Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

dzięki zuch,

 

to co mówisz jest całkiem logiczne, tylko czemu ja sie daję wkręcać wykonawcom którzy wiedzą lepiej, bo "robią to od lat" (a tak po cichu modlą się żeby parkiet nie spęczniał, bo im sie robota pali a dzis mają wolny dzień :evil: :evil: :evil: ).

 

kurcze końcówka budowy a ja wciąż łatwowierna jak to dziecko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani,

 

zjeżdżają mi dziś na budowę parkiety... parkieciarze chcieli je od razu kłaść... czy parkiet nie powinien w domu wpierw poleżeć i nabrać lokalnych klimatów... a czy jak w domu jest bardziej wilgotno to czy aby dłuższe leżenie mu nie zaszkodzi...

nie wiecie czasem.

 

szukałam na wymianie doświadczeń już ale jakoś nie znalazłam odpowiedzi dla siebie :(

 

Witaj a kiedy miałaś wylewki? tak w ogóle to powinno się poczekać parę miesięcy zanim ułoży się parkiet - my np na razie układamy kafelki a wszelkie drewniane podłogi dopiero na wiosnę. Czy ekipa w ogóle sprawdzała wilgotność posadzki? U naszych znajomych parkieciarz najpierw mierzył powiedział, że nie daje gwarancji na układanie jeśli nie poczekają aż wylewki bedą miały niższy poziom wilgotności ... jak wylewki porządnie wyschły ułożył dopiero wtedy i teraz juz od paru lat prawie nic się z parkietem nie dzieje (oczywiście reaguje na zmiany temperatury jak to drewno - czego się nie uniknie)

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani,

 

zjeżdżają mi dziś na budowę parkiety... parkieciarze chcieli je od razu kłaść... czy parkiet nie powinien w domu wpierw poleżeć i nabrać lokalnych klimatów... a czy jak w domu jest bardziej wilgotno to czy aby dłuższe leżenie mu nie zaszkodzi...

nie wiecie czasem.

 

szukałam na wymianie doświadczeń już ale jakoś nie znalazłam odpowiedzi dla siebie :(

 

Witaj a kiedy miałaś wylewki? tak w ogóle to powinno się poczekać parę miesięcy zanim ułoży się parkiet - my np na razie układamy kafelki a wszelkie drewniane podłogi dopiero na wiosnę. Czy ekipa w ogóle sprawdzała wilgotność posadzki? U naszych znajomych parkieciarz najpierw mierzył powiedział, że nie daje gwarancji na układanie jeśli nie poczekają aż wylewki bedą miały niższy poziom wilgotności ... jak wylewki porządnie wyschły ułożył dopiero wtedy i teraz juz od paru lat prawie nic się z parkietem nie dzieje (oczywiście reaguje na zmiany temperatury jak to drewno - czego się nie uniknie)

pozdrawiam flowercia

 

dzięki flowercio

 

pan przywiózł nam dziś parkiet (na razie poleży w salonie), a co do układania to go pogoniłam. Ma przyjechać w poniedziałek i zmierzyć wilgotność. Potem podyskutujemy czy kłaść czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiejus koniecznie poczekaj na pomiar wilgotności. U mnie na przykład po pomiarze wyszło, że parkiet to najszybciej w marcu.....

(no chyba, że to jakis kit ale chyba nie...)

 

teraz mam pytanie do Was

- ile kosztuje m2 regipsu na gotowo (robocizna)

- gdziekupić dobrą piłę spalinową w dobrej cenie (i czy stihl 180 c be to dobry wybór?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiejus koniecznie poczekaj na pomiar wilgotności. U - gdziekupić dobrą piłę spalinową w dobrej cenie (i czy stihl 180 c be to dobry wybór?)

 

 

ja też doczepiam się do pytania o piłe....

