Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witajcie...Wszyscy!

 

Jesteśmy "nowi" i ... kurcze już straciliśmy nadzieję, że przeczytamy wszystkie posty na tym forum:(

Jako, że zaczęliśmy niedawno budowę a nie chcemy być "pasożytami forumowymi":), jeśli ktoś potrzebuje "kosiarza" zarośniętych działek - za grosze, piasek 220zł/15ton-podsypka 270/15ton-do murowania, roboty ziemne i rozładunek,

bloczki z solbetu, niech pisze na priva, chętnie się podzielimy namiarami.

 

Z budowlanym pozdrowieniem;)

 

Renata i Grzesiek

Witajcie e tam nie przejmujcie się i pytajcie kazdy znas był przez pewien czas pasożytem ;;-)

pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnej budowy)))

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj umarłam! Zamierzam zamówić okna w firmie Lakbud. Jako, że u mnie okien dużo i niektóre nietypowe, muszę pogodzić się z dużym wydatkiem. Zdecydowaliśmy sie na profil schuco Jezierskiego. Po negocjacjach stanęło na 26 tyś za całość. Jakoś to przełknęliśmy bo okienka naprawdę super. Cenę wywindowały szprosy ( o ok. 10 %). Po sugestii szefa zrezygnowaliśmy ze szprosów i co się okazuje. Cena została taka sama! Szlag mnie trafił. A najlepsze jest to, że jest kilka okien identycznych i maja różne ceny. Nie wiem co mam o tym myśleć. Przy nas pan starał się sprawdzić o co chodzi i za każdym razem w przykładowym oknie wyskakiwała inna cena. Masakra. O co tu chodzi?

 

Jolu a próbowałaś moze tez dowiadywać się o okna w M&S ja tez mam b. duzo okien a zaplacilam ok 22 tys i to okna z potrójną szybą i szprosami naklejanymi (Mam 3 okna tarasowe, 3 okna 140x140, 3 okna 120x120 i jedno 90x120) Ja jestem b.. z okienek zadowolona Kulka tez ma podobne.

pozdrawiam flowercia

PS W tej cenie byly tez rolety :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...Wszyscy!

 

Jesteśmy "nowi" i ... kurcze już straciliśmy nadzieję, że przeczytamy wszystkie posty na tym forum:(

Jako, że zaczęliśmy niedawno budowę a nie chcemy być "pasożytami forumowymi":), jeśli ktoś potrzebuje "kosiarza" zarośniętych działek - za grosze, piasek 220zł/15ton-podsypka 270/15ton-do murowania, roboty ziemne i rozładunek,

bloczki z solbetu, niech pisze na priva, chętnie się podzielimy namiarami.

 

Z budowlanym pozdrowieniem;)

 

Renata i Grzesiek

 

Witam sąsiadów :wink: ,

 

Mam pytanie o namiar na tego kosiarza. Nie wiecie czy dosponuje może czymś mocnym do orania (bo rozumiem, ze kosi obrotowka za traktorem?)?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich,

Ja się zgodzę, że bez względu na sytuacje, lista misiów jest potrzebna,

a o nieprawidłowościach trzeba pisać-po to jest to forum

 

co do okien, to może się mylę, ale nie można okreslić, nie znajac wymiarów i ilości okien, ze 26 tys. zł to bardzo mało albo bardzo dużo.

u mnie w kliku firmach okiennych, wyceniając te same standardy, różnice były ok. 6 tys. zł.

 

Ja zamówiłem w Poloknie w Ratowicach i na razie jestem zadowolony

i dziekuję za pozytywne opinie, które mnie tam skierowały.

 

A najważniejsze-zwracam się do budujących-czekających na dach, wreszcie po 2,5 miesiącach weszli mi dachowcy!!!I coś sie dzieje, teraz tylko modlę się o "ładną" pogodę, czego Wam tez zyczę

 

bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najważniejsze-zwracam się do budujących-czekających na dach, wreszcie po 2,5 miesiącach weszli mi dachowcy!!!I coś sie dzieje, teraz tylko modlę się o "ładną" pogodę, czego Wam tez zyczę

 

bzyk

 

To super, :D

 

U mnie dachowcy wchodzą z więźbą (mam nadzieję :roll: ) z początkiem listopada, także razem będziemy modlić się o pogodę.

 

a

Zabrakło mi ok. 20 bloczków Ytonga gr.24 lub innego betonu komórkowego.

