Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

a, Fasola, ja to bym liczyła każdy przełącznik i każdą puszkę osobno....

 

no tak, ale jesli w puszce mieści się 7 przełaczników :o

 

fasolko, nie widziałam nigdzie puszek siedmioktornych i ramek tez takich nie widziałam. Największe co widziałam to puszki pięciokrotne

http://www.ospel.com.pl/gfx/produkty/gazela_pnp-5jh.jpg

 

i liczac punkty powinnas liczyć włącznik + to co włącza, lub gniazdo.

 

natomiast 7 punktów spokojnie zmieści się w ramce/puszce czterokrotnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowaliśmy się na osprzet elektryczny firmy TEM CATEZ system MODUL

firma ta ma w swojej ofercie puszki podłuzne (np prostokatne), nie okragłe

daje to możliwość swobodnego doboru elementów w jednej ramce

jak juz pisalam wyzej w jednej (najdłuższej ramce) może znależć się np 7 pojedynczych pstryczków lub 2 gniazdka i 3 pstryczki itp

a wszstko to zajmuje troszkę mniej miejsca niż standardowe puszki

ale o wyborze zadecydowal gównie "DESIGN" pstryczków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS - ja mam jednofunkcyjny kociołek kondensacyjny Junkersa - Cerapur z zasobnikiem 160l.

Polecam. Piecyk grzał na butli 32 litrowej ponad 6 dni, podnosząc temperaturę o ok. 18 st. a chodziła tylko podłogówka. Czyli bardzo oszczędnie.

Mam dwójkę małych dzieci :-) i nas dwoje. Nasz instalator mówił, że wystarczy 120l, ale w pakiecie z piecem był 160l więc jest :-). Temperatura wody w zasobniku bardzo szybko się uzupełnia - w ciągu kilku, kilkunast minut.

Te 300 litrów to chyba potrzebne by było, gdyby dokładnie w ciągu tych samych 15 minut kąpały się pod prysznicem 2 osoby i jednocześnie napełniana była wanna. Taka sytuacja będzie nieczęsto. Zawsze będzie choć kilka minut przerwy.

Zdjęcie jak wygląda zasobnik i piecyk masz w moim dzienniku.

 

A tak wogóle sąsiedzie :-) - to zapraszam, jeżeli chciałbyś zobaczyć na żywo :-).

 

Dzięki - zdjęcia widziałem i kocioł wygląda bardzo solidnie. Zobaczę jeszcze jak wypadnie porównanie cenowe Viesmann-Junkers.

 

Z zaproszenia na pewno w końcu skorzystamy :D (jak tylko bliźniaki pozwolą nam złapać w końcu chwilę oddechu :wink: ) .

 

TS 147 uwazam że zasobnik 300 dla rodziny 2 plus 2 to nieporozumienie.wystarczy 150 l.(chyba że codziennie zuzywacie masę cieplej wody) Owszem 300 l z podwjną wężownica ale jak planujesz solary ,kominek z pł wod.itp Wiech

No właśnie - potwierdzacie tylko moje obiekcje. Czyli skłaniam się ku 150-180l zasobnikowi.

 

Od kominka z płaszczem odwodzą mnie coraz bardziej opinie z forum, że jeśli ma się went.mech z rekuperacją i gaz ziemny z kondensatem a dodatkowo wraca się codziennie po 17 z firmy to jest średnioopłacalne i bardziej sztuka dla sztuki :( .

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez ciagle walczymy z piecem

poczatkowo nastawieni byllismy na Vitodens 333

teraz zastanawiamy się nad Vitodensem 200 z zasobnikiem 200 l

nasz instalator doradza zasobnik 300 l tylko przy kolektorach słonecznych

bez nich nie ma sensu 300 l zasobnik (chyba ze planuje sie kolektory w pozniejszym czasie)

u nas kolektorow raczej nie bedzie, bo od strony pd-zach nie mamy dachu tylko scianę szytową :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze , że sprawa za co płaciłam sie rozwiązała:)

kupowalismy wszyscy berkera z 20% upustem

ja miałam w zestawie jakieś cudawianki głośnikowe i ściemniacz i to podrożyło, ale ogólnie jak robiłam wycenę na legrandzie wyszło drożej.

