Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Jak to mówią ?

jak nie urok, to .....

 

Elewację zaczynają mi robić już od 5 - 6 tygodni, ale w przyszłym tygodniu to już na pewno :evil: :-?

 

a dziś miś z gruszką z betonem rozwalił mi pół tarasu :evil: :evil: :evil:

 

acha, kuchni też nie będzie przed przeprowadzką, dopiero zaczynam drugi casting ,

zwycięzca pierwszego wymiękł :evil: :evil: :evil:

 

może i ja się dopiszę, jeśli w najbliższym czasie ktoś będzie zamawiał szambo betonowe ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo ociepleniowa

 

Byłam dzisiaj w Arisie. Wnioski

 

EPS70

 

- dodatkowe 5% rabatu od promocyjnych cen katalogowych dla hurtu przy systemie WEBER TERRANOWA (łącznie rabat 30%), systemie SKAŁA lub na klejach TERMOORGANIKI (razem 38% rabatu). Kleje Termoorganiki pan określił jako lepsze od Wbera.

 

- najlepiej byłoby, gdybyśmy wszyscy zdecydowali się na jakiegoś jednego producenta i zamówili wspólnie dostawę prosto z fabryki. Ktoś ma jakieś preferencje? Termoorganika standart będzie droższa przy takich samych parametrach. Chcemy frez czy bez frezu?

 

- tynk ma jedynie 6 m-cy przydatności do "spożycia". Jeśli ktoś się chce dopiero na wiosnę tynkować, to lepiej zamówić wiosną.

 

EPS100, Hydromax

 

- dodatkowe 7% rabatu od cen hurtowych z cennika

 

Vapotherm XR- 40,31 zł za m2

 

Styropian dźwiękochłonny- czy wszyscy wiedzą, że jest tańszy od zwykłego EPS100? Jest jenak miększy, tłumi tylko dźwięki uderzeniowe. Jeśli pociechy słuchają deth metal, to nie pomoże :lol: :lol: :lol:

 

Wełna

 

- nie ma możliwości magazynowania. Bela Superrocka to niecałe 3m2... Jeśli chcecie to przechowywać w domu, to całą chałupę można zapchać. Wstępnie rozmawiałam z innymi handlarzami i dwóch zastanawia się, czy mogliby nam to przechować, więc zobaczymy

 

- pan nie ręczy za ceny. Prawdopodobnie wzrosną jesienią, ale do wiosny mogą zmaleć, a większość z nas chce na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej oferta z firmy Niewiadomski (http://www.niewiadomski.com.pl)- handluje Termoorganiką

 

 

Styropian EPS 70 (silver ściana) – 161,70 zł./m3

Styropian EPS 100 (standard podłoga) – 199,20 zł./m3

Styropian PLATINUM PLUS – 235,40 zł./m3

Styropian dźwiękochłonny (superakustic) 148,70zł./m3

Styropian fundament silver (odpowiednik Hydromax) – 349,20 zł./m3

Styropian do ogrzewania podłogowego 3cm. – 19,99 zł./m2

Wełna mineralna ROCKMIN 18cm. – 33,50 zł./m2

Wełna mineralna ROCKMIN 5cm. – 7,99 zł./m2

Wełna elewacyjna FASROCK-L 15cm. – 75,80 zł./m2

Klej do styropianu – 14,50 zł./op. (zużycie 4kg./m2)

Klej do siatki elewacyjnej – 19,90 zł./m2 (zużycie 4kg./m2)

Siatka elewacyjna – 1,49zł./m2

Łącznik do mocowania styropianu – 0,30 zł./szt.

 

 

Dostałam grypy. Wnioski musicie wyciągnąć sami :oops: Na oko Aris jest lepszy

 

Rozesłałam jeszcze 12 zapytań, jutro, pojutrze powinny być wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala - już to mówiłem - super się do tego zabrałaś.

