Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam

 

Na dniach musze wybrac firme ktora zamontuje butle podziemna i bedzie mnie zopatrywala w gaz.

 

Jesli macie zbiornik podziemny na gaz to ile was kosztowala instalacja

i jakie sa aktualne ceny gazu?

 

Ja polecam BałtykGAz, mogę podać namiar. Wybrałem ich po zapoznaniu się z ofertami wszystkich firm (7chyba) które mi do głowy przyszły. Bałtyk Gaz przy odrobinie dobrej woli z obu stron dał mi to czego szuakłem. NIe mam czasu, aby opisać szczegóły, ale może jeszcze wrócę do tematu.

Obecnie trwają u mnie formalności aby zakopać moją butlę 4200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Natalia - jak Iza nie chce , to ja Ci pokażę nasz parkiet, też świeżo przyklejony,

cyklinowanie i lakierowanie za tydzień, też dąb, ale czerwony, na poddaszu deseczki 16 mm grubości ,7 x 35 cm ,

a na parterze w pokoju dziennym jeszcze dosuszamy wylewki :-?

 

Parkiet kupiony u p. Sławka Obały w Trzebnicy, tzn, koło Trzebnicy

 

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/28d184c84d13e05df703b34383502fe0,5,19,0.jpg http://foto3.m.onet.pl/_m/e97b3bd08ba278e8ce88e7c4de22046b,5,19,0.jpg http://foto0.m.onet.pl/_m/d2dc270ec2ea99f9864d02a7c7e671c4,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halszka

 

Noooooo, masz się czym chwalic - piękna podłoga.

 

Ale dziewczyny - to parkiet ma różne grubości? Iza też brała w Trzebnicy i ma 22 mm, a u ciebie 16mm. Musze znać dokładny wymiar - bo zamowiłam okna tarasowe przesuwne z niskim progiem. A nie podjełam jeszcze decyzji - czy dam deskę podłogową czy parkiet. Chyba przejade sie do Obali w sobotę.

 

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie mieszkamy ale zamierzamy zainstalować zmiękczacz. Sąsiadka musiała wyrzucić zmywarkę i kran... niestety

Zmiękczacz powinien uchronić krany, pralkę i instalacje przez zniszczeniem

 

niestety trochę to ustrojstwo kosztuje :evil:

 

A możesz powiedzieć co za ustrojstwo dokładnie masz i ile to "trochę kosztuje" wynosi, bo kompletnie żem laik w tej dziedzinie....

 

@ domi też możesz powiedziec co żescie zamontowali?

Ja myślałem o czyms co mozna zamontować zaraz za licznikiem zeby cała woda była filtrowana (ale pewnie musi to byc filtr o dobrych parametrach jesli chodzi o wydajność, zeby mi woda jako-tako w cały domu leciała....)

 

Wojty (wlasciwy)

 

jakiś czas temu wycena na urządzenie villant wynosiła 3500 z montażem i wykonaniem podejść hydraulicznych (to jest z 7% VAT)

 

inny firmy tapworks coś tam 2500 brutto (22% VAT) + montaż jakieś 300 zł

 

tanio nie jest ale w domku wszystko nowe i nie widzi mi sie kupowac za rok nowej zmywarki.

 

 

aaa przy takim urządzeniu trzeba nauczyć korzystać z detergentów. kropelka żelu do mycia, 1/4 miarki proszku do prania....

inaczej się pieni i pieni, nie sposób mydła spłukać ;-)

 

obieg powinien być tak podłączony żeby ewentualne wyjście na ogród nie szło przez zmiękczacz bo nie ma takiej potrzeby

 

kupowalam takie cos jakies 3 lata temu i jest to rewelacja bez ktorej nie da sie zyc! szczegolnie tam gdzie twarda woda np w Krzyżanowicach tez gmina Wisznia :) mialam dosc co pol roku wymieniania sluchawki od prysznica, wiecznej kawy z niespodzianka w postaci kamienia na dnie, chociaz pralka przezyla :)

co jakis czas wsypywalo sie do tego specjalnej soli (koszt jesli sie nie myle 30zł/m-c) i woda jak w gorach. Twarzy nie można było umyć i szamponu splukac z wlosow. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia - jak Iza nie chce , to ja Ci pokażę nasz parkiet, też świeżo przyklejony,

cyklinowanie i lakierowanie za tydzień, też dąb, ale czerwony, na poddaszu deseczki 16 mm grubości ,7 x 35 cm ,

a na parterze w pokoju dziennym jeszcze dosuszamy wylewki :-?

