Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Fajnie, bo niestety mimo, że bardzo napaliłam się na CAL-a i inne podobne drzwi drewniane to koszty przewyszaja nasze molziwosci, tzn łatwo jest kupic drzwi za 5-6 tysiecy, dlatego mysle, że GERDA jest stosunkowo przystepna cenowo a i jakosc nienajgorsza. Wystarcza mi rolety i szyby antywlamaniowe w okanach.

 

małe uwagi:

- można u nich zamówić drzwi szersze. My mieliśmy otwór 112 cm. Standardowo jest 100-102. Czas oczekiwania na nietypowe był 2 razy dłuższy bo coś tam..

- drzwi z szybką nie przytną przy montażu (bez szybki mogą)

- jeśli drzwi otwierają się na zewnątrz i robisz docieplenie to jest problem z obróbką bo skrzydło wychodzi poza ościeżnicę.

 

pozdr.

 

smiejus, dzięki, napewno zwrócę na to uwagę.

Nie wiem tylko czy na czas budowy jak wstawią mi już okna i bramę garażową to kupić odrazu drzwi na stałe czy jakieś na czas budowy? nie wiem w zasadzie jak to rozwiązac

 

Drzwi na stałe to wstaw najpóźniej jak sie da. Wiele osób na tym forum miało i chwaliło sobie tzw drzwi przejściowe.

1. Nie licz na to, że kolejne ekipy, które będą trafiały pod Twoją strzechę będą o te drzwi dbały. będą wnosili różne niewymiarowe elementy i wtedy .... cóż.... stało się. Chlapnęło się, zadrapało, dziurka się zrobiła ....

2. Kwestia zamków. Może się tak zdarzyć, że będziesz musiał zostawić klucze budowlańcom. Jaką będziesz miał później (po wprowadzeniu sie) gwarancję że nie dorobili sobie kluczy. Słyszałam o takich sytuacjach. :evil: :evil: :evil:

 

Natomiast jeśli chodzi o upatrzone przez Ciebie drzwi Cal-a. Mnie też one sie bardzo podobały i też były dla mnie za drogie. Pokazałam te drzwi poleconemu stolarzowi i zrobił mi takie same ale za inna cenę. Drzwi są dębowe z szybą wzmocnioną, wenecką. Piękne i od ponad roku świetnie się mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, bo niestety mimo, że bardzo napaliłam się na CAL-a i inne podobne drzwi drewniane to koszty przewyszaja nasze molziwosci, tzn łatwo jest kupic drzwi za 5-6 tysiecy, dlatego mysle, że GERDA jest stosunkowo przystepna cenowo a i jakosc nienajgorsza. Wystarcza mi rolety i szyby antywlamaniowe w okanach.

 

małe uwagi:

- można u nich zamówić drzwi szersze. My mieliśmy otwór 112 cm. Standardowo jest 100-102. Czas oczekiwania na nietypowe był 2 razy dłuższy bo coś tam..

- drzwi z szybką nie przytną przy montażu (bez szybki mogą)

- jeśli drzwi otwierają się na zewnątrz i robisz docieplenie to jest problem z obróbką bo skrzydło wychodzi poza ościeżnicę.

 

pozdr.

 

smiejus, dzięki, napewno zwrócę na to uwagę.

Nie wiem tylko czy na czas budowy jak wstawią mi już okna i bramę garażową to kupić odrazu drzwi na stałe czy jakieś na czas budowy? nie wiem w zasadzie jak to rozwiązac

 

Drzwi na stałe to wstaw najpóźniej jak sie da. Wiele osób na tym forum miało i chwaliło sobie tzw drzwi przejściowe.

1. Nie licz na to, że kolejne ekipy, które będą trafiały pod Twoją strzechę będą o te drzwi dbały. będą wnosili różne niewymiarowe elementy i wtedy .... cóż.... stało się. Chlapnęło się, zadrapało, dziurka się zrobiła ....

2. Kwestia zamków. Może się tak zdarzyć, że będziesz musiał zostawić klucze budowlańcom. Jaką będziesz miał później (po wprowadzeniu sie) gwarancję że nie dorobili sobie kluczy. Słyszałam o takich sytuacjach. :evil: :evil: :evil:

 

Natomiast jeśli chodzi o upatrzone przez Ciebie drzwi Cal-a. Mnie też one sie bardzo podobały i też były dla mnie za drogie. Pokazałam te drzwi poleconemu stolarzowi i zrobił mi takie same ale za inna cenę. Drzwi są dębowe z szybą wzmocnioną, wenecką. Piękne i od ponad roku świetnie się mają

 

SCUR

dzięki!

Masz jakiś namiar na tego swojego zaznajomionego stolarza?

