Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

Czy warto kupować tanie bramy garażowe w Castoramie czy LM lub OBI??

 

dla mnie wizualnie nie rożnia sie od tych co trzy razy tyle kosztują, ale jak mam potem reklamować te ustrojstwa i wymieniać... to może nie warto?...

 

Dzisiaj obejrzałem taką bramę i od wewnątrz jest widoczny styropian ocieplający - zwykły chyba 5 cm i to mi się nie podoba - muszę porównać z Hormann w Budusie.

 

Raczej planuję kupić Hormann-a w Budusie korzystając z grupowego rabatu niż ryzykować kupowanie 2 razy.

Poza tym złodzieje często wchodzą właśnie bramą garażową, bo łatwiej ją sforsować od nawet prostych drzwi wejściowych, więc skoro daję dobre drzwi to brama powinna być jeszcze lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy oprócz projektu podłączenia wody którego chyba standardowo musi zawierać adaptacja projektu gotowego robiona rpzez architekta, muszę jeszcze dodatkowo robić jakiś projekt przyłącza wody??

Hej,

 

Nam architekt o ile pamiętam zaznaczył na mapie trasę przyłącza w projekcie zagospodarowania działki, ale projektu nie robiliśmy - nie jest potrzebne do pozwolenia na budowę. Natomiast będzie potrzebne później, przed jego wybudowaniem :) A co do projektu - projekt instalacji już był, więc tego nam architekt nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Budusie brama Hormann segmentowa złoty dąb kosztuje około 3 tys + 600-800 zł napęd.

 

Trzebaby podpytać jaki rabat od tego mógłby być w ramach grupy :wink:

 

Chętnie się dołącze, ale może wstrzymamy się jeszcze z bramami ;)

Albo potem najwyżej zmontuje się grupę, jak będę odbieraął swoje CAL-e za 8 tygodni hihi to popytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawił się u mnie nowy temat.

 

Mam propozycję wykonania kompletnej instalacji RTV w domu tzn. antena szerokopasmowa do stacji naziemnych + satelita z zezem (podwójna), do tego urządzenie sumujące sygnały w 1 kabel, okablowanie i instalacja do 8 pomieszczeń.

 

Podobno robi się tak na zachodzie, bo w każdym pomieszczeniu jest wtedy obok gniazdka elektrycznego potrójne gniazdko antenowe (radio, TV, SAT).

 

Całość kosztuje razem z materiałami około 2 tys zł, więc są to nieduże koszty, a w przyszłości unika się kombinowania którędy puścić kable i jak je zamaskować.

 

Dajcie znać co myślicie o takim rozwiązaniu i jak to wygląda u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawił się u mnie nowy temat.

 

Mam propozycję wykonania kompletnej instalacji RTV w domu tzn. antena szerokopasmowa do stacji naziemnych + satelita z zezem (podwójna), do tego urządzenie sumujące sygnały w 1 kabel, okablowanie i instalacja do 8 pomieszczeń.

 

Podobno robi się tak na zachodzie, bo w każdym pomieszczeniu jest wtedy obok gniazdka elektrycznego potrójne gniazdko antenowe (radio, TV, SAT).

 

Całość kosztuje razem z materiałami około 2 tys zł, więc są to nieduże koszty, a w przyszłości unika się kombinowania którędy puścić kable i jak je zamaskować.

 

Dajcie znać co myślicie o takim rozwiązaniu i jak to wygląda u Was.

 

nie cierpię walających się w naszej kawalerce kabelków więc przez tynkami mąż obowiązkowo pociągnął wszędzie TV, telefon i internet. W niektórych pomieszczeniach nawet w dwa miejsca jakby mi do głowy przyszło meble poprzestawiać.

kable TV osobne z każdego pomieszczenia na strych gdzie kiedyś będzie centralka + dodatkowy kanał zwrotny żeby można było rozdzielić kanały i w każdym pokoju oglądać co innego.

 

pierwszy raz w życiu to robił więc mam nadzieję że żadnego kabelka nie przegapił 8) bo chyba wyskoczę przez okno jak zobaczę w nowym domu luźny kabelek

 

co do kosztu, nie pamiętam, ale pewnie z 500 zł za kable, robocizny własnej z 2 dni. W tym nie ma jeszcze gniazd, i urządzeń rozdzielczych, a jeszcze troszkę tego dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nam architekt o ile pamiętam zaznaczył na mapie trasę przyłącza w projekcie zagospodarowania działki, ale projektu nie robiliśmy - nie jest potrzebne do pozwolenia na budowę. Natomiast będzie potrzebne później, przed jego wybudowaniem :) A co do projektu - projekt instalacji już był, więc tego nam architekt nie ruszał.

 

Chodzi mi właśnie już o etap po pozwoleniu, aby fizycznie dociągnąć wodę na działkę - nie wiem czy szukać projektanta do tego, czy wystarczy to co składał mój architekt adpatujący przy pozwoleniu?

 

Drugie pytanie - czym radzicie zasypać dziury po wyrwanych drzewach (olchy 30-40cm średnicy) w miejscach gdzie będzie przebiegał fundament? Czy zwykły zasypowy piach po jakimś czasie znowu podsypany i utwardzony może być? Co ważne pod humusem jest u mnie glina - stąd moje pytanie.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawił się u mnie nowy temat.

