Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Co do drzwi porta i postu SUSPENSERA to ja już sie wypowiedziałam ale będę wszystkim odradzac te firmę. mialam porte 8 lat w domu (i całe szczescie juz jej nie mam) szyby zaczęły latać, drzwi się wypatrzyły, (co prawda miałam koloru białego-masakra w czyszczeniu).Pozostał ogólny uraz i złe wspomnienie.

Ja mam wszystkie Porty - wewnętrzne są OK, mam z tych tańszych niestety ale sprawują się dobrze. Nic się nie dzieje - może dlatego że nie mają szybek.

Jedyne zastrzeżenie było do terminowości dostawy, bo montazystów meiliśmy naprawdę dobrych.

Zewnętrzne też w sumie OK nic się specjalnie nie dzieje ale denerwuje mnie to że w zimie ciężko je domknąc, reagują na zmianę temperatury.

 

Kurczę koniec sieprnia a tu już regularne palenie w kominku ... Milutko się tak siedzi przy kominku, nawet jeśli nie ma obudowy :oops:

Czego wszystkim budującym życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Anjamen, bk - dzięki za odpowiedzi :D

 

Potwierdza się to, że Porta to loteria, a u mnie mają być w drzwiach pokojowych szyby, więc raczej Porta to nie będzie :-?

 

A co sądzicie o drzwiach wewn. Urzędowski i Entra ?

 

Na razie wiem, że są porządne i drewniane, a jedną z osób z forum dystrybutor Entry brzydko naciągnął na dodatkowe +5% dopłaty do zamówienia:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=110294&sid=fd155fb9923f8a879e22317c31574587

 

Jutro pojadę obejrzeć je na żywo i porównam z Cal-ami.

 

Przepraszam jeśli komuś ostatnimi postami namieszałem w głowie, ale chyba lepiej dokonywać świadomego wyboru.

 

Dzielę się z Wami tymi informacjami, bo w grupie nie tylko siła, lecz także mądrość - może pomożecie mi w wyborze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem jedną z "4 foczek" i z chęcią dołączę do grupy wrocławskiej.

Oczywiście mam już do Was pytanko. Widzę, że jesteście juz bliżej niż dalej do własnego domku, ja natomiast dopiero poszukuję działki. Czy sadzicie, że zdołam znależc jakis ciekawy kawałek ziemi, niedaleko Wrocławia w cenie 130 000 zł?

Może wiecie coś o jakiejs ciekawej ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem jedną z "4 foczek" i z chęcią dołączę do grupy wrocławskiej.

Oczywiście mam już do Was pytanko. Widzę, że jesteście juz bliżej niż dalej do własnego domku, ja natomiast dopiero poszukuję działki. Czy sadzicie, że zdołam znależc jakis ciekawy kawałek ziemi, niedaleko Wrocławia w cenie 130 000 zł?

Może wiecie coś o jakiejs ciekawej ofercie?

 

Witaj. zajrzyj tutaj tu masz osobny watek o działkach - sporo można poczytać o ziemi.

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1996186#1996186

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się to, że Porta to loteria, a u mnie mają być w drzwiach pokojowych szyby, więc raczej Porta to nie będzie :-?

 

A ja wzięłam Portę z szybami i wczesniej robiąc sondę słyszałam tyle złego o drzwiach porty co i dobrego. Zresztą jak i o innych z tej półki cenowej.

 

Jak ktoś ma kawał rynku w kieszeni to będzie i miał pozytywne opinie i negatywne.

 

A jak chcesz SUSPENSER miec super drzwi, to najlepiej CAL:)

O Urzędowskim tez wiele złego się mowi - że jakość nie warta tych pieniedzy.

 

Moja rada jednak, dla tych, ktorzy nie mają do wydania na drzwi niewiadomo ile. Najlepiej typowac na drzwi z płyty pełnej - nie plaster miodu. Bo to głównie plastry miodu psują opinię o jakości tanszych drzwi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem jedną z "4 foczek" i z chęcią dołączę do grupy wrocławskiej.

Oczywiście mam już do Was pytanko. Widzę, że jesteście juz bliżej niż dalej do własnego domku, ja natomiast dopiero poszukuję działki. Czy sadzicie, że zdołam znależc jakis ciekawy kawałek ziemi, niedaleko Wrocławia w cenie 130 000 zł?

Może wiecie coś o jakiejs ciekawej ofercie?

 

Hej, hej.

 

Wiem, że teraz dużo osób kupuje w Brzeziej Łące. Moja koleżanka miała tam wczoraj pojechać. Jak coś się dowiem, to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam jeśli komuś ostatnimi postami namieszałem w głowie, ale chyba lepiej dokonywać świadomego wyboru.

 

Dzielę się z Wami tymi informacjami, bo w grupie nie tylko siła, lecz także mądrość - może pomożecie mi w wyborze :wink:

 

No to ja już mam strasznie namieszane.

 

Najpierw myślałam o drewnianych (od stolarza), jednakże ze względów finansowych już prawie byłam zdecydowana na Budusa (Porta, Pol-Skone, Kosz????), mimo wszystko cos tańszego można wybrać.

Finanse mam raczej grubo ograniczone i co tu robić? Albo kupić drzwi tańsze i mieszkać, albo mieszkać bez drzwi i czekać, aż będzie mnie stać na te lepsze???? :o :-? :(

Przecież nie będę kupować po jednej parze drzwi, bo to już w ogóle się nie opłaca. :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka - dzięki za odpowiedź :) - czy mogłabyś napisać coś więcej o Urzedowskim - z czym były problemy itp. ?

 

Podobno wypełnienie płytą otworową też niewiele daje, więc jeśli nie drewniane to właśnie pełna płyta.