Mam najwięcej 4 pstryczki na jednej ramce i nie widziałam wersji 7 pstryczkowej.

aha no i moim zdaniem są bardzo fajne, szczególnie jak ktos ma tak jak ja pstryczki na 1m - mnie sie w każdym razie podoba

 

po zimie będziecie Dziewczyny wiedziały czy reku + kominek i kondensat to jest to co tygryski lubia najbardziej, dajcie jak najszybciej znać. Rozumiem, ze dgp nie robiłyście?

 

zasobniki - dla 4 osobowej rodziny 120-150l starczy w zupełności, przeciez każdy piec ma priorytet wody uzytkowej i jakby co to szybciorkiem dogrzewa...ale spokojnie wystarczy...

a z ciekawości czemu rezygnujesz z vitka 333 fasola?

 

ja narazie walcze z gazownią, która uprzjemie mnie informuję, że z jej arkusza kalkulacyjnego wynika, iż dla nich jest nieopłacalne pocigągnięcie słownie 10m rury do mnie, dowiedziałam się również, iż mnie położenie metra rury podobno ma kosztowac 50zł ale gazownię to z 500zł jak nic i to jest niesprawidliwośc społeczna

Dowiedziałam sie równiez od gazowni, że mój pies którego nie mam może ich pogryźć.

Czlowiek się uczy całe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena robót elektrycznych jest uzależniona od wielu czynników i oczekiwań klienta.

Warto o nich pomyśleć już na etapie wylewania ławy fundamentowej.

Bardzo ważna jest staranność robót murarskich, ponieważ zakładając że tynku ma być 1,5 cm, a ściany, lub elementy betonowe są krzywo postawione, tynkarz, będzie się starał to wyrównać nadrzucając grubszą warstwę, a przychodzi po elektryku, który osadzając puszki wystawił je na 1,5 cm od ściany.

Czasem kończy się to wykuwaniem puszki i ponownym osadzaniem.

Inną sprawą jest ilość obwodów i rozległość domu.

Praktycznie Elektra pozwala nam dziś na wykonanie wszystkiego czego zażyczy sobie inwestor.

Uważam, że rzetelnie wycenic roboty el. można dopiero po wizycie na budowie i (oby jednej) rozmowie z inwestorem na temat Jego oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od kominka z płaszczem odwodzą mnie coraz bardziej opinie z forum, że jeśli ma się went.mech z rekuperacją i gaz ziemny z kondensatem a dodatkowo wraca się codziennie po 17 z firmy to jest średnioopłacalne i bardziej sztuka dla sztuki :( .

 

Pzdr,

TS

 

Ja mam kominek z płaszczem i rozpalamy codziennie o 17-18, nie jest prawdą to co piszesz, nie mija się z celem i jest bardzo opłacalne. Po prostu rozpalasz, dom się nagrzewa, grzeje do rana a przez cały dzień trzyma ciepło. Po południu rozpalasz i od nowa. Jest bardzo opłacalne bo np. przez dwa lata zużyliśmy tylko pół zbiornika z gazem - reszta to drewno. Gaz do podgrzewania wody (okazjonalnie w zimie, zawsze w lecie) i do gotowania. Więc się opłaca. Mamy do tego rekuperator z went mechaniczną.

Nie jest to sztuka dla sztuki i sprawdza się już trzeci rok. Jak jest gaz ziemny to może faktycznie, ale przynajmniej mamy zabezpieczenie na wypadek kryzysu polityczno-energetycznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od kominka z płaszczem odwodzą mnie coraz bardziej opinie z forum, że jeśli ma się went.mech z rekuperacją i gaz ziemny z kondensatem a dodatkowo wraca się codziennie po 17 z firmy to jest średnioopłacalne i bardziej sztuka dla sztuki :( .

 

Pzdr,

TS

 

Ja mam kominek z płaszczem i rozpalamy codziennie o 17-18, nie jest prawdą to co piszesz, nie mija się z celem i jest bardzo opłacalne. Po prostu rozpalasz, dom się nagrzewa, grzeje do rana a przez cały dzień trzyma ciepło. Po południu rozpalasz i od nowa. Jest bardzo opłacalne bo np. przez dwa lata zużyliśmy tylko pół zbiornika z gazem - reszta to drewno. Gaz do podgrzewania wody (okazjonalnie w zimie, zawsze w lecie) i do gotowania. Więc się opłaca. Mamy do tego rekuperator z went mechaniczną.

