Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Hasło się nie zmieniło, a Konieczny spradził w komputerze i twierdzi, że na Cal mamy 12% - sprawdził to w komputerze - MichAsiek proszę wyjaśnij sprawę gdy tam będziesz i daj znać.

 

 

Tak się jeszcze zastanawiam, nad zakupem drzwi z Wami, czy nic by im się nie stało, jakby stały schowane tak do wiosny? narazie nie chcialabym ich montować podczas budwy - tak poradziliscie, i kupiałm drzwi budowalane.

Boje się, że do nowego roku drzwi podrożeją a tutaj jeszcze rabacik, czy mogłabym skorzystać z waszego hasła?

 

spokojnie będzie kolejna ekipa

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wózki widłowe do rozładunku wełny

 

Mały problem. Dzwoniłam do 3 wypożyczalni i tam takiego sprzętu osobom prywatnym nie pożyczają. Tylko firmom. I do tego trzeba mieć przeszkolonego wózkarza...

 

Ja i as24 mamy chyba problem rozwiązany. Niedaleko od nas jest skup palet i szaleje tam wózek widłowy. Myślę, że facet da się namówić na małą fuszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby poratować mnie namiarami na dobrego zduna?

 

Był u mnie dzisiaj pan Maleszak (bardzo pozytywne wrażenie). Rozprowadzi mi DGP, ale kominki robi tylko w karton-gipsach, a ja chcę z szamotu. Najchętniej lepiony z gliny szamotowej, ostatecznie murowany z cegły. Pan Maleszak może mi ewentualnie k-g cegłą obudować, ale to byłoby nieporozumienie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózki widłowe do rozładunku wełny

 

Mały problem. Dzwoniłam do 3 wypożyczalni i tam takiego sprzętu osobom prywatnym nie pożyczają. Tylko firmom. I do tego trzeba mieć przeszkolonego wózkarza...

 

Ja i as24 mamy chyba problem rozwiązany. Niedaleko od nas jest skup palet i szaleje tam wózek widłowy. Myślę, że facet da się namówić na małą fuszkę.

 

 

Podejrzewam, że wełnę da radę rozładować dwóch w miarę sprawnych ludzi. To lekki towar, nie trzeba od razu zdejmować ich paletami, można rozparcelować palety na samochodzie i rozładować paczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro_K

 

A jak się ma Twoje szambo?

 

Mam niebawem umówionego człowieka do wszelkich prac ziemnych (GWC, opaska drenarska, odwodnienie dachu itp....) i to on zajmie sie załatwieniem mojego szamba, podobno ma sposób na tańcse rozwiązanie. Więc zawsze zdążę zamówić szambo za 4500zł. Nie sztuka wydać kasę. Uważam że to za dużo jak na szambo, ale kto wie, może będę musiał właśnie tyle zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa ociepleniowa

Na wełnę mamy wspólne optymalne rozwiązanie zaproponowane przez Anjamen. Jeśli chodzi o styropian, zaproponowane materiały (szczególnie kleje) są mało znane i istnieje pewne ryzyko, że słabej jakości. Nie znalazłem nikogo kto zna te kleje.

Moja hurtownia podjęła walkę cenową proponując materiały firmowe znanych marek. Styropian SWISSPOR FASSADENDÄMPLATTE WDV (Polmar) i kleje Mapei w cenie produktów teoretycznie słabszych i mniej znanych.

Tak więc ja styropian biorę w mojej hurtowni i jeśli chce ktoś dołączyć to zapraszam. Dostaniemy lepsza cenę, bo już wstępnie o tym rozmawiałem z handlowcem. Ceny (z moimi ilościami) dla mnie jako jednego zamawiającego są następujące:

Materiały na elewacje budynku: Polmar paczka 0,3

Listwa startowa 120mm-60mb-30sztx12,50zł-375zł

Styropian na fundamenty 100mm-32m2-HYDRO-3,3m3x404zł m3-1,333.20

Styropian na ściany 120mm-215m2-25,8x148zł m3-3,818.40zł

Siatka elewacyjna 280m2x1,40zł-392 zł

Kołki do mocowania styropianu 200mm długości 1000szt.x 0,28gr-280 zł

Klej do styropianu 1000kg - Mapei 40szt x 16 zł-640zł

Klej do zatopienia siatki 1000kg- Mapei 40szt x 21zł - 840zł

Stabill 40 szt x 18zł - 720 zł

Materiały na podłogi:

POLMAR - PACZKA 0,3 M3

Styropian na posadzki 30mm do 170m2 - 5,1m3x178zł-907,80zł

Styropian na posadzki 2x50mm do 165m2-8,4m3x178zł-1,495.20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCIEPLENIE:

fAKTY:

-TERMIN DOSTAWY ZA OK 2 TYGODNIE lub podany przez Was

- PŁATNOŚĆ przelew najpozniej 5 dni przed dostawą

-min. logistyczne 5 palet.

