Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Cześć Grupo!

 

Mam prośbę, czy ktoś z Was po wschodniej stronie Wrocławia (Czernica, Kamieniec, Chrząstawa, Jelcz, Oława, Oleśnica....) ma jakieś sensowne namiary na dostawę klińca/tłucznia do utwardzania drogi?

 

Proszę Was o pomoc. Pozdrawiam - Michał.

 

Sproboj zadzwonic na nr 504-173-105, to do sw Katarzyny, bralem od nich piasek, nie wiem czy maja tez tluczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

SUSPENSER, Pani Koala - te drzwi czasami, powtarzam nie zawsze wystawiane w Leclercu, ja pracuję niedaleko i siłą rzeczy robie tam często zakupy. Widziałam je na własne oczy, sa bardzo ładne, jeden mankament który mi się nie spodobał to to, że w oscieznicach było widać gwoździe. Obok tych drzwi nigdy nie było sprzedawcy, jedynie niewielki katalog i cennik z 2007 roku. Ceny jak pisałam wcześniej (przy naturalnym drzewie) naprawdę rozsądne - nadroższa wersja nie przewyższyła 1139zł -za komplet, z montażem, klamką i oscieżnicą.

Jak będa wystawione - dam wam znać, podjedziecie i zobaczycie na zywo.

 

Natalia.

 

P.S.Zamowiłam drewniane okna u Sitaka, pierwsze wrazenie bardzo pozytywne, doradzal, jak lepiej, oszczędniej, praktyczniej. Byłam mile zaskoczona. Polecam. (o matko, to pierwsza osoba ktorą mogę polecić-:( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie na forum:)

 

czy moze mi ktoś poradzić, gdzie można kupić tymczasowe drzwi zewnętrzne

1200x2300 żeby zamknąć dom?

nadal też proszę o info na tema stopni dachowych tanich-najlepiej aluminiowych...

 

ja ze swojej strony mogę zaproponowac kabel 3x1,5 za 1,5 zł netto/m

kto chce robić elektrykę?

 

pzdr

bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro:

Ja na szambo z brobudu muszę czekać 1,5 miesiąca. Zamawiałem na początku sierpnia a montaż przewidziany jest na drugą połowę września, tak że ten termin 2 tygodniowy to chyba nieaktualna sprawa. Transport rzeczywiście sami organizują łączony tak że tylko zamawiać póki pogoda jeszcze jest ok...

 

Kulka :)

Gratuluję przeprowadzki, większość z nas by chciała też już być na tym etapie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro,

to da się zrobić, jak jeszce coś potzrebujesz lub ktoś jeszce dajcie znać,

nie rozglądałem się jeszcze szerzej na wyłączniki czy osprzęt Berkera,

ale mam zaproponowany rabat 17%.

Wiem, że była już info na forum, ale nie potrafię szybko lokalizować postów sprzed tygodni, więc nie wiem na jakim rabacie wtedy stanęło

 

pzdr

bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie na forum:)

 

czy moze mi ktoś poradzić, gdzie można kupić tymczasowe drzwi zewnętrzne

1200x2300 żeby zamknąć dom?

 

Takich drzwi to chyba nigdzie nie kupisz, szerokość 1200 to tylko na zamówienie. Najlepiej zabudować otwór i wstawić typowe 80 czy 90. Widziałem w Castoramie metalowe z ościeżnicą za jakieś 250 zl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzyk

 

Ja na dniach biorę się za elektrykę. Nie mam tylko pojęcia jakie kable i ile :oops: Popytam elektryka. Skąd ten kabel(tzn czy nie chiński) i dostępny od ręki?

 

Chętnie podłącze się do nowej grupy na pstryczki-elektryczki. Jestem jednak w tym temacie zielona :roll: Na razie pojawiło się światełko w tunelu jeśli chodzi o mój dach.

