Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam,

 

Czytalem tu kilka dobrych opini na temat firmy :

 

Dachsystem sp. z o.o.

54-127 Wrocław

ul. Kosmonautów 2

(Glinianki)

 

U mnie tez bylo calkiem przyjemnie. Lecz pomimo ze dachowki zamowilem i zaliczkowalem juz na wiosne, i caly czas dostawalem zapewnienia ze juz sa na placu, gdy mialy przyjechac na moja budowe, okazalo sie ze ich nie ma, poniewaz sprzedali je komus innemu.

 

W szczegolach opisuje to tutaj :

http://forum.muratordom.pl/dachsystem-sp-z-o-o-wroclaw-ul-kosmonautow-2-glinianki,t114720.htm

 

Mysle ze to paskudna praktyka. Ale mam nadzieje za jakos sprytnie z tego wybrna. Na pewno dopisze ciag dalszy.

 

pozdrawiam

saper

 

Dopisane 15.10.2007

Wlasnie rozmawialem tel. z Panem Karolem. Dachowka podobno wlasnie rozpakowuje sie na ich placu, i jutro ma pojechac na moja budowe. Oby.

 

Dopisane 16.10.2007

Dekarz poinformowal mnie ze dachowka dotarla na budowe. Wprawdzie jeszcze nie cala, ale tak bylismy umowieni. Czyli jednak skonczylo sie na zbednym stresie. Firma Dachsystem dotrzymala tym razem slowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Czytalem tu kilka dobrych opini na temat firmy :

 

Dachsystem sp. z o.o.

54-127 Wrocław

ul. Kosmonautów 2

(Glinianki)

 

U mnie tez bylo calkiem przyjemnie. Lecz pomimo ze dachowki zamowilem i zaliczkowalem juz na wiosne, i caly czas dostawalem zapewnienia ze juz sa na placu, gdy mialy przyjechac na moja budowe, okazalo sie ze ich nie ma, poniewaz sprzedali je komus innemu.

 

W szczegolach opisuje to tutaj :

http://forum.muratordom.pl/dachsystem-sp-z-o-o-wroclaw-ul-kosmonautow-2-glinianki,t114720.htm

 

Mysle ze to paskudna praktyka. Ale mam nadzieje za jakos sprytnie z tego wybrna. Na pewno dopisze ciag dalszy.

 

pozdrawiam

saper

 

No mój Drogi - to co ja mam do powiedzenia na temat firmy Dach System to będzie powieść z elementami komedii i czasem horroru. Ale opowiem to jak skończę z nimi współpracę. Dachówkę mi przywieźli nie tego koloru co zamówiłem i mam poślizg w budowie jeden miesiąć. Resztę kwiatków opiszę w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, chłopaki szczerze współczuję...

 

ja brałam dachówkę z Irysowej i tam Pani Małgosia wręcz cisnęła żebym wzięła inny wzór bo producent nie daje żadnej gwarancji na to, że "s-ka" za miesiąc będzie a jak to powiedziała "jak by ona wyglądała gdyby się nie wywiązali". Widać Panowie na gliniankach nie mają takich oporów. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja chciałbym co do dachówki pochwalić hurtownię Tadej, jest to sieć hurtowni

w woj. opolskim, ja kupowałem dachówkę ceramiczną-Nibra wTadej w Brzegu, mieli najtaniej i naprawdę jest dobrej jakości, transport oczywiście był gratis, z tym ne ma problemów, bo jezdza do Betardu po stropy.

 

pzdr

Bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem w trakcie tynkow cementowo-wapiennych i w zwiazku z tym mam pare pytań:

 

1. na rogach scian przeswitują metalowe narozniki, w sumie przecież na to przyjdzie ościeżnica - dobrze myślę - czy kazać zatynkować?

 

2. Tynk odrobine obsypuję sie (piasek) - czy mleko wapienne załatwi sprawę? Czy jednak trzeba bedzie później przeszpachlowac?

 

I najważniesze pytanie: gdzie jest stara gwardia - kulka, dabell, halszka, scur?Czy ktoś pozwolił im odejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak wymieniacie lepsze i gorsze miejsca zakupu materiałów budowlanych

to ja przestrzegam wszystkich przed BUDINPOLEM w Psarach. Niekompetentny kierownik u którego czekałam miesiąc na wycene dachówki i się nie doczekałam.

W zeszłym tygodniu sprzedali mój materiał na ściany wewnętrzne, za który zapłaciałam -była wystawiona faktura proforma. :evil: i dowiedziałm się o tym kiedy zadzwoniłam umówić się co do terminu dostarczenia. Także polecam szerokim łukiem omijać to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest stara gwardia - kulka, dabell, halszka, scur?Czy ktoś pozwolił im odejść?

 

Natalio

podczytuję, ale nie mam czasu na pisanie. Budowa mnie wykończyła, mam dość, mimo pozytywnych relacji z wykonawcami. W dodatku dużo intensywnej pracy i dzieci...

