Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

witam wszystkich,

 

ja tylko śledzę i zazdroszczę, jak Wam robota idzie

moja firma budowlana już mnie zwodzi 3 ekipą od więźby,

minął mi wrzesień, mija październik i nic się na budowie nie dzieje,

podobno nie ma ekip i ceny poszły w góre, a ja mam umówiony ryczalt,

dojdzie do tego, że bede musiał wykonawcę podać do sądu o odszkodowanie,

 

mogę więc chyba stawać do niechlubnej listy osób, którym najdłużej robią dach:(

 

pzdr

bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

Czy ktoś zdecydował się na budowę przydomowej oczyszcalnia ścieków i czy znana jest Wam firma Ecomotyl z Kiełczowa?

 

Pozdrawiam

 

Polecam! mi robili w poprzednim domu, wiec teraz znowu beda mi robili tylko tym trazem bedzie wieksza na dwa domy.

pozdrawiam

 

Tylko upewnij się, że ta woda z oczyszcalni ma gdzie odpłynąć, bo wiosną i jesienią będziesz miał propblemy z odpływem - jak mój sąsiad posiadający 15cm pod humusem litą glinę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

ja tylko śledzę i zazdroszczę, jak Wam robota idzie

moja firma budowlana już mnie zwodzi 3 ekipą od więźby,

minął mi wrzesień, mija październik i nic się na budowie nie dzieje,

podobno nie ma ekip i ceny poszły w góre, a ja mam umówiony ryczalt,

dojdzie do tego, że bede musiał wykonawcę podać do sądu o odszkodowanie,

 

mogę więc chyba stawać do niechlubnej listy osób, którym najdłużej robią dach:(

 

pzdr

bzyk

 

Nie martw się.

U mnie dach był robiony ok pół roku. Jednak ekipa zapomniała dokończyć a potem druga musiała poprawiać i kończyć - po paru miesiącach.

 

Do sądu - w ciągu kilku tygodni masz wyrok a on komornika, oprócz tego możesz pomyśleć o sprawie karnej - jeśli paragrafy na to zezwalają. Weź jakiegoś prawnika.

Ja to przerabiałam. Niestety pomimo wszystkich wyroków kasy nie odzyskałam. Radzę iść do przodu bez złodzieja i oszusta bo nigdzie nie dojdziesz. Ewidentnie cię olewa. Może więc przestrzaszy się sprawy. SPrawa może się odbyć nawet bez jego obecności i masz wyrok cywilny. To go powinno zdopingować do działania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

ja tylko śledzę i zazdroszczę, jak Wam robota idzie

moja firma budowlana już mnie zwodzi 3 ekipą od więźby,

minął mi wrzesień, mija październik i nic się na budowie nie dzieje,

podobno nie ma ekip i ceny poszły w góre, a ja mam umówiony ryczalt,

dojdzie do tego, że bede musiał wykonawcę podać do sądu o odszkodowanie,

 

mogę więc chyba stawać do niechlubnej listy osób, którym najdłużej robią dach:(

 

pzdr

bzyk

 

Nie martw się.

U mnie dach był robiony ok pół roku. Jednak ekipa zapomniała dokończyć a potem druga musiała poprawiać i kończyć - po paru miesiącach.

 

Do sądu - w ciągu kilku tygodni masz wyrok a on komornika, oprócz tego możesz pomyśleć o sprawie karnej - jeśli paragrafy na to zezwalają. Weź jakiegoś prawnika.

Ja to przerabiałam. Niestety pomimo wszystkich wyroków kasy nie odzyskałam. Radzę iść do przodu bez złodzieja i oszusta bo nigdzie nie dojdziesz. Ewidentnie cię olewa. Może więc przestrzaszy się sprawy. SPrawa może się odbyć nawet bez jego obecności i masz wyrok cywilny. To go powinno zdopingować do działania ...

 

 

Tylko pamiętaj; z niewolnika nie ma pracownika - ja bym sie potem tych samych bał brać do roboty. Będą umieli zostawić Ci pamiątkę na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było, ale mam straszliwy problem ze znalezieniem kogoś do podbitki. Może macie jakieś fajne namiary bo ja już straciłam pomysły. Wszyscy zajęci albo mi poodmawiali, kupiłam dechy i nie wiem czy tak mogą przetrwać zime :roll:

Hej, gdzie kupowałaś deski jakie i po ile? My też jesteśmy na tym etapie.

 

Wojty (właściwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma była swego czasu znana - była na tym forum awantura. Po tym jak mnie okradli, już z wyrokiem cywilnym i w trakcie oskarżenia karnego (byliśmy już po przesłuchaniach) zarejestrowali się ponownie na tym forum i bezczelnie reklamowali się podając się na naszą budowę- jako referencje. Dopiero po długich namowach administrator zdecydował się usunąć ich z forum. Firma dawno nie istnieje, panowie zniknęli, we Wrocławiu pozostawili mnóstwo długów w hurtowniach i okradzionych jak my. Firma DEKS z Mikołowa (może być że dalej grasują w okolicach Śląska lub u nas Czernicy). Pan Krzysztof Gw ... - niewysoki, w okularach. Ostrzegam. Ale szlag mnie trafia jak widzę że najprawdpodobniej nabierają następnych a naszych pieniedzy nigdy nie odzyskamy bo komornikowi się nie chce.

 

Takie mamy prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro grupa kablowa coś się rozłazi, ale ja nadal jestem chętna. Ale t o nasza wina bo parkte pisał, żeby wysłać ilości na priva. :oops: Vanka super domek!

 

 

Nie było mnie trochę, małe komplikacje.

