Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Pochwalę się troszeczkę.

 

W sobotę i niedzielę, oczywiście (zgodnie z około 2 letnią tradycją) pracowaliśmy. :roll: :roll: :roll:

 

Kupiliśmy i przywieźliśmy kostkę granitową.

Był Pan brukarz i wstępnie umówiliśmy sie na robotę na ok. 15.11. :) :) :)

 

Mój mąż wybudował, zaizolował i częściowo zasypał taras.

 

Kupiliśmy i zasadziliśmy 80 Thuji Szmaragdów.

Ślicznie wygląda już taka obsadzona działeczka.

 

:D :D :D . Mam radochę. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

a my jesteśmy "po słowie" z panem tynkarzem - 33 PLN/ mkw bez materiału oczywiście, pan wylewkarz 11 PLN/mkw bez materiału miksokretem

 

i tak:

1) weszła grupa elektryczna

2) kończy za tydzieńi wtedy wchodza tynki

3) 2-ga poł. listopada wchodzi pan woda i ogrzewanie

4) jak skończy pan, wchodza wylewki a potem będzie wielkie suszenie....

 

bo kończymy już ocieplać :D

 

na wiosne tylko otynkujemy i jak wyschną wylewki skończymy elektrykę, zrobimy poddasze i ścianki k-g (poddasze ocieplimy może trochę wcześniej) i już.

CIągle myślę o wprowadzce na wielkanoc, chyba wszystko w rękach spokojnej, ciepłej zimy, na którą ponoć niestety się nie zanosi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych!

 

Podobnie jak LEOKADKA jestem nowicjuszką na forum oraz b.początkującą budowniczą.Co prawda projekt już wybrany ale nie zakupiony.Dzisiaj będzie pierwsza konfrontacja z gedetą. Na warunki przyłącza energ.przyszło nam czekać od 12 do 15 m-cy.Energetyka w Obornikach Śl. jest dosyć opieszała nie sądzicie?

 

Niektórzy z Was doprowdzili domy do stanu sur.zamkniętego-gratulacje!!!

My chcielibyśmy ruszyć pełną parą wczesną wiosną.Zaczynamy rozglądać się za ekipą.

Czy ktoś z Was buduje się bądź będzie w gminie Zawonia?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych!

 

Podobnie jak LEOKADKA jestem nowicjuszką na forum oraz b.początkującą budowniczą.Co prawda projekt już wybrany ale nie zakupiony.Dzisiaj będzie pierwsza konfrontacja z gedetą. Na warunki przyłącza energ.przyszło nam czekać od 12 do 15 m-cy.Energetyka w Obornikach Śl. jest dosyć opieszała nie sądzicie?

 

Niektórzy z Was doprowdzili domy do stanu sur.zamkniętego-gratulacje!!!

My chcielibyśmy ruszyć pełną parą wczesną wiosną.Zaczynamy rozglądać się za ekipą.

Czy ktoś z Was buduje się bądź będzie w gminie Zawonia?

 

:)

 

obejrzałam wasz link do projektu i.... eureka ... projekcik który bardzo, bardzo nam się podobał i to dłuugi czas. Zrezygnowaliśmy z niego tylko dlatego że projektant nie dopuszczał dobudowy jedynie garażu, musiała tez być wiata po drugiej stronie a u nas nie było na to już miejsca...

 

tak że wielkie gratulki z okazji wybranego projektu.

 

my budujemy się bardziej na pd-wsch. gmina Czernica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuch

 

ja tez twierdzę, że drogiego masz tynkarza. Jak ja szukałam to 33zł/mkw było ze wszystkim, z materiałem. A wylewkarz z kolei niedrogi u ciebie, daj namiar na priv.

U mnie dziś zaczęli kłaść tynki po 18zł/mkw, materiał wynosi około 10zł na mkw (tynk cementowo-wapienny Baumit) - czyli z materiałem 28zł.

 

Ja też wreszcie mam dach, tyle to trwało - że myślę -wygrałam KONKURS na najdłużej robiony dach na forum :(

 

Koalo, ja cie chyba pytałam - gdzie kupowałas swoją bramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuch

Ja też wreszcie mam dach, tyle to trwało - że myślę -wygrałam KONKURS na najdłużej robiony dach na forum :(

 

lepiej nie róbmy zawodów na najdłużej robiony dach :(

własnie sprawdziłam, u nas zaczęli układać więźbę zaraz po 10 sierpnia i co?

dach jest ciagle niedokończony - zostało jeszcze kilka gąsiorów i dachówek do ulozenia - czyli 2 miesiace!!!! :o

a dach jest prosty, dwuspadowy o pow 270 mkw :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia

 

Witaj w gronie zadaszonych!

 

Ja tam uważam się też za zadaszoną, chociaż ani jednego gąsiora jeszcze nie mam na kalenicy :roll: Sytuacja ma dobre strony: 1)wylewki i tynki mi się wentylują 2) dachowcy kredytują mi zakup wełny nie biorąc swojej doli... Tak więc na razie ich nie poganiam...

 

Bramę garażową Krispola kupowałam w firmie Olaf (Krakowska 29d, 71 3323267). Obsługa bardzo OK. Za bramę segmentową 230/230 bez napędu zapłaciłam 2970 brutto z montażem. Musieli 2 tygodnie przetrzymać moją bramę. Montaż bez zastrzeżeń. Brama hula ładnie i bez wysiłku z mojej strony. Mam dostać specjalne ceny na system zabudowy karton-gipsem. Jeszcze ich nie wypytywałam jakie. Wiem, że Smiejusy też tam brali bramę. Korzystaliście z tych ich specjalnych cen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dzieczyny u mnie zrobili dach 10 pazdzienrika 2006 a 15stego pazdziernika 2007 beda go poprawiac:)

 

A poprawia nowa ekipa czy ta sama? Jesli ta sama ekipa to tzw. szczęście w nieszczęsciu - naprawiają w ramach reklamacji. Czesto jednak ekipa sie ulatnia a jesli nawet jest dostępna, to jakoś nie mają czasu i trwa to całe wieki zeby coś poprawili.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...