Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dawno mnie nie było i nie mogłam wszystkiego ogarnąć, co wyprodukowaliście :-).

 

Mam pytanie czy ktoś z Was może polecić instalatora, który da sobie radę z ułożeniem podłogówki (120m2) wszytskimi rzeczami związanymi z CO, CWU, wod-kan, etc i PRZEDE WSZYSTKIM skonfiguruje i zgra piec kondensacyjny z kominkiem z płaszczem wodnym?

 

Będę bardzo wdzięczny za namiar na priv :) .

 

Pzdr,

TS

 

Też szukamy i pytamy o namiary....

 

Polecam - jak już pisałam naszego instalatora p. Sławka Szynkę. Dzięki niemu mam kompleksową usługę - wszystkie instalacje łącznie z elektryką. Mam podłogówkę (parter), kaloryfery na górze, piec kondensat Junkersa. Fachowiec konkretny, rzetelny, sam załatwia materiały i daje 7% VAT na fakturkach. Wiem, że kominki wodne też robił. Jest na liście misiów. Wiem, że ma dużo pracy dzięki forum, ale jeszcze mu nie odbiło :-).

Część jego pracy jest na zdjęciach w moim dzienniku.

Można się na mnie powołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich Wrocławiaków! Mam do Was pytanko - czy ktoś zna firmę J&T Projekt z Sycowa? Zajmują się stolarką budowlaną i meblową. Właśnie dostałam od nich bardzo korzystną wycenę na meble kuchenne razem ze sprzętem AGD ( fajny projekt, markowe wyposażenie itp), z tym, że ich realizacje widziałam tylko na zdjęciach i trudno mi na ich podstawie ocenić jak wygląda wykończenie. Oczywiście zanim podpiszę umowę to wybiorę się na wycieczkę do Sycowa ale chciałam ustalić czy warto tam jechać :wink: :D

Czy ma ktoś z Was doświadczenia z tą firmą :D ?

Żeby nie zaśmiecać Waszego wątku proszę o ewentualne odpowiedzi na priv. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady przebrnąć przez 443 strony, aaaaaaaaaaa........

 

Polećcie architekta z Wrocławia do adaptacji projektu i wszelkiej papierologii. Najlepiej niedrogiego :), ale na pewno solidnego. Jak zaczynam czytać co muszę załatwić zanim nabawię się tych wrzodów przy budowaniu, to już mi włosy dęba stają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

claris

 

Nie boj nic, samo pójdzie :lol: Gdzie na forum wyczytałam, że trzeba jedną rzecz dziennie trochę popchnąć i będzie to szło do przodu.

 

Architektem niestety cię nie poratuję. Polecałam go ostatnio paru osobom i okazało się, że on taką drobnicą jak domki już się nie para :-? Ja adaptację robiłam u niego w 2004 roku :-?

 

Pan Koala upchnął dzisiaj u nas pierwszą belę wełny. Tak na próbę, bo walczy z robieniem podłogi na stryszku z desek szalunkowych. Nie jest to upychanie trudne, ale qrcze rzeczywiście pyli :roll:

 

Co robiliście ze ścinkami? Pewnie można je poupychać w różne miejsca, ale póki co jak je przechowywać? W workach foliowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka

 

Miło cię znowu widzieć. Czyżbyście podłączyli się do sieci? Jaki operator i za ile, o ile można wiedzieć? Powoli muszę się tym zająć, bo bez netu w domu leżę :roll:

 

No niestety jeszcze nie podłączyli. Czekamy na Neostrade i czekamy-chociaz maja do wykopania 100 m odcinek..

 

Dzięki za namiary na farby. Jak koty reagują na przeprowadzkę? Można je swobodnie wypuścić?

