Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Parkte - nie stresuj się zbytnio - niektórzy mają jeszcze gorzej.

 

U mnie od Czerwca praktycznie nic się nie działo - najpierw załatwianie kredytu trwało 3.5 miesiąca od Maja do Sierpnia, potem na drewno czekałem 4 tygodnie, następnie na pierwszą ekipę do dachu 2 tygodnie, po czym uciekli do UK, na drugą ekipę kolejny tydzień, po czym przestali odbierać telefon, a gdy dzwoniłem z innego facet stwierdzał, że "jutro przyjedzie" i tak przez kolejne 3 dni (trzeciego powiedział, że już jedzie i za 10 minut będzie, i oczywiście nie przyjechał oraz przestał odbierać kolejny numer - zadzwoniłem po 2 godzinach od znajomego i dostał taką wiąchę, że się rozłączył).

 

Aktualnie jest nowa ekipa i po kolejnym tygodniu czekania dzisiaj zaczęli - jestem dobrej myśli, bo mam umowę, a facet wygląda na solidnego i poważnego.

 

Budowanie w dzisiejszych czasach uczy cierpliwości, więc nie łam się gdy termin się przesunie o tydzień, czy miesiąc - wykorzystaj ten czas na przemyślenie każdej rzeczy w nowym domu - ja np. jeszcze miesiąc temu nawet nie myślałem o zmiękczaczu, filtrach, instalacji do TV itp., a to wszystko trzeba znaleźć i kupić wcześniej, żeby nie zapomnieć i potem nie dokładać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

JA za swój dach płacę 87 zł/m2 z więźbą,niech ich szlak weźmie a umawiałam się w marcu na 60 zł za m2 a niektórzy to już wołają 130 zł a jak nie pasuje to szukaj dalej,tak potrafią odpowiadać :evil:

 

Typowe odzywki cwaniaków giełdowych - kiedyś tacy handlowali autami, bo na nich można było ludzi naciągnąć na kasę, teraz robią dachy.

Do mnie takie teksty rzucał szef pierwszej ekipy, który wycenił mi pracę na 75 zł/m2, gdzie normalna cena rynkowa to 50zł/m2 !!!

 

Uważajcie, bo na tym etapie budowy jest najwięcej cwaniaków i naciągaczy, a prawdziwych fachowców naprawdę niełatwo znaleźć.

 

Jakiś czas temu zmieniłem sposób szukania ekipy do dachu i dałem ogłoszenie w autogiełdzie:

 

http://www.autogielda.pl/praca_zlece_wykonanie,zlece_wykonanie_dachu,31609772.html?miejscowosc=jelcz&tbi=on&tbg=on

 

Ale uważajcie, bo na 3 ekipy, które przyjechały 2 to byli cwaniacy co dało się wyczuć od razu, a z trzeciej facet przestał odbierać telefon :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I najważniesze pytanie: gdzie jest stara gwardia - kulka, dabell, halszka, scur?Czy ktoś pozwolił im odejść?

 

Jestem, kochani, jestem. :oops: :oops: :oops:

 

Codziennie Was czytam i martwię się Waszymi problemami (dachy Parkte i Suspenser)) i cieszę sie Waszymi sukcesami. (piękny parkiet Dabell, przeprowadzka Kulki, Smiejus i Halszki, dach Secama i Anjamen).

Tylko wierzcie mi, że nie starcza mi czasu na pisanie. Jakoś mam teraz więcej obowiązków a po południu to już d....a, bo wciąż nie mam internetu w domu. A nawet jakbym miała to po południu głównie robię jako kierowca wożąc moje dzieci na zajęcia dodatkowe. A jak wracam to rozwożę ziemię po działce lub wrzucam piach do tarasu lub... zawsze się coś znajdzie. POtem to juz nie żyję i nawet nie wiem kiedy zasypiam.

 

Odpowiadając za moją koleżanki Kulkę, to chyba też "nie wie ja sie nazywa" bo od ponad miesiąca wybiera sie do mnie i nie może podjechać.

Koszmar po prostu w tych czasach z tym czasem.

I tym optymistycznym akcentem kończę tę soczystą wypowiedź i obiecuję , że postaram się pisać częściej.

Całuski dla Was wszystkich.

http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/d010.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie brak czasu, doba powinna miec min 30h ;)

 

W tym tygodniu zrobię fotki klinkieru, bo mam fantastycznego człowieka do słupków klinkierowych fachowiec w kazdym calu, szybko i sprawnie działa, nie trzeba sie prosić i wydzwaniać.

 

Czy ktoś może z grupy drzwiowej dostal jakis sygnal co z drzwiami czy cos juz wiadomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Anjamen.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Mamy pewien dylemat i prosiłabym o opinie.

Po pierwsze, zastanawiamy się z czego budować. I coraz bardziej przekonujemy się do Porothermu 50 bez ocieplenia. Nie jesteśmy jednak do końca pewni czy to dobry pomysł i wciąż czytamy literaturę fachową. Ponadto cena również gra rolę, więc wszystko jeszcze może się zmienić.

