Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

jolu ale zauważ że Pan proponuje wymiary 1-3 m. Moja podbitka miała długość 5-6 m.

 

Jak ktoś robi podbitkę kasetową, prostopadle do budynku to spoko ale jak u mnie jest podbitka wzdłuż to trochę połączeń wychodzi

 

sprawdź jeszcze ceny w Pawanie w Chrząstawie, jak kupowaliśmy to poza allegro tam dostałam najlepszą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto_usunięte*

Hej

 

Dodtyczy tematu oczyszczalni

 

U nas poziom wód gruntowych jest także wysoki. Jednak jeśli zastosuje się pełnobiologiczną oczyszczalnie to woda z niej wypływająca nie jest podawana do drenażu tylko może być odprowadzona wprost do gruntu. W tanich oczyszczalniach są tylko dwa stopnie:

1 to komora z filtrem z keramzytu

2 drenaz w którym scieki sa oczyszczane stad wymóg zastosowania odpowiednich odległości od wód gruntowych

Są też oczysczalnie drugiej klasy z dwoma komorami i drenażem

Później są oczyszczalnie z trzema komorami w jednym zbiorniku

My zamowiliśmy oczyszalnie z Poliplastu poniewaz ma trzy osobne zbiorniki. W środkowym scieki sa napowietrzane.

U nas jest sam piasek i nie chcemy wchodzić w koszty związane z budową studni chłonnej dlatego też robimy zamiast niej drenaż jako 4 stopień.

Koszt to 15 000 z montażem jednak koparka jest po naszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHoć podobno za parę lat kanaliza będzie standardem :) w każdej wsi

 

Właśnie właśnie, też mnie się gdzieś o uszy obiło że podobno Unia wymusza na nas skanalizowanie wszystkich wsi, tylko nie pamietam do którego roku.

 

Tylko znając naszych urzędników Unia swoje a Nasi swoje, dopiero jak ich karami i sondami postrasza to sie ruszą.

 

W sumie to nie wiem ile w tym prawdy, że maja wszezie założyć kanalizacje ....

do 2015r powinny ROZPOCZĄĆ budowę potem powinny sie posypać kary

ale wszyscy wiemy co to znaczy rozpoczynac budowę i mielić jedno ogrodzenie przed 4 okresy pozwolenia budowlanego....zreszta to zalezy tez od tego czy maja kase z unii czy nie - bo jeśli mają to powinni sie zmieścic w założonym okresie realizacji czyli 2015+2-4 lata....

ja ciagle myśle o oczyszczałce. Ale 15000 niestety za nia nie dam.

Też mam wysoką wode gruntową, choć mam zdrenowana działkę (jeszcze poniemiecko).

Myśłałam o opcji - drenaż rozsączający w ziemię i zbierający 1m niżej - do studzienki i uzyskac pozowlenie wodnoprawne na zrzut do rowu...

Niemniej mnie nurtuje czy mogą mnie zmusić do przepięcia się z oczyszczałki na kanalizę jeśli ją wybudują...

co do podbitki - a ma ktoś z Was podbitke modrzewiową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umka a znasz na to jakieś konkretne papiery?

 

Cos mialam, bo bym tak nie pisalam... zaraz poszukam...

A na poczatek to:

Jeśli mieszkamy na terenie skanalizowanym, mamy obowiązek podłączyć naszą instalację do sieci zbiorczej. Jesteśmy z tego obowiązku zwolnieni tylko wtedy, gdy wcześniej zbudowaliśmy własną oczyszczalnię ścieków.
http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view_bd/id,7210/Itemid,263/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam "konkretne papiery" :D

 

USTAWA z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Dz.U. 1996 Nr 132 poz. 622, art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy :

przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej nie jest obowiązkowe, jeżeli nieruchomość jest wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą wymagania określone w przepisach odrębnych;

 

Caly tekst tu:

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19961320622&type=3&name=ATT1GHSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lawka

 

Ostatnio odbyłam miłą pogawędkę z kominiarzem, który coś tam sprawdzał u sąsiada. Powiedział, że daszek można robić tylko na komin od pieca gazowego, od kominka nie można niczym zakłócać ciągu. Ja zamontuję tzw. deflektor wpustowy fi200 z komwentu (150,67 brutto). Ma to postać blaszanego stożka zwężającego się u góry, podstawa kwadratowa osłania i izoluje wylot komina. Deszcz rzadko pada pionowo w dół, żeby zalewał komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...