Nie jest to sztuka dla sztuki i sprawdza się już trzeci rok. Jak jest gaz ziemny to może faktycznie, ale przynajmniej mamy zabezpieczenie na wypadek kryzysu polityczno-energetycznego :)

 

Odszedłem od płaszcza wodnego z powodu między innymi posiadania rekuperacji i raczej żadkiego (raz na tydzień) planowenego korzystania z kominka. Jeden z kanałów zasysających mojej went. mech. będzie wpięty w czopuch. I mam efekt - rozpalam i od razy ciepłe świerze powietrze rozchodzi się po domu. Nie wszystkie rekuperatory są zdolne do przyjęcia takiej temperatury. Ja będę miał Nikol :lol: podobno sprawdzona w tak ekstremalnych warunkach. Oszczęność na płaszczu wodnym - około 8tys zł :lol:

Ale decyzja neleży do każdego z nas indywidulanie - mamy przecież inne domy, inne portfele, inne potrzeby i w końcu różnych fachowców/doradców :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od kominka z płaszczem odwodzą mnie coraz bardziej opinie z forum, że jeśli ma się went.mech z rekuperacją i gaz ziemny z kondensatem a dodatkowo wraca się codziennie po 17 z firmy to jest średnioopłacalne i bardziej sztuka dla sztuki :( .

 

Pzdr,

TS

 

Ja mam kominek z płaszczem i rozpalamy codziennie o 17-18, nie jest prawdą to co piszesz, nie mija się z celem i jest bardzo opłacalne. Po prostu rozpalasz, dom się nagrzewa, grzeje do rana a przez cały dzień trzyma ciepło. Po południu rozpalasz i od nowa. Jest bardzo opłacalne bo np. przez dwa lata zużyliśmy tylko pół zbiornika z gazem - reszta to drewno. Gaz do podgrzewania wody (okazjonalnie w zimie, zawsze w lecie) i do gotowania. Więc się opłaca. Mamy do tego rekuperator z went mechaniczną.

Nie jest to sztuka dla sztuki i sprawdza się już trzeci rok. Jak jest gaz ziemny to może faktycznie, ale przynajmniej mamy zabezpieczenie na wypadek kryzysu polityczno-energetycznego :)

 

Odszedłem od płaszcza wodnego z powodu między innymi posiadania rekuperacji i raczej żadkiego (raz na tydzień) planowenego korzystania z kominka. Jeden z kanałów zasysających mojej went. mech. będzie wpięty w czopuch. I mam efekt - rozpalam i od razy ciepłe świerze powietrze rozchodzi się po domu. Nie wszystkie rekuperatory są zdolne do przyjęcia takiej temperatury. Ja będę miał Nikol :lol: podobno sprawdzona w tak ekstremalnych warunkach. Oszczęność na płaszczu wodnym - około 8tys zł :lol:

Ale decyzja neleży do każdego z nas indywidulanie - mamy przecież inne domy, inne portfele, inne potrzeby i w końcu różnych fachowców/doradców :p

 

A jak sytuacja z kurzem i pozostałymi "dodatkami" w przewodach rozprowadzającymi ciepłe powietrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarczyła wizja tankowania w środku zimy za 3 lub 4 tysiące, może nawet dwukrotnego. Znajomi wydają w ten sposó po 10 tys PLN na gaz, no ale oni mają domy po 300 m2.

 

Wolę kupić drewna za dużo mniej.

Licząc w ten sposób, kominek amortyzuje się bardzo szybko, a po trzech latach to są już zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK czy mógłbyś dodać mnie do tej supermapki z grupą Wrocławską, którą masz w stopce ?

 

Buduję w Miłoszycach.

 

A może możesz zrobić drugą dla aktualnie udzielających się na forum, bo większość z tamtych pewnie już mieszka i nie ma czasu na fora.

 

Pozdrawiam :wink:

 

Nie mogę na mapce dostrzec wszystkich mieszkańców Wilkszyna i okolic - jest ich tam tak duzo, że się na siebie ponakładali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mapkę nie odpowiadam, kiedyś mapkę stworzył i aktualizował polanka.

Nie aktualizowałam stopki :oops: , chyba mapkę wykasuję albo uśmiechnijcie się polanków ...

 

Jeśli jeszcze tu zaglądają.

 

Pozdrawiam

Beata (chyba mam zbyt męski nick, wszyscy się do mnie zwracają jak do faceta :p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...