Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Natalio nie ma za co - cieszę się że się w końcu udało rozwiązać problem z dachem.

A co do wykonawców powiem Wam że odnoszę juz od dłuższego czasu wrażenie że ci dobrzy do których podajemy sobie namiary, po podaniu namiarów publicznie zasypywani są telefonami i robotami w takim stopniu że stają się niesłowni , podnoszą ceny jak szaleni i nie odbierają telefonów. A ci którzy nigdy nie znaleźli się na forum (a nawet o nim nie wiedzą) maja normalne ceny szybkie terminy i sami szukają roboty. W pewnym sensie sami stworzyliśmy potwory :) Pozdrawiam

 

Grzegorzu! Świeta, cholerna racja - robimy im darmową reklamę - a w zamian dostajemy nóż w plecy. Mnie to denerwuje najbardziej. Sławek Czech - podaję nazwisko kolejnego naciagacza. Umowił się ze mną na tynki - i dosłownie zapadł się pod ziemię. Myślę, że dostał złotowkę wiecej na metrze gdzie indziej i zwiał...Znalazłam innego tynkarza, ale mam 2 tygodnie przestoju...

Otóż uwazam, że musimy sie wymieniać rownież negatywnymi uwagami na temat "szanownych fachowcow" lub jak kto woli "chwastow do wyrwania".

 

Flowerciu, dziekuje ci serdecznie, jak drugi tynkarz nawali - to zadzwonie pod twoj kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A ja dzisiaj się ostatecznie zalałam!!!

 

Pół roku po rozpoczęciu prac... Teraz tylko czekać, żeby to podeschło i zaczniemy działać sami. Bez misiów mamy zamiar zrobić ocieplenie wew, prostsze kafelkowanie, malowanie, murowanie mebli :lol:

 

Przez te pół roku nie nadziałam się na niesolidnego misia. Hydraulik mnie trochę wkurzał, ale w porównaniu z waszymi przygodami, to się chyba czepiam... We łbie mi się poprzewracało. Faktem jest, że nie szukałam najtańszej oferty. Jeżeli ktoś mnie przekonał do swojej fachowości, to nie dyskutowałam o cenie... No i do tego momentu poszło mi 270.000 :cry: To jedyny mankament tej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż uwazam, że musimy sie wymieniać rownież negatywnymi uwagami na temat "szanownych fachowcow" lub jak kto woli "chwastow do wyrwania".

Natalio! Świeta, cholerna racja :)

Przesunięcia faktycznie bolą choć w moim przypadku względnie je znoszę bo buduję się powoli więc i tak jestem skazany na czekanie. Ale nie umawiam się z nikim na więcej jak za miesiąc bo i tak na 90 % nie dotrzyma umowy

Mam taka małą metodę - jak umówię się z kimś na jakiś termin materiały kupuję dużo wcześniej i czekaja sobie wszystkie grzecznie w garażu. Następnie dzwonię do ekipy i mówię, "informuję tylko że wszystko jest kupione i czeka na was. Więc jesli będziecie mieć jakąś dziurę w innych robotach to zapraszam - u mnie wszytko czeka - tylko robić" Powiem Ci ze w bardzo dużym procencie ekipy wpadały wcześniej lub choć na parę dni i cos podgoniły.

 

Przez te pół roku nie nadziałam się na niesolidnego misia. Hydraulik mnie trochę wkurzał, ale w porównaniu z waszymi przygodami, to się chyba czepiam... We łbie mi się poprzewracało. Faktem jest, że nie szukałam najtańszej oferty. Jeżeli ktoś mnie przekonał do swojej fachowości, to nie dyskutowałam o cenie... No i do tego momentu poszło mi 270.000 :cry: To jedyny mankament tej zabawy

 

Dokładnie mam tą samą metodę - ze wszystkich ofert odrzucam te najdroższe i najtańszą i wybieram tą "akceptowalną" czyli srednią - najtaniej prawie nigdy nie znaczy dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichAsiek - już odpisałem - nie ma sprawy.

 

smiejus - najlepszą ofertę dostałem od faceta z Allegro - jek chcesz podaj mi email to Ci prześlę.