 

Nietstey nie dostałam od was ilosci na prv i poki co nie ruszałam tematu, bo kable zawsze zdarze kupić, a jak będzie nas więcej to będzie taniej.

Pisałam na krzemieniecką, ale kontaktu brak, nie chce dzownic bo nie znam konkretnych ilości tak mniej wiecej chociaż.

 

U mnie zrobiona już siatka, studnia kopana i prawie całe ogrodzenie z klinkieru.

Kto chciałby namiary na siatkę (płaciłam 50zł/mb kompleksowa usługa bez kkraweznikwo, ale siatka, słupki, kolor zielony, wykop, cement -all w cenie)

klinkier za 30mb robocizna z wykupami pod fundament 5900zł

 

Studnia z kręgami z robocizną ze wsyztkim 850zł/m

 

PS. u mnie dachu jak nie było tak nie ma , cały materiał leży...

Podobno ma zacząć Pan w przyszłym tyg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, u mnie też do skończenia dachu we wtorek zabrakło 4 gąsiorów :lol: Na szczęście przypadkiem udało mi się owe 4 sztuki nabyć, więc przynajmniej oszczędzę sobie wyprawy do Goerlitz... Już się mogę z tego śmiać. Teraz poczekam następnych kilka tygodni, żeby mój dachowiec miał jakiś przestoik i BĘDĘ MIEĆ DACH NAD GŁOWĄ W CAŁOŚCI!

 

Kupiłam sobie dzisiaj 100 podkładów kolejowych używanych. Tak sobie kombinuję, coby je częściowo pociąć i zrobić z nich bruk do ogrodu. Zwykłą piłą mechaniczną uda mi się wyrzeźbić w miarę równe klocki? Robił kto coś takiego samodzielnie?

 

Zapłaciłam wreszcie za wełnę zmieniając znowu zamówienie. Panowie z MSM to istne anioły cierpliwości :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam sobie dzisiaj 100 podkładów kolejowych używanych. Tak sobie kombinuję, coby je częściowo pociąć i zrobić z nich bruk do ogrodu. Zwykłą piłą mechaniczną uda mi się wyrzeźbić w miarę równe klocki? Robił kto coś takiego samodzielnie?

Tak sie tylko nieśmiało zapytam, dzieci po tym bedą chodziły/raczkowały i łapkami myziały te podkłady kolejowe?

 

Wojty (właściwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Starsza mocno z raczkowania wyrosła :lol: , młody i tak nie będzie miał dostępu do tej części ogrodu (drewutnia, kompostownik).

 

Znajomi mają podkłady w ogrodzie i trójke dzieci. Nie zauważyłam, żeby dzsieciaki były zainteresowane mazianiem po podkładach...

 

A u was mała raczkuje po bruku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Starsza mocno z raczkowania wyrosła :lol: , młody i tak nie będzie miał dostępu do tej części ogrodu (drewutnia, kompostownik).

 

Znajomi mają podkłady w ogrodzie i trójke dzieci. Nie zauważyłam, żeby dzsieciaki były zainteresowane mazianiem po podkładach...

 

A u was mała raczkuje po bruku?

Mała raczkuje, ale obecnie to wiecej w domku niż na zewnątrz.

 

Z tymi podkładami to sie tylko tak zapytałem, bo zauważyłem, że wielu tu na forum narzeka na linie wysokiego napiecia w okolicy lub jakowyś maszt telefonii komórkowej, albo na dachy z eternitu, a niektórzy to psioczą na sąsiadów palących w piecach czym popadnie np. oponami samochodowymi....

 

więc tak zaintrygowało mnie, ze ktoś bierze podkłady jako bruk do ogrodu....

 

Pozdrawiam

Wojty (właściwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro grupa kablowa coś się rozłazi, ale ja nadal jestem chętna. Ale t o nasza wina bo parkte pisał, żeby wysłać ilości na priva. :oops: Vanka super domek!

 

 

Nie było mnie trochę, małe komplikacje.

 

Nietstey nie dostałam od was ilosci na prv i poki co nie ruszałam tematu, bo kable zawsze zdarze kupić, a jak będzie nas więcej to będzie taniej.

Pisałam na krzemieniecką, ale kontaktu brak, nie chce dzownic bo nie znam konkretnych ilości tak mniej wiecej chociaż.

 

U mnie zrobiona już siatka, studnia kopana i prawie całe ogrodzenie z klinkieru.

Kto chciałby namiary na siatkę (płaciłam 50zł/mb kompleksowa usługa bez kkraweznikwo, ale siatka, słupki, kolor zielony, wykop, cement -all w cenie)

klinkier za 30mb robocizna z wykupami pod fundament 5900zł

 

Studnia z kręgami z robocizną ze wsyztkim 850zł/m

 

PS. u mnie dachu jak nie było tak nie ma , cały materiał leży...

Podobno ma zacząć Pan w przyszłym tyg...

 

Ja namierzyłem hurtownie kablowo/elektryczną "YKY" na Pięknej. Zdolni i gotowi do negocjacji. CZekam na wieści od Was ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było, ale mam straszliwy problem ze znalezieniem kogoś do podbitki. Może macie jakieś fajne namiary bo ja już straciłam pomysły. Wszyscy zajęci albo mi poodmawiali, kupiłam dechy i nie wiem czy tak mogą przetrwać zime :roll:

Hej, gdzie kupowałaś deski jakie i po ile? My też jesteśmy na tym etapie.

 

Wojty (właściwy)

 

Pytanie nie bylo kierowane do mnie :wink: ale napisze, ze prawdopodobnie najtansza( i solidna) podbitka jest w Stroniu Ślaskim., podaje namiar 074 8141466. My wlasnie tam zamawialismy z polecenia naszego superciesli. :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...