Może komuś zostało? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu - ja tez mam okna z Ratowic, tak jak bzyk, bardzo zadowolona jestem, na profilach kommerlinga. Miałam tez wycenę z Lakbudu (2 wyceny) , za każdym razem wychodziło inaczej i za każdym razem o około 1.000 więcej niż w Poloknie. W sumie za 10 okien i 2 drzwi tarasowych wyszło coś kole 15 tys. ale to sie tak nei da porównywac jak sama wiesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś niemiło się zrobiło w naszym wątku-takie są moje odczucia.

popatrzę jeszcze trochę i może kiedyś tu wrócę.

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo szczescia w budowach

 

Xeno wełna dogadana?

Jolu 26 tys za okna to jak juz Ci mówiłam mega duzo- ja place za thyssena 5. kom. profil prestige obustonna okleina (też mam wielke okna) 11 tys?

Secamku- Tobie wiele cierpliwości

Daro-pozdrawiam-daj znac kiedy sp[otykamy sie u Ciebie na budowie :wink:

pozdrawiam

 

anjamen nie opuszczaj nas,

zrobilo sie niemilo to prawda , ale to chyba depresja jesienna i nerwy pryskaja po napietym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie!

poszukuję niedrogiej kozy do tymczasowego ogrzewania mojego SSZ. Jeżeli ktoś ma taki piecyk na zbyciu w okolicach Wrocławia to proszę o kontakt na PW. Jak sie dogadamy do co do ceny to podjadę z przyczepką i się nią troskliwie zaopiekuję przez zimę :wink: .

 

Wiem że są w LM i jakiś innych castoramach ale liczę na niższą cenę. A może wiecie gdzie tanio można kupić takie piecyki? w LM widzialem za 175zł + oczywiście jakieś rury dymowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

 

U mnie w sobotę poleciał pierwszy dym z komina, czym dopełniliśmy w naszym przekonaniu budowy NASZEGO DOMU.

 

Jako strażniczka domowego ogniska jedną zapałką i dwiema stronami Wyborczej wznieciłam ogień w naszej Tarnavie

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4e4fe305dc6395c8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mogę was wszystkich zarzniętych, bez dachów, okien, drzwi, a nawet wbitej pierwszej łopaty na kawkę przed kominkiem zaprosić. Tak, tak- serwujemy też już ciepłe napoje :lol:

 

Na zdjęciu tego nie widać, ale w tle rozkosznie mruczy czajnik elektryczny, który od soboty można podłączyć do 3 działających gniazdek... Wprawdzie krzesełka mamy tylko 2, ale za to cały salon, sypialnia, garaż, kuchnia, hol wyłożone są mięciutkim Toproclkiem 18cm. I to w kilku warstwach. Czyli party w stylu rzymskim :lol:

 

Nasza pierwsza kawka (z resztek rozpuszczalnej pozostawionej przez murarzy zaparzona w styro kubkach z McDonalda) nie wyglądała tak spektakularnie, jak te serwowane przez scur i secama, ale to była najpyszniejsza kawka w moim życiu!

 

PS

 

Kubki styro zostały komisyjnie wywalone i mamy już normalne kubki szt5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anjamen

 

Melduję zakończenie akcji wełna. Rozładunek 7 palet poszedł nadzwyczaj sprawnie. Z córką (7 lat) turlałyśmy bele z drogi pod dom, a Pan Koala dzielnie taszczył to do środka. Mała miała ubaw co niemiara. Jak najbardziej polecam MSM.

 

Co do listy misiów, uważam, że jeżeli tylko ktoś by się na jej uzupełnianiu znał, to byłoby super, gdyby ją pociągnął rozwijając też o negatywne opinie. Mogę podesłać na priva wszystkich swoich wykonawców z opinią o nich. Nie wpadło mi do głowy pytać ich, czy sobie tego życzą, czy nie. LISTA MA SŁUŻYĆ NAM, NIE IM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...Wszyscy!

 

Jesteśmy "nowi" i ... kurcze już straciliśmy nadzieję, że przeczytamy wszystkie posty na tym forum:(

Jako, że zaczęliśmy niedawno budowę a nie chcemy być "pasożytami forumowymi":), jeśli ktoś potrzebuje "kosiarza" zarośniętych działek - za grosze, piasek 220zł/15ton-podsypka 270/15ton-do murowania, roboty ziemne i rozładunek,

bloczki z solbetu, niech pisze na priva, chętnie się podzielimy namiarami.