 

Hmm a może zrobić taką kombinację - drzwi bez szyb Porty, a z szybami Cal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka - dzięki za odpowiedź :) - czy mogłabyś napisać coś więcej o Urzedowskim - z czym były problemy itp. ?

 

Panowie którzy u mnie robili w domku parę rzeczy byli montazytami urzedowskiego.

Bardzo niepochlebnie sie o nich wypowiadali. Generalnie jakość, materialy, dokładność wykonania i to za duże pieniądze. Mogę ich szczegółowo wypytać dzisiaj. Na forum tez troche mozna znaleźć.

Ale generalnie pewnie jak ze wszystkim-będzie tyle zadowolonych co nie:))

 

Podobno wypełnienie płytą otworową też niewiele daje, więc jeśli nie drewniane to właśnie pełna płyta.

 

No własnie. My dlatego wszedzie daliśmy pełną płytę. Czy się to sprawdzi - powiem za pare lat pewnie:))

Generalnie temat dotyczy nie tylko porty, ale ogólnie drzwi w tej klasie cenowej.

 

Hmm a może zrobić taką kombinację - drzwi bez szyb Porty, a z szybami Cal ?

 

Ale czy będziesz miał wtedy jednolity kolor i identyczny wzor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agniecha1 - jak będę miała drzwi Polskone u siebie to zapraszam. Początkowo chciałam DEWRO. Ale przy moich 12 sztukach wszyło 12 tysięcy więcej :roll: niż w Polskone (tam wyszło z klamkami ok. 14,5tys.).

 

Piękne są drzwi drewniane firmy Lutostański (do zobaczenia w IMPRO na Robotniczej), ale cenowo wychodzą jeszcze drożej.

 

Niestety kompromis musi być. Ponieważ mam małe dzieci, które wyczyniają cuda, stwierdziłam, że najwyżej za 10-15 lat wymienię drzwi na docelowe, i wtedy będą piękne drewniane do końca moich dni :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dabell

może w końcu się spotkamy!!!

 

w sumie to masz rację, chyba mnie przekonałaś, też mam małego łobuziaka, a w planach jeszcze jedno maleństwo

 

drzwi Lutostański są cudowne, pooglądałam je sobie na Gwaździstej jak szukałąm zewnętrznych (też mają tam wystawkę), niestety nie moja półka cenowa :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka - dzięki za odpowiedź :) - czy mogłabyś napisać coś więcej o Urzedowskim - z czym były problemy itp. ?

 

Podobno wypełnienie płytą otworową też niewiele daje, więc jeśli nie drewniane to właśnie pełna płyta.

 

Hmm a może zrobić taką kombinację - drzwi bez szyb Porty, a z szybami Cal ?

 

Z Urzędowskim jest jeden problem; okna są super i chce się je mieć, potem siada się na pupie ze zdumienia, że tyle to kosztuje.....

Innych wad nie znam.

O drzwich wew Urzędowskiego nie wypowidam się, bo ich nie znam i mają dość skromne wzory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dabell

może w końcu się spotkamy!!!

 

w sumie to masz rację, chyba mnie przekonałaś, też mam małego łobuziaka, a w planach jeszcze jedno maleństwo

 

drzwi Lutostański są cudowne, pooglądałam je sobie na Gwaździstej jak szukałąm zewnętrznych (też mają tam wystawkę), niestety nie moja półka cenowa :cry:

 

Sprawdż sobie Polskone http://www.pol-skone.pl/index.php/nodes/get/pl/77/

mi się bardzo podobają. W budusie są wystawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo drzwiowa - prześlijcie mi proszę za ile planujecie kupować drzwi w Budusie !!!

 

Na razie tylko 2 osoby przysłały mi taką infrmację :-?

 

mi ciągle brakuje czasu, żeby się zdecydować jakie drzwi chcę

Budusa mam blisko, a mimo to nie mam kiedy sie wybrać

 

klamki i ościeżnicę wolę zobaczyć naocznie, zanim się zdecyduję

 

Postaram się to załątwić w przyszłym tygodniu, proszę o cierpliwość

 

a może ustalić jakiś konkretny termin do kiedy mamy się zdecydować, bo tak to jest w próżni i pewnie dlatego mało konkretów, a część osób jeszcze wyjechała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdż sobie Polskone http://www.pol-skone.pl/index.php/nodes/get/pl/77/

mi się bardzo podobają. W budusie są wystawione.

 

dzięki Daro_K

oglądałąm juz prawie wszystkie Porta, Pol-Skone, Interdoor, Kosz,Dre

tylko muszę się zdecydować konkretnie

 

podobają mi się drzwi jakie wybrały Kulka i dabell, ale ja boję się o te szybki

 

dziewczyny, czy dowiadywałyście się na ile one są bezpieczne (tzn. jak zachowują sie po zbiciu?), jak ja pytałam stolarza o bezpieczne szybki, to niestety koszt jest znacznie wyższy

 

poruszam ten temat, bo znam jeden taki tragiczny przypadek (sorry, ze poruszam to na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agniecha1 ja wybrałam kompromis: wzór drzwi, który mi się podoba (Kosz w stylu Lutostańskiego) i cena, która jest naprawdę korzystna ok. 400zł za samo skrzydło. Do tego wybrałam sobie bardzo ładnie się prezentujące półokrągłe ościeżnice (Kosz zrobił coś w stylu Porty) i myślę, że będzie naprawdę dobrze :wink: :D

Przyznam sie szczerze, że nawet jakby coś się im stało za jakiś czas można jedną czy dwie pary wymienić lub jak będzie więcej kasy wszystkie (w to akurat trochę nie wierzę :wink: ), a teraz trzeba zamieszkać i cieszyć oczy czymś przyjemnym :D

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...