Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

:o :o :o :o :o :o :o

 

:roll:

 

No właśnie, jakoś szczególnie mnie dziś ciągnęło do FORUM,

a już wiem dlaczego :lol: :lol: :lol:

 

Dokładnie rok temu się zarejestrowałam :roll:

 

dziś stuknął mi ROCZEK

 

To chyba dobra okazja, aby wszystkim serdecznie podziękować za pomoc w tych naprawdę ciężkich przejściach :p ,

naprawdę mam świadomość że gdybym TU nie trafiła to budowa nasza trwałaby o wieeeeeele dłużej,

a i pewnie wiele więcej błędów bym popełniła,

ale pewnie i nie byłabym ich świadoma :oops: :roll: :lol:

 

Oooo:))))

Kolejna okazja do opicia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Aktualizuję listę chętnych na drzwi (tudziez ościeżnice):

- SUSPENSER

- Xena z Xsary

- Zoorro 1

- Flowera

- Michasiek

- Angelika

- Bzyk

- agniecha1

- Betty&M

- Daro_K (?)

 

Może bysmy przyjęli termin zamówień na 36 tydzień roku, czyli początek września. Myślę, że do tego czasu każdy będzie mógł miec dokonane pomiary, wybrac sobie w Budusie konkretne modele drzwi, ościeznic, klamek. No i musimy poczekać co nasz kochana kulka i.w. ustali z Panem po jego powrocie z urlopu?

I wówczas zaczynamy zamawianie. Co Wy na to?

 

Ja jade na urlop 1-15 wrzesnia mysle ze w przyszlym tygodniu zdaze tylko podjechac na budusa no i pomiary do początku wrzesnia nie zdaze na pewno zrobic bo nie bedzie nikgoo na budowie.. moze mogę zamowic dzwi po 15 wrzesnia?

pozdrawiam Flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Grupy ociepleniowej

 

Bierzemy wszystko razem:grunt, klej do styro, klej do siatki, siatkę, kołki, wełnę, stelaże, zawieszki itp

 

W zamówieniu proszę podawać nie tylko grubość styro czy wełny, ale także producenta czy wymagane parametry techniczne, jaki klej itp

 

Pani Koalo, to gwozdz do mojej trumny, ja na razie jestem na etapie grubosci.

Jezeli chodzi o producenta to tez nie wiem, chcialabym welne rockwoola, knaufa isolvera ale wiadomo ze za marke sie placi a ta wełna która polecal Suspenser, kto zna ang. marke Superglass, a ponoć dobra i tania.Jezeli chodzi o wszystkie inne gadżety typu kleje, siatki, kołki to sprzedawca jest od tego żeby cos polecic i obliczyć ich ilość, a może sie myle....

 

w każdym razie ponawiam pytanie o grubości wełny i styropianu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anjamen

u mnie jest tak:

- wełna na poddasze 25cm : Rockwool Toprock 15cm między krokwie i Superrock 10cm w stelaż - i tak na całej połaci dachu (również w nieużytkowym) w stropie nad poddaszem 15 cm w jętki i 10cm w kantówki nabite na jętki. Ta wełna (lambda 0.035) daje nam ekwiwalent ok. 29cm zwykłej wełny o standardowych parametrach (lambda ok. 0.040). Lepsza w parametrach jest tylko Supermata Isovera, a Ursa DF35 ma takie same parametry jak nasze wełny Rockwoola.

- podłoga: parter - 5cm Vapotherm XR ( jak 8cm styro), + 5cm styropianu systemowego pod podłogówkę (prawie cały parter), w gabinecie + 5cm EPS 100 (nie ma tam pdłogówki)

- podłoga piętro- 4cm EPS 100

- ocieplenie ścian - 15cm Platinum+ Termoorganiki (jak 20cm zwykłego styro EPS70)

 

Właśnie - zostało mi kilka paczek Superrocka 10cm - jakby ktoś był zainteresowany - podam szczegółowe ilości (jak zliczę na styszku :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam starych znajomych i całą grupę nowych budujących !

Widać ,że Wrocław i okolice się rozbudowują tele nowych miejscowości .

 

Już nie pamiętam kiedy udało mi się coś napisać , chyba z kilka miesięcy temu .