 

Jeżeli ktoś będzie miał podobne problemy z dachówkami Braasa jak ja (zabrakło 80 szt- nie do kupienia w Polsce :evil: ) polecam skład dachówek w Goerlitz:

 

Anton Gallhöfer Dach & Fassade GmbH BBN Filiale Görlitz

Paul-Mühsam-Str.1 02827 Görlitz

Tel.: 03581 / 856194 Fax: 03581 / 856195

 

Mieli najtaniej w Niemczech no i są najbliższym handlarzem Braasa. W sumie żałuję, że nie wpadłam na pomysł kupienia dachówki w Niemczech. Mają większy wybór kolorystyki a cenowo wcale nie taka tragedia. No i z dostępnością nie robią cyrku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzyk

 

Ja na dniach biorę się za elektrykę. Nie mam tylko pojęcia jakie kable i ile :oops: Popytam elektryka. Skąd ten kabel(tzn czy nie chiński) i dostępny od ręki?

 

Chętnie podłącze się do nowej grupy na pstryczki-elektryczki. Jestem jednak w tym temacie zielona :roll: Na razie pojawiło się światełko w tunelu jeśli chodzi o mój dach.

 

nie ma problemu Pani Koala,

Ty się sporo napracowałaś i wciąż jeszcze negocjujesz przy ociepleniu,

co do kabli to nikt nie zgwarantuje ze nie są robione w Chinach jak większość rzeczy:))

ale ofertę mam po znajomosci z dużej sieci hurtowni elektrycznych, tyle mogę rzec:)

 

pzdr

bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo ociepleniowa

 

Z mojego zestawienia wynika, że najlepsze ceny daje nam na wszystko ICMarket, zaraz po nim Aris (różnice są minimalne). Dali nam około 10% rabatu od cen katalogowych (Aris 7%)

 

Np styro EPS100 (Swisspor) mają o 4,5zł na m3 zł tańsze od Arisa. Ich systemy ociepleniowe to Baumit, Atlas, Maxit Optirock (tu tynk silikatowy). Aris ma za to Webera- Terranovę, do którego to systemu osobiście jakoś się przekonałam (nie znając za bardzo zalet innych systemów :roll:

 

Pomijając aspekt ceny, wydaje mi się, że w Arisie łatwiej się dogadamy co do transportu, ewentualnego przechowania styro.

 

Wypowiedzcie się, co wy na to. Gdzie zamawiamy? Tak coś koło poniedziałku trzeba by to zrobić

 

 

Wybadam jutro w Arisie ceny na wełnę, bo jakoś mieliśmy to dogadać, ale się jakoś niedogadaliśmy.

 

Z moich wyliczeń wynika, że ocieplenie hipotetycznego strychu 200 m2 powierzchni ocieplenia cenowo wyglądałoby następująco

 

Toprock 18cm( 5918zł) + Superrock 5 cm (704 zł)= 6622zł (lambda 0,035)

 

Rockmin 18cm(5202zł)+ Rockmin 5 cm(629zł)= 5831zł (lambda 0,039)

 

Isover Unimata 18cm(4094zł) + Isover Unimata 5cm(575zł)= 4669 (lambda 0,039)

 

Isover ma też Supermatę o lambdzie 0,033 i Isomatę (lambda 0, 036)(największa grubość 15cm). Jutro zapytam o ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER, Pani Koala - te drzwi czasami, powtarzam nie zawsze wystawiane w Leclercu, ja pracuję niedaleko i siłą rzeczy robie tam często zakupy. )

 

Dzięki :D

 

Daj znać jak będą, a ja postaram się podjechać i sprawdzić czy są w Astrze.

 

bzyk - ja niedługo ruszam z elektryką, więc chętnie kupiłbym kable w dobrej cenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCIEPLENIE

 

Po dłuższym rzucie okna na ŚWIETNA robotę Pani Koali wychodzi mi że jednak styro EPS100 jest tansze w ici market o 9zł/m3 od PW Aris

Aris 163,9netto-5% plus VAT=189,95

Ici market 148zł*1,22=180,56zł

 

Ja na przykład potrzebuje 38,5m3 (to jest o 350zł taniej)

 

Jeżeli chodzi o wełnę to znalazłam kolesia na allegro , który przywozi prosto z fabryki transport gratis i ceny (jeszcze przed negocjajcją) są zbliżone do tych oferowanych przez hurtownie. na pewno da się jeszcze cos uciąć.

możemy spróbować ponegocjować. Pani Koalo jeśli wyślesz mi zestawienie mogę to zrobić, oczywiście jeśli chcesz zrobić to sama to podaję link.

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3706607

pozdrawiam[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...