Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

jeszcze nie mieszkamy ale zamierzamy zainstalować zmiękczacz. Sąsiadka musiała wyrzucić zmywarkę i kran... niestety

Zmiękczacz powinien uchronić krany, pralkę i instalacje przez zniszczeniem

 

niestety trochę to ustrojstwo kosztuje :evil:

 

A możesz powiedzieć co za ustrojstwo dokładnie masz i ile to "trochę kosztuje" wynosi, bo kompletnie żem laik w tej dziedzinie....

 

@ domi też możesz powiedziec co żescie zamontowali?

Ja myślałem o czyms co mozna zamontować zaraz za licznikiem zeby cała woda była filtrowana (ale pewnie musi to byc filtr o dobrych parametrach jesli chodzi o wydajność, zeby mi woda jako-tako w cały domu leciała....)

 

Wojty (wlasciwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabellka

a na samym końcu okazało się był u mnie....

tylko niestety moje 10cm podłogi będzie schło do lata do lata do laaaata

ja za to widziałam podłogę w wykonaniu Pana Kaczmarka i potwierdzam - lustro...

POZDROWIENIA DLA PANA JANZARA

:lol: :lol: :lol:

Xena ale numer :-), ale tak myślałam, że był u kogoś z forumowiczów :-).

Nasza podłoga (ok. 8cm jastrychu) schła od początku kwietnia (03.04.2007). W początkach czerwca p. Grzegorz stwierdził, że w lipcu już będzie ok.

Czyli ok. 3.5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie mieszkamy ale zamierzamy zainstalować zmiękczacz. Sąsiadka musiała wyrzucić zmywarkę i kran... niestety

Zmiękczacz powinien uchronić krany, pralkę i instalacje przez zniszczeniem

 

niestety trochę to ustrojstwo kosztuje :evil:

 

A możesz powiedzieć co za ustrojstwo dokładnie masz i ile to "trochę kosztuje" wynosi, bo kompletnie żem laik w tej dziedzinie....

 

@ domi też możesz powiedziec co żescie zamontowali?

Ja myślałem o czyms co mozna zamontować zaraz za licznikiem zeby cała woda była filtrowana (ale pewnie musi to byc filtr o dobrych parametrach jesli chodzi o wydajność, zeby mi woda jako-tako w cały domu leciała....)

 

Wojty (wlasciwy)

 

jakiś czas temu wycena na urządzenie villant wynosiła 3500 z montażem i wykonaniem podejść hydraulicznych (to jest z 7% VAT)

 

inny firmy tapworks coś tam 2500 brutto (22% VAT) + montaż jakieś 300 zł

 

tanio nie jest ale w domku wszystko nowe i nie widzi mi sie kupowac za rok nowej zmywarki.

 

 

aaa przy takim urządzeniu trzeba nauczyć korzystać z detergentów. kropelka żelu do mycia, 1/4 miarki proszku do prania....

inaczej się pieni i pieni, nie sposób mydła spłukać ;-)

 

obieg powinien być tak podłączony żeby ewentualne wyjście na ogród nie szło przez zmiękczacz bo nie ma takiej potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe,

Mam pytanie do osób mieszkających w Kamieńcu/Gajkowie/Dobrzykowicach/Nadolicach itp i korzystających z wody dostarczanej przez gminę Czernica.

 

Stosujecie w swoich instalacjach jakieś filtry na wode? Od zamieszkania zauważyłem, że w czajniku, wannie i innych urządzeniach osadza sie taki nalot kamieniopodobny czego w takim stopniu nie uświadczyłem mieszkając we Wrocku i w związku z tym mam pytanie do mieszkańców jak sobie z tym radzą? Obawiam sie bowiem o swoją instalację i zasobnik na wode :(

 

Pozdrawiam,

Wojty (właściwy)

 

jeszcze nie mieszkamy ale zamierzamy zainstalować zmiękczacz. Sąsiadka musiała wyrzucić zmywarkę i kran... niestety

Zmiękczacz powinien uchronić krany, pralkę i instalacje przez zniszczeniem

 

niestety trochę to ustrojstwo kosztuje :evil:

 

"trochę" to znaczy ile? tez się zastanawiałam nad czymś takim - kamień okrutny u nas w gminie również (Wisznia Mała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ele elo!

 

Chciałam sie pochwalić, ze po 11 miesiącach budowy - od tygodnia mieszkamy w nowym domeczku i jest CUDOWNIE!

Zwłaszcza przy kominku:))

 

Brakuje nam jeszcze paru pierdół typu lamp gdzie niegdzie ale to juz sobie powoli dokompletujemy:))

 

Jednocześnie pozdrawiam wszystkich budujacych - za tydzień będę miałą dostep do netu " to se pogadamy":))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER, kiedy planujecie zakup drzwi zewn. z firmy CAL? Ja rowniez chcialabym je zamowic tylko jeszcze zastanawiam sie nad modelem. mam 2 opcje do wyboru Cal 291 lub takie jak Wy :D Czy orientujesz sie ile trzeba zrobic przedplaty ? My obecnie czekamy na 1 transze kredytu, mysle ze tak do tyg. dostaniemy :D

I jeszcze mam jedno pytanie , slyszalam , ze jest na forum osoba , ktora robi bardzo ladne posadzki (wylewki) Jesli wiecie o kogo chodzi b. prosze o namiar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marioh – ja też muszę kupić 2 Veluxy i wyłaz lada moment, bo w poniedziałek zaczynają montować mi dach a chcę, żeby je od razu założyli.