 

Na budowie byłam ostatnio po dwóch tygodniach nieobecności. Na szczęście chodziło o odbiór wykonanego parkietu - jest BOSSKI :-). Niestety nie wzięłam aparatu a od razu zabezpieczaliśmy podłogę tekturą falistą.

 

Jeszcze raz polecam naszego miastrza parkietu Grzegorza Kaczmarka. Po prostu zostawiam fachowca bez jakiegokolwiek nadzoru i mam perfekcyjnie wykonaną pracę w takim dokładnie teminie jak było umówione.

 

Jeżeli chodzi o Twoje pytanie o tynki, to tam gdzie przyjdzie ościeżnica to nie ma znaczenia, a tam gdzie będzie kant pokryje to farba.

Nie mam doświadczenia w tynkach cem-wap, więc nie wiem czy może się obsypywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak wymieniacie lepsze i gorsze miejsca zakupu materiałów budowlanych

to ja przestrzegam wszystkich przed BUDINPOLEM w Psarach. Niekompetentny kierownik u którego czekałam miesiąc na wycene dachówki i się nie doczekałam.

W zeszłym tygodniu sprzedali mój materiał na ściany wewnętrzne, za który zapłaciałam -była wystawiona faktura proforma. :evil: i dowiedziałm się o tym kiedy zadzwoniłam umówić się co do terminu dostarczenia. Także polecam szerokim łukiem omijać to miejsce.

 

Oooo tez mama niemile doswiadczenie z tym mioejscem, chcialam plytki klinkierowe i pan mnie dlugo zwodzil, az sie w koncu okazalo ze ich nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilkę był temat budowy ścian zewnętrznych z szerokiej cegły tzn: zamiast ściany 36 + ocieplenie, ściana 44 lub 50 bez ocieplenie. Ktoś trafnie zwrócił uwagę, że jeżeli murarze podejdą do tego tematu olewatorsko to może zaistnieć problem mostków powietrznych i w tedy i tak trzeba będzie ocieplać ten gruby mur.

W związku z tym mam pytanie kto lub jaka instytucja jest w stanie ocenić czy mury budowane na szerokość 44 lub 50 zostały poprawnie wybudowane to znaczy bez tzw. mostków powietrznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogela

 

zlecanie takiej kontroli nie ma chyba sensu. Taki organ kontrolny musiałby sprawdzać warstwa po warstwie, czyli siedzieć na budowie cały czas. Możesz to robić ty, jeśli masz możliwość. W innym wypadku poprawienie źle wymurowanej ściany oznacza jej rozebranie, zniszczenie materiału, stratę czasu, i najprawdopodobniej ucieczkę ekipy z placu boju. Na sądy i komornika nie ma raczej co liczyć w naszym pięknym kraju, nawet jeśli będziesz mieć rację.

 

Ja się wpakowałam w ścianę jednowarstwową, bo bardzo chciałam wierzyć, że będzie OK. Niestety nie jest :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

My prawie wszystkie materialy ( pustaki, dachowka itp.) na budowe zamawialismy we Wroclawiu w Rabbkarcherze na ul. Avicenny. Super obsluga.....polecam.

 

Za robocizne wiezby placilismy 32,50 zl za m2 ( ale takiego ciesle moge polecic kazdemu, super fachowiec ) natomiast za ulozenie dachowki, orynnowanie jestesmy z dekarzem umowieni na 55 zl za m2 . Dachu mamy 250 m2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck Fuck

 

znow sie wsyztko przesuwa z tym dachem, juz nie mamy sil...

i mi i mezowi puszczaja nerwy, co odbija sie na naszych relacjach...

 

Znalazlam ludzi ktorzy zdecydowani sa wejsc za 3 tygodnie cena za pokrycie i wiezbe 85zł /m dachu mam 216m

 

Ile wy placiliscie za dach, czy to jest duzo?

JA za swój dach płacę 87 zł/m2 z więźbą,niech ich szlak weźmie a umawiałam się w marcu na 60 zł za m2 a niektórzy to już wołają 130 zł a jak nie pasuje to szukaj dalej,tak potrafią odpowiadać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck Fuck

 

znow sie wsyztko przesuwa z tym dachem, juz nie mamy sil...

i mi i mezowi puszczaja nerwy, co odbija sie na naszych relacjach...

 

Znalazlam ludzi ktorzy zdecydowani sa wejsc za 3 tygodnie cena za pokrycie i wiezbe 85zł /m dachu mam 216m

 

Ile wy placiliscie za dach, czy to jest duzo?

JA za swój dach płacę 87 zł/m2 z więźbą,niech ich szlak weźmie a umawiałam się w marcu na 60 zł za m2 a niektórzy to już wołają 130 zł a jak nie pasuje to szukaj dalej,tak potrafią odpowiadać :evil:

 

To jest jakaś paranuja....

szukam dalej jeszcze, już nawet nie chodzi mi o cenę bo moze byc te 85, ale terminy!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...