Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam

 

jakie macie parapety zewnetrzne

stal, plastik, kamien czy klinkier i ile kosztowaly?

 

hej

 

ja mam parapety granitowe, w całosci kosztowały mnie ok. 1350 zł (jeden do tej pory nie zapłacony i nie wiem dokładnie)

niestety nie pamietam ile wyszło za m2

 

kupowałam je w duzym pospiechu i myslę, ze gdybym miała wiecej czasu to znalazłabym taniej

 

a skoro juz jesteśmy przy parapetach to i ja mam pytanie odnośnie wewnętrznych (wiem było, ale i stron temu...?!)

zastanawiam się nad konglomeratem, czy ktoś ma, gdzie kupował i po jakiej cenie i jak sie sprawują?

w ogóle gdzie kupowaliście parapety?

mam tylko namiar na Nortę na Gajowickiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

U nas się okazało, że gniazdo do lodówki jest za wysoko, ponieważ kabel od niej sięga tylko na 1,00m, a gniazdko było nad lodówką.

 

No i druga sprawa, tak jak juz napisano wyżej - gniazdko do zmywarki obok, a nie za.

 

No i cholera jasna zapomnieliśmy, że płytę gazową też trza do prądu podłączyć, dlatego jedno gniazdko z nad blatu przenosimy pod blat :-)

 

kurcze a my mamy właśnie gniazdo zaplanowane za zmywarką

a co do lodówki to jeszcze nie wiem jak wyjdzie i juz się boję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro juz jesteśmy przy parapetach to i ja mam pytanie odnośnie wewnętrznych (wiem było, ale i stron temu...?!)

zastanawiam się nad konglomeratem, czy ktoś ma, gdzie kupował i po jakiej cenie i jak sie sprawują?

w ogóle gdzie kupowaliście parapety?

mam tylko namiar na Nortę na Gajowickiej

 

Aga ja mam z konglomeratu Brecia Aurora - w dzienniku są na zdjęciach, ale w rzeczywistości wyglądają 100x lepiej. W beżowym tle są wstawki większych i mniejszych kawałków różnych brązów, beżów i oliwki.

Kupowałam w Oknoplaście na Legnickiej u Mikołajczyka. Mam 3cm grubości - 420zł/m2 chyba było - liczą w m2 a nie mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ja mam z konglomeratu Brecia Aurora - w dzienniku są na zdjęciach, ale w rzeczywistości wyglądają 100x lepiej. W beżowym tle są wstawki większych i mniejszych kawałków różnych brązów, beżów i oliwki.

Kupowałam w Oknoplaście na Legnickiej u Mikołajczyka. Mam 3cm grubości - 420zł/m2 chyba było - liczą w m2 a nie mb.

 

hmm....

no to nie dopisze nic nowego bo ten sam dostawca i ten sam konglomerat :lol:

 

jedyne co mogę powiedzieć to moim zdaniem ta odmiana lepiej pasuje do okien orzechowych niż np. botticino i dlatego go wzieliśmy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"trochę" to znaczy ile? tez się zastanawiałam nad czymś takim - kamień okrutny u nas w gminie również (Wisznia Mała)

 

Ivonesca maile się rozminęły, już napisałam wyżej.

 

rzeczywiście ;-)

dzięki bardzo :-) gość od instalacji wodnej bardzo nam polecał - jak przyjechał do konserwacji pieca i pooglądał krany to powiedział że martwi się o kamień w zbiorniku :-?

obiecałam sobie że najbliższa nadwyżka finansowa będzie przeznaczona na zmiękczacz.....tylko kiedy to bedzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo!

 

Się pochwalimy, że wczoraj przybili nam pieczątkę o uprawomocnieniu pozwolenia na budowę :D

 

A teraz do rzeczy - czy ktoś przypadkiem ma ekipę, która ma akurat przerwę technologiczną ;-) i chciałaby się podjąć wykonania stanu zero 12km na północ od Trzebnicy? Przynajmniej ławy i ścianę fundamentową, bez chudziaka.

 

PS. Pytanie nie jest podchwytliwe i na prawdę - na serio pytam...

Prześle Ci namiar na priv, oni gdzieś teraz robią w póln. części Wrocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z premedytacą nie mamy dzwonka. Nasz elektryk powidział, że świetnie się sprawdzają urządzenia zdalne.

