Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ocieplenie:

To dostałem dziś rano od swoich (z moimi ilościami):

 

- siatka VWS 145g - 1,35 m2 x 300 = 405

- dyble do styropianu "200" - 0,24 szt x 1000 =240

- dyble do styropianu "180" - 0,19 szt x 100 = 19

- profil cokołowy "12" - 12,15 - 2,5 mb x 30 =375

- klej do styropianu Izolbet 25 kg - 15,35 x 40 =614

- klej do siatki Izolbet 25 kg - 20,10 x 40 =804

- welna Ursa DF40 "200" - 31,68 m2 X 200 =6,336

- wełna Ursa DF40 "100" - 16,50 M2 X 100 =1,650

- styropian fasadowy ( Styropol lub Izolbet lub Termo organika ) - 180,50 m3 x 29 m3 =5,234,50

- styropian podłogowy 220 m3 x 33 m3 = 7,260

 

Wszystkie ceny brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po temacie. Mój dostawca, poinformował mnie nieczule, że rabat przyznany mojej osobie nie dotyczy nikogo więcej. Ponadto, dostałem go tylko ze względu na układ mojego wykonawcy z kurtownią;)

Sory że Wam zawracałem głowe, ale przynajmniej chęci miałem dobre i mozecie sobie porównać to co ja dostałem z Waszymi propozycjammi. Zresztą jak znajdziecie coś lepszego to ja przeskakuję do Was;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Orientuje się ktoś z was ile biorą geodeci za wytyczenie narożników działki? Potrzebuję właściwie tylko 3 punkty, a tu jeden geodeta chce 650, a drugi 150 od punktu. Dziwne jest przy tym to, że z tym pierwszym już negocjowałem rok temu. Wtedy chciał 400. Teraz ceny mu wzrosły o 62,5% :evil:

 

Może jakieś sensowne namiary? :)

 

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro tak na pierwszy rzut oka te ceny nie wydaja mi sie najlepsze.

zrobilam dzisisaj male rozeznanie i styro eps 100na posadzki ok 215zł m3 (bez rabatów) a welna isolver 10-14,80zł/m2 a 5-ka 7,4zł/m2,

knauf 10ka 15zł/m2 a 5-ka 7,6zł/m2.

 

Pani Koalo, czy grupa ociepleniowa napisala juz moze konkretne firmy, ja jestem troche jak dziecko we mgle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro tak na pierwszy rzut oka te ceny nie wydaja mi sie najlepsze.

zrobilam dzisisaj male rozeznanie i styro eps 100na posadzki ok 215zł m3 (bez rabatów) a welna isolver 10-14,80zł/m2 a 5-ka 7,4zł/m2,

knauf 10ka 15zł/m2 a 5-ka 7,6zł/m2.

 

Pani Koalo, czy grupa ociepleniowa napisala juz moze konkretne firmy, ja jestem troche jak dziecko we mgle...

 

No to wymiękam :cry:

Może panie Koala sprawę wyjasni;) jak Ty Anjamen jesteś we mgle to ja jestem w nocy i we mgle;)

 

No to moje 220zł/m3 za EPS100 (fs20) nie jest rewelacją:(, ciekawe co jeszcze nie jest rewelacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Orientuje się ktoś z was ile biorą geodeci za wytyczenie narożników działki? Potrzebuję właściwie tylko 3 punkty, a tu jeden geodeta chce 650, a drugi 150 od punktu. Dziwne jest przy tym to, że z tym pierwszym już negocjowałem rok temu. Wtedy chciał 400. Teraz ceny mu wzrosły o 62,5% :evil:

 

Może jakieś sensowne namiary? :)

 

darek

 

U mnie wznawiał granice działki Pan Kwiatkowski z listy Misiów. Robił mi mapę do celów projektowych i przy okazji wznowił granice - koszt coś około 30-50zł za punkt (tylko u mnie tych punktów było chyba 7-8, więc może zadziałał efekt skali ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo ociepleniowa :-)Ceny w PW Aris wyglądają tak:

styropian fasadowy EPS 70 o standardowych parametrach (lambda 0.040) kosztuje ok. 132zł / m3 netto- 161 brutto