 

Parkiet kupiony u p. Sławka Obały w Trzebnicy, tzn, koło Trzebnicy

 

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/28d184c84d13e05df703b34383502fe0,5,19,0.jpg http://foto3.m.onet.pl/_m/e97b3bd08ba278e8ce88e7c4de22046b,5,19,0.jpg http://foto0.m.onet.pl/_m/d2dc270ec2ea99f9864d02a7c7e671c4,5,19,0.jpg

Halszka możesz zdradzic tajemnice ile to cudo kosztuje za m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Ivonesca, Xena z Xary, Magdusia113, MichAsiek

 

Dzięki. Jesteśmy już całkiem happy chociaż zostało jeszcze kilka rzeczy do zrobienia. Najważniejsze, że podłogi są już gotowe i przestało się tak kurzyć w domu. Teraz zaczynamy oswajać się z myślą, że trzeba zacząć ogrzewać tą budkę, jutro pierwsze uroczyste wypompowywanie szamba itd itd. Auto mojej żony też co tydzień musi podjeżdżać pod dystrybutor bo do oszczędnych nie należy. :lol:

Ogólnie rzecz biorąc jest troszku inaczej niż w mieście. Bardzo fajne są momenty powrotu wieczorem z miasta. Wjeżdżając na ulicę widać już z daleka oświetloną elewację domu a wjeżdżając na podjazd ktoś zapala nawet światło. :o Wieczorem słychać jak krowy domagają się dojenia na pastwisku a nasz pies dalej robi z siebie wariata obszczekując je.

 

@ smiejus

 

A gdzie ten Ryczkowski handluje? To ten z Gajkowa na Wrocławskiej 3?

 

@ MichAsiek

 

Kamień to ja już mam. Taki jaki nam się podobał znaleźliśmy dopiero w Atucie w Sosnowcu. Musieliśmy na niego prawie miesiąc czekać bo jechał aż z Bułgarii a tam były ostatnio upały i ciężarówek nie puszczali. W związku z opóźnieniem potrzebuję teraz tylko kogoś kto mi to wyklei.

 

http://s5.directupload.net/images/070912/Jg2X5533.jpg

 

http://s5.directupload.net/images/070912/jFI3HkrX.jpg

 

 

 

Pozdrawiam Grupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anjamen

 

Kawał dobrej roboty! Ja się piszę na te pełnopaletowe dostawy wełny podane przez ciebie. Na listopad. Problemem jest jednak tylko ten wózek widłowy... Czy wynajęcie tego wózka, który będzie jeździł za tirem wokół Wro nie podniesie ceny ogólnej wełny do nieopłacalnych wartości? Spróbuję jutro ruszyć temat wózka widłowego...

 

Z folii i elementów rusztu zrezygnuję- będzie kupował wykonawca- to jego warunek.

 

Oferta Arisa na Styro jest lepsza o parę złoty niż u MSM. Spróbuję też z tym Wodanem. Jeśli się nie uda, zamawiam w Arisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ponownie chciałabym wystawić laurkę przedstawicielowi Oknoplast Kraków, firmie Mikołajczyk z Legnickiej. Wczoraj zgłosiłam problem, poprosiłam o pilną pomoc i rano o 9.00 panowie już byli! Oby więcej takich!

 

Elektryk wyliczył mi 130 punktów. To dużo czy za mało? O czym zapomnieliście robiąc elektrykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia - tak , parkiet może mieć różną grubość,

pan Sławek mówi że 16 mm to na 50 lat, a 22 mm - na 100 :roll: ,

a ja chyba po 50-ciu zechcę zmienić :wink:

