Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

No a ja mam kochani inny problem. Upychamy wełnę na poddaszu. Całe jest już upchane oprócz około 2 m szerokości skosu nad klatką schodową. No i nie mamy pomysłu jak się dostać tak wysoko. Drabiny za krótkie, podest za mały, żeby postawić rusztowanie... Jak sobie poradziliście z takim miejscem?

 

 

nam rozwiązanie wpadło do głowy jak w całkiem innych celach wtargaliśmy do domu jedną z belek pozostałych z dachu.

Mamy schody betonowe zabiegowe, ciężko byłoby tam postawić zwykłe rusztowanie, a tak mamy wygodny podest. To wszystko leży na dwóch belkach, podpartych od dołu także na dwóch belkach od góry położyliśmy palety i na to deski żeby było równo http://www.prv.warco.pl/slides/PICT9761.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kanalizę ciągniętą tak hmm półoficjalnie ale za zgodą gminy, wodociągów, wszystkich świętych i sąsiadów oczywiście

ale zmuszono nas do wydatku 5 tys PLN ... to co inni mają za 1,5 tys. Sąsiedzi nie mają i nie będą mieć kanalizy.

Droga? do tego czasu sami zrobimy, już sami zrobiliśmy dużo. Znowu się topimy w błocie na tym kawałku który nie był zrobiony. Piaskowa znowu wygląda tak że znów zawieszenie w aucie muszę naprawiać, nie mówiąc już o wstydzie jaki przeżywam jadąc do miasta brudnym autem.

:oops:

Myślę że sołtys mówił o tym "lepszym" kawałku ulicy - tam gdzie jest więcej domów "swoich" ludzi. Nas zawsze omijają.

Niestety nie mogłam być na zebraniu.

 

Podobno Piaskowa ma zostać utwardzona w 2008 roku. Tak deklarował sołtys na zebraniu. Wójt od razu sprostował, że to plan i nie wiedzą jeszcze, czy zostanie zatwierdzony.

 

Póki co rzeczywiście zostaje brudne auto, z tym na szczęście nie mam kłopotu. tzn. nie mam się czego wstydzi. Szkoda natomiast zawieszenia, które jest mocno nadwerężane na Piaskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Jolu z Melisy Tynki zewnętrzne tak jak wewnętrzne 18zł/mkw. Tylko nie ma pogody na te tynki. :cry:

 

ANRAMI - polecam M. Kocota (503-330-488) bierze od kliku lat 30zł za punkt, a szef ekipy tynkarskiej mowił, że jeszcze nie widział tak dobrze położonej instalacji elektrycznej. Dostaniesz w dodatku całą znizke na siebie z hurtowni elektrycznej.

 

Kto jest na etapie ogrzewania? Wczoraj na G. Anonima widziałam ogłoszenie - na wszystkie kaloryfery 50% zniżka. Jutro chce sie tam udać...

 

pozdr Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, mam pytanie w kwestii wykonczenia mieszkania - sama robocizna.

Jakie sa ceny w naszej, wroclawskiej strefie za ponizsze uslugi (ile placiliscie)?

Przegladalem forum ale pelnej informacji nie moglem sie doszukac a tym bardziej pochodzacych z naszego regionu.

 

1. polozenie parkietu (co bylo w cenie)

2. polozenie paneli.

3. polozenie kafli podlogowych

4. polozenie kafli sciennych, dekorow, gresu itd?

5. instalacja wanny, muszli klozetowej :), bidetu, umywalki, kabiny prysznicowej i innych podobnych...

6. wykonanie regipsu?

7. malowanie scian, sufitow.

8. wykonanie polek z regipsu(?) w scianie.

9. instalacja poreczy przy schodach.

10. instalacje sprzetow AGD w kuchni do zabudowy.

11. dolozenie punktu swietlnego, gniazdka elektr itp.