 

Temat ustrojstw do wody mam rozpracowany – dobre ceny ma bezpośredni dystrybutor:

 

http://kamnet.nazwa.pl/kamixzastosowania.html

 

jest też w Allegro:

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3888452

 

W porównaniu z Castoramą ceny rewelacyjne – nie wiem jak z innymi.

 

Dajcie znać czy to dobry wybór – niedługo planuję kupić komplet przeróżnych filtrów i dać je do założenia instalatorowi od wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell - jaka jest grubość twojego parkietu? I prosimy o zdjęcia...

 

Mam już dachówkę (niestety na razie na garażu). Cała okolica przychodzi ją oglądac :o A mnie tak wymęczyl dekarz, ze nie mam siły sie cieszyć.

 

Ale nie mieszkasz przy uczęszczanej drodze, bo będziesz mieć hamowanie z piskiem opon 8) :lol: jak będą oglądać :-) już gotowy dom :lol: .

 

Mam parkiet 22mm grubości 7cm szerokości i 50cm długości.

Zdjęcia będą po weekendzie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNE!

Grupo ociepleniowa!

Mózg mi paruje, ale zrobiłam małe podsumowanie wełny

Zajęłam się tylko wełną ponieważ styropian możemy zamówić niezależnie od wełny i nie wszyscy muszą się decydować na styro w MSM.wiem, że część z Was chce kupic w Arisie, ja osobiście chce pojechac do Wodana i zapytać o te 22% upustu, o którym pisaliśmy wcześniej

Wysłałam do wszystkich Was oferty(oprócz Bzyka- gdzie jesteś, proszę o przesłanie adresu mailowego)

Problem w tym, że dostawy są pełnopaletowe i nie zawsze się zgadza ilość wełny zamówionej z tą, którą mogą dostarczyć. A wiec po kolei:

1. Pani Kolala-Chciała 240m2-180 i 180m2-50, dostanie 250m2-180 i 180m2-50. czyli będzie miała 10m2 więcej 180ki, ale to chyba nie problem? Pani Koalo widzę, że zamawiasz 240m2 folii paraizolacyjnej, producent nie poleca zakładania tej folii na cały dach! Tylko nad kuchnią i WC

2. Anjamen, czyli ja chcę 700m2-200 i 700m2 50, dostanie 700m2-200 i 720m2 50, u mnie jest ok.

3. AS zamówił 280m2-180 i 560m2-50 dostałby 300m2-180 i 540m2-50. Proszę o decyzję, wiem, że Kine ma 70m2 za dużo 50ki, wiec można przetransportować i dołożyć, wiem też że Xena poszukuje 60m2 100ki ale może być też 120m2 50ki, więc pamiętajmy o naszej koleżance. Xeno do kogo masz najbliżej z grupy ociepleniowej żeby wziąć wełne?

4. Bzyk zamówił 140m2-180 i 123m2-100 dostałby 150m2-180 i 108m2. Proszę o podanie maila i decyzję o zakupie

5. Daro_K nie wiem jak Twoje rozmowy i na jaką wełnę się decydujesz ale widziałam ze u Ciebie ilościowo przy rockwoolu wszystko gra.

6. Doska-tak jak pisałam zmiana jest możliwa i nawet wskazana ze względu na ilości przy 180tce miałabyś duzo za duzo, a tak będzie, chciałaś 320m2-150 i 200m2-100ki, a dostaniesz 350m2-150ki i 216m2-100ki

7. Gosia i Adam-na razie zrezygnowali z zakupu

8. Suspenser tylko styropian ale tez proszę o podjecie decyzji

9. Kine u Ciebie najbardziej nic nie pasuje niestety, dlatego oferta też jest na inna wełne. Chcieliście 250m2-150ki i 250m2 50ki, a wychodzi 210m2-150ki (lub o jedną paletę więcej to 280m2) i 180m2 50ki (lub 360m2-50ki w przypadku zamowienia o jedna palete wiecej i wtedy mogliby wziąć od Ciebie zarówno As jak i Xena)

Jestem z nim umówiona na piątek popołudniu. Proszę żebyście do tego czasu podjęli decyzję.

Termin realizacji ok. 2 tygodnie, ale może być szybciej. Nie ma problemu, żeby były np. 2 terminy (większość z nas chce na koniec wrzesnia początek października, a sa osoby na listopad. Minimum logistyczne to jeśli się nie myle 5 palet, wiec z tym nie byloby problemu.

Przemyślcie sprawe i dajcie mi znac do czwartku wieczorem, żebym sobie to jeszcze poukładała.

Jeśli podejmiecie decyzję napiszcie mi proszę na kiedy dostawa, (ważne) i w przypadku Bzyka gdzie.

Czy kupujecie od razu folie paraizolacyjna i stelaże i takie inne gadzety.

 

Pozdrawiam

ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...