Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

nam mają stawiać dach pod koniec listopada, za m2 płacimy aż 90 zł z więźbą (budowa w okolicach Sobótki),

 

szukamy teraz drewna na więźbę, czy ktoś może polecić jakiś tartak, który ma dobry materiał w dobrej cenie?

 

 

Ja brałem od nich; http://www.tartak-iskra.com.pl/

super obsługa, cena w maju była ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planowałem zmiękczacz do wody Purewater - wycena z Allegro od tego użytkownika to 2300 zł:

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3888452

 

Instalator ma jednak załatwić namiejscu w dobrej cenie z rabatem gdy będzie robił u mnie instalację, dlatego na razie odpuściłem temat.

 

Co do więźby to najlepsze oferty widziałem tu:

 

http://www.autogielda.pl/nieruchomosci/materialy_budowlane.html?szukaj=wi%EA%BCba&cenaod=&cenado=&miejscowosc=&wojewodztwo=&dataod=&datado=&tbg=on&tbi=on&x=45&y=9

 

niestety nie sprawdziłem żadnego z tych namiarów, bo zamówiłem pod konkretną ekipę we wskazanym przez nich tartaku - miało być po znajomości szybka i tanio, a było jak to w życiu tzn. gorzej i drożej - przy okazji odradzam zamawianie czegokolwiek w tartaku w Wójcicach - cwaniak przy dostawie podniósł cenę na 800 zł/m3 i musiałem walczyć o to, żeby była taka jaką ustalałem przy zamówieniu, czyli 750 zł/m3 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj ja pierwszy przywitam wszystkich gorącą kawką i ciasteczkiem :) smacznego

http://www.slowo.com.pl/zdjecia/16935/kawa_.jpg

http://www.activia.pl/images/Image/przepisy/ciasto_kukurydziane.jpg

 

Dzięki Grzesiu za tą pyszną kawkę.

Właśnie martwiłam się, że nie będę dzisiaj miała czasu zaparzyć.

A tu proszę - suprise. Fajnie, że można zawsze na Ciebia liczyć.

Łyknę szybciutko w przelocie i pędzę dalej a na ciacho wpadnę troszkę później. Nie zjedzcie, proszę, wszystkiego. :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIP HIP HUURRA - dostałem dzisiaj pozwolenie na budowę :D. Z jednej strony się ciesze, ze to za mną, ale miałem nadzieję, że będzie to 1 września a nie 18 października (moja architekt się kłania :evil: )...

 

Pytanie zatem CO ROBIĆ? Pozwolenie uprawomocni się za 14 dni, później chyba jeszcze 7 dni dla nadzoru budowlanego (tak jest?). Czyli robi się 5-7 listopad. Chyba, ze dochodza jeszcze inne opóźnienia/formalności?

 

Czy jest sens zaczynać wtedy cokolwiek? Nie będzie za późno? Czy ewentualne minusowe temperatury w nocy nie będą miały złego skutku dla fundamentów (bo więcej to raczej na 100% się nie uda zrobic)? Gdyby to był październik, to nawet bym się nie wahał, ale w listopadzie?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynałam w listopadzie zeszłego roku ale zima była jaka była i cały czas coś się działo

 

mnie za to wkurzają ociepleniowcy - ocieplają mój domek już ze 3 tygodnie :evil: :evil: :evil: :evil: przy czym od 2 nie widzę postępów :evil: :evil: na szczęście dostali tylko zaliczkę i to co zrobili to jest nawet wiecej warte ale nei dam ani grosza więcej. Od 2 tygodni maja wkopać ocieplenie w ziemię (nasz domek jest bardzo nisko posadzony, podłoga jest niewiele wyżej niż grunt) i jakoś im to opronie idzie, nawet na pogodę nie mogą zwalać ;) bo akurat dopisuje. Nie żebym sie bardzo spieszyła, bo strukturę i tak kładziemy dopiero na wiosne ale ileż można, tym bardziej, ze to przecież połówka bliźniaka :evil: :evil: :evil: czyli jakby mniej tych ścian, nie?

 

elektrycy kończą w przyszły wtorek, robi u mnie firma delta, jakaś odnoga ochroniarskiej delty, 40 PLN za punkt sobie liczą, pełen profesjonalizm w podejścieu do kleinta, polecam na razie, jak skończą to moze też polecę wykonanie. Pracują w każdym razie uczciwie :D

 

w sobotę przyjeżdża pan od szamba, wylewkarz oraz pan od drzwi zewnętrznych, szacujemy, ze do połowy grudnia bedzie ogrzwanie tudziez wylewki i niech sobie schną przez zimę

 

my mamy silkę +styro 12, zobaczymy jak pójdzie z ciepełkiem, tym bardziej, ze za ścianą mamy sasiadów, którzy tez trochę nas grzeją

 

a'propos grzejników - gdzie kupowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147

 

GRATULACJE!

 

Qrcze, zima ma być sroga. Z dobrą ekipą zrobisz fundament w tydzień, więc jak nie masz zamiaru robić więcej, to po co to ma stać?

 

 

Dzięki :wink: .

 

Ogólnie chciałbym zrobić jak najwięcej i ile się da w tym roku, ale pytanie na ile pozwoli pogoda (bo może być tak, że tylko fundament).

 

Waham się, bo słyszałem, że dobrze jest zrobić fundament przed zimą, bo po pierwsze trochę osiądze to wszystko juz, a po drugie na wiosnę ziemia może szybko nie puścić i ciężko będzie wejść z pracami ziemnymi. Poza tym gdyby pogoda dopisała mógłbym zacząć iść ze ścianami/dachem...