 

Koty miesiac siedzialy w domu-chcialam, zeby przyzwyczaily sie do miejsca, a teraz je wypuszczam na chwile jak jestem w domu. Wlasniwe zrobilsmy plot wiec bede je normalnie wypuszczac-bo przynajmnie prze psem beda mialy gdzie sie schowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was moze polecić stolarza (może być tez z okolic Wrocławia), który robi meble na zamówienie - szczególnie interesują mnie stolarze, którzy też fornirują meble

 

Mam stolarza, który zrobił nam kuchnię (my akurat nie fornirowaną, ale takie też robi.

 

Jestesmy baaardzo zadowoleni i z jakości i z wyglądu i z ceny. Teraz zrobił nam jeszcze szafę do wiatrolapu, barek i robić będzie większość stolarki do domku.

 

Jak chcesz to mogę podać Ci namiary.

Kuleczko ja tez prosze o namiary no i o zdjęcia bo chyba w Waszej galerii ich nie ma))) pozdrawiam serdecznie flowercia

 

Fotek nie ma i juz raczej skąpo bedzie ich przybywac. Budową mozna sie bylo chwalic przed swiatem, ale juz zamieszkalym naszym prywatnym gniazdkiem-nie mamy zbytnio checi:) Ale zapraszam do nas n a oglaanie kuchni-sasiadko prawie ze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck Fuck

 

znow sie wsyztko przesuwa z tym dachem, juz nie mamy sil...

i mi i mezowi puszczaja nerwy, co odbija sie na naszych relacjach...

 

parkte-budowa to niestety także masa nerwów, stresów i napięc - jak Wy miedzy siebie wpuścicie tez te złe emocje to będzie już tylko i wyłącznie gorzej.

 

Znalazlam ludzi ktorzy zdecydowani sa wejsc za 3 tygodnie cena za pokrycie i wiezbe 85zł /m dachu mam 216m

 

Ile wy placiliscie za dach, czy to jest duzo?

 

My płaciliśmy 60 zł/m2. Mielismy 290 m2 dachu (doś skomplikowany). W tym wszystko (więźba, łaty, kontrłaty, folia, dachówka, okna dachowe, orynnowanie, deska czołowa, obróbka lukarn i suuuper fachowiec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając za moją koleżanki Kulkę, to chyba też "nie wie ja sie nazywa" bo od ponad miesiąca wybiera sie do mnie i nie może podjechać.

Koszmar po prostu w tych czasach z tym czasem.

 

Scur moja kochana ;) Właśnie na naszej działeczce leży 7 pięknych kup ziemi ogrodowej i jak tylko to rozgarniemy i uformujemy teren 9mam nadzieję że stanie sie to w nadchodzącym tygodniu) - to przyjeżdżam !!:))

Będę chciała zrobić jakieś nasadzenia w ogrodzie na jesien:) Np. maliny:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Anjamen.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Mamy pewien dylemat i prosiłabym o opinie.

Po pierwsze, zastanawiamy się z czego budować. I coraz bardziej przekonujemy się do Porothermu 50 bez ocieplenia. Nie jesteśmy jednak do końca pewni czy to dobry pomysł i wciąż czytamy literaturę fachową. Ponadto cena również gra rolę, więc wszystko jeszcze może się zmienić.

 

Jednak mamy jeszcze jeden problem. Otóż, w projekcie zalecany jest Ytong 36,5 plus ocieplenie. Czy zmieniając materiał architekt adaptujący bądź kierownik budowy powinni przeliczyć wszystko od początku? Zupełnie nie wiem jak to jest, więc z góry przepraszam jeśli pytanie wyda Wam się naiwne :oops:

 

Witaj ja jestem super zadowolona z wyboru Silki... w lecie trzyma chlod przyjemny a teraz... mimo przymro zków w nocy temperatura w ogole nie spada (nie grzejemy jeszcze) faktem jestem ze dodatkowo zdecydowalismy sie na 20Cm ocieplenia sciany (silke mamy 18stkę ) i 28 cm wełny w dachu))) to byl strzał w 10tkę)

 

pozdrawiam flowercia

 

Potwierdzam wszystko co powiedziała Flowercia.