 

Jednak mamy jeszcze jeden problem. Otóż, w projekcie zalecany jest Ytong 36,5 plus ocieplenie. Czy zmieniając materiał architekt adaptujący bądź kierownik budowy powinni przeliczyć wszystko od początku? Zupełnie nie wiem jak to jest, więc z góry przepraszam jeśli pytanie wyda Wam się naiwne :oops:

 

Witaj ja jestem super zadowolona z wyboru Silki... w lecie trzyma chlod przyjemny a teraz... mimo przymro zków w nocy temperatura w ogole nie spada (nie grzejemy jeszcze) faktem jestem ze dodatkowo zdecydowalismy sie na 20Cm ocieplenia sciany (silke mamy 18stkę ) i 28 cm wełny w dachu))) to byl strzał w 10tkę)

 

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Anjamen.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Mamy pewien dylemat i prosiłabym o opinie.

Po pierwsze, zastanawiamy się z czego budować. I coraz bardziej przekonujemy się do Porothermu 50 bez ocieplenia. Nie jesteśmy jednak do końca pewni czy to dobry pomysł i wciąż czytamy literaturę fachową. Ponadto cena również gra rolę, więc wszystko jeszcze może się zmienić.

 

Jednak mamy jeszcze jeden problem. Otóż, w projekcie zalecany jest Ytong 36,5 plus ocieplenie. Czy zmieniając materiał architekt adaptujący bądź kierownik budowy powinni przeliczyć wszystko od początku? Zupełnie nie wiem jak to jest, więc z góry przepraszam jeśli pytanie wyda Wam się naiwne :oops:

 

Witaj ja jestem super zadowolona z wyboru Silki... w lecie trzyma chlod przyjemny a teraz... mimo przymro zków w nocy temperatura w ogole nie spada (nie grzejemy jeszcze) faktem jestem ze dodatkowo zdecydowalismy sie na 20Cm ocieplenia sciany (silke mamy 18stkę ) i 28 cm wełny w dachu))) to byl strzał w 10tkę)

 

pozdrawiam flowercia

 

Potwierdzam wszystko co powiedziała Flowercia.

Mam silikaty Teodory 24 cm, do tego 15 cm styro jako ocieplenie ściany i chyba 25 cm wełny na poddaszu.

W lecie przyjemny chłodek, teraz ciepło. Przepalamy lekko w kominku ale bardziej z przyjemności niż rzeczywistej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budowniczowie którejśtam RP !!!

 

Tak długo mnie nie było na forum, że poddałem się z czytaniem zaległości forumowych bo to kilkadziesiąt stron.

 

Wniosek o PnB tuż tuż, mam już przedmiar i zaczynam rozsyłać zapytania na SSZ.

 

Jeśli macie ekipę, która może się tym zająć kompleksowo, to proszę o namiar.

 

A jeśli macie kogoś, kto Waszym zdaniem może fachowo wykonać jakiś zamknięty etap to również dajcie namiar - może jednak będziemy robić różnymi ekipami.

 

Chcemy budować z Ytonga 37,5 (czeski), choć Wasze opinie nt. ścian warstwowych np. silikat dały mi do myślenia.

 

Pani Koala cieszę się, że Wasza przygoda dachowa zakończyła się w końcu - szkoda, że nie mogłem pomóc.

 

kulka i.w. gratulacje

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Vento przyjechali mi wczoraj montować kominek.... bez rur :evil: Przecież mogą przyjechać dzisiaj. A że ja pracuję i nie mam czasu zbytnio dzień w dzień czekać na nich, to ich bardzo zdziwiło :evil: :evil: :evil:

Pani Koala - wcale nie jestem zdziwiona. I wynika to z doświadczenia :evil: .

 

Niestety ale i ja chyba dołączę do grona ludzi, którzy mają problemy wynikający ze współpracy z Vento. :evil: :evil: :evil: :evil:

Jeszcze nic nie mówię, ale wczoraj zgłosiłam reklamację i zobaczymy jak się Panowie wywiążą.

 

Na pewno Wam napiszę czy firma ma twarz i potrafi szanować klienta nie tylko przed zleceniem ale także, kiedy są problemy już po zakończeniu prac (czytaj: całościowym zapłaceniu). :roll: :roll: :roll:

 

Musimy się trzymać bo nas fachowcy wyrolują (przecież to oni są mistrzami tematu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Nie było mnie dłogo na forum, bo miałam problem z zalogowaniem.

danad1 to dalszy ciag danad.

Probowałam aktywować swoje konto danad, ale bez skutki. Pisałam kilkakrotnie do administratora, ale nie odpisywał. Nie wiem dlaczego zostałam zablokowana.

Dzieki kedob za radę, tak jak napisałes zmieniłam login i jestem.

Do problemów z budowlańcami doszło jeszcze brak możliwości skontaktowania się z Wami.

 

A co do budowy to wreszcie od kwietnia do połowy pażdzienika udało się wylać strop i jesteśmy przed następnym etapem -teraz dach.

