Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

XENA

Oglądałam drzwi Hormanna i bardzoooo mi sie podobaja wszystkie i na pewno bym sobie coś wybrala ale jak zobaczyłam cenę.... start od 9.000zł netto a takie juz fajne 12.000zł netto - masakra

 

tak, tak - ceny mają kosmiczne (chociaż same bramy garażowe w cenach porównywalnych do Wiśniowskiego lub Normstala)

ale np za boczne drzwi do garażu (pasujące do bramy) chcą 3500 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy bramę garazową Hormanna i jestem zadowolona (jeszcze niezbyt wiele jej używamy przy budowaniu :wink: ).

Natomiast chcę Wam odradzić kupowanie w firmie Irga, ponieważ po kilku m-cach dalej ciężko się nimi dogadać - mamy jescze nie wymieniony uszkodzony w transporcie panel (na szczęście pieniędzy też jeszcze nie wzięli). Dziwna sprawa, trudno wyczuć o co im chodzi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie nie moge doczekac. A z drugiej strony-chyba bedzie mi brakowac budowania...

Myślę, że większość osób Ci zazdrości tego przeprowadzania do SWOJEGO DOMKU, ale należy Ci się to jak mało komu :D

Tempo rewelacyjne! Organizacja i logistyka na 6-stkę!

No cóż tylko pogratulować :D

 

Ja Ci tak zazdroszczę, że chyba wprowadzę się razem z Tobą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno:

porównywaliśmy z bliska panele Wiśniowskiego i Hormanna i zdecydowanie wygrywa Hormann. Chodzi mi tu również o względy estetyczne, np. rysunek słojów drewna i ogólne wrażenie dla oka :wink:

 

no tak ale Hormann ma tylko złoty dąb i mahoń

a u wisniowskiego jest jeszcze ciemny orzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do grupy drzwiowej to proponuję zamawianie po 10.09 – zanim zdążymy to już wszyscy wrócą :-)

 

Michasiek – ja też wybrałem Cal-a :-)

 

Parkte – też myślałem o tych drzwiach, ale porównałem je na żywo z Cal-em i ... będzie Cal.

 

Kulka – jesteś super :-)

 

To ja byłem prowodyrem grupy drzwiowej, więc czekam na namiary :D

SUSPENSER wobec tego wysyłam Ci moje zamówienie na priv!

Zachęcam resztę - przynajmniej będziemy mieli ogólne rozeznanie, co do wartości całego zamówienia, a zamawiać możecie później (we wrześniu) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RATUNKU!

 

Dostałam wycenę ogrodzenia 30mb biezących wzor taki jak kiedys wklejalam

brama przesuwna w ocynku bez koloru wraz z monetażem, fundamentem itp

37.000zł brutto - szok!!!! dosłownie jestem w szoku, jakie wy robiliscie/robicie fronty ogrodzen i za jaką kase?

 

to cena normalna powiedziałabym.

36 mb u nas wyszło na razie 6600 ale tylko dlatego tak tanio że było przed jakąś podwyżką - w tej cenie słupki i przęsła na których kiedyś zamontujemy sztachetki drewniane, plus wykonanie, a krawężniki na fundamencik plus cement to dodatkowy koszt - ale już nieduży, chyba kilkaset PLN. Płot trzeba liczyć ok 2000 (nie wiem dokładnie, może więcej), no i w tej cenie fundament pod bramę i brama przesuwna ok 5 m (trochę więcej). Do tego dojdzie mechanizm z montażem (żeby była gwarancja) plus piloty - 2500. Wyjdzie ponad 10 tys, myślę że ok 12. Za bardzo skromne ogrodzenie z przodu.

Jeśli są murowane słupki, klinkier, fundament metalowe wypełnienie - to jest to naprawdę drogie. Oczywiście napęd do bramy może być znacznie droższy.

 

Więc ta cena 37 tys jest jak najbardziej w normie.

Może warto poszukać jakichś tańszych odpowiedników jeśli w wycenie były jakieś markowe przęsła czy inne drogie materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RATUNKU!

 

Dostałam wycenę ogrodzenia 30mb biezących wzor taki jak kiedys wklejalam

brama przesuwna w ocynku bez koloru wraz z monetażem, fundamentem itp

37.000zł brutto - szok!!!! dosłownie jestem w szoku, jakie wy robiliscie/robicie fronty ogrodzen i za jaką kase?

 

to cena normalna powiedziałabym.