Mam silikaty Teodory 24 cm, do tego 15 cm styro jako ocieplenie ściany i chyba 25 cm wełny na poddaszu.

W lecie przyjemny chłodek, teraz ciepło. Przepalamy lekko w kominku ale bardziej z przyjemności niż rzeczywistej potrzeby.

 

I ja potwierdzam:))) Mamy silikaty, Platinum Plus 15 cm (odpowiednik 20 cm zwykłego) a na dachu 20 cm wełny nad sufitem i dodatkowo 25 cm na połaciach dachu od spodu. Baaardzo cieplutko:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Nie było mnie dłogo na forum, bo miałam problem z zalogowaniem.

danad1 to dalszy ciag danad.

Probowałam aktywować swoje konto danad, ale bez skutki. Pisałam kilkakrotnie do administratora, ale nie odpisywał. Nie wiem dlaczego zostałam zablokowana.

 

Może adres mailowy, który podałaś przy rejestracji na muratorze nie działa?

Miałam podobny problem i to było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka - pychotki !!! Mniam...

 

A jeśli już jesteśmy przy temacie stołowym, to właśnie jestem po rozmowie z moim mistrzem świata i okolic w stolarstwie.

 

Ponieważ domawiam u niego różne drobiazgi i nastawiam pozytywnie na wykonanie kolejnych schodów (jedne już mamy w mieszkaniu) podał mi stronę firmy niemieckiej dla której dostarcza wyroby. http://www.masstisch.de i http://www.massbett.de

 

Dla mnie bomba - już z koleżanką małżonką dumamy jaki stół i łóżko wybrać.

 

Jeśli chcecie namiar na mistrza to piszcie na priv - nie sugerujcie się cenami ze strony - to science-fiction dla braci enerdowców.

 

Niestety wizji lokalnej schodów nie mogę zapewnić, bo mieszkanie wynajęliśmy i oszczędzamy na dom ;-)

 

Ponawiam też prośbę o namiary na wykonawców SSZ na wiosnę 2008.

 

Pozdrav

 

po prostu piekne

poprosze o namiar na priva

 

Ja tez poprosiłaym na priva:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś pisał że miał nadzieję na 1-2 tyg adaptację. Sorry, ale adaptacja to kilku fachowców a nie jeden. Nie wiem jak wy funkcjonujecie, może wam się udaje tak zawsze wszystko załatwić żeby było na czas i w ogóle ale w praktyce to bardzo trudne ... Adaptacja 1-2 tyg? nie wiem czy to możliwe...

 

Możliwe. Nam adaptował p. Tyczynski z Czernicy. Zrobił to w niecałe 2 tygodnie (dokładnie 10 dni). W starostwie panie pochwaliły, że super przygotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My płaciliśmy 60 zł/m2. Mielismy 290 m2 dachu (doś skomplikowany). W tym wszystko (więźba, łaty, kontrłaty, folia, dachówka, okna dachowe, orynnowanie, deska czołowa, obróbka lukarn i suuuper fachowiec).

 

niestety Pan Cepin bierze teraz ponoc 130 zł/m2 tak mowil moj fachowiec od wykończeniowki... :-/ a ja jeszcze mialam po 35, kuleczka po 60... tak cena urosła w ciagu... 1,5 roku

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś pisał że miał nadzieję na 1-2 tyg adaptację. Sorry, ale adaptacja to kilku fachowców a nie jeden. Nie wiem jak wy funkcjonujecie, może wam się udaje tak zawsze wszystko załatwić żeby było na czas i w ogóle ale w praktyce to bardzo trudne ... Adaptacja 1-2 tyg? nie wiem czy to możliwe...

 

Możliwe. Nam adaptował p. Tyczynski z Czernicy. Zrobił to w niecałe 2 tygodnie (dokładnie 10 dni). W starostwie panie pochwaliły, że super przygotowane.

 

Z ciekawości - ile mieliście zmian w projekcie? Były jakieś wyliczenia, projekt szamba czy zbiornika z gazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...