Oj powiem Ci że nie ....... to znaczy wg mnie się nie sprawdza -

mam teraz taki wynalazek i w sumie działa, działa, działa ale jak wysiądzie bateryjka (mniej więcej raz na rok po zimie) to nagle nie działa i ktoś dzwoni a my o tym nie wiemy. W nowym domku będzie klasyczny pstryczek na 230V.

 

Witam grupe :)

 

tym razem 2 polowa ;)

 

potwierdzam tyo co napisal Secam - sasiedzi maja takie ustrojstwo, tj dzwonek bedzprzewodowy i mowia, ze sie w ogole nie sprawdza, a nawet nie dziala :o. Baterie blyskawicznie sie rozladowuja.

 

Blinkey

 

 

ale z tym gniazdkiem sieciowym i TV na tarase to chyba troche przesada ;). Siec i tak kazdy be3dzie chcial miec bezprzewodowa, a TV na tarasie?? Eeee, a od czego sa zachody slonca :lol: . Pradowe na tarasie mam - narazie sie nie przydalo, ale sadze ze pewnei kiedys sie przyda :).

 

Nie zaluj, ze cie jeszcze nie stac na rolety elektyczne na oknach polaciowych. Pare razy rano nie mialm pradu w domu i nawet nie wiesz jak sie cieszylam, ze chociaz na gorze nie mam rolet i moge troche slonca zobaczyc :lol: .

 

A ja mam pytanie:

Znacie jakas mila NIANIE z okolic Kamienca?????? Szukam na cito dla mojej malej Nadusi jakiejs sympatycznej pani - praca na caly etat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo drzwiowa.

 

Zamawiamy drzwi u Pana Koniecznego - ma on na głowie jeszcze pierwszą grupę i prosił, żebyśmy w miarę możliwości przychodzili do niego zamawiać już wybrany model drzwi.

 

Zamawiać możemy do końca Września - ja planuję pod koniec, bo jeszcze nawet dachu nie zaczęli mi robić.

 

Hasło oczywiście na priv - znajomych chętnych do zakupów dołączajcie ilu się da (mam nadzieję, że po tym co piszę nie dolączy pół Dolnego Śląska) :-)))

W takim razie ja też poproszę o hasło :D

Z tego co napisałeś wnioskuję, że jednak zamówiłam u tego pana co trzeba :wink:

W takim razie co z rabatem na Cala, bo ja ze swojego nie chcę zrezygnować :wink:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

dopiero co udało mi się wrócić po do kochanego Wrocławia z jakże mało mi pasującej stolicy, krainy MEGA korków

 

przyglądałem się dyskusji o zmiękczaniu wody

i spieszę wyjaśnić, że takie coś 30 g na cały rok do zmiękczania to fosforany, ale mozna to stosować tylko do pralki czy wody kotłowej,

sam zmiękczacz jest tez fajnym urzadzeniem, ale warto pomysleć o powtórnej mineralizacji wody po zmiekczaniu, inaczej niestety nie jest za dobra do picia i za zdrowa

 

pzdr

bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images29.fotosik.pl/81/037ae50db59bfb29med.jpg

 

Zatem już po montazu szamba.

Dla wszytkich zainteresowanych bardzo polecam firmę EKO-BUD z Sobótki http://www.ekobud.biz

 

Firma profesjonalnie montuje szamba, nic was nie interesuje, przyjezdzają ze swoim sprzetem, koparką, rurami, cementem itp potrzebuja tylko prąd i wodę

Panowie pojawili się o 8.30 a o 16.00 było już gotowe, zasypane i podłączone do budynku.

 

Całkość kosztowała mnie 6.300zł oficjalnie szambo 10m3 ale rzeczyiwsta pojemność prawie 12 m3

 

Kompetentna fachowa ekipa, mozna się dogadać co do ceny, u mnie montowali i u sasiada i dostalismy po 500zl rabatu "na głowę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło się nie zmieniło, a Konieczny spradził w komputerze i twierdzi, że na Cal mamy 12% - sprawdził to w komputerze - MichAsiek proszę wyjaśnij sprawę gdy tam będziesz i daj znać.

 

 

Tak się jeszcze zastanawiam, nad zakupem drzwi z Wami, czy nic by im się nie stało, jakby stały schowane tak do wiosny? narazie nie chcialabym ich montować podczas budwy - tak poradziliscie, i kupiałm drzwi budowalane.

Boje się, że do nowego roku drzwi podrożeją a tutaj jeszcze rabacik, czy mogłabym skorzystać z waszego hasła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...