Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

No ja też po poradę praktyczną się zgłoszę- jak usunąć z twarzy pył ceglany :roll: Problem może wydać się wam śmieszny, ale ja dzisiaj po całym dniu skrobania czym się da mojej ściany z cegły rozbiórkowej wyglądam jak Apacz na wojennej ścieżce... Ale warto było :lol:

 

Ja się bardzo cieszę, że jestem już na etapie, że mogę wiele rzeczy zrobić sama, bez łaski fachowców. Pewnie wolniej to będzie szło, ale do wiosny mam kupę czasu! Będę sobie palić w kominku, suszyć ściany i wylewki, skrobać rustikale (robocza nazwa moich rozbiórek) i upychać 7 palet wełny mineralnej gdzie się da!

 

NO I TE PRZERWY NA KAWKĘ PRZED KOMINKIEM... Załamuje mnie tylko, że muszę nauczyć się obsługiwać tyle hałaśliwych urządzeń :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie budujący :)

 

Mam pytanie. Ile płaciliście za adaptację projektu wraz z załatwianiem spraw urzędowych i niewielkimi zmianami w projekcie. Nasza Pani architekt bez zmian życzy sobie 2 ty (załatwia wszystkie sprawy urzędowe), a ze zmianą konstrukcyjną powiedziałą, że będzie więcej (na razie nie określiła ile). Czy to dużo?

 

I za budowę domu. Mam na myśli stan surowy otwarty z więźbą dachową. Rozmawiałam wstępnie z majstrem, który zażył sobie 40 tys za dom 168 m.

 

Ile Wy płaciliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście za adaptację projektu wraz z załatwianiem spraw urzędowych i niewielkimi zmianami w projekcie. Nasza Pani architekt bez zmian życzy sobie 2 ty (załatwia wszystkie sprawy urzędowe), a ze zmianą konstrukcyjną powiedziałą, że będzie więcej (na razie nie określiła ile). Czy to dużo?

 

Chyba normalnie

Ja za to wszystko + zmiany w projekcie (adaptacja) płaciłem 2660 (wakacje 2006)

 

I za budowę domu. Mam na myśli stan surowy otwarty z więźbą dachową. Rozmawiałam wstępnie z majstrem, który zażył sobie 40 tys za dom 168 m.

Ile Wy płaciliście?

185 m powierzchni użytkowej netto - 33000-34000 cena z tamtego roku pewnie już dawno nieaktualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z Was może polecić instalatora, który da sobie radę z ułożeniem podłogówki (120m2) wszytskimi rzeczami związanymi z CO, CWU, wod-kan, etc i PRZEDE WSZYSTKIM skonfiguruje i zgra piec kondensacyjny z kominkiem z płaszczem wodnym?

 

Będę bardzo wdzięczny za namiar na priv :) .

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z Was może polecić instalatora, który da sobie radę z ułożeniem podłogówki (120m2) wszytskimi rzeczami związanymi z CO, CWU, wod-kan, etc i PRZEDE WSZYSTKIM skonfiguruje i zgra piec kondensacyjny z kominkiem z płaszczem wodnym?

 

Będę bardzo wdzięczny za namiar na priv :) .

 

Pzdr,

TS

 

Też szukamy i pytamy o namiary....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budujący :)

 

Mam pytanie. Ile płaciliście za adaptację projektu wraz z załatwianiem spraw urzędowych i niewielkimi zmianami w projekcie. Nasza Pani architekt bez zmian życzy sobie 2 ty (załatwia wszystkie sprawy urzędowe), a ze zmianą konstrukcyjną powiedziałą, że będzie więcej (na razie nie określiła ile). Czy to dużo?

 

I za budowę domu. Mam na myśli stan surowy otwarty z więźbą dachową. Rozmawiałam wstępnie z majstrem, który zażył sobie 40 tys za dom 168 m.

 

Ile Wy płaciliście?

 

Mapki do celów projektowych od geodety - 400 zł - 08.2006

Adaptacja - 600 zł - 09.2006

 

W urzędach groszowe sprawy - ksera itp.

Zmiany w projekcie robiłem sam :)

 

Geodeta za wytyczenie fundamentów - 300 zł - 03.2007

 

Kierbud - 3x500 zł (płatne po każdym etapie).