 

Czy moglibyscie mi pomoc? Wkrotce mam spotkanie z ekipa ktora bedzie wykanczala mi mieszkanie a czytajac forum widze ze naciaganie to specjalnosc wszelkich ekip budowlanych...strach sie bac :-[

Mysle ze taka informacja przyda sie tez i innym mlodym budowlancom :-)

Pozdrawiam

dab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ANRAMI - polecam M. Kocota (503-330-488) bierze od kliku lat 30zł za punkt, a szef ekipy tynkarskiej mowił, że jeszcze nie widział tak dobrze położonej instalacji elektrycznej. Dostaniesz w dodatku całą znizke na siebie z hurtowni elektrycznej.

 

 

 

serdeczne dzieki tak myslałam ze nie mogło isc az tak do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie piece są lepsze pleszew czy zębiec??

Cześć

Co prawda na samych kotłach to też się nie znam, ale mój przyszły (mam nadzieję (wykonawca) poleca kotły z Żywca (Kotły Żywiec się to zwie).

Co do Ziębca to na różnych forach czytałem, że to już nie ta marka co dawniej i robią już bardziej masówkę aniżeli dobre kotły.

Dużo osób równiez odradza zakup kotłów w Casto. Podobno do tego typu sklepów dają cieńszą blachę, przez co kocioł szybciej się przepala i wymaga wymiany.

Dużo różnych słów pojawia się na temat kotłów na sieci. Może ktoś z tubylców ma już taki kocioł i powie jaką markę wybrał i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was ma pożyczyć butle z palnikiem do zgrzewania papy?

Ja chętnie Ci pożyczę.

to ja chętnie się do Ciebie zgłoszę:)

 

1. polozenie parkietu (co bylo w cenie)

2. polozenie paneli.

3. polozenie kafli podlogowych

4. polozenie kafli sciennych, dekorow, gresu itd?

5. instalacja wanny, muszli klozetowej , bidetu, umywalki, kabiny prysznicowej i innych podobnych...

6. wykonanie regipsu?

7. malowanie scian, sufitow.

8. wykonanie polek z regipsu(?) w scianie.

9. instalacja poreczy przy schodach.

10. instalacje sprzetow AGD w kuchni do zabudowy.

11. dolozenie punktu swietlnego, gniazdka elektr itp.

 

1. 60zł/2 robocizna

2. idonno

3.40zł plus miliard extrasów

4.jak w pkc 2

5. od 50 do 300zł /punkt

6.50zł/m2

8,-10 nie wiem

11. jak u Pana Kocota to napewno nie zedrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie mam pytanko:

 

Poszukuje osób które w okresie ostatniego roku zakupiły w hurtowni MSM Gaja dachówkę firmy Creaton Kera-Pfane brąz glazurowany.

Na mojej dachówe pojawiły się pęknięcia.

I właśnie walczę z hurtownią i producentem :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani nie wiecie moze jak teraz rynek mieszkaniowy stoi.. może ktoś ostatnio sprzedawał.

 

jak sprawdzałam oferty to średnia cena za m2 kawalerki w mojej okolicy (psie pole) to było 6500 - 7300.

 

Dziś rozmawiałam z pośrednikiem i zaproponował sprzedaż za 6000 :o

 

chce mnie naciągnąć czy może ceny sprzedaży mieszkań aż tak spadły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. polozenie parkietu (co bylo w cenie)

2. polozenie paneli.

3. polozenie kafli podlogowych

4. polozenie kafli sciennych, dekorow, gresu itd?

5. instalacja wanny, muszli klozetowej , bidetu, umywalki, kabiny prysznicowej i innych podobnych...

6. wykonanie regipsu?

7. malowanie scian, sufitow.

8. wykonanie polek z regipsu(?) w scianie.

9. instalacja poreczy przy schodach.

10. instalacje sprzetow AGD w kuchni do zabudowy.

11. dolozenie punktu swietlnego, gniazdka elektr itp.

 

1. polozenie parkietu - kładzenie, cyklinowanie, 2 x lakier bez listew - 45 /m2, 56 /m2

 

3. polozenie kafli podlogowych 50zł/m2

4. polozenie kafli sciennych, dekorow, gresu itd? 50zł/m2

 

7. malowanie scian, sufitow. - 8 zł/m2 bez przygotowywania podłoża, przygotowanie, małe szpachlowania 20 zł/h

 

8. wykonanie polek z regipsu(?) w scianie. - indywidualnie

 

inne nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrzebuje ekipy do zabudowy GK i ocieplenia poddasza?

