Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Hey Hadraade,

scenariusz spotkania rozrasta się w tempie konkurencyjnym dla postępów microsoftu :lol:

Czy ja się aby dobrze doczytałem, że zakupiłaś lub posiadasz coś starego w powiecie Środa Śląska? No... to jesteśmy krajanami, ja zamierzam się osiedlić w Gałowie (gm. Miękinia).

Co do roli Jaśnie Pani, to nie wiem co na to powie moja Małżowinka 8) , a dodatku pałac jaśniepaństwa von Roedernów oddalony od naszej chałupy o jakieś 200 m jest malowniczą, wypaloną ruiną - więc pomyśl o "strażackim" ałtficie :p

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hej Sławku :D

 

mamy starą chałupę w gminie Kąty Wr, powiat Wrocław, ale rejon energetyczny Środa Śląska.

 

Rok się biliśmy z myślami i obliczeniami, czy budować od nowa, czy remontować, bo to nie zabytek żaden, jak w Twoim przypadku, tylko taka wiejska chałupa. Ale jak powiedział Fachowiec - z cegły gotyckiej.

No i ma ten swój urok. I ogólnie nam wyszło z obliczeń obiektywnych i sentymentów subiektywnych, że jednak remontować (zamiar podług sił).

 

Oczywiście nie śmiem Twojej Małżonce wchodzić w kompetencje, jeśli chodzi o Jaśnie Panią :D . Strażacki outfit powiadasz? To już prędzej Dziewczynka z zapałkami :lol:

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcz chciałam dodać, że oprócz niejakiego sąsiedztwa łączą nas chyba trochę zainteresowania. O ile dobrze pamiętam jesteście oboje z Żoną historykami sztuki. A mój Małżonek jest ceramikiem i malarzem. Do tego zbiera i odnawia rozmaite stare przedmioty: kute lampy, stare żelazka, młynki do kawy, przedwojenne dzieła repuserskie, itp.

 

Będzie jak znalazł do starej chałupy.

 

Do usłyszenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieła małżonka są na razie we Wrocku, ale jak już będziem "u siebie" to zapraszam. Artyści niestety też przeważnie groszem non olet, jak wiadomo.

:lol:

 

A na jakim jesteście etapie remontu? I kiedy planujecie zamieszkać? Bo my - jak już pisałam właśnie załatwiamy przyłącza, na wiosnę chcemy ruszyć z remontem dachu.

 

Pozdrowienia dla Sąsiadów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANTON, przyłączam się do chóralnych gratulacji :) ,

ja to na razie drzewo zasadziłem, z domem mi chyba nie wyjdzie, bo mam stary do remontu, o synu (tudzież córce) na razie Małżowinka nie chce słyszeć... :roll:

 

Hadraadae, co do stanu remontu - to jest on dalece niezadowalający a jesteśmy zmuszeni wprowadzić się przynajmniej do kilku pomieszczeń pod koniec roku. Dach został przełożony 20 lat temu i jeszcze z 20 lat wytrzyma. Na razie założyłem izolację poziomą między piwnicą a parterem (w przyszłym roku zamierzam odkopać fundament, zaizolować i założyć drenaż), zawilgocone tynki wewnętrzne zostały częściowo skute i założone nowe oraz w dwóch pomieszczeniach częściowo wyremontowana podłoga deskowa (nowe legary, izolacja i przybite odwrotnie stare deski). Żona oczyściła i pomalowała na nowo wszystkie okna (stare, skrzynkowe). W listopadzie pojawi się instalacja co i wodna. Resztę musimy remontować już w trakcie mieszkania :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku - chciałabym być na tym etapie, co Wy.

 

Ja dzisiaj podpisałam w Energetyce umowę o budowę przyłącza, bo licznik zdjęto dawno temu i budujemy nowe, niestety napowietrzne. I odebrałam też dziś warunki techniczne do budowy przyłącza wodnego. Jak dobrze pójdzie, to się na jesieni jeszcze ogrodzimy. I to wszystko. Ale jestem dobrej myśli.

 

Najbardziej się dotąd bałam tych wszystkich urzędów i urzędników. A tu się okazuje, że wszyscy są bardzo przyjaźnie nastawieni i pomocni. Nawet jeśli na coś trzeba czekać, to nie są to miesiące, ale góra 2-3 tygodnie.

Niech żyją małe gminy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: jolanda,hadraadare,slawek-dzieki za zyczenia, przekaze tez zonce

a jesli chodzi o remonty domow to wszystko okaze sie podczas prac rozbiorkowych, moj szwagier na poczatku byl bardzo optymistycznie nastawiony do swojego remontu, a teraz juz troche mniej, bo wyliczyl ze to co włozyl w remont swojego domu, powinno tez starczyc na nowy

ale wam zycze mniejszych problemow, licza sie checi, tak trzymajcie i nie dajcie sie zadnym martwym rzecza pokonac, bo to my budujemy i to my mamy panowac nad nasza budowa a nie ona nad nami!!!

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szkółki w okolicach Wrocka - polecam Iwiny. To jakoś tak za Brochowem w tamtą stronę. Baardzo duży wybór, baardzo ładne rośliny i dobra, kompetentna obsługa. Przejechałam się natomiast niefajnie w Mirkowie - sprzedano mi świerki w pojemnikach, ok. 1,5 metrowe, które okazały się wcale nie być w tych pojemnikach (jak zapewniano) hodowane, bo uschły niebawem i dały się wyjąc lewą ręką z ziemi.

Ktoś je po prostu wyciął duże z lasu, wsadził w pojemnik i .. znalazł frajera.

Ale Iwiny - polecam! Dużo u nich kupiłam w zeszłym roku, wszystko pięknie rośnie i wybieram się tam znów.

 

A jak sobie wstawić taki elegancki rysuneczek pod nickiem??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagata - oczywiście :-) sama też skorzystałam z adresów podawanych na forum, np. http://www.altavista.com/image/default lub http://www.muller-godschalk.com/emoticon.html lub http://home.wanadoo.nl/de.animaties/engels.htm

albo zagadnij w kawiarni - tam ludzie sypią takimi adresami :-)

pozdrawiam

PS.

Na spotkaniu u mnie była mowa m.in. o Twoim tarasie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey,

ponieważ rozważam zlecenie wykonania kuchni stolarzowi szukam informacji o sklepie we Wrocławiu, gdzie można nabyć dobre okucia i inne akcesoria kuchenne (prowadnice bluma, systemy cargo, zawiasy, itp.). Może ktoś z Was zna takie miejsce?

Co do robót u mnie, to właśnie kładziona jest kanaliza i równane ściany w łazience pod glazurę.

A propos, wiecie gdzie można "tanio" kupić stelaże podtynkowe geberita (na Avicenny zaśpiewano mi 1500 za komplet Duofix do miski klozetowej i bidetu) :evil:

Serdeczne pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...