 

SSO 27 tys. za całość - wiosna 2007

 

Radocha z budowania domu - bezcenna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

As24, z elektryka bedziesz zadowolony. Po tylu "fachowcach" tylko jego wzięłabym jeszcze raz. U mnie 6 listopada bedzie Sitak montował okna. Już się nie moge doczekać.

 

Czy ktoś ostatnio widział w sklepach cement IIkl. Górażdze ?

 

Ja problem z tynkarzami rozwiązałam w prosty sposób - cytuję 'Nie zapłacę za cząstkowo wykonaną prace, lecz za całość" - i juz tynkują mi garaż. :)

 

Xena - który to taki dobry?

 

Secam - tak właśnie będe robić, jak mi radzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzody żołądkowe - gratis :wink:

 

Takich gratisów to ja nie biorę :wink:

 

Jak się na coś wkur... to się nie czaję tylko komuś się wygadam, wyładuję się na czymś fizycznie i jestem znów wesoły, pełen optymizmu i cierpliwości :D

 

Świat jest taki jakim go widzimy, więc lepiej widzieć szklankę do połowy pełną - w końcu nie ma tego złego ... - podczas budowy nie raz mi się to sprawdziło, a jeszcze częściej sprawdza się, że co na szybko to gorzej i drożej :D

 

Pozdrawiam wszystkich budujących - DACIE RADĘ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam - tak właśnie będe robić, jak mi radzisz.

 

Też tak będę robił :)

 

Jak się na coś wkur... to się nie czaję tylko komuś się wygadam, wyładuję się na czymś fizycznie i jestem znów wesoły, pełen optymizmu i cierpliwości :D

 

A jam mnie ktoś wk.... to wysyłam do niego żonę na rozmowę i już :):):) - bardzo skuteczna metoda :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam - tak właśnie będe robić, jak mi radzisz.

 

Też tak będę robił :)

 

Jak się na coś wkur... to się nie czaję tylko komuś się wygadam, wyładuję się na czymś fizycznie i jestem znów wesoły, pełen optymizmu i cierpliwości :D

 

A jam mnie ktoś wk.... to wysyłam do niego żonę na rozmowę i już :):):) - bardzo skuteczna metoda :):):)

 

Gdzie diabeł nie moze tam ....

 

ALE to bardzo dobry recept jest i czasem sam go stosuję :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER jak na razie nie moge wyjść z podziwu jak udało Ci sie zbudowac SSO za 27000zł....

Natalka - namiar podaje na priva

a w ogóle dopadł mnie jakiś jesienno zimowy dołek a Was?

 

Te 27 tys to sama robocizna - mi wyszło trochę taniej, bo stan 0 zrobiłem z teściem i szwagrami, więc za SSO bez dachu dałem 20 tys. + zgrzewka piwa :D

 

Budowlańców znalazłem w miejscowości w której buduję dom, więc im zależało i dali super cenę :)

 

Nie daj się dołkowi - może masz za mało światła - rok temu też mnie dopadało, lecz po lekturze Powerfull Sleep Kacpra M. Postawskiego zastosowałem się do kilku wskazówek i jest super - pierwsza to mocniejsze światło w pokoju (aktualnie mam megażarówkę Polux 55W - odpowiednik 300W - 3000 lm w pokoju 15m2).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER jak na razie nie moge wyjść z podziwu jak udało Ci sie zbudowac SSO za 27000zł....

Natalka - namiar podaje na priva

a w ogóle dopadł mnie jakiś jesienno zimowy dołek a Was?

 

Te 27 tys to sama robocizna - mi wyszło trochę taniej, bo stan 0 zrobiłem z teściem i szwagrami, więc za SSO bez dachu dałem 20 tys. + zgrzewka piwa :D

 

Budowlańców znalazłem w miejscowości w której buduję dom, więc im zależało i dali super cenę :)

 

Nie daj się dołkowi - może masz za mało światła - rok temu też mnie dopadało, lecz po lekturze Powerfull Sleep Kacpra M. Postawskiego zastosowałem się do kilku wskazówek i jest super - pierwsza to mocniejsze światło w pokoju (aktualnie mam megażarówkę Polux 55W - odpowiednik 300W - 3000 lm w pokoju 15m2).

 

Pozdrawiam

 

UFFFF.....

a już myslałam, że na zawał zejdę jak pomyslałam sobie ile nas kosztowała robocizna SSO....

ale u nas wiekszość kosztów to był wlasnie stan "0" no i dach...

pozdrawiam, juz mi lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...