Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

no to mam jeszcze pytani eo grzejniki i piece - ogrzewanie gazowe, gaz ziemny, piec planujemy kondensacyjny, awanturra jest o zasobnik - czy ma byc piec dwufunkcyjny czy jednofunkcyjny z zasobnikiem - artykuł w muratorze porpzednim niestety nie dał praktycznych odpoweidzi. Macie jakies przemyślenia na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

zuchu

 

my mamy z zasobnikiem. Głównie po to aby nie uzależniać pracy kotła od tego czy nam ciepła woda potrzebna czy nie. Piec grzeje wodę 2 razy dziennie, poza tym okresem praktycznie nie chodzi bo póki nie mamy ziemnego to dogrzewamy raczej kominkiem a nie kaloryferami.

 

Poza tym (choć nie wiem czy to ma sens) bałam się ze piec nie wydoli ogrzać wody na dwie łazienki na raz. a do zasobnika zdąży dogrzać na 100%.

Wzięliśmy zasobnik 150l. Wystarcza na 2 prysznice, lub 2 wanny wody bez dodatkowego dogrzewania wody w zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam jeszcze pytani eo grzejniki i piece - ogrzewanie gazowe, gaz ziemny, piec planujemy kondensacyjny, awanturra jest o zasobnik - czy ma byc piec dwufunkcyjny czy jednofunkcyjny z zasobnikiem - artykuł w muratorze porpzednim niestety nie dał praktycznych odpoweidzi. Macie jakies przemyślenia na ten temat?

 

U mnie bedzie jednofunkcyjny z zasobnikiem

 

jednofunkcyjny z zas :

- zawsze ciepła woda bez skoków temperatury (szczególnie przy instalacji zwrotnej) - możesz sobie założyć pod prysznicem np baterię z termostatem :)

- można odkręcić wodę małym strumieniem

- niestety droższy i więcej miejsca zajmuje - plątanina rur raczej powinien być w kotłowni (chyba że kupisz bardzo drogi z zabudowanym zasobnikiem)

 

dwufunkcyjny:

- czekasz chwilę na ciepłą wodę

- nie puścisz małego strumienia wody

- tańszy i mało miejsca zajmuje może być np w kuchni czy łazience

 

Pewnie nie rozwiałem Twoich watpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiałeś, rozwiałeś, ja planuje wszystkie baterie z ogranicznikiem strumienia czyli dwufunkcyjny odpada....

Teraz mam taka baterię w łazience i przy szalonej dwulatce sprawdza się rewelacyjnie w przeciwieństwie do baterii wannowej gdzie ogranicznika nie ma i nie raz poleciał wrzątek prawie na małą wścibską łapkę :o

 

a kotłownię mamy osobną na piec, także plątanina nie będzie przeszkadzać

 

 

wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie bedzie jednofunkcyjny z zasobnikiem

 

jednofunkcyjny z zas :

- zawsze ciepła woda bez skoków temperatury (szczególnie przy instalacji zwrotnej) - możesz sobie założyć pod prysznicem np baterię z termostatem :)

- można odkręcić wodę małym strumieniem

- niestety droższy i więcej miejsca zajmuje - plątanina rur raczej powinien być w kotłowni (chyba że kupisz bardzo drogi z zabudowanym zasobnikiem)

 

 

Ja też zdecydowałem się na jednofunkcyjny. I tu pytania - jaką planujecie markę kotła kondensacyjnego i wielkość zasobnika? Jeśli chodzi o pierwszą kwestię to jeden instalator namawia mnie na Juknersa, a drugi na Viesmanna - i bądź tu mądry :( .

 

Jeśli chodzi o zasobnik to na 2 dorosłych i dwoje dzieci proponują mi 300l :o - przeraża mnie trochę wielkość takiego zasobnika. Jeśli miałbym kominek z płaszczem lub solary, to miałoby to jakieś uzasadnienie, ale czy przy zwykłym kominku?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS - ja mam jednofunkcyjny kociołek kondensacyjny Junkersa - Cerapur z zasobnikiem 160l.

Polecam. Piecyk grzał na butli 32 litrowej ponad 6 dni, podnosząc temperaturę o ok. 18 st. a chodziła tylko podłogówka. Czyli bardzo oszczędnie.

Mam dwójkę małych dzieci :-) i nas dwoje. Nasz instalator mówił, że wystarczy 120l, ale w pakiecie z piecem był 160l więc jest :-). Temperatura wody w zasobniku bardzo szybko się uzupełnia - w ciągu kilku, kilkunast minut.

Te 300 litrów to chyba potrzebne by było, gdyby dokładnie w ciągu tych samych 15 minut kąpały się pod prysznicem 2 osoby i jednocześnie napełniana była wanna. Taka sytuacja będzie nieczęsto. Zawsze będzie choć kilka minut przerwy.

