Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hej, hej ! Czy wszyscy którzy zamawieją drzwi maja zrobione już podłogi, tzn.kafle parkiety itp.? Bo ja jeszcze nie! :cry: Na drzwi czeka się jakieś 6 - 8 tygodni więc w tym czasie podłogi będę mieć za sobą.

Drzwi potrzebuję 14 sztuk plus wejściowe. Jedne za ok.1500 zł.W tym regulowana ościeżnica.Zastanawiam się nad Pol-Skone Quatro lub z Kosza tez fornirowane Domino.Zewnętrzne wyglądają dość porządnie z Cala dębwe, ale piękne wykonanie ma też Lutostański (nie mówiąc o wewnętrznych! cena tylko powala!)

Podobają mi się też takie nietypowe tzn bardzo proste łącznie z ościeżnicami typu Milenium z Pol-Skone-zawsze modne idealne z moim projektem wnętrza, tylko mojemu Zorro się nie podobają :( .

Pozdrawiam!

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka - dzięki - odetchnąłem :wink:

 

Dzięki też za radę, żeby nie brać Porty zewn.

 

Budus już ma Cal-a - dzisiaj dali mi nawet ulotkę.

 

Co prawda bardziej podoba mi się PORTA GDYNIA, ale nie będę rydzykował, bo Cal ma bardzo podobne 221 (sosnowe droższe, ale dębowe tańsze) - tyle, że Cal-e są standardowo otwierane na zewnątrz, ale to chyba nie problem zmienić.

 

Przy tych Cal-ach mam jeszcze taki dylemat - czy warto dopłacić te 850 zł za dębowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy tych Cal-ach mam jeszcze taki dylemat - czy warto dopłacić te 850 zł za dębowe ?

 

My wzięliśy sosnowe, ale nas nasze drzwi i tak trochę kosztowały bo mamy to naświetle boczne (daje po kieszeni takie coś, a zapomnieliśmy, ze chcemy z tego zrezygnować :lol: )

Wiec dopata za dębowe to już totanie by nas powaliła. Pewnie dębowe są twardsze (jezeli chodzi o zarysowania, chociaz jak bedziesz mial psa, ktory bedzie dopominał się o wpuszczenie do domu drapaniem w drzwi to porysuje i sosnowe i debowe:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem - razem z tymi Cal, ościeżnicami i klamkami planuję zamówić za 17 tys - czy te 50 tys ma być przed, czy po rabacie ?

 

Ile kosztuje montaż ?

 

No najlepiej po. Ale całości zamowienia, czyli z klamkami, ościeżnicami, montażami.

 

Montaż standardowo: 120 netto.

My mamy 100 albo 110 zl brutto (już teraz dokładnie nie pamietam-moze ktos pameta?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak checie oszacować koszty drzwi to (dla drzwi PORTA)

 

cena NETTO skrzydła z ich katalogu + cena NETTO oscieżnicy (my bralśmy regulowaną).

Do tego 7% VAT

Od tego 24 % rabatu.

 

======

ostatecznie dodzie do tego klamka (z 24% rabatem) i montaż. ok 100 zł.

 

 

Nie trzeba brać z montażem oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie drzwi zewnętrznych to my też kupiliśmy CALa!

Drzwi naprawdę fajne, co prawda lekko się wypaczyły, ale reklamacja rozpatrzona pozytywnie i jadzie do nas już nowe skrzydło :wink:

Nam udało się kupić je jeszcze taniej, bo akurat była promocja w Praktikerze i to dokładnie nasz kolor, więc wyszło 1890zł :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem - razem z tymi Cal, ościeżnicami i klamkami planuję zamówić za 17 tys - czy te 50 tys ma być przed, czy po rabacie ?

 

Ile kosztuje montaż ?

 

No najlepiej po. Ale całości zamowienia, czyli z klamkami, ościeżnicami, montażami.

 

Montaż standardowo: 120 netto.

My mamy 100 albo 110 zl brutto (już teraz dokładnie nie pamietam-moze ktos pameta?)

 

Montaż 110 brutto ;-)

 

Ja tez zamawiałam przed położeniem podłóg. Panowie przy pomiarze uwzględnili po prostu planowane grubości i już. Moja koleżanka zamawiała z nami nie mając wylewek :-) i tez będzie ok.

Tu ważne może się okazać na ile szeroka jest ościeżnica w danej firmie, np. w Polskone ościeżnica regulowana tego typu co ja wybrałam jest dość szeroka - ok. 5-6 cm, co daje szansę na ukrycie niedopasowań wymiarów .

Ja będę miała model QUATRO

http://www.pol-skone.pl/public/Image/www/inspiracje/kongoo.jpg

 

Jeżeli chodzi o materiały dociepleniowe - wełnę, styropian różnego rodzaju - polecam tak jak Kulka PW Aris - ale dodaję to samo - rozmawiać tylko z p. Przemysławem Demków (właściciel). Proponuję dodać iż jesteście z grupy Wrocławskiej Forum Muratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto skleci grupę drzwiową, ale ja mogę się zająć zebraniem danych grupy ociepleniowej (styropianami, wełnami i tynkami). Lada dzień będę musiała i tak zdobyć styro pod wylewki, jeszcze jesienią chcę ocieplić dom z zewnątrz, wełna może poczekać do przyszłego roku.

 

Co wy na moją kandydaturę?

 

Pani Koalko masz moje 2 głosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam napęd może kosztować ok 2500.

 

 

Bosz....

Zobaczymy co mi wycenia, mysle w takim razie ze sam przod z napedem pewnie kolo 10.000 jak nie lepiej :( masakra

Ale chyba wole brame wjazdowa elektryczna niz garazowa... Co o tym sadzicie?

 

PS Zakładacie szamba czy przydomowe oczyszczalnie scieków?

 

PS2

 

Czy macie kogos do wykonania kuchni?Znalazlam kilka projektow ale nie wiem czy takie osoby robiace na zamowienie beda umialy cos takie zrobic tak jak firmy specjalizujace sie w tym, a oczywiscie chodzi o to, zeby bylo tanio, solidnie i slicznie

 

http://www.kuchnie-kielczynscy.pl/img/kuchnie_nowoczesne05duze.jpg

 

http://www.kuchnie-kielczynscy.pl/img/kuchnie_nowoczesne10duze.jpg

 

wiesz moj znajomy robil kuchnie u faceta ze Świebodzkiego, wyszla super i w bardzo rozsadnej cenie, i wlasnie taka jak na zdjeciu, nie moge sie tylko doprosic o numer tego stolarza ale jak bede miala to sie podziele dla mniej cierpliwych, mozna sie przejechac i zobaczyc moze ma taka wystawiona na swoim bazarku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...