 

Odpuściłem temat, bo czekam na dach a poza tym mój instalator od hydrauliki ma spore rabaty w hurtowni, więc czekam jeszcze na jego ofertę

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja tylko w kwestii niesolidnych misiów:

proszę nie umawiajcie się z koparkowym:ALEKSANDER OGÓREK

do samego konca potwierdzal i zwodzil, a ja naraziłem się na koszt bo zamówiłem ekipe instalatorów, a facet nawet nie oddzwonil i nie dal znaku

ALEKSANDER OGÓREK-unikajcie tego pana

 

pzdr

bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli okno nie musi być otwierane, lepiej zrobić fixa - bedzie na pewno taniej, a umyć je można z dworu

 

ooo, z tym myciem z zewnątrz to ja mam akurat kiepskie doświadczenia. jakoś tak idiotycznie zaprojektowaliśmy okno w kuchni, że nie mogę go na oścież otworzyć i muszę myć, stercząc na trawniku. za cholerę nie chce mi się latać po drabinę, która niegdy nie wiadomo gdzie jest, więc robię piramidę z różnych rzeczy, co pod rękę wpadną - odwróconych wiader i takich tam...

potem na tym czymś chybotliwym muszę stać nan palcach, bo nie dosięgam do górnych partii.

w końcu i tak spadam. rozdeptuję róże. i tak dalej...

do kitu z taką imprezą :lol:

 

a w ogóle - pozdrowienia dla całej rozrośniętej gr. WRO - dawno nie czytanej, bo problemy z logowaniem dały się we znaki. miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję pożyczyć na 1 dzień (a nawet 2-3 godzinki) palnik na propan butan - najlepiej po Naszej stronie Wrocławia :wink:

Mamy do zgrzania papę w brodziku...

Ja wprawdzie nie mam palnika, ale takie drobne zgrzanie papy to robiłem

zwykłą opalarką elektryczną z castoramy za 20 zł (niestety też już jej nie mam :( )

 

Wojty (wlasciwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję pożyczyć na 1 dzień (a nawet 2-3 godzinki) palnik na propan butan - najlepiej po Naszej stronie Wrocławia :wink:

Mamy do zgrzania papę w brodziku...

Ja wprawdzie nie mam palnika, ale takie drobne zgrzanie papy to robiłem

zwykłą opalarką elektryczną z castoramy za 20 zł (niestety też już jej nie mam :( )

 

Wojty (wlasciwy)

 

Moj mąz ma palnik na propan butan bo grzal papę na balkownie nie wiem jednak po jakiej stronie Wroclawia jestes :-D

napisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje obecne ceny, zgodnie z ofertami ktore dostalem. Moze sie komus przyda:

- tynki maszynowe gips 27zl/m2 brutto z materialami (7%VAT)

- ogrodzenie z siatki 150 z obrebami 20cm - 65zl/1mb brutto (sama robocizna to 30zl)

 

Czy ktos wie kto handluje we Wro kuchniami Sachsen Kuchen?

 

Mi się jeszcze udało znależć tynkarzy maszynowych za 23 zł/m2 a ręczne tynki za 20 zł (obie ceny z materiałem) + 30 zł/ za G-K zobaczymy jak ekpia się spiszę jesli tak bedę polecać))) bo nic o nich na razie nie wiem):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe , starych i nowych budowniczych !

 

Moja budowa już na ukończeniu , mam nadzieje wprowadzić się w tym roku .

Postanowiłam więc podzielić się swoimi fachowcami , może ktoś poszukuje wykonawców :

 

- murarz - Waldemar Szymański - 609 226 752

- cieśla - dekarz - Bronisław Myszka - 606 112 779

- tynkarz - Adam Dydynski - 502 503 823

- elektryk - Pan Sebastian - 607 604 446

- instalator ( c.o., wod-kan. kominki ) - Marcin Ostrowski - 691 662 120

- posadzki - Pan Lipiec - 607 615 588

-okna , brama garażowa , rolety -MTB - Pan Marek - 608 858 477

-tani parkiet - Pan Sławek - 602 706 639

-parkieciarz - Pan Henryk Tomkiewicz - 509 299 908, 601 705 393

- kierownik budowy - Teresa Pawłowska - 510 532 604

- płytkarze - Pan Marcin -505 529 513

- Pan Michał - 501 714 323

-geodeta - Tomasz Prorok - 608 433 468

- stolarz ( drzwi zewnętrzne , wewnętrzne , kuchnie , meble , schody )-Pan Kazimierz Król - 601 872 685

-szambo - 601 052 060

- geolog - Pan Zawiślak -601 561 326

 

powołać możecie się na Marte z Marcinkowic

 

Reasumując czas budowy - 2 lata , to dochodze do wniosku ,że trzeba mieć końskie zdrowie , stalowe nerwy i fulllllll kasy w kieszeniach . Wcześniejsze kalkulacje wzjęły w łeb na początku tego roku , gdy ceny zaczęły galopować z prędkością kosmiczną , a my zaczynaliśmy się WYKAŃCZAĆ - to dobre słowo na określenie tego etapu budowy .

Radze założyć sobie jakiś zapas finansowy jakiej 10-20% , który obecnie wydaje się zbędny a w przyszłości będzie konieczny aby się w prowadzić .

Nasz budżet już dawno został przekroczony a lista rzeczy odłożonych na później została jeszcze całkiem spora .

 

 

POWODZENIA WSZYSTKIM ŻYCZE , trzymam kciuki MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...