Styropian posadzkowy EPS100 - 162 netto/m3 - 197zł brutto

Knauf wełna mineralna - 150mm

lambda 0,040 - 18zł netto - ok. 22 brutto

lambda 0.044 - 15zł/netto - 18 brutto

 

Jeżeli chodzi o inne produkty - na ich stronach jest podany cennik hurtowy - można się na nim oprzeć, ale i tak można jeszcze negocjować. Jak będziecie zamawiać na 6 domów to jest to porównywalne z dużymi odbiorcami, którzy mają ceny jeszcze niższe.

 

Teraz inna wiadomość - niektórzy producenci wysyłają informacje, że we wrześniu ceny mogą póść w górę - niezależnie od tego co się o tym myśli wrzesień i październik zawsze był okresem podwyżek - sezon do ociepleń w pełni .

Zbierzcie wielkości i wyślijcie maila do Arisa z prośbą o wstępną niezobowiązującą wycenę. Rozmawiałam z żoną właściciela, macie pole do popisu :-). Powołajcie się na Grupę z Muratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wewnętrzne Porta - dzisiaj rozmawiałem z koleżanką, która ma Porty w mieszkaniu i po 3 latach jest tragedia - listwy przy szbach się odklejają, ościeżnice się rozłażą itp. - normalnie wymiękłem :(

 

Teraz buduje dom i wstawiła same drzwi drewniane - podobno w sumie za 40 tys (za 20 par), ale wolała to niż powtórkę z mieszkania.

 

U dystrybutora Cal też mówią, że z Porty się wycofali, bo podobno była masa reklamacji i teraz mają Cal oraz Dewro (jedne droższe od drugich, np. Dewro skrzydło 1308 netto + 654 netto ościeżnica) :o

 

Dodatkowo u narzeczonej w pracy ostatnio też porty były reklamowane, bo się rozklejają :o

 

Za to mój kierbud ma Porty już 7 lat i podobno są ok :o

 

Po tych przypadkach widzę, że Porta to loteria, bo u jednych jest ok, a u innych nie (a już chciałem je kupić), więc chyba poszukam drewnianych - jak na razie ceny np. Cal mnie powalają, ale muszę się dowiedzieć więcej i kto wie ...

 

Popytajcie znajomych i dajcie znać jakie są opinie o Porta i czy wiedzą gdzie można kupić dobre drewniane w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grupo ociepleniowa

 

Sorry, że tak zamilkłam, ale strasznie dużo jeździłam ostatnio i nie miałam czasu na nic.

 

Zgłosiło się 9 osób. Część z konkretnymi zamówieniami firm, część ogólnie z metrażem. Zsumuję to(wynik podam na forum), i roześlę zapytania w kilka z góry upatrzonych miejsc. Wstępnie umówiłam się już też z właścicielem pwaris(mają cennik na stronie). Mam mieć super rabart na profile, wieszaki itp w firmie, kt montowała mi bramę PW Olaf (Smiejus, brałaś od nich tą galanterię?Rzeczywiście mają lepszą jakość?).

 

Proszę jeszcze osoby zainteresowane o podanie danych na kiedy i dokąd mają yć dostarczone materiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie wznawiał granice działki Pan Kwiatkowski z listy Misiów. Robił mi mapę do celów projektowych i przy okazji wznowił granice - koszt coś około 30-50zł za punkt (tylko u mnie tych punktów było chyba 7-8, więc może zadziałał efekt skali ;)).

 

... z listy Misiów... z grupawrocławska? Nie mogę znaleźć. Mógł bym prosić o namiary (chętnie na priva).

 

Dziękuję

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzwi porta i postu SUSPENSERA to ja już sie wypowiedziałam ale będę wszystkim odradzac te firmę. mialam porte 8 lat w domu (i całe szczescie juz jej nie mam) szyby zaczęły latać, drzwi się wypatrzyły, (co prawda miałam koloru białego-masakra w czyszczeniu).Pozostał ogólny uraz i złe wspomnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...