 

Z budowlanym pozdrowieniem;)

 

Renata i Grzesiek

 

Witam sąsiadów :wink: ,

 

Mam pytanie o namiar na tego kosiarza. Nie wiecie czy dosponuje może czymś mocnym do orania (bo rozumiem, ze kosi obrotowka za traktorem?)?

 

Pzdr,

TS

 

Pan Kosiarz ma ciągnik i generalnie jest "farmerem",więc posiada pewnie również inne elementy uzbrojenia...

Namiary podsyłam na priv

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu a próbowałaś moze tez dowidywać się o okna w M&S ja tez mam b. duzo okien a zaplacilam ok 22 tys i to okna z potrójną szybą i szprosami naklejanymi (Mam 3 okna tarasowe, 3 okna 140x140, 3 okna 120x120 i jedno 90x120) Ja jestem b.. z okienek zadowolona Kulka tez ma podobne.

pozdrawiam flowercia

PS W tej cenie byly tez rolety :-)

 

Witam serdecznie.

Odniosę sie w tym poście do poprzednich wypowiedzi na temat okien.

 

My zapłaciliśmy 16 tyś

Okna robi nam firma która znajduje się u Nas w Groblicach.

Sami produkują okna - nie ma znaczenia wielkość - z tego co widziałem

liczą na podstawie pomiarów - ile wyjdzie metrów i wychodzi cena.

Robią z profili z Alu-Plastu - mają pełen sprzęt.

Zdecydowaliśmy się na nich bo:

1. Mamy ich pod nosem (ale jeżdrzą na różne końce wrocławia)

2. Nasi somsiedzi mają już od 1 roku od nich okna i są bardzo zadowoleni.

 

Ludzi egeneralnie idą w jakość a nie ilość.

 

Wydaje się że również nie mamy mało okien

5 x 150x150

2 x 150x90

2 x 180x210

w dodatku wszystko z roletami gdzie 2x z silnikami

oraz 12mb parapetów.

Okna oczywiscie kompletne.

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany inf na Priv.

 

WIECIE:

tak czytam poprzednie posty i powiem tak.

Czytam niektóre ceny za dane prace i jestem zadowolony z cena jakie my daliśmy za dane rzeczy(lub usługi) a czasem jak widzę ile inni dali to mam ochotę iść po sznur i się powiesić - ale tak to już chyba jest.

Poza tym w tych wszystkich cenach trzeba uwzględnić warunki w jakich podejmujemy decyzję o zakupie czegoś: CZAS (lub jego brak), opinia innych (o ile ją znamy), CENA jaką przewidujemy wydać na dany etap, NASZ stan majatkowy i przede wszystkim GUST.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich.

 

Jeśli to nie problem chciałbym prosić o widełki kosztów instalacji:

- hydraulicznycza

- kanalizacyjna

- c.o.

- elektryczna

 

Szukamy jakichś ekip do instalacji i chielibyśmy wiedzieć ile za daną instalacje mozna dać w granicach rozsadku a ile to juz przesada.

 

Ja rozumiem że to wszystko zależy od metraża rodzaju instalacji i wielu wielu innych rzeczy, ale moze jakichś wskazówki:

ile za punkt, ile komu wyszło, itp - JAKIE KOLWIEK informacje.

 

Domek 190m2, raczej gazowe ... chyba tyle

 

Może jakieś ekipy ktoś ma do polecenia, nie koniecznie z listy miśków.

 

Dzięki za każdą informację - każda jest cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich.

 

Jeśli to nie problem chciałbym prosić o widełki kosztów instalacji:

- hydraulicznycza

- kanalizacyjna

- c.o.

- elektryczna

 

Szukamy jakichś ekip do instalacji i chielibyśmy wiedzieć ile za daną instalacje mozna dać w granicach rozsadku a ile to juz przesada.

 

Ja rozumiem że to wszystko zależy od metraża rodzaju instalacji i wielu wielu innych rzeczy, ale moze jakichś wskazówki:

ile za punkt, ile komu wyszło, itp - JAKIE KOLWIEK informacje.

 

Domek 190m2, raczej gazowe ... chyba tyle

 

Może jakieś ekipy ktoś ma do polecenia, nie koniecznie z listy miśków.

 

Dzięki za każdą informację - każda jest cenna.

Poczytaj dzienniki - po prostu pomyszkuj - tak będzie najprościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...