 

fasola 25 , parkte ,halszka , kulka

W sprawie AGD polecam sklepy internetowe ja zamówiła wszystko w http://www.megamedia.pl są z Wrocławia więc koszty transporu są bardzo małe przy zamówieniu kompleksowych oferują ładny rabat . Ja zdecydowałam się na ELECTROLUX ( piekarnik , płyta , lodówka , pralka , zmywarka ) i okap TEKA .

Wszystko dojedzie pod koniec września cena o.k. - 10700 .Halszka TEKA ma swoją strone internetowa , może tam znajdziesz swój okap . Mnie przekonały trzy argumenty : dobra cena , staranne wykonanie i niski poziom hałasu .

 

Halszka podwójne gratulacje z okazji okrągłej rocznicy , no i przeprowadzki . Spróbuj przynajmniej jakąś część domu wykończyć , bo się zamęczysz się życiem na budowie mam nadzieje ,że twoje posadzki zaraz odpowiednio wyschną i będziesz miała śliczną podłoge .

 

fasola 25

jestem ciekawa ,czy masz już dostawcę szamba , jeśli możesz przyśli jakieś namiary , ja też właśnie zaczęłam poszukiwania . Ja potrzebuje 10m3 prefabrykowane .

 

dabell a ty już mieszkasz w swoim ślicznym domku?

 

Trzymam za wszystkich kciuki , życze wszystkim , którzy się WYKAŃCZAJĄ ( psychicznie i finansowo) szybkiej PARAPETÓWKI .

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anjamen

 

a u mnie jest tak :

 

mam poddasze nieużytkowe więc na stropie jest folia nieprzepuszczalna , oraz wełna Master Mata w dwóch warstwach 10 cm i 15 cm i podłoga z desek na legarach . Wełna powywijana na wieniec tak aby zapewnić szczelność dachu przy stropie .

 

Przed wykonaniem posadzek nasz fachowiec przyjechał z niwelatorem i pomierzył wszystkie pomieszczenia ustalając w ten sposób grubość docieplenia i betonu tak aby otwory drzwiowe pozostałe po wylaniu posadzek zapewniały włąściwy montaż drzwi .( częsty błąd przy wykonywaniu posadzek ,okazuje się ,że zostały za małe otwory na drzwi )

W większości pomieszczeń mam 2 x5 cm styropiany + 7cm posadzki , lub 5cm+7cm styropianu + 7cm posadzki . W łazienkach tak gdzie podłogówka 7cm styropianu + mata styropianowa do podłogówki + 7cm posadzki .

Polecam wcześniejszy pomiar niwelatorem dokładnie wtedy wiadomo ile jakiego styropianu kupić .

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

fasola 25 , parkte ,halszka , kulka

W sprawie AGD polecam sklepy internetowe ja zamówiła wszystko w http://www.megamedia.pl są z Wrocławia więc koszty transporu są bardzo małe przy zamówieniu kompleksowych oferują ładny rabat . Ja zdecydowałam się na ELECTROLUX ( piekarnik , płyta , lodówka , pralka , zmywarka ) i okap TEKA .

Wszystko dojedzie pod koniec września cena o.k. - 10700 .Halszka TEKA ma swoją strone internetowa , może tam znajdziesz swój okap . Mnie przekonały trzy argumenty : dobra cena , staranne wykonanie i niski poziom hałasu .

 

 

pozdrawiam MARPA

 

marpo a można wiedzieć jaki rabat zaproponowali, nam przy kompleksowym zakupie wszystkiego u nich od cen podanych na ich stronie zaproponowali 40 zł rabatu. Zrobiliśmy takie oczy :o i szukamy dalej.

interesuje nas lodówka Liebcher, piekarnik i okap boscha i płyta elektryczna Aristona (trochę pomieszane ale funkcjonalnie tak wyszło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przed wykonaniem posadzek nasz fachowiec przyjechał z niwelatorem i pomierzył wszystkie pomieszczenia ustalając w ten sposób grubość docieplenia i betonu tak aby otwory drzwiowe pozostałe po wylaniu posadzek zapewniały włąściwy montaż drzwi .( częsty błąd przy wykonywaniu posadzek ,okazuje się ,że zostały za małe otwory na drzwi )

W większości pomieszczeń mam 2 x5 cm styropiany + 7cm posadzki , lub 5cm+7cm styropianu + 7cm posadzki . W łazienkach tak gdzie podłogówka 7cm styropianu + mata styropianowa do podłogówki + 7cm posadzki .

Polecam wcześniejszy pomiar niwelatorem dokładnie wtedy wiadomo ile jakiego styropianu kupić .