Zdjęcie jak wygląda zasobnik i piecyk masz w moim dzienniku.

 

A tak wogóle sąsiedzie :-) - to zapraszam, jeżeli chciałbyś zobaczyć na żywo :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nas namiawiają na Viessmanna i zbiornik 120l ale jest teraz fajna promocja na Vaillanta (czy to sie tak pisze?). i tak sie zastanawiam dlaczego nie Vaillant?

 

podłogówki nie mamy

 

Mnie wyliczali zbiornik coś około 150 l

Co do pieca to mam obecnie podgrzewacz Vaillanta i wszystko jest ok sprawnie działa maja dobry serwis szybko działaja ale są ponoć trochę drodzy (w serwisie)

 

Co do Viessmana sam na początku się zastanawiałem nad nim ale pare osób (niezależnie od siebie) odradzalo mi, słysząłem taką opinię że ponoć są za skaplikowane do domków - świetnie za to nadają się jako piece na duże powierzchnie - szkoły biurowce itp .

 

Są jeszcze podobno dobre Immergas - tak twierdzi mój hydraulik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie bedzie jednofunkcyjny z zasobnikiem

 

jednofunkcyjny z zas :

- zawsze ciepła woda bez skoków temperatury (szczególnie przy instalacji zwrotnej) - możesz sobie założyć pod prysznicem np baterię z termostatem :)

- można odkręcić wodę małym strumieniem

- niestety droższy i więcej miejsca zajmuje - plątanina rur raczej powinien być w kotłowni (chyba że kupisz bardzo drogi z zabudowanym zasobnikiem)

 

 

Ja też zdecydowałem się na jednofunkcyjny. I tu pytania - jaką planujecie markę kotła kondensacyjnego i wielkość zasobnika? Jeśli chodzi o pierwszą kwestię to jeden instalator namawia mnie na Juknersa, a drugi na Viesmanna - i bądź tu mądry :( .

 

Jeśli chodzi o zasobnik to na 2 dorosłych i dwoje dzieci proponują mi 300l :o - przeraża mnie trochę wielkość takiego zasobnika. Jeśli miałbym kominek z płaszczem lub solary, to miałoby to jakieś uzasadnienie, ale czy przy zwykłym kominku?

 

Pzdr,

TS

 

Myslę, ze przy tej liczbie osób, taka wielkośc zasobnika jak u dabell w zupełności wystarczy. Znajomi mieszkają juz dwa lata w 3 osoby, maja zasobnik 150l i są zadowoleni.

Jesli chodzi o piec, tez bedziemy rozglądac sie za jednofunkcyjnym ale nie wiem jeszcze jakiej marki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odwieczny spór o wyższości świąt ;)

Ja wybrałem jednofunkcyjny ze względu na większy komfort i duże odległości ujęć wody od kotła.

 

Ponownie witam Was

Powili poznaję się z nowymi Forumurarzami ;)

 

W niedzielę w celach rozpoznania frontu robót elektrycznych odwiedziłem Secama ( pozdrawiam )

Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem staranności w budowaniu , a jeszcze większym - porządku na budowie.

O sympatyczności Shreka, że nie wspomnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś pisał że miał nadzieję na 1-2 tyg adaptację. Sorry, ale adaptacja to kilku fachowców a nie jeden. Nie wiem jak wy funkcjonujecie, może wam się udaje tak zawsze wszystko załatwić żeby było na czas i w ogóle ale w praktyce to bardzo trudne ... Adaptacja 1-2 tyg? nie wiem czy to możliwe...

 

Możliwe. Nam adaptował p. Tyczynski z Czernicy. Zrobił to w niecałe 2 tygodnie (dokładnie 10 dni). W starostwie panie pochwaliły, że super przygotowane.

 

Z ciekawości - ile mieliście zmian w projekcie? Były jakieś wyliczenia, projekt szamba czy zbiornika z gazem?

 

Zmienialiśmy BK na Silikaty, wywaliliśmy okno, zmienilismy niektóre ściany wewnątrz budynku , a już po zrobieniu projektu zdecydowaliśmy, ze dom postawiliśmy za blisko drogi i chcemy go oddalić i musiał wprowadzać te poprawki. Nie załatwiliśmy tez uzgodnien zjazdu z posesji na drogę gminną. Załatwił to za nas bardzo sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka, sąsiadko, nasze koty pewnie zawrą znajomość.

Moja kotka to taka szara, znak szczególny - brzęcząca obróżka z dzwoneczkiem, w kolorze wścielke żółto-zielono odblaskowym żeby myszy nie łapała - denerwują mnie mysie truchła na tarasie.

 

Aaa to już ją chyba miałam okazję widzieć w trawie;)))

U nas tez już pierwsza mysz została złapana - weszła chyba przez otwarty garaż.