Musieliśmy oczywiście zmienić ekipę, bo pierwsz budowała tydzien a potem miesiąc płtora odpoczywała od nas. Ale staramy się być dobrej myśli, że do zimy dach będzie.

Liczę rowniez na to ,że tym razem administrator mnie nie zablokuje, albo chociaz powie co robię zle że blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danad1- witam z powrotem. I proszę admina o nieycinanie nam danad1 :D

 

kedob

 

Gdzie najtaniej to nie wiem, ale mogę podać ceny z Castoramy Bielany

 

OSB 2500x1250x12- 61,87

OSB 2500x1250x18- 100,00

OSB 2500x1250x22- 110

 

1szt=3,125m2

 

Ja podłogę na stryszku robię z dech szalunkowych, których mi dość dużo w dobrym stanie zostało. Płytą OSB 12 z kolei mam zamiar wyłożyć sufit pod tym stryszkiem (na to g-k bez stelaża). Zabiegiem tym mam nadzieję dodatkowo usztywnić konstrukcję więźby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my jestesmy po montazu bramu Normstahl z Bingo i okien od p. Sitaka.

Wrażenia:

 

Obie ekipy pracowaly rownoczesnie bez nadzoru. Wskazowki co do poziomow i inne byly uzgadniane z ekipami telefonicznie.

 

Czas pracy: od 10-17

 

Wrazenia:

Bingo - bez zastrzezen. Solidnie i terminowo. Polecam.

 

p. Sitak: Montazysci rewalacyjni. Okna bez nawet malego uszkodzenia, wszystkie zamontowane idealnie w poziomie i pionie. Dodatkowo zamontowali drzwi techniczne. Ekipa montazystow nawet przedzwonila po zaplacie, ze otrzymali o 100zl za duzo!!!

 

Maly minus dla firmy:

1. Mialy byc w niektorych oknach rolety na silnik a zostaly zamontowane reczne - bedzie poprawka.

2. Kapinosy w oknach tarasowych byly niesymetrycznie sciete po bokach

3. zabraklo 2 szprosow drwenianych - przyjada na doklejenie

 

Poza tym okna perfekcyjnie wykonane i goraco polecam firme Sitak - okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA za swój dach płacę 87 zł/m2 z więźbą,niech ich szlak weźmie a umawiałam się w marcu na 60 zł za m2 a niektórzy to już wołają 130 zł a jak nie pasuje to szukaj dalej,tak potrafią odpowiadać :evil:

 

Typowe odzywki cwaniaków giełdowych - kiedyś tacy handlowali autami, bo na nich można było ludzi naciągnąć na kasę, teraz robią dachy.

Do mnie takie teksty rzucał szef pierwszej ekipy, który wycenił mi pracę na 75 zł/m2, gdzie normalna cena rynkowa to 50zł/m2 !!!

 

Uważajcie, bo na tym etapie budowy jest najwięcej cwaniaków i naciągaczy, a prawdziwych fachowców naprawdę niełatwo znaleźć.

 

Jakiś czas temu zmieniłem sposób szukania ekipy do dachu i dałem ogłoszenie w autogiełdzie:

 

http://www.autogielda.pl/praca_zlece_wykonanie,zlece_wykonanie_dachu,31609772.html?miejscowosc=jelcz&tbi=on&tbg=on

 

Ale uważajcie, bo na 3 ekipy, które przyjechały 2 to byli cwaniacy co dało się wyczuć od razu, a z trzeciej facet przestał odbierać telefon :evil:

 

To prawda ,że ceny za robociznę dachu powariowały przez ostatnich kilka miesięcy. Ja za swój ( prosty dwuspadowy) płace góralom 60zł na mert + więźba we własnym zakresie.

Ekipa była zaklepana rok temu w czerwcu tego dogadaliśmy cene i tego faktycznie się trzymali. Wiem ,że dzisiaj biorą już od 80zł.Ale takich fachowców widzę po raz pierwszy, dzisiaj byli drugi dzień i mam już jedną stronę dachu przygotowaną pod układanie dachówki, jutro to samo z drugą :-) i do końca tygodnia bedzie dach gotowy :-) A moja ekipa od ścian oczy przeciera ze zdziwienia, że tak można pracowac bo oni od półtora tygodnia wykańczają kominy :evil: i już nerwy mi zaczynają puszczać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Was serdecznie po przerwie ...na imprezy urodzinowo -parapetówkowe...

 

 

Proszę o radę w sprawie zmiękczenia wody ----wiem , że toczyła się tu dyskusja na ten temat -----i parę osób było tuż przed decyzją zakupu .

 

 

Mieszkam od miesiaca ----szkło kabiny mimo powłoki ....Clear coś tam .....

.....w kropy z osadu ---

nowy 2 tygodniowy czajnik ---- biały kamień na dnie -----------------

 

Strach sie bac...przeżyliśmy budowę ----zniszczy nas kamień .....

 

 

pozdrawiam

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...