 

anjamen - pytanie niby proste, ale odpowiedź troszkę mniej 8)

otóż czasami niektórzy mają szczęście :oops: ,

zamówiliśmy na poddasze parkiet z dębu czerwonego 16x70x350,

ale w wersji oszczędnościowej tzn. w piątej klasie, również bardzo ładnej

niestety, :wink: p.Sławek z pewnych względów nie mógł się wywiązać z umowy,

i zaproponował nam parkiet w klasie pierwszej, po cenie zbliżonej do ceny klasy piątej,

a my wspaniałomyślnie zgodziliśmy się :roll:

ale dokładnej ceny nie pamiętam, jak znajdę to wyślę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 Punktów? Ja miałem ponad 200. Lepiej teraz niż później kuć. Ja teraz właśnie doceniam możliwość podłączenia głupiej lampki albo pogrzewacza do butelek małego wszędzie gdzie mi się podoba. A dla tych co lubią pooglądać telewizję cyfrową radzę odrazu kłaść po 2 kable antenowe do odbiornika. "N"ka z opcją nagrywania programów potrzebuje właśnie 2 niezależne kable. Na etapie kiedy były u mnie kładzione kable nikt o tym jeszcze nie wiedział no i teraz mogę podłączyć tylko normalny tuner. Ale za to mam w całym domu 9 gniazd antenowych. :D

Z rzeczy o których warto nie zapominać to jeszcze przychodzi mi na myśl:

- kabel na ogród, chociażby do pompy od nawodnienia

- kabel od pompy i elektrozaworów (najlepiej 8 żyłowy) do któregoś z technicznych pomieszczeń na sterownik do nawodnienia.

- dla tych co technicznie podchodzą do tematu przydać się może gniazdo sieciowe, prądowe i ewentualnie antenowe na tarasie.

- być może kiedyś zdecydujecie się na elektryczne rolety do okien dachowych. Wystarczy poprowadzić kabel do każdego z okien a później tylko podłączyć po montażu za ścianą kolankową. Ja mam nadzieję, że kiedyś będzie mnie na to stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - czy 40 zł za punkt instalacji elektr. (robocizna+odbiór) to dużo ?

 

Tego zmiękczacza trochę się boję, bo nie chcę spędzać pół dnia pod prysznicem na "odmydlaniu" się :D

 

W marketach typu Castorama sprzedają sól do zmiękczacza w dużych workach po ileś tam kg, a w tej aukcji jest jakieś cudo, którego podobno 300 gramów wystarcza na rok

 

http://www.allegro.pl/item243191419_rewelacja_miekka_woda_do_pralki_lub_zmywarki.html

 

Czy ktoś o tym słyszał, a może ma taki patent u siebie i on działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ponownie chciałabym wystawić laurkę przedstawicielowi Oknoplast Kraków, firmie Mikołajczyk z Legnickiej. Wczoraj zgłosiłam problem, poprosiłam o pilną pomoc i rano o 9.00 panowie już byli! Oby więcej takich!

 

Elektryk wyliczył mi 130 punktów. To dużo czy za mało? O czym zapomnieliście robiąc elektrykę?

 

Jak na razie o dwóch gniazdkach, które przydałyby się w pewnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia - jak Iza nie chce , to ja Ci pokażę nasz parkiet, też świeżo przyklejony,

cyklinowanie i lakierowanie za tydzień, też dąb, ale czerwony, na poddaszu deseczki 16 mm grubości ,7 x 35 cm ,

a na parterze w pokoju dziennym jeszcze dosuszamy wylewki :-?

 

Parkiet kupiony u p. Sławka Obały w Trzebnicy, tzn, koło Trzebnicy

 

pamietam, jak ze Sławkiem Obałą jeździłam jednym autobusem do szkoły. A teraz nie stać mnie na jego parkiety :( :cry: :cry: :cry:

 

Może kiedyś, jak wygram w totka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jeżeli chodzi o zmiękczacz - przy oczyszczalni biologicznej raczej odpada, bo woda jest mocno zasolona :( i bakterie mogą tego nie wytrzymać. Ja niestety mam ten problem i jedynie będę kombinować z innymi filtrami (odżelaziacz itp.)

 

Halszko- zdjęcia bym chętnie pokazała ale nie mam czasu pojechać na działkę i cyknąć zdjęć :-? . Dlatego po weekendzie.

Twój parkiet wyszedł super. P. Sławek od parkietów jest naprawdę w porządku :-).