36 mb u nas wyszło na razie 6600 ale tylko dlatego tak tanio że było przed jakąś podwyżką - w tej cenie słupki i przęsła na których kiedyś zamontujemy sztachetki drewniane, plus wykonanie, a krawężniki na fundamencik plus cement to dodatkowy koszt - ale już nieduży, chyba kilkaset PLN. Płot trzeba liczyć ok 2000 (nie wiem dokładnie, może więcej), no i w tej cenie fundament pod bramę i brama przesuwna ok 5 m (trochę więcej). Do tego dojdzie mechanizm z montażem (żeby była gwarancja) plus piloty - 2500. Wyjdzie ponad 10 tys, myślę że ok 12. Za bardzo skromne ogrodzenie z przodu.

Jeśli są murowane słupki, klinkier, fundament metalowe wypełnienie - to jest to naprawdę drogie. Oczywiście napęd do bramy może być znacznie droższy.

 

Więc ta cena 37 tys jest jak najbardziej w normie.

Może warto poszukać jakichś tańszych odpowiedników jeśli w wycenie były jakieś markowe przęsła czy inne drogie materiały.

 

Nie ma słupków murowanych, klinkier itp samo zelastwo + naped

Osobiscie mysle ze to cena bardzo wygorowana, czekam na wyceny od innych osób, bede analizowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie okna drewniane - przed czy po tynkach no i jeszcze zima przed nami a podobno należało by przy oknach drewnianych dom dogrzewać (choć trochę).

Jak myślicie czy ten problem dotyczy też okien dachowych ??

Zdecydowanie drewniane okna po tynkach.

 

 

Pod warunkiem, że znajdzie się ekipę która na to pójdzie. Kładzenie tynków w przeciagach nie wróży ich dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie okna drewniane - przed czy po tynkach no i jeszcze zima przed nami a podobno należało by przy oknach drewnianych dom dogrzewać (choć trochę).

Jak myślicie czy ten problem dotyczy też okien dachowych ??

Zdecydowanie drewniane okna po tynkach.

 

 

Pod warunkiem, że znajdzie się ekipę która na to pójdzie. Kładzenie tynków w przeciagach nie wróży ich dobrej jakości.

 

jeśli porzadnie zakleimy otwory okienne folią to chyba nie bedzie takich strasznych przeciagów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie - oto pierwsze słowo:

- siatka VWS 145g - 1,35 zł/m2

- dyble do styropianu "200" - 0,24 zł/szt

- dyble do styropianu "180" - 0,19 zł/szt

- profil cokołowy "12" - 12,15 - 2,5 zł/mb

- profil cokołowy "10" - 10,88 - 2,5 zł/mb

- klej do styropianu 25 kg - 15,35 zł/

- klej do siatki 25 kg - 20,10 zł/

- welna "200" - 31,68 zł/m2

- styropian fasadowy - 180,50 zł/m3

- narożnik ochronny z siatką 2,5 mb - 3,50 zł/szt

Kobieta nie zna jeszcze ilości, więc dajcie znać czy wstępnie jest sęs dalej z nią rozmawiać. Potem coś ponegocjuję jako ja, a na końcu powiem, że zmówiennie będzie dotyczyć 6 domów, wiec niejako dodatkowy rabat za ilość mile widziany - to tyle co do strategii. Ale sami sprawdźcie co mi wyżej podesłała 8)

 

Drzwi - byłem w Bodusie. Jest tam 3 chyba kolesi obsługujących drzwi. Jarek, który chyba obsłużył naszą pierwszą turę - jest na urlopie do poniedziałku. Jest jeszcze Robert - raczej miły oraz starszy gość z wąsem, który nie dał mi namiaru na siebie. Może ich rozegrać? Oni rywalizują miezy sobą, to szansa dla nas. Wybierzmy z pośród nas trzech ludzi i niech każdy z innym rozmawia 8) zobaczymy co się wydarzy. Chyba, że twierdzicie, że to co osiągnęliśmy to już wszystko - to się poddaję;)

Jeśli chodzi o drzwi wew to ja wybrałem Polskone Intersolid okleinowane 8) - http://www.pol-skone.pl/index.php/nodes/get/pl/88/

 

Bramy - próbowałem w Budusie i w Bingo (kontakt miałem od miłej osoby z tego forum). Wygląda na to, że zostanę przy Bingo - brama wydaje się jakaś solidniejsza i kolor bardziej dopasowany do mojego mahoniu afrykańskiego. A i cena konkurencyjna w stosunku do Budusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...