 

pozdrawiam MARPA

 

u mnie też był wcześniej pan z niwelatorem i wyszły niestety różne grubości w różnych pomieszczeniach, na dole zasadniczo 5cm+5 cm +? posadzki (tego niestety nie pamiętam, a na górze to już różnie było 4cm+4cm, 4 cm+3cm

zatem warto tak jak pisała marpa

 

na ocieplenie poddasza mam 15+5(między stelaże) Knaufa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o :o :o :o :o

 

:roll:

 

No właśnie, jakoś szczególnie mnie dziś ciągnęło do FORUM,

a już wiem dlaczego :lol: :lol: :lol:

 

Dokładnie rok temu się zarejestrowałam :roll:

 

dziś stuknął mi ROCZEK

 

To chyba dobra okazja, aby wszystkim serdecznie podziękować za pomoc w tych naprawdę ciężkich przejściach :p ,

naprawdę mam świadomość że gdybym TU nie trafiła to budowa nasza trwałaby o wieeeeeele dłużej,

a i pewnie wiele więcej błędów bym popełniła,

ale pewnie i nie byłabym ich świadoma :oops: :roll: :lol:

 

No to HEPPY BERSDEJ TU JU ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

fasola 25 , parkte ,halszka , kulka

W sprawie AGD polecam sklepy internetowe ja zamówiła wszystko w http://www.megamedia.pl są z Wrocławia więc koszty transporu są bardzo małe przy zamówieniu kompleksowych oferują ładny rabat . Ja zdecydowałam się na ELECTROLUX ( piekarnik , płyta , lodówka , pralka , zmywarka ) i okap TEKA .

Wszystko dojedzie pod koniec września cena o.k. - 10700 .Halszka TEKA ma swoją strone internetowa , może tam znajdziesz swój okap . Mnie przekonały trzy argumenty : dobra cena , staranne wykonanie i niski poziom hałasu .

 

 

pozdrawiam MARPA

 

marpo a można wiedzieć jaki rabat zaproponowali, nam przy kompleksowym zakupie wszystkiego u nich od cen podanych na ich stronie zaproponowali 40 zł rabatu. Zrobiliśmy takie oczy :o i szukamy dalej.

interesuje nas lodówka Liebcher, piekarnik i okap boscha i płyta elektryczna Aristona (trochę pomieszane ale funkcjonalnie tak wyszło)

 

Jeszcze nie jestem na tym etapie, ale szwagierka pol roku temu kupila cały sprzet do domu TEKA (jej znajomy zaproponował jej 40%rabatu od cen fabrycznych) potem okazało się ze te 40% upustu to dokładnie ceny z allegro.

(plyta indukcyjna, okap, mikrofalowka, piekarnik, zmywarka-10tys). A sprzet jest pierwsza liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fasola 25

jestem ciekawa ,czy masz już dostawcę szamba , jeśli możesz przyśli jakieś namiary , ja też właśnie zaczęłam poszukiwania . Ja potrzebuje 10m3 prefabrykowane .

 

pozdrawiam MARPA

 

Marpa,

zamówiliśmy już szambo metalowe, 10 m3, z atestami. Cena całości 5600 netto (szambo, transport, wykop, zakopanie, podłączenie) - kompleksowa robota, mają montować 7 września

namiary na firme, jesli kogoś interesują, podam wieczorkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fasola 25

jestem ciekawa ,czy masz już dostawcę szamba , jeśli możesz przyśli jakieś namiary , ja też właśnie zaczęłam poszukiwania . Ja potrzebuje 10m3 prefabrykowane .

 

pozdrawiam MARPA

 

Marpa,

zamówiliśmy już szambo metalowe, 10 m3, z atestami. Cena całości 5600 netto (szambo, transport, wykop, zakopanie, podłączenie) - kompleksowa robota, mają montować 7 września

namiary na firme, jesli kogoś interesują, podam wieczorkiem

 

Marpa ja kupiłam w podobnej cenie szambo betonowe (10m3) w Oławie w Betoniarni nie pamietam teraz namiaru ale jest ta betoniarnia na takiej dlugiej ulicy, ktora potem zmienia sie jakby w taką dwupasmową...zanim zmieni się w dwupasmową widac tę betoniarnię z ulicy jadąc od centrum po prawej, tam potem są jakieś hurtownie budowlane

Cena byla super wraz z montażem czekalismy chyba tylko tydzien szambo bardzo solidne.

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...