Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

nie chwalę bo jeszcze nie skonczyli:)))

 

Jutro napisze opinie - a dzisiaj napiszę tylko tyle, że mnie zatkało jak weszlam do domku:)))

Przestaje wyglądac jak budowa.

http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_08_23_008258.jpg

 

Opinie i recenzje jutro po zakończeniu:)

Nie mozna przecież chwalić dnia przed zachodem słońca;)

e

 

\

Mam 8 drzwi + ościeżnice ===mąż obstawiał , że na 2 dni ma szykować sobie wolne w pracy , a mi się wydawało ,żę dadzą radę w poniedziałek zrobić wszystko :D

 

Fajnie się prezentuje wybrany przez nas model ,,,,,,na razie u Ciebie :wink: W łazience też masz szybki do dołu ?

 

Pozdrawiam

Goska

 

Też masz taki model;?:)

Do łazienki mamy z jedną szybką, a do garderób i spiżarni bez żadnej.

 

dokladnie ten sam ---porta nowa 5.5 ==kolor orzech 3 , w lazience też z 1

szybką ==

 

 

.

już kolejna rzecz wspólna ====kamien na kominek , podobny tynk mozaikowy / to zwaliłam od Ciebie ===i całe szczęście bo miał być klinkier /=== :D

pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim,

 

a ja znów po prośbie, czy ktoś może mi polecić jakaś firme która handluje bramami Hormanna, właściwie to juz musze zamawiać ale nie wiem ile to bedzie kosztować, mnóstwo ludzi mówi ze Hormann to jednak swietna rozwiązanie

 

pzdr

Bzyk

 

chyba BINGO na Sołtysowickiej też go ma w ofercie ===

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtw1

 

Czym w końcu zaimpregnowaliście tą ściankę z cegły rozbiórkowej? Mogę prosić foto z efektem końcowym?

 

Kupiłam jakiś impregnat do klinkieru---na razie zrobiłam próbe na murku ==efekt był fajny jak bylo mokre====nie błyszczało / biło świeżością ====jak wyschło to średnio wygląda ---jakiś lekko mleczny kolor.

 

czekam na info od Kulki ==miala jakiegoś magika zapytać / Właśnie Kulka masz jakieś info ?

 

Odradzano mi ten pokost lniany ===ponoć dobre do drewna ...sama już nie wiem .co zastosować ...mało jest info w internecie na ten temat.

 

Jeżeli coś ustale dam znać

 

 

Kulka = a ten preparat co kupiłaś na Karmelkowej ---jaki daje efekt ===jakby cegla lakierem była pomalowana ?

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ulubiona Grupo!

Dlaczego nikt nie kusi się na drzwi robione przez stolarza? :(

Widziałam całą chałupę z takimi drzwiami.wyglądają porządnie.Ceny są o niebo lepszeniż w Budusie.Drzwi całe z sosny,całe nie tylko oklejone kilkoma milimetrami drewna , ościeżnica drwniana na grubość muru,z montażem z szybą 950 zł bez szyby 850.Pomalowane i wzór do wyboru.Terminy realizacji też podobne.Zastanawiam się więc nad Budusem. :(

Doradź coś kochana grupo bo idzie zwariować!

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ulubiona Grupo!

Dlaczego nikt nie kusi się na drzwi robione przez stolarza? :(

Widziałam całą chałupę z takimi drzwiami.wyglądają porządnie.Ceny są o niebo lepszeniż w Budusie.Drzwi całe z sosny,całe nie tylko oklejone kilkoma milimetrami drewna , ościeżnica drwniana na grubość muru,z montażem z szybą 950 zł bez szyby 850.Pomalowane i wzór do wyboru.Terminy realizacji też podobne.Zastanawiam się więc nad Budusem. :(

Doradź coś kochana grupo bo idzie zwariować!

:-?

tez sobie zadaje to pytanie, u mnie beda drewniane,

jezeli ja mialabym doradzac to oczywiscie drewno. w poprzednim domu mialam porte (do tego biala-fuj) i dziekuje nigdy wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ulubiona Grupo!

Dlaczego nikt nie kusi się na drzwi robione przez stolarza? :(

Widziałam całą chałupę z takimi drzwiami.wyglądają porządnie.Ceny są o niebo lepszeniż w Budusie.Drzwi całe z sosny,całe nie tylko oklejone kilkoma milimetrami drewna , ościeżnica drwniana na grubość muru,z montażem z szybą 950 zł bez szyby 850.Pomalowane i wzór do wyboru.Terminy realizacji też podobne.Zastanawiam się więc nad Budusem. :(

Doradź coś kochana grupo bo idzie zwariować!