 

Sam nie wiem co robić. Jedne prognozy mówią o ciełej zimie, a drugie wręcz przeciwnie o długiej i mroźnej :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynałam w listopadzie zeszłego roku ale zima była jaka była i cały czas coś się działo

 

mnie za to wkurzają ociepleniowcy - ocieplają mój domek już ze 3 tygodnie :evil: :evil: :evil: :evil: przy czym od 2 nie widzę postępów :evil: :evil: na szczęście dostali tylko zaliczkę i to co zrobili to jest nawet wiecej warte ale nei dam ani grosza więcej. Od 2 tygodni maja wkopać ocieplenie w ziemię (nasz domek jest bardzo nisko posadzony, podłoga jest niewiele wyżej niż grunt) i jakoś im to opronie idzie, nawet na pogodę nie mogą zwalać ;) bo akurat dopisuje. Nie żebym sie bardzo spieszyła, bo strukturę i tak kładziemy dopiero na wiosne ale ileż można, tym bardziej, ze to przecież połówka bliźniaka :evil: :evil: :evil: czyli jakby mniej tych ścian, nie?

 

 

a'propos grzejników - gdzie kupowaliście?

 

u mnie dwa tygodnie to trwało ocieplenie razem z tynkiem strukturalnym (nawet były ze dwa/trzy dni przerwy) całego domu i garażu w upalne dni, gdzie robotnicy schodzili z budowy koło południa, ale zaczynali o 4 -6 rano, razem z posprzątaniem po sobie

 

ja grzejniki kupowałam w Damkonie w Trzebnicy, ale siedzibę mają we Wrocławiu na ulicy Galla Anonima (w bok od mostu warszawskiego)

nawet widziałam ostatnio reklamę wyprzedaż grzejników 50%, tylko nie wiem jakich :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mnie wesprzeć kontaktem do instalatora mającego doświadczenie w montażu i doborze kotłów na ekogroszek ?

 

Nie chcę dzwonić na chybił trafił z listy Misiów, bo nie wiem jakimi typami kotłów poszczególni mistrzowie się zajmują.

 

Na razie chodzi o konsultację w lokalizacji kotła w kotłowni o dość problematycznym kształcie.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u mnie dwa tygodnie to trwało ocieplenie razem z tynkiem strukturalnym (nawet były ze dwa/trzy dni przerwy) całego domu i garażu w upalne dni, gdzie robotnicy schodzili z budowy koło południa, ale zaczynali o 4 -6 rano, razem z posprzątaniem po sobie

 

ja grzejniki kupowałam w Damkonie w Trzebnicy, ale siedzibę mają we Wrocławiu na ulicy Galla Anonima (w bok od mostu warszawskiego)

nawet widziałam ostatnio reklamę wyprzedaż grzejników 50%, tylko nie wiem jakich :-?

 

taaak, wiedziałam, że tempo jest podejrzane....... :evil: :evil: :evil:

 

a czemu tam kupowałaś? mieli fajne ceny?, bo nie mam jakoś wymagań co do designu specjalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scur - Agnieszko, ja ten namiar mam spisany właśnie z forum. Balustrady, pan Jedynak (Zmigrod) tel. 071-385-35-84.

 

Trabi-wrc ja wpisałam jednego murarza na liste misiów, lecz on nie robił u mnie, tylko budował w mojej wsi. To była wzorowa budowa - czysto,dokładnie i najwazniejsze szybko. Gdybym jeszcze raz zaczynałabym od nowa - to właśnie jego bym wzięła. Robi co jest ważne - łącznie z dachem itd. Jarosław Smardz - 608-140-360.

As24 - ciesze sie że jesteś zadowolony, ja bede miała okna od Sitaka za 2 tygodnie, w tej chwili kończą robić mi tynki - cementowo-wapienne. Trochę się obsypują nie wiem dlaczego - nikt nie kładł tynkow cementowo-wapiennych?

 

Jakie teraz ceny wylewek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIP HIP HUURRA - dostałem dzisiaj pozwolenie na budowę :D. Z jednej strony się ciesze, ze to za mną, ale miałem nadzieję, że będzie to 1 września a nie 18 października (moja architekt się kłania :evil: )...

 

Pytanie zatem CO ROBIĆ? Pozwolenie uprawomocni się za 14 dni, później chyba jeszcze 7 dni dla nadzoru budowlanego (tak jest?). Czyli robi się 5-7 listopad. Chyba, ze dochodza jeszcze inne opóźnienia/formalności?

 

Czy jest sens zaczynać wtedy cokolwiek? Nie będzie za późno? Czy ewentualne minusowe temperatury w nocy nie będą miały złego skutku dla fundamentów (bo więcej to raczej na 100% się nie uda zrobic)? Gdyby to był październik, to nawet bym się nie wahał, ale w listopadzie?

 

Pzdr,

TS

 

witaj,

gratuluje serdecznie - teraz to juz z górki :lol: :lol: :lol:

nie wiem jaki jest u was poziom wod gruntowych

u nas - na poludniu Wrocka, woda jest b. wysoko i na wiosne zaczynac można dopiero w maju :o

jak ściagneliśmy humus pod koniec marca to zrobilo nam sie ogromne jezioro i stało tak do konca kwietnia :o

gdybysmy przed zima zrobili fundamenty moglibyśmy startowac ze ścianami juz w marcu - a tak wszystko sie mooooocno przesunelo

pytanie jest wiec takie - jak bardzo Ci sie spieszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...