekajacym na piec z podajnikiem proponuje pompę ciepła,

naprawde warto zainwestować

 

bzyk

 

a na jakiej podstawie tak twierdzisz?

masz juz taka sprawdzoną?

szczególnie w zimie 2005/2006 (o tej ostatniej zimie nie ma co dyskutować, zimy generalnie nie bylo)

 

do tej pory nie spotkałam osób, które ogrzewałyby dom w te 20 st mrozy pompą ciepła

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...