 

Naszym góralom pogoda pokrzyżowała plany, robią ocieplenie domu u mojej koleżanki, ale nie skończą razem z tynkiem, bo jest zbyt zimno. W ciągu dwóch dni pozabezpieczają budynek i będą wolni.

 

Są chętni na takie prace wewnątrz budynku również w zimie.

Są naprawdę godni polecenia i w rozsądnej cenie.

 

Piszcie na priv.

 

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest na etapie ogrzewania? Wczoraj na G. Anonima widziałam ogłoszenie - na wszystkie kaloryfery 50% zniżka. Jutro chce sie tam udać...

 

Jeszcze nie - ale już nie bawem.

Dajcie znać jak już tam obejrzycie - co i w jakich cenach tam jest.

 

-----------------------------------------------------------------

 

Dorzucę takie info.

Zapewne wielu z Was wie, ale ...

 

Sprawa dotyczy nie tylko kaloryferów, ale również innych materiałów.

NP. taki Geberit to posiada osobne linie sprzedazowe

do sklepów typu OBI czy castorama a osobne linie

do sklepów markowych tych samych produktów.

Chodzi o to ze jeśli spotkacie ten sam model danego nazwijmy to sobie sprzętu np w Castoriamie za np.: 1000zł i nagle np w Sanpolu za 1500zł

to nie do końca to musi być mega promocja.

Mogą być modele takie same i wogóle - jednak na bank mimo róznicy cenowej

różnic się będą jakością wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie mam pytanko:

 

Poszukuje osób które w okresie ostatniego roku zakupiły w hurtowni MSM Gaja dachówkę firmy Creaton Kera-Pfane brąz glazurowany.

Na mojej dachówe pojawiły się pęknięcia.

I właśnie walczę z hurtownią i producentem :(

 

Pozdrawiam

 

nie ma tej dachówki, ale w tym wątku jest trochę wskazówek jak walczyć.

 

http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm?highlight=creaton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie radze uważac na KOło i Cersanit - oni z całą pewnościa mają osobne dodam, ze gorsze serie na markety. Cholera mnie bierze jak szoruję umywalke z KOła co drugi dzień i doszorowac nie mogę, dodam, ze sąsiadka z dołu szoruje identyczną tyle, ze kupioną w Cermagu raz na dwa tygodnie....... Zużycie większe nic nasze, bo ona jest emerytką i siedzi całymi dniami w domu a my bywamy tylko wieczorami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co..

 

od kiedy zaczełam budowę w Casto czy Obi kupiłam :

gwoździe - już nie kupie bo w hurtowniach taniej

tekturę falistą - kupie jeszcze bo w hurtowniach nie mają

sadolin - bo mieli najtaniej

 

resztę kupiłam/kupuje/kupować będę przez instalatorów lub hurtownie. Bo taniej a przynajmniej na pewno nie z serii "dla Obi".

 

AGD i biała armatura poszła ze sklepów internetowych - super obsługa z dostawa pod drzwi

 

a w Castoramie to czuje się tak jakoś ... jakbym przyszła do sklepu dla dzieci z zabawkami, gdzie można kupić niby kafle, niby farby, niby armaturę. Zawsze tłum, zero dostępności sprzedawcy i w ogóle mnóstwo czasu to to zabiera.

 

Ale to może kwestia tego że już w zasadzie jestem po budowie domu, i w hurtowniach czuję się jak w domu, potrafię patrzeć na to co mają i do czego mi się to przyda..

jak pamiętam swoje pierwsze wizyty w hurtowniach to pierwsze wrażenie było takie.... a czemu tu tak pusto..., towar nie wyeksponowany..., no to jak mam go wybrać .. ;-)

 

wy też tak mieliście/macie czy może tylko ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...