 

 

APEL

Ma ktoś do sprzedania jakieś drzwi budowlane/przejsciowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam przymierzać sie do tynków wewnętrznych i wylewek. Poradźcie proszę, jakie robiliście. Chciałabym, takie żeby można było potem już tylko malować, chyba że cena mnie zabije. A może ma ktoś kogoś godnego polecenia do tynków i wylewek? :wink:

 

Cześć Jolu,

no pewnie, że są tacy co mają jakieś tam zbiory namiarów. Zaraz podeślę na prv. :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam przymierzać sie do tynków wewnętrznych i wylewek. Poradźcie proszę, jakie robiliście. Chciałabym, takie żeby można było potem już tylko malować, chyba że cena mnie zabije. A może ma ktoś kogoś godnego polecenia do tynków i wylewek? :wink:

 

Cześć Jolu,

no pewnie, że są tacy co mają jakieś tam zbiory namiarów. Zaraz podeślę na prv. :D :D

Ja też bardzo poproszę o namiar na tego stolarza :lol:

Moja firma od okien też robi drzwi i chcieliśmy u nich zamówić, ale okazało się, że terminy maja dopiero na przyszły rok, bo tak są obłożeni :-?

Poza tym drzwi u nich wychodziły drożej niż te które chciałabym z Cala. Te drzwi Cala nie kosztują tak dużo 2,5 tys. tylko, że z sosnowego, a nie dębowego drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiejus, dzięki, napewno zwrócę na to uwagę.

Nie wiem tylko czy na czas budowy jak wstawią mi już okna i bramę garażową to kupić odrazu drzwi na stałe czy jakieś na czas budowy? nie wiem w zasadzie jak to rozwiązac

 

Pakte - jesli masz taka możliwość to koniecznie tymczasowe, syf zrobiony przez tynkarzy i wylewkarzy jest wprost niopisany i specjalnie cackać się z nimi nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do grupy drzwiowej.

 

1. Mam dwóch znajomych chętnych na wspólne zakupy

2. Pan od rabatu cały dzień nie odbierał telefonu, więc jeżeli jutro go nie zlapie, to załatwimy to z jego kolegą, który zna sprawę (mówie o rabacie).

 

I dam Wam namiary na ekipę od montazu - umówicie sie na pomiary.

Kuleczko jesteś naprawdę nieoceniona!!!

Ja wczoraj też próbowałam dodzwonić się do Budusa - umarł w butach! :evil:

Po prostu nie odbierali telefonów :-?

Ale cóż trzeba próbować do skutku.

 

Przyzwyczaj się do tego!!!!!!!!! :D nic przez telefon się u nich nie dowiedziałam !!!bo nie odbierali

 

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w nich po prostu zakochana - ale zobaczymy co w Budisie powiedzą na temat Jakosci)

 

http://www.nowedrzwi.pl/images/options/675-64.jpg

pozdrawiam flowercia

 

Takie bulaje się mojemu Wozikowi podobały:)

 

400 zł za sztukę skutecznie wpłynęły na mój gust :)

 

------ Takie drzwi mi WCZORAJ zamontowali między garażem a pomieszczeniem gospodarczym ------tyle, że w środku są metalowe :wink:

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam przymierzać sie do tynków wewnętrznych i wylewek. Poradźcie proszę, jakie robiliście. Chciałabym, takie żeby można było potem już tylko malować, chyba że cena mnie zabije. A może ma ktoś kogoś godnego polecenia do tynków i wylewek? :wink:

 

Cześć Jolu,

no pewnie, że są tacy co mają jakieś tam zbiory namiarów. Zaraz podeślę na prv. :D :D

 

Od tynków Ci nie polecę ---bo choć ekipa oki , to szef straszny burak---nie przyjmuje do wiadomości żadnych informacji o źle wykonanej robocie ..

trochę nerwów nas kosztował ---- / pocieszam się , że w tym całym naszym budownaiu jedyna taka ekipa nam się trafiła /

 

 

wylewki ---P. Sebastian 501 053 482 -ekipa co prawda z Głogowa ---ale dla nich to żaden problem dojechać ----bo robią stale we Wrocławiu /transportu nie doliczali --- cena końcowa była Oki ---

 

mtw1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuleczko jesteś naprawdę nieoceniona!!!

Ja wczoraj też próbowałam dodzwonić się do Budusa - umarł w butach! :evil:

Po prostu nie odbierali telefonów :-?

Ale cóż trzeba próbować do skutku.

 

Przyzwyczaj się do tego!!!!!!!!! :D nic przez telefon się u nich nie dowiedziałam !!!bo nie odbierali

 

 

MTW1

Nawet udało mi się dzisiaj dodzwonić i chcę się z Wami podzielić informacją:

Na drzwi Cala czeka się 8 tygodni i ani trochę krócej, bo oni je dopiero wtedy zaczynają robić!

Wobec tego ja będę musiała zamówić moje już teraz (najlepiej w tym tygodniu), bo nie przyjadą przed końcem robienia mojej elewacji.

Ale spokojnie! pytałam pana i powiedział, że możnaby zamówić je teraz i dorzucić do grupowego zamówienia, np. w połowie września (niech sobie już robią :wink: ).

Tak więc jeśli ktoś chce Cala lub może coś innego producenta też niech lepiej zapyta konkretnie o zamówienie z danej firmy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkte, Jola z Melisy dzięki za porady, ale chyba nie mam już za bardzo wyjścia, bo dębowe są sporo droższe :-? więc chyba będą sosnowe.

Chyba że jeszcze scur poratuje mnie namiarami na niedrogiego stolarza, ale czy się uda zobaczymy :wink:

Scur ładnie proszę, bo może jednak zrezygnuję z tych Cala :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...