 

no i może namiary na drewno do kominka/ bo się późno obudziłam / ---a u gości z Auto giełdy trzeba czekac ---do 4 tyg

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.O.S! Prosze o namiary na wylewkarzy - ktorzy kładą papę

 

Wiekszosć posadzkarzy nie chce kłaść papy,ino folię. Ja mam wysoki stan wód gruntowych i chcę koniecznie połozyć papę.

 

Janzar robić nie moze, bo mu za daleko, inni mogą ale bez papy, kontakt podany przez Janzara nawalił... :evil:

 

UWAGA - elektryk M. Kocot przywraca radosć budowania -tel.503-330-488

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U - gdziekupić dobrą piłę spalinową w dobrej cenie (i czy stihl 180 c be to dobry wybór?)

 

ja też doczepiam się do pytania o piłe....

 

 

Ja też stoję przed wyborem piły i po tygodniu lektury i wizyt w sklepach/dealerach sklaniam sie ku Husqvarnie 137, ktora jest aktualnie w promocji za 839zł (normalnie 999). To poziom Stihla 180, tylko z racji promocji kosztuje mniej. Oba modele to dolna polka pil obu firm - ale i tak o niebo lepsze od chinszyzny z marketow.

 

Ogólnie najbardziej doradzano m wlasnie Husqvarnę, Stihla a takze Echo.

 

Jak czesto ogolnie potrzebna jest pila przy domu? Musze aktualnie pociac drzewa ktore usuwałem z dzialki i jestem ciekaw czy pozniej pila sie rowniez przyda?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiejus koniecznie poczekaj na pomiar wilgotności. U mnie na przykład po pomiarze wyszło, że parkiet to najszybciej w marcu.....

(no chyba, że to jakis kit ale chyba nie...)

 

teraz mam pytanie do Was

- ile kosztuje m2 regipsu na gotowo (robocizna)

- gdziekupić dobrą piłę spalinową w dobrej cenie (i czy stihl 180 c be to dobry wybór?)

 

hmm :roll:

cóż jak się okaże że trzeba czekać to trzeba czekać i koniec kropka, nie wywalę przecież kasy po to żeby niedługo wywalić parkiet

 

co do regipsów to ja słyszałam ceny za zabudowę poddasza z ociepleniem 50-55 zł/m2 ale w czerwcu. Teraz nie wiem bo stwierdziliśmy że zrobimy sami, da się choć długo to schodzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U - gdziekupić dobrą piłę spalinową w dobrej cenie (i czy stihl 180 c be to dobry wybór?)

 

ja też doczepiam się do pytania o piłe....

 

 

Ja też stoję przed wyborem piły i po tygodniu lektury i wizyt w sklepach/dealerach sklaniam sie ku Husqvarnie 137, ktora jest aktualnie w promocji za 839zł (normalnie 999). To poziom Stihla 180, tylko z racji promocji kosztuje mniej. Oba modele to dolna polka pil obu firm - ale i tak o niebo lepsze od chinszyzny z marketow.

 

Ogólnie najbardziej doradzano m wlasnie Husqvarnę, Stihla a takze Echo.

 

Jak czesto ogolnie potrzebna jest pila przy domu? Musze aktualnie pociac drzewa ktore usuwałem z dzialki i jestem ciekaw czy pozniej pila sie rowniez przyda?

 

 

Jeżeli masz kominek lub piec , w którym chcesz palic drewnem ---to na pewno. Ja liczę , że po raz pierwszy i ostatni szukam drewna pociętego u handlarzy ---bo nie chcę już więcej płacic podwójnie / ceny min. 140 zł za m przestrzenny ---czyli oszukany ----

W grudniu zapisuje się na drewno u leśniczego ---oni przywożą nie pocięte ---ale za to ich metr 3 jest prawdziwy. Znajomy nas namawiał w zeszłym roku na zapisy w XII --ale my na etapie wstawiania okien ---uważaliśmy, że to za szybko ---płacił wtedy 70 złm3

 

pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...