 

Mam propozycję wykonania kompletnej instalacji RTV w domu tzn. antena szerokopasmowa do stacji naziemnych + satelita z zezem (podwójna), do tego urządzenie sumujące sygnały w 1 kabel, okablowanie i instalacja do 8 pomieszczeń.

 

Podobno robi się tak na zachodzie, bo w każdym pomieszczeniu jest wtedy obok gniazdka elektrycznego potrójne gniazdko antenowe (radio, TV, SAT).

 

Całość kosztuje razem z materiałami około 2 tys zł, więc są to nieduże koszty, a w przyszłości unika się kombinowania którędy puścić kable i jak je zamaskować.

 

Dajcie znać co myślicie o takim rozwiązaniu i jak to wygląda u Was.

 

SUSPENSER Przerabiam to samo teraz

 

Podobno idealne rozwiązaniejest takie:

 

* do każdego pomieszczenia prowadzi się po dwa sparowane kable czyli 2 x koncentryk antenowy i 2 x kabel sieciowy wiązka komputerowy ( drugi sparowany kabel jest jako awaryjny i można go wykorzystać do zrobienia powrotu sygnału do centrali. Ponoć ta metoda, nie najtańsza ale daje pełna swobodę w puszczaniu we wszystkie strony sygnału telewizyjnego (cyfrowego), internetu i telefonu po całym domu. Wszystkie przewody doprowadza się na strych lub inne miejsce w domu gdzie potem podłącza się centralkę.

To jest metoda która mi zaproponowali w firmie NoviSat na ul. Zaporowskiej Kable kładę sam lub (elektryk) a oni przyjadą tylko i podłączą centralkę oraz anteny na budynku.

 

jeśli chodzi o temat okien dachowych to najlepsza ofertę dostałem z C-gipsu (od użytkownika roofwindows) nie porównywałem "cyfry" rabatu bo to jest wg mnie subiektywne ale konkretne zestawienie moich okiem u różnych dostawców. Polecam i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawił się u mnie nowy temat.

 

Mam propozycję wykonania kompletnej instalacji RTV w domu tzn. antena szerokopasmowa do stacji naziemnych + satelita z zezem (podwójna), do tego urządzenie sumujące sygnały w 1 kabel, okablowanie i instalacja do 8 pomieszczeń.

 

Podobno robi się tak na zachodzie, bo w każdym pomieszczeniu jest wtedy obok gniazdka elektrycznego potrójne gniazdko antenowe (radio, TV, SAT).

 

Całość kosztuje razem z materiałami około 2 tys zł, więc są to nieduże koszty, a w przyszłości unika się kombinowania którędy puścić kable i jak je zamaskować.

 

Dajcie znać co myślicie o takim rozwiązaniu i jak to wygląda u Was.

 

U nas jest tak dokładnie jak piszesz. Z tym że i tak w międzyczasie gniazdka do Internetu okazały się niepotrzebne bo jest sieć bezprzewodowa, a z zasady nie pozwalam na TV w pokoju innym niż salon, więc te gniazdka i tak są niepotrzebne, na razie przynajmniej. Zastanów się czy za te 2 tys nie lepiej kupić czegoś innego, np wystarczy na pół wypasionego kranu do łazienki :p .

Żartuję ale z tym internetem to się zastanów.

 

BTW - czy ktoś może korzysta z oferty Netii na Internet i czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szczerze i z czystym sumieniem mogę kazdemu polecić ekipę p. Wojtka Fila (do malowania, suchej zabudowy itd) ora p. Pawła od balustrad, ogrodzeń metalowych i w naszym przypadku płotu z drewna (chociaż drewno nasze).

 

Pełen profesjonalizm, kultura pracy i super jakość!

 

p. Fila u nas też malował i śmiało mogę napisać, że jedna z najlepszych ekip jaka u nas była. Dzięki Kulka :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Z tym że i tak w międzyczasie gniazdka do Internetu okazały się niepotrzebne bo jest sieć bezprzewodowa.......

 

W sumie to niby tak ale są dwa aspekty mówiące jednak za siecią kablową.

Sieć po kablu jest jednak szybsza niż bezprzewodowa (może nie ma to znaczenia przy internecie ale jeśli np. chcesz połączyć dwa komputery w siec to najlepiej kablem) Ponadto jest mniej awaryjna - bezprzewodowa czasem się zawiesza, Do bezprzewodowej może Ci się ktoś wpiąć laptopem z ulicy, lub sąsiedzi :) (jeśli nie zabezpieczysz). A po drugie tak jak pisałem wcześniej siecią kablową puszcza się tez sygnał telefoniczny. Ponadto możesz puścić dodatkowo kanały telewizji cyfrowej bez konieczności dodatkowego tunera lub np. sygnał z wideofonu w bramce. Możliwości jest wiele i wydaje mi się ze zostawienie wiązki w scianie to takie trochę zostawienie sobie furtki na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Budusie brama Hormann segmentowa złoty dąb kosztuje około 3 tys + 600-800 zł napęd.

 

Trzebaby podpytać jaki rabat od tego mógłby być w ramach grupy :wink:

 

Chętnie się dołącze, ale może wstrzymamy się jeszcze z bramami ;)

Albo potem najwyżej zmontuje się grupę, jak będę odbieraął swoje CAL-e za 8 tygodni hihi to popytam :)

 

Ja brałem bramę z Bingo. Jestem przed montażem. KoSzt za pełen wypas coś koło 5300 w tym 3szt pilotów 4-ro kanałowych. Większy rabat dostanę przy zamówieniu u nich bramy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...