Ale był szał w nocy - mało salonu nie rozwaliły jak we trzy polowanie urządziły na malutka myszkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej nie polecę niestety bo sama poszukuję:(

 

pytani edo Tych, Którzy Mają KOntakty i inne pstryczki -elepstryczki

 

wstęnie wybrałam Legranda sistena Wood czy jkoś tak, czy to jest bardzo drogie i czy to dobry wybór w sensie czy nie przepłacę ? (dodam, ze keirowałam sie jak na razie estetyką....)

 

Legrand i Berker to najwyższa półka i w związku z tym tez ceny wyższe od innych. ale różnice cenowe nie są bardzo duże. np Elda powoli dociąga ceny do Legrand i Berkera.

Kiedy ja kupowałam pan w hurtowni Oninen tłumaczył mi, że pod względem jakości uważa, że lepszy jest Berker od Legranda ale Legrand też bardzo dobry. Jak zamawialiśmy wspólnie w 4 osoby to też wiem, że to było 3 razy Berker i 1 raz Elda.

POdsumowując wybierając Legrand lub Berkera zapłacisz więcej ale to wydatek, który się opłaci.

 

My wzięliśmy Berkera, najprostszy model Kwadrat.1 . Za pstryki, włączniki, gniazda itd do calego domu zapłaciliśmy ok 2000 zł. Szaleństwo designerskie dość podnosiłoby tę sumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej nie polecę niestety bo sama poszukuję:(

 

pytani edo Tych, Którzy Mają KOntakty i inne pstryczki -elepstryczki

 

wstęnie wybrałam Legranda sistena Wood czy jkoś tak, czy to jest bardzo drogie i czy to dobry wybór w sensie czy nie przepłacę ? (dodam, ze keirowałam sie jak na razie estetyką....)

 

Legrand i Berker to najwyższa półka i w związku z tym tez ceny wyższe od innych. ale różnice cenowe nie są bardzo duże. np Elda powoli dociąga ceny do Legrand i Berkera.

Kiedy ja kupowałam pan w hurtowni Oninen tłumaczył mi, że pod względem jakości uważa, że lepszy jest Berker od Legranda ale Legrand też bardzo dobry. Jak zamawialiśmy wspólnie w 4 osoby to też wiem, że to było 3 razy Berker i 1 raz Elda.

POdsumowując wybierając Legrand lub Berkera zapłacisz więcej ale to wydatek, który się opłaci.

 

My wzięliśmy Berkera, najprostszy model Kwadrat.1 . Za pstryki, włączniki, gniazda itd do calego domu zapłaciliśmy ok 2000 zł. Szaleństwo designerskie dość podnosiłoby tę sumę.

Kulko ,Pamiętasz tak mniej więcej ile mieliście pstryczków? Ogólna suma .

Bo ,ja wybrałam Legranda Sistena life(kolor podstawowy) i wyszło mi prawie 4700 z 40 % rabatem.I teraz nie wiem czy te pstryczki są takie drogie ,czy ja przesadziłam z ich ilością.Jestem załamana :-( Mamy ok 120 różnych pstryów- elektryków. A i jeszcze jedno ,czy jestas zadowolona z usług N.En-u.Muszę wybrać dostawce gazu ,a oni wydają się byc OK.Czy rozmawiając z nimi trzeba na coś zwrócic szczególną uwagę ? W przyszłym tygodniu zacztnamy ocieplać poddasze a robić to będzie p.Wojciech Fila.Zdaje się że u Ciebie też oni wykańczali.

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę w celach rozpoznania frontu robót elektrycznych odwiedziłem Secama ( pozdrawiam )

Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem staranności w budowaniu , a jeszcze większym - porządku na budowie.

O sympatyczności Shreka, że nie wspomnę ;)

 

Dzięki za pozdrowienia. Było mi bardzo miło się z Wami spotkać.

Zostaliście prze zemnie napadnięci w nedzielę :) ale co tam, nie ma to jak wyciągnąć kogoś w środku niedzieli w budowlane błocko :)

Ale najważniejsze że domek pokazałem i powymyślałem co bym chciał z pstryczków elektryczków. Teraz czekam na wyrok Twojej wyceny montażowo-elektrycznej 8).

Ale musisz przyznać że takiego pokręconego klienta jak ja to pierwszy raz spotkałeś :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam 120 punktow i zaplacilam 1900zł.

 

O i tu utwierdzasz mnie że pojęcie punkt jest jednak niewymierne :)

Jak ja zacząłem liczyć u siebie "punkty to w połowie parteru wyszło mi 175 ..... i przestałem liczyć :) chyba cosik źle liczyłem te punkty ........

 

A kiedy miałaś robioną instalację bo wszyscy mówią że niby za punkt to teraz ze 40 zeta trzeba dać :wink: A u Ciebie wyszło 15,83 zł :o bardzo mi się podoba takie liczenie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...