Nam obiecał, że gestreift będzie i był. Problem z dostępnością róznych parkietów jest taki, że z danej partii pnia wychodzi kilka różnych klas, które on potem sortuje. Np nasze deseczki z dodatkiem bielma pochodzą tylko z zewnętrzynch partii drzewa i dlatego trzeba je jakiś czas zbierać i oddzielać od innych klas z tego samego pnia.

Natalio - jest jeszcze parkiet 20mm :-). Generalnie im grubszy parkiet, tym większa stabilność klepki , tzn mniejsza szansa na tzw. łódeczkowanie - wyginanie się klepki do góry po obwodzie. Zależy to też od warunków w domu i tego jak długo parkiet leżakował przed cylkinowaniem. Im dłużej (zalecane jest miesiąc), tym bardziej drewno przystosowało się do warunków pomieszczenia, i potem już nie pracuje.

Cena zależy od długości klepki 35cm jest tańsza od 50cm, 16mm od 22 :-) i klasy klepki. U p. Obały można się potargować :-) i jak się powie, że z forum, to też dobrze działa :-). On dostarcza drewno do Centrum Korka (jakoś tak nazwa) na Braniborskiej. Z tym, że ceny tam są inne :-). Oczywiście w górę :wink:

 

U mojej koleżanki jak spojrzę na klepki 16mm pod światło (3 lata temu kładziony), to widzę lekkie łódeczki na łączeniach. Trzeba się przyjrzeć, ale to widać. Kleiła parkiet w listopadzie w domu, w którym w marcu miał stan surowy otrwarty. Parkiet leżakował 14 dni i potem cyklinowanie.

Jak można poczekać dłużej to warto.

 

Pani Koalo - nam elektryk z projektu wyliczył 100 punktów a potem wyszło powyżej 200 :roll: . Bo tu kinkiecik, tam kinkiecik, gniazdko na tarasie, gniazdko na balkonie pod ozdoby zewnętrzne świąteczne, gniazdo w kuchni pod ozdoby :p , lampkę ze ścieniaczem, to zewnętrzne pod podłączenie kosiarki itp. Do tego instalacje teletechniczne - internet, TV SAT.

 

SUSPENSER Cena za punkt 40zł z odbiorami jest wg mnie ok. U mnie jeszcze w ramach punktu jest podłączenie wszystkich urządzeń (oprócz lamp wiszących).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ponownie chciałabym wystawić laurkę przedstawicielowi Oknoplast Kraków, firmie Mikołajczyk z Legnickiej. Wczoraj zgłosiłam problem, poprosiłam o pilną pomoc i rano o 9.00 panowie już byli! Oby więcej takich!

 

Elektryk wyliczył mi 130 punktów. To dużo czy za mało? O czym zapomnieliście robiąc elektrykę?

 

Jak na razie o dwóch gniazdkach, które przydałyby się w pewnych miejscach.

 

my o podprowadzeniu zasilania do dzwonka przy drzwiach ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z premedytacą nie mamy dzwonka. Nasz elektryk powidział, że świetnie się sprawdzają urządzenia zdalne. Takie małe pudełko do przyczepienia na ścianę, które ma drugą cześć gdzieś w domu. I tak zrobimy.

Pani Koalo - przemyśl, gdzie będziesz chciała umieszczać np. oświetlenie do obrazów, ładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas się okazało, że gniazdo do lodówki jest za wysoko, ponieważ kabel od niej sięga tylko na 1,00m, a gniazdko było nad lodówką.

 

No i druga sprawa, tak jak juz napisano wyżej - gniazdko do zmywarki obok, a nie za.

 

No i cholera jasna zapomnieliśmy, że płytę gazową też trza do prądu podłączyć, dlatego jedno gniazdko z nad blatu przenosimy pod blat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z premedytacą nie mamy dzwonka. Nasz elektryk powidział, że świetnie się sprawdzają urządzenia zdalne.

Oj powiem Ci że nie ....... to znaczy wg mnie się nie sprawdza -

mam teraz taki wynalazek i w sumie działa, działa, działa ale jak wysiądzie bateryjka (mniej więcej raz na rok po zimie) to nagle nie działa i ktoś dzwoni a my o tym nie wiemy. W nowym domku będzie klasyczny pstryczek na 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...