Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

w jaki sposob przygotowywaliscie przepusty po kanalizacje, wode, prąd? (Czy o zyms apomnialem?) Jakie rury, kiedy?

 

Pozdrawiam

Witaj

Na kanalizację zostawiliśmy w ścianach fundamentowych otwory tak aby przed zasypaniem fundamentów piachem ułożyć rury do kanalizacji

 

Na wodę - ułożyłem pod ławą fundamentową rurę wodną (niebieska można kupić w castoramie na metry) .Od strony domu wychodzi w garażu z chudziaka (gdzieś na metr) a z drugiej zwinięta i zakopana jest w ziemi - jak będą podłączać wodę to się do niej wepną . Kupiłem na tyle długą zeby nie trzeba było sztukować tylko bezpośrednio podłączyć do ulicy.

 

Do prądu nie robiłem przepustu energetyka wpieła się nad fundamentem jesli bardzo chcesz mozna puścić samą osłonkę (peszel)

WAŻNE Nie zapomnij jeszcze o doprowadzeniu powietrza do kominka

 

Dziękuje bardzo za odpowiedź.

 

Czy tą rure na wode kładłeś przed czy po zalaniu ław fundamentowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w jaki sposob przygotowywaliscie przepusty po kanalizacje, wode, prąd? (Czy o zyms apomnialem?) Jakie rury, kiedy?

 

Pozdrawiam

Wiele już osób pisało odnośnie niezbędnych przepustów, ja dodam że warto też zostawić sobie rurę osłonową w miejscu gdzie będzie w domu rozdzielnia pod przyszłe zasilanie bramy wjazdowej czy domofonu, kabli telef. itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne zaległości forumowe mam z powodu grypy żołądkowej przychówku...

 

Na szybko

 

secam

 

BRAWA DLA WAS OBOJGA ZA DZIELNOŚĆ!

 

Domek piękny. Bez dachu myślałam, że podniesienie ścianki kolankowej zaburzy proporcje, ale na szczęście nie!

 

Tak się w niego zapatrzyłam, że pół nocy we śnie walczyłam z misiami wykańczając go dla was :roll: Chyba mam już trwałe zmiany w mózgu :o

 

Witam wszystkich nowych forumowiczów.

 

leokadka

 

Nic się nie martw. Ja zaczynając na wiosnę byłam zielona (no prawie- parę lat czytania Muratora zostawiło coś w głowie), a dzisiaj myłam po raz pierwszy okna w moim nowym domku po tynkach i wylewkach...

 

Budując teraz nie skusiłabym się na ścianę jednowarstwową. Zbudowałam dom z Ytonga 36,5 bo nie chciałam się ocieplać. No i na wiosnę będę się ocieplać :-? (czytaj będę mieć bardzo drogie ściany). Miałam bardzo dobrą ekipę, ale nie udało się uniknąć ewidentnych mostków termicznych- nawet już po wymurowaniu ścian przy ryciu pod różne instalacje... Teraz budowałabym chyba z silki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze się pochwalę!

 

Mam parę rzeczy dobrze i ładnie zrobionych, ale to co wykonali ludzie janzara na moich posadzkach, to PO PROSTU DZIEŁO SZTUKI. Dzisiaj jak umyłam te okna (niezły fitnes swoją drogą takie tarasowe 300/260) to z 15 minut sobie siedziałam i podziwiałam.

 

Warto pomęczyć pana Jana, żeby wcisnął robotę u nas do kalendarza... Jeszcze raz dzięjkuję panie Janie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałam dac znać o tarasach z odpadow granitowych:

 

A więc:

- tona odpadow granitowych: 25 zł

- potrzebowac będziemy ok 25 ton

- transport będę znala jutro ceny-ale pewnie wyjdzie toto drożej niz sam materiał

- robocizna to 70 zł/m2 (drogo, ale przy tej cenie materiału wyjdzie taniej niz z kostką betonową, a jednak granit)

- widziałam taras z tychze odpadów - dla mnie BOMBA

- zaczynamy w przysżłym tgodniu

 

kto chciał do Pana kontakt to niec napisze jeszcze raz na priv - bo mogę się nie dokoać do wszystkich starszych postów..

 

Poproszę o namiary.

Pozdrawiam

 

Kulka, a jak to wygląda?Masz może jakiekolwiek fotki?

 

No znajdzie się parę: http://galeria.wozik.com/thumbnails.php?album=36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam całą grupę, starych i nowych Forumowiczów,

co do wełny to MSM w moim przypadku wywiązał się super, a jak u innych?

mam pytanie, na pewno do Joli i Pani Koali (nie wiem czy ktoś jeszcze budował z ytonga 36,5)

CZY ZOSTAŁO WAM KILKA BLOCZKÓW 36,5?

 

My dzisisaj postanowilismy zamurować jedne drzwi balkonowe i chetnie odkupimy ytonga -potrzebuje dosłownie z 8-10 sztuk

 

pozdrawiam

ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przywiezli w poniedzialek, jak się ładnie usmiechniesz to panowie z rockwoola sami Ci je rozpakują i przerzucą.

zobacz prosze za tymi bloczkami jutro, bede wdzieczna.

 

Aaaaa, no i ja nie ocieplam tego ytonga, bo czytalam Wasze wczesniejsze posty, i sie zaczelam zasatnawiac, ale z mojego wczesniejszego doswiadczenia wynika ze nie potrzeba ocieplac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe słowa

 

 

secam

 

BRAWA DLA WAS OBOJGA ZA DZIELNOŚĆ!

 

Domek piękny. Bez dachu myślałam, że podniesienie ścianki kolankowej zaburzy proporcje, ale na szczęście nie!

Ścianki nie podniesliśmy taka była w projekcie - dokładnie tego samego się bałem że zachwieję proporcje dachu

 

Tak się w niego zapatrzyłam, że pół nocy we śnie walczyłam z misiami wykańczając go dla was :roll: Chyba mam już trwałe zmiany w mózgu :o

A myślałem że tylko ja o nim śnie ;) Walka z misiami przed nami ale jeszcze o tym nie myslę - dogorywam po dachu :)

 

Witajcie drodzy inwestorzy.

Jestem pełna podziwu jak sobie radzicie z trudami budowy. My, mamy to dopiero przed sobą :).....

Witamy Cię. Dasz radę. Skoro my wszyscy tu dajemy to i Ty dasz :)

Skoro w Smardzowie to pewnie będziesz się budować gdzieś koło mojego kolegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

.

.

Witam wszystkich nowo przybyłych i "starych" w ten poniedziałkowy poranek !!!!

 

POdaję kawkę, żeby dobrze rozpocząć dzień.

 

http://up.webesteem.pl/free/mp-kawa.jpg

 

Secam I Dosia13 - GRATULACJE !!!! Pięknie już Wasz domek wygląda.

 

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a122.gif

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a122.gif

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a122.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...