 

Zamówienie, które dzisiaj zrobiłam

-ja,

-Daro 200m2 toprocka 200 i 216m2 toprocka 100 (brakuje mi terminu dostawy)

-Pani Koala 250m2 180 toprocka i 180m2 50superrocka dostawa 15.10.2007

-Kine 210m2 toprocka 150 i 200m2 toprocka 100 co do wełny na elewację proszę zadzwonic do p. Arka Kinasta 604-458-627, ktory nas obsluguje termin dostawy 28.11.2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę całą grupę ociepleniową o poważne potraktowanie tematu i odpisywanie na maile, nie mam zamiaru (ani czasu) z każdym zamówieniem osobno jezdzić do faceta.

Dane potrzebne do złożenia zamówienia

Imię nazwisko

termin dostawy

telefon

e-mail

adres dostawy

dane do faktury

 

Jestem z nim umówiona jeszcze raz na poniedziałek, zeby dokonczyc sprawe.

-Dośka wysłałam do Ciebie maila dot. dostawy wełny

-As- proszę o potwierdzenie

-Bzyk (male wracają, podaj jeszcze raz adres pls)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózki widłowe do rozładunku wełny

 

Mały problem. Dzwoniłam do 3 wypożyczalni i tam takiego sprzętu osobom prywatnym nie pożyczają. Tylko firmom. I do tego trzeba mieć przeszkolonego wózkarza...

 

Ja i as24 mamy chyba problem rozwiązany. Niedaleko od nas jest skup palet i szaleje tam wózek widłowy. Myślę, że facet da się namówić na małą fuszkę.

 

 

Podejrzewam, że wełnę da radę rozładować dwóch w miarę sprawnych ludzi. To lekki towar, nie trzeba od razu zdejmować ich paletami, można rozparcelować palety na samochodzie i rozładować paczkami.

 

Tak, to prawda Daro, ale Pani Koali chodziło o nierozrywanie rollpacków.

Rozmawiałam o tym z tym kolesiem i na palecie jest to ustawione tak,(patrzac w przekroju) że sa 2 role w pionie i 1 w poziomie. Rozcina się rollpaka i rozładowuje pojedynczo, potem można z powrotem wsadzić na paletę ale te role które są w poziomie już nie wchodza lekko i zeby z powrotem zakleic rollpaka zawsze te poziome rolki zostania z palety.

 

Ale Pani Koalo w najgorszym wypadku właśnie tak zrobisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anjamen - dzięki za super rozpracowanie tematu i za cierpliwość :D

 

Co w kwestii styro, kleju itp. - Daro_k ma faktycznie dobrą ofertę - może skorzystamy ? :wink:

 

Daro - dzięki za informacje - ja też wolałbym produkty "firmowe" - czy ta hurtownia jest we Wrocławiu i nie doliczy za transport do 25-30km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anjamen - dzięki za super rozpracowanie tematu i za cierpliwość :D

 

Co w kwestii styro, kleju itp. - Daro_k ma faktycznie dobrą ofertę - może skorzystamy ? :wink:

 

Daro - dzięki za informacje - ja też wolałbym produkty "firmowe" - czy ta hurtownia jest we Wrocławiu i nie doliczy za transport do 25-30km ?

 

Nie doliczy jeśli zamówicie kompleksowo styropian i klej itp..., bo chodzi o to by zamówienie w miarę zapełnało auta, które dla nich kursują. Hurtownia jest z Jelcza-Laskowic polecona przez moich wylewkarzy. Podajcie mi na prv swoje imiona, policzę i zaanonsuję Was negocjując lepszą dla nas cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro_K

 

A jak się ma Twoje szambo?

 

Mam niebawem umówionego człowieka do wszelkich prac ziemnych (GWC, opaska drenarska, odwodnienie dachu itp....) i to on zajmie sie załatwieniem mojego szamba, podobno ma sposób na tańcse rozwiązanie. Więc zawsze zdążę zamówić szambo za 4500zł. Nie sztuka wydać kasę. Uważam że to za dużo jak na szambo, ale kto wie, może będę musiał właśnie tyle zapłacić.

 

Napisz potem co udało Ci się wymyślic, bujują się moi tesciowie rowniez, wiec może akurat Twój sposób będzie lepszy.

U mnie był problem z koparką która na telefon kosztuje 100zł/h + 150zł dojazd a z racji tego, ze oboje pracujemy ciezko wyrwac nam koparke z okolicy i koszty koparki też mi odeszły, rur, cementu również.

 

Mogę tylko polecic jedno wszystkim, jak będziecie robić podłączenia szamb do budynków to niech wykonają wam z rur o grubości 5. Rozmwialam z ludzmi, którzy mieli wykonywane z cieńszych i potem jak przez przypadek ktoś przejechał po tym kawałku działki to pękaly i szambio się rozszczelaniało, fajnie też jak rury kjanalizacyjne sa dosyć głęboko w fundamencie bo wówczas będzą głęboko w ziemi przy podlączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkte - może i fajnie gdy rury są głegoko w fundamencie, ale pamiętać należy, że szambo musi być głębiej od wyjścia z domu, a to nie dla wszystkich korzystnie wychodzi. Optmalnie jest podobno 30cm pod pow gruntu wyjście z domu, ale czym bliżej szambo od domu (min to 5m) tym głębiej możemy umieszczać wyjście.

U mnie szambo jest dośc daleko, więc starałem się dośc płytko wyjśc z domu rurą kan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...