Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dabel!

Przeglądając trochę dokładniej stare strony forum, odkryłam że będziemy sąsiadami!! Domek macie śliczny, więc będzie nam bardzo miło przejeżdżać koło Was czasami np. rowerami.

 

Wczoraj dostaliśmy mapę z nową obwodnicą na Warszawę, ale nie mamy programu do jej dokładnego odczytania.Nie wiemy więc czy będzie ona szła przez Malin czy może bardziej w lewo od trasy na Poznań?/ Słyszeliśmy, że jeden z projektów zakłada puszczenie tej drogi między Psarami a Rogożem.

Może coś słyszeliście na ten temat?

 

http://images13.fotosik.pl/115/af6d6d9573285d7d.jpg

 

Ta mapka ma już co najmniej rok i mogły być wprowadzone jakieś zmiany dotycząc odcinka pólnocnego obwodnicy - tam zderzają się różne grupy interesów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za informacje - ja jestem wnerwiony, bo miałem umówioną tą pracę za ... ech nawet nie będę pisał ile.

 

Osobiście uważam, że takie ceny to kompletne przegięcie i to najdroższa część budowy - kilkanaście tys za tydzień pracy 3-4 osób :o

 

 

oj.... mocno "zazdraszczam" ekipy budujacej dach w tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grupy kablowej, to trzeba się jakoś zmobilizować. Chętni:

parkte

daro k

ja czyli jola z melisy

kto jeszcze?

 

Napisałam e-mail na krzemieniecka do tej hurtowni - tam maja najlepsze ceny i tzreaby bylo jeszcze negocjowac, ale nie dostalam odp, nie mam tam jak pojechac, wiec w poniedzialek postaram sie zadzwonic i podpytac.

 

Musze znac wasze ilosci - na priv

 

Mam pyatnie odnosnie okien tzw"akwariowych" tzn ktos mi powiedział ze tak sie nazwyaja ale nie wiem czy to prawda, chcialabym miec okna w domku, ktore nie beda dzielone tak jak w bloku tylko nie moge znalesc fotki, co sadzicie o takich oknach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego - bez podzialu w sordku, otwierana cala tafla

 

http://www.archon.pl/images/stories/realizacje/img_pictures/domwbluszczu10_20070611_986276084883.JPG

 

 

http://www.archon.pl/images/stories/realizacje/img_pictures/domwbluszczu-adaptacja0_20061211_897380214044.jpg

 

okna sa ok, pod warunkiem, że masz miejsce wewnątrz, aby takie ogromne okno otworzyć

jeśli okno nie musi być otwierane, lepiej zrobić fixa - bedzie na pewno taniej, a umyć je można z dworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będzie sporo witryn np. w wykuszu i efekt wizualny będzie podobny. Miały być drzwi balkonowe o wymiarze 120 na 240 i raczej nie chcą robić tego jako jedno otwierane skrzydło.

a dlaczego nie chcą takich drzwi robic?

u nas mialo być wyjście z kuchni 130x235 - pojedyncze drzwi otwierane i nie było żadnego problemu z zamówieniem takich drzwi

w ostatniej chwili zdecydowaliśmy się jednak zrobić drzwi przesuwne (2*130x235), bo obawialiśmy się, że takie jedno otwierane skrzydło zabierze nam strasznie dużo miejsca w kuchni, a poza tym może być dość ciężkie

(okna zamawialiśmy u Urzędowskiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pyatnie odnosnie okien tzw"akwariowych" tzn ktos mi powiedział ze tak sie nazwyaja ale nie wiem czy to prawda, chcialabym miec okna w domku, ktore nie beda dzielone tak jak w bloku tylko nie moge znalesc fotki, co sadzicie o takich oknach?

 

Ja robię takie okna w całym domu.

Będą wielkie tafle z przeszkleniem bez podziałow, słupków i szprosów

Zaleta nię wątpliwa są bardzo ciepłe bo najwięcej strat jest na profilach i uszczelkach

Po drugie dają ogromną ilość światła i stojąc masz wrażenie jakby nie było okna - świetyny kontakt z otoczeniem ;)

Prosto się myje

 

Wady: To co powyżej czyli szerokie otwieranie (częściej uzywa się uchylania niż otwierania)

Dwa - Nie można zrobić otwieralnych za dużych rozmiarów ze względu na stabilność profili - jeśli jest za duża połać to mogą nie wytrzymać okucia i profil. Taki maksymalny bezpieczny rozmiar to mniej więcej maksymalnie 230 x 130 jednego skrzydła

Ja w pary takich miejscach robię tzw witrynę w ramie okiennej (nieotwieralną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pyatnie odnosnie okien tzw"akwariowych" tzn ktos mi powiedział ze tak sie nazwyaja ale nie wiem czy to prawda, chcialabym miec okna w domku, ktore nie beda dzielone tak jak w bloku tylko nie moge znalesc fotki, co sadzicie o takich oknach?

 

Ja robię takie okna w całym domu.

Będą wielkie tafle z przeszkleniem bez podziałow, słupków i szprosów

Zaleta nię wątpliwa są bardzo ciepłe bo najwięcej strat jest na profilach i uszczelkach

Po drugie dają ogromną ilość światła i stojąc masz wrażenie jakby nie było okna - świetyny kontakt z otoczeniem ;)

Prosto się myje

 

Wady: To co powyżej czyli szerokie otwieranie (częściej uzywa się uchylania niż otwierania)

Dwa - Nie można zrobić otwieralnych za dużych rozmiarów ze względu na stabilność profili - jeśli jest za duża połać to mogą nie wytrzymać okucia i profil. Taki maksymalny bezpieczny rozmiar to mniej więcej maksymalnie 230 x 130 jednego skrzydła

Ja w pary takich miejscach robię tzw witrynę w ramie okiennej (nieotwieralną)

Zalety

- po trzecie tańsze niż dwuskrzydłowe bo mniej okuć

 

Wady:

- takie okno - tafla ... strasznie się rozregulowuje i ciągle coś osiada, ociera.

Ale może to wina tanich okien jakie mamy teraz w bloku, same tafle i powiedziałam ze nigdy więcej, bo przy pierwszym wietrze już siada, poza tym kuchenne mam ciągle upaćkane bo żeby zamknąć uchył muszę drugą ręką dopchnąć całą szybę a do drugiej ramy prawie nie sięgam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...