:-?

 

A ja się na drewniane od stolarza nie zdecydowałam bo:

- musialabym mieć je od naparwdę zaufanego, sprawdzonego stolarza

- musialabym miec gwarancję, że drewno jest porządnie wysezonowane, długo suszone i po zamontowaniu skrzydło nie będzie sobie dosychać i sie wypaczać.

 

Widziałam już takie niedosuszone drzwi:(

A teraz gdy nawet więźba jedzie prawie że prosto z lasu na budowę obawiałam się, że stolarze także odczuwają boom budowlany-więc i u nich coraz trudniej o porządnie wysuszony materiał.

 

A drzwi muszą byc jak spod igły-przylegać, domykać się itd.

Ale jedno jest pewne - co drewno to drewno.

 

(chociaż moje z kilkoma mm czegoś co udaje drewno są piękne i bardzo cieszę się z wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka = a ten preparat co kupiłaś na Karmelkowej ---jaki daje efekt ===jakby cegla lakierem była pomalowana ?

 

Kurde - zapomniałam...

 

A te nasz olej do impergnacji daje efekt w zasadzie tylko jak jest cegła śwezo pomalowana.

Po wyschnięciu wygląda normalnie-tak jak przed impregnacją (no moze troszkę bardziej soczyście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(chociaż moje z kilkoma mm czegoś co udaje drewno są piękne i bardzo cieszę się z wyboru :)

 

Kuleczko, pewnie że Twoje są piękne, ja wlasnie taki wzór będę zamawiac tyle ze drewniane. a porta w moim bylym domu byla straszna biala i szklo w drzwiach w salonie sie chwiało, wiec mam uraz. w zyciu nie powiedzialabym ze Twoje zrobiła porta.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak drewniane, mam kilka namiarów, ale dla mnie to temat na poczatek przyszlego roku

Jeśli przyszły rok to warto się wpisać na listę oczekujących już teraz.

Oczywiście nie wszyscy są tak zawaleni, ale ja mam namiar na jednego sprawdzonego stolarza, który robi drzwi i schody to zapisuje na marzec. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak drewniane, mam kilka namiarów, ale dla mnie to temat na poczatek przyszlego roku

Jeśli przyszły rok to warto się wpisać na listę oczekujących już teraz.

Oczywiście nie wszyscy są tak zawaleni, ale ja mam namiar na jednego sprawdzonego stolarza, który robi drzwi i schody to zapisuje na marzec. :(

 

:o :o :o :roll: :roll: :roll:

wszyscy powiariowali. bede mieszkac w domu bez drzwi (juz to kiedys przerabialam) goscie chodzili do klo na pietro, bo drzwi nie bylo a jakos głupio bylo w lazience z widokiem na salon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuleczko, ale drzwi zewnętrzne o ile pamiętam masz z Cala, więc chyba całe drewniane. O ile się orientuję, nie robią innych. :wink:

 

Zgadza się:) I jestem bardzo z nich zadowolona i gdybym miała wiecej kasy to wewnetrzne WSZYSTKIE bylyby CALa drewniane:)

Ale nie robione u stolarza, tylko właśnie np z CAL.

Z umową na pismie, pisemną gwarancją, odpowiednim przygotowaniem drewna w fabryce itd itp.:)

 

I żeby była jasnność - nie pisze tu o wyższości swiat bozego narodzenia nad wielkanocą.

Tylko odpowiedziałam na pytanie na temat powodów dla których wybralismy takie drzwi, a nie robione przez stolarza (w rozumieniu moim: przez osobe która robi różne rzeczy z drewna).

I ja właśnie z takich powodów, aczkolwiek ktos inny moze miec zupełnie inne doswiadczenia i punkt widzenia:)

Najwazniejsze zeby byc zadowolonym ze swojego wyboru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zyciu nie powiedzialabym ze Twoje zrobiła porta.

pozdrawiam

 

Eeee-porta potrafi zrobic naprawde piekne drzwi (np. seria toledo, albo concept).

Moje to troche kompromis (jakich wiele przy budowie) pomiedzy oczekiwanym wygladem/jakością/ceną. Ale wygladaja super w naszym wnetrzu i jestesmy bardzo zadowoleni z efektu:)

 

p.s. Białych drzwi odradzał nam chyba kazdy własnie z takich powodow o jakich piszesz, chociaz teraz w mieszkaniu mamy białe i ciagle wygladaja super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...