Oczywiście wybierzemy jednego dostawcę, ale zamówienia muszą od nas przyjąć indywidualnie. No możemy próbować skorzystać z jednego producenta, może się nam uda.

Osobiście słyszałem że Termoorganika to przerost ceny nad formą;) Styropol jest raczej nie polecany, ale podobno Izolbet i Styrobud (Wrocławska firma) są ok, ale nie mam sprawdzonych dancyh niestetym choc to, że termoorganika się ceni to wszyscy wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. W Porębie szambo chyba 8 m3 kosztuje nieco ponad 2 tys.

 

A 10 m3 ok 2500.

 

Pozdrawiam

 

scur - jak minął pierwszy dzien w szkole? Jakie wrażenia?

 

 

Super - i o to chodziło :lol:

No będę mógł utrzeć komuś noska;] Dzięki wielkie, pozdrawiam.

 

Jutro dzwonię do nich i się umawiam. Jeśłi będe potrzebował pary do obniżenia ceny transportu, "chętnie podejmę współpracę z miłą niezależną osobą poszukującą tego samego co ja - Szamba :D "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo ociepleniowa

 

- najlepiej byłoby, gdybyśmy wszyscy zdecydowali się na jakiegoś jednego producenta i zamówili wspólnie dostawę prosto z fabryki. Ktoś ma jakieś preferencje? Termoorganika standart będzie droższa przy takich samych parametrach. Chcemy frez czy bez frezu?

 

Pani Koalo good job!

jezeli chodzi o mnie to styropian EPS100 bez frezu. Firma egal.

 

Czy to samo dotyczy wełny?

wątpię żebyśmy się wszyscy zdecydowali się na jedną firmę. Chociaż może nas nie doceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie odnośnie prądu a dokładnie instalowania skrzynki energetycznę w granicy działki.

 

Mam podpisaną umowę z energetyką i lada moment maja zrobic mi przyłącze. Rozmawiając z facetem który to będzie dla energetyki robił dowiedziałem się że "mogę zrobić Pany też skrzynkę licznikową bo za to energetyka nie płaci". Zdziwienie moje było ogromne bo wydawało mi się że energetyka w ramach ry czałtu instaluje i złącze i szafkę licznikową. Doczytałem w umowie (pod sam koniec) że energetyka dolicza dodatkową kasę za zainstralowanie skrzynki licznikowej.

Jakież było dzisiaj moje zdziwienie gdy dostałem dzisiaj aneks do umowy zatytułowany

" aneks dotyczy: przejęcia obowiązku instalowania szafek pomiarowych przez Energia Pro bez ponoszenia przez Podmiot Przyłączany dodatkowych nakładów." j

Za co w sumie płaciliście i ile ?????

Ja do tej pory zapłaciłem pierwszą ratę 807,65netto a druga ma być po zakończeniu 873,02 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" aneks dotyczy: przejęcia obowiązku instalowania szafek pomiarowych przez Energia Pro bez ponoszenia przez Podmiot Przyłączany dodatkowych nakładów."[/i] [/b] j

Za co w sumie płaciliście i ile ?????

Ja do tej pory zapłaciłem pierwszą ratę 807,65netto a druga ma być po zakończeniu 873,02 ????

 

płaciliśmy 2200 i skrzynkę robiliśmy sami po walce z Enerię Pro zmieniająca wydane już warunki przyłącza.

 

Zmieniły sie u nich zasady i teraz to Energia Pro stawia też skrzynki licznikowe. Tyle że u nas podali że termin wykonania przyłącza z ich skrzynką to 18 miesięcy, a jak mieliśmy sami stawiać skrzynkę to termin wykonania był 2 tygodnie (bo ich główna skrzynka była już w naszej granicy).

Po małej przepychance staneło na tym że my stawiamy skrzynkę i prąd podlączyli nam w ciągu miesiąca, ale ile sie Pan